Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

AURALIC VEGA G2.1

AURALIC VEGA G2.1
AURALIC VEGA G2.1
AURALIC VEGA G2.1
AURALIC VEGA G2.1
AURALIC VEGA G2.1
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
30.000,00zł
Netto: 24.390,24zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: AURALIC VEGA G2.1
Wyświetleń: 4676
Oblicz ratę

AURALIC VEGA G2 - Streaming DAC

Dla wielu oryginalny VEGA Digital Audio Processor był DAC’iem referencyjnym, pewnym punktem odniesienia, który wykraczał swoimi możliwościami jako sprzęt w przystępnej cenie. Teraz nowy VEGA G2 Streaming DAC korzysta z ciągłych badań i rozwoju firmy AURALiC w celu uwzględnienia najnowszych protokołów przesyłania, ulepszonej inżynierii izolacji, przebudowanej obudowy i wielu innych, przy zachowaniu naszych sztandarowych elementów, takich jak moduł wyjściowy ORFEO. Rezultatem jest zupełnie odmieniony strumieniowy DAC, który wyznacza nowe standardy, osiągając poziom muzyczności, który jest cechą charakterystyczną produktów AURALiC. Nowy standard cyfrowego przetwarzania audio.

AURALiC VEGA G2 posiada wszystko to, co wyróżniało VEGA, jednocześnie oferując zupełnie nowy produkt. Oryginalne projekty inżynieryjne koncentrują się na izolacji i separacji przed najmniejszymi zubożeniami jakość dźwięku. Najnowocześniejsze technologie i własne innowacje oferują rozbudowaną funkcjonalność i doskonałą integrację z rodziną produktów serii G. Jeśli szukasz kolejnego referencyjnego przetwornika cyfrowo-analogowego, który ukazuje przyszłość zintegrowanego przetwarzania danych muzycznych, który utrzymuje nieskazitelną jakość, nie szukaj dalej. Oto VEGA G2.

Lightning Streaming

Podobnie jak wszystkie produkty AURALiC obsługujące strumieniowanie, rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej ARIES G2 są możliwe dzięki custumowej technologii Lightning Streaming firmy AURALiC. Lightning Streaming wykorzystuje istniejące sieci Wi-Fi do utworzenia dedykowanej sieci strumieniowania muzyki, która umożliwia bezprzewodowe dostarczanie formatów muzycznych o najwyższej jakości włącznie z DSD512 i PCM 32bit / 384k. Lightning Streaming  zapewnia również pozostałe funkcje, jakich oczekuje się od urządzeń ARUALiC, takich jak odtwarzanie bez przerw, buforowanie pamięci, bit-perfect, multi room, czy upsampling.

Wraz z serią produktów VEGA G2 i serią G firmy AURALiC wprowadzamy również interfejs bazujący na przeglądarce do konfiguracji Lightning Streaming i jego funkcji, umożliwiający uniwersalny dostęp po raz pierwszy z dowolnego smartfonu, tabletu lub komputera.

Oprócz zgodności z AirPlay, VEGA G2 jest certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready do łatwej integracji z oprogramowaniem Roon co czyni go jednym z najbardziej elastycznych streamerów dostępnych w świecie hi-fi.

Współpracując z produktami AURALiC ARIES G2 i innymi produktami serii G2, takimi jak SIRIUS i LEO, niesamowita moc i dokładność synchronizacji VEGA G2 podnoszą konfigurację cyfrowego systemu audio strumieniowego na najwyższy poziom.

Lightning Link

Lightning Link to dwukierunkowe sprzężenie o niskim poziomie jitter, 18 Gb / s, które wykorzystuje szybkie złącze sprzętowe typu HDMI, zapewniając doskonałą kontrolę transmisji. Lightning Link sprawia, że muzyka nawet w ultra-wysokich rozdzielczościach zabrzmi jak nigdy dotąd.

W przeciwieństwie do innych połączeń HDMI opartych na I2S, dwukierunkowy Lightning Link umożliwia działanie bez jitteru wszystkim urządzeniom w danym systemie. Zegarowanie informacji z urządzeń docelowych, takich jak VEGA G2, potrafi zapewnić perfekcyjną synchronizację danych ARIES G2. Lightning Link przenosi również dane sterujące systemem do wszystkich elementów, począwszy od regulacji głośności po konfigurację silnika procesora, co pozwala wszystkim połączonym urządzeniom AURALiC na jednolity, zunifikowany interfejs sterowania.

Platforma Tesla 

Platforma Aurealic Tesla znajduje się w centrum przetwarzania mocy VEGA G2. Zbudowana na bazie czterordzeniowego chipa A9 z 1 GB pamięci DDR3 i 4 GB pamięci masowej, VEGA G2 działa z zawrotną prędkością 25 000 MIPS – aż 25 razy szybszą, niż procesor stosowany w oryginalnej wersji VEGA. Pozwala to na wprowadzenie bardziej wyrafinowanych algorytmów filtrowania i technik oversamplingu, niż kiedykolwiek wcześniej. Jak zawsze, automatyczne aktualizacje VEGA G2 dają dostęp do najnowszych opcji i wsparcia technicznego, konsekwentnie poszerzając jego funkcjonalność i zapewniając maksymalną wydajność.

Podwójne zegary 72fs Femto Master

VEGA G2 została wyposażona w dwa wyjątkowo precyzyjne zegary, zapewniające niesamowitą dokładność. Jeden zegar obsługuje sampling formatów w wielokrotności 44,1 kHz, podczas gdy drugi obsługuje pliki 48 kHz (i ich wielokrotność). Są to najbardziej zaawansowane technologicznie zegary, jakie kiedykolwiek zbudowaliśmy, działające na 72 femtosekundowych cyklach. Rezultatem jest mniejszy jitter oraz nieskazitelny dźwięk.

Zegar Master Femto 72fs jest równie cichy, jak dokładny, z ekstremalnie niską częstotliwością szumu fazowego -169dBc / Hz oraz poziomem tłumienia 100 Hz wynoszącym tylko -118dBc / Hz, częściowo dzięki dedykowanym zasilaczom niskoszumowym 3uV.

Działanie Jitter-Free

Połączenie systemu Lightning OS, platformy Tesla i naszego zegara Femto Master 72fs prowadzi do nowych możliwości VEGA G2: jest to DAC. Podczas gdy DAC’i do tej pory opierały się na obwodach DPLL, aby zablokować częstotliwość sygnału wejściowego, VEGA G2 nie ma takiego ograniczenia – jako pierwsza w branży audio.

System Lightning OS wykorzystuje w pełni znaczące zasoby platformy Tesla dzięki buforowaniu wystarczających danych, aby częstotliwość sygnału wejściowego była nieistotna, co pozwala VEGA G2 na zarządzanie wszystkimi procesami dzięki super-dokładnemu zegarowi Femto Master 72fs. Jest to również konfigurowalne ustawienie od 0,1 sekundy do 1 s, dzięki czemu można ustawić mniejszy rozmiar buforu dla źródeł o wyższej jakości.

Izolacja Digital Audio Galvanic

Fizyczne oddzielenie obwodów elektrycznych, przy jednoczesnym umożliwieniu przepływu danych pomiędzy nimi, czyli: Digital Audio Galvanic. Izolacja w VEGA G2 oferuje nowy poziom ochrony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Stworzyliśmy izolator galwaniczny o dyużej szybkości, który jest skonfigurowany między obwodami pierwotnymi w VEGA G2. Przetwornik D / A, zegar Femto i obwód analogowy są izolowane od centralnego obwodu przetwarzania, eliminując szum EMI i tym samym przyczyniając się do niezrównanej jakości dźwięku.

W pełni pasywna regulacja głośności

Lata rozwoju firmy AURALiC doprowadziły do powstania zupełnie nowej cechy pojawiającej się w VEGA G2 – w pełni pasywnej regulacji głośności. Fakt, że większość przekaźników musi pobierać energię, niezależnie, czy ich status jest „zamknięty” czy „otwarty”, jest nie tylko nieefektywny, ale także ich ciągle zasilane zwoje powodują również znaczny poziom zakłóceń EMI, co wpływa niekorzystnie na jakość dźwięku. Osiem przekaźników napędzając atenuator R-2R VEGA G2 nie pobiera żadnego prądu. To w pełni pasywne, zero-prądowe rozwiązanie oznacza… zerowy szum. Jest to kosztowne rozwiązanie, ale gdy celem jest precyzyjne sterowanie i bezkompromisowa jakość dźwięku, jest tego warte.

Moduł wyjściowy ORFEO klasy-A

Inspirowany klasyczną konstrukcją Neve 8078, moduł wyjść ORFEO Class-A zastosowany w VEGA G2 może napędzać różne obciążenia, dopasowując się do charakterystyk różnych wzmacniaczy. ORFEO używa niewielkich elementów sygnałowych o doskonałych właściwościach liniowych, termicznie wyważonych i ukierunkowanych w klasie A, aby uzyskać zniekształcenia w otwartej pętli poniżej 0,001%.W modelu VEGA G2, ORFEO został zoptymalizowany pod kątem niskiego poziomu szumu, przy zachowaniu zdolności napędzania obciązenia 600 Ohm bez zwiększania zniekształceń.

Technologia Dual Low-Noise Linear Purer-Power

Technologia Purer-Power firmy Auralic ponownie przeanalizowała każdy szczegół dostarczania mocy z innowacyjnym okablowaniem i designem obwodów, opierając się na koncepcji izolacji i oczyszczania. Teraz, VEGA G2 idzie o krok dalej, wykorzystując dwa wewnętrzne zasilacze linearne Purer-Power, oddzielając i chroniąc oddzielne obwody mocy przed zakłóceniami. Pierwszy z nich zasila obwód przetwarzania VEGA G2, wyświetlacz LCD oraz interfejs sieciowy. Druga ścieżka Purer-Power dedykowana jest wrażliwym komponentom audio, takim jak konwerter D / A, zegar Femto i obwód analogowy. Obydwa zasilacze galwanicznie izolowane są od siebie, aby zapewnić zerową interferencję EMI pomiędzy nimi.

Obudowa Unity Chassis

VEGA G2 mieści się w całkowicie przeprojektowanej obudowie – Unity Chassis. Jest to obrabiana z jednego kawałka aluminium, specjalnie zaprojektowana obudowa dla produktów premium serii AURALiC G, uwzględniając istotne detale jak odpowiednie rozmieszczenie masy i kształt kolców. Unity Chassis doskonale ochrania wnętrze VEGA G2 od zakłóceń elektromegnetycznych i zapewnia ich lepsze tłumienie oraz absorpcję, odzwierciedlając obsesyjną uwagę redukcji szumów w serii G.

Tryb elastycznych filtrów

Drugia generacja trybu elastycznych filtów AURALiC sprawia, że VEGA G2 oferuje niezwykle zróżnicowaną kontrolę nad wyjściem audio. Obejmuje cztery tryby filtrowania opracowane przy użyciu kombinacji obiektywnych modeli danych i subiektywnych testów, przy czym każdy z nich łączy w sobie unikalny zestaw filtrów, aby dopasować się do jakości dźwięku ze źródła. Tryb Precise maksymalizuje atenuację w pasmach i tłumienie na zewnątrz pasma, podczas gdy tryb Smooth eliminuje pre-ringing. Tryby Dynamic oraz Balance dopełniają dostępne opcje, które zapewniają dodatkowy poziom kontroli podczas słuchania.

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

AURALiC to marka istniejąca od 2009 roku, która od samego początku swojego istnienia jest liderem innowacyjności i wytycza nowe trendy w branży audio. Już w 2012 roku producent ten zdobył spore uznanie za sprawą kultowego już dzisiaj przetwornika ARK MX. AURALiC stworzył na przestrzeni lat wiele własnych rozwiązań technologicznych, które rozwijał przez lata i dopracował do perfekcji. Jednym z nich jest platforma dedykowana do streamingu audio Lightning DS w pełni integrująca sprzęt i oprogramowanie. Oferuje ona nie tylko doskonałe brzmienie, ale i świetny interfejs użytkownika.

Odtwarzacze/streamery sieciowe to urządzenia, które umożliwiają odtwarzanie muzyki z różnych źródeł sieciowych.

Użytkownicy mogą łatwo przeglądać i wybierać muzykę z serwisów streamingowych, stacji radiowych internetowych czy prywatnych bibliotek muzycznych, a także z aplikacji, takich jak Spotify.
Urządzenia te są podłączane do sieci internetowej za pomocą kabla lub bezprzewodowej sieci Wi-Fi, co umożliwia łatwe i wygodne odtwarzanie muzyki bez potrzeby podłączania innych urządzeń. 

Odtwarzacze/streamery sieciowe wymagają podłączenia do wzmacniacza lub aktywnych głośników, aby uzyskać dźwięk. Mogą być również sterowane za pomocą dedykowanych aplikacji, co zapewnia wygodę i pełną kontrolę nad odtwarzaniem muzyki.

Streamery/odtwarzacze sieciowe zyskują na popularności ze względu na swoją funkcjonalność, jakość dźwięku oraz łatwość obsługi. Posiadają one wiele zaawansowanych funkcji, takich jak przetworniki muzyki wysokiej jakości, technologie eliminacji szumów i zniekształceń, a także możliwość sterowania odtwarzaniem z różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety czy komputery.

Dzięki temu odtwarzacze/streamery sieciowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wysoką jakość dźwięku i wygodę odtwarzania muzyki. Współpraca z innymi elementami systemu audio, takimi jak wzmacniacz lub aktywne głośniki, oraz łatwość obsługi dzięki dedykowanym aplikacjom sprawiają, że są one bardzo funkcjonalne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO