Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Accuphase C-3900

Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Chwilowo brak
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Accuphase C-3900
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
153.000,00zł
Netto: 124.390,24zł
  • Stan: Chwilowo brak
  • Model: C-3900
Wyświetleń: 2082
Oblicz ratę

Accuphase C-3900- Przedwzmacniacz stereofoniczny

W roku 2010 inżynierowie Accuphase celebrowali 40-lecie firmy, wprowadzając na rynek referencyjny przedwzmacniacz C-3800. Po pięciu latach został on zastąpiony przez udoskonalony model C-3850, a na 50-lecie Accuphase miejsce tego ostatniego zajmuje najnowsze wcielenie perfekcji, oznaczone symbolem C-3900. Twórcy podkreślają z dumą, że jest on uosobieniem bezkompromisowej harmonii najnowocześniejszej techniki i subtelności przekazu emocjonalnego muzyki. Kluczowym elementem jest jak zswykle układ regulacji głośności. Udoskonalony symetryczny AAVA został tu rozbudowany do dwóch równoległych modułów – Dual Balanced AAVA. Charakteryzuje się on jeszcze lepszymi parametrami elektrycznymi i jest szczytowym osiągnięciem firmy, definiując referencyjną przejrzystość w połączeniu z gładkością i naturalnością dźwięku, z jakich znane są najlepsze urządzenia Accuphase. W stopniu wejściowym pracuje tu wysokopoziomowy wzmacniacz ze sprzężeniem prądowym, zbudowany z elementów dyskretnych. Takie wielostopniowe układy połączone szeregowo dają drastyczny spadek szumów własnych w pierwszym stopniu wzmacniającym – i tak właśnie jest w tym przypadku. Na wejściu każdego z modułów AAVA znajdziemy także redukujący szum i zniekształcenia układ ANCC (Accuphase Noise Control & distortion Cancelling Circuit). Jest on częścią konwertera prądowo-napięciowego i wykrywa szkodliwe składowe na wejściu wzmacniacza, podając na identyczny sygnał prądowy o odwrotnej polaryzacji i działając tak samo przy każdym poziomie głośności. Natomiast na wyjściu zbalansowanym i liniowym każdego modułu AAVA pracują cztery równoległe wzmacniacze sumujące, które znoszą szumy własne układów. Płytki sygnałowe wykonane są z pokrytej złotem żywicy fluorowęglowodorowej z warstwą włókna szklanego, a cała konstrukcja składa się z osobnych modułów ułożonych obok siebie, co znacząco wpływa na odprowadzanie generowanego ciepła i łatwość konserwacji po długich latach użytkowania. Warto przypomnieć, że w ścieżce sygnału nie znajdziemy ani jednego rezystora zmiennego, a cały tor od wejścia do wyjścia jest poprowadzony symetrycznie. Zmotoryzowany czujnik głośności najnowszego typu umieszczony został w aluminiowym bloku wycinanym obrabiarkami CNC. Pokrętło dysponuje masywnym wałkiem nasadowym o średnicy 8 mm, a w zawieszonych w sposób „pływający” przekładniach można znaleźć olej o parametrach dobranych specjalnie na potrzeby bezgłośnej i gładkiej pracy takiego mechanizmu. Przypomnijmy, że sygnał muzyczny nie przechodzi przez ten układ, który służy tylko do wykrywania pozycji pokrętła – całość operacji związanych z regulacją poziomu dokonuje się w podwójnym zbalansowanym AAVA!

Sekcji zasilającej C-3900 nie powstydziłby się niejeden high-endowy wzmacniacz. Przyjmuje ona postać dwóch identycznych modułów dla prawego i lewego kanału, z których każdy zasilany jest toroidalnym transformatorem wyposażonym w żeberka odprowadzające ciepło i filtrowany sześcioma opracowanymi specjalnie do tego modelu kondensatorami o łącznej pojemności 5000 μF.

Parametry C-3900 po prostu zwalają z nóg. Najnowszy przedwzmacniacz w porównaniu do poprzednika charakteryzuje się np. o 30 % niższymi szumami, co z poziomem rzędu 0.32 μV jest rekordem w 48-letniej historii przedwzmacniaczy japońskiej firmy.

W C-3900 nie mogło także zabraknąć najwyższej klasy wzmacniacza słuchawkowego zbudowanego z elementów dyskretnych w równoległej konfiguracji wyjściowej push-pull, z radiatorem. Jest on przystosowany do obsługi impedancji od 8 ohm i dysponuje rozbudowanymi układami zabezpieczającymi oraz opcją wyboru trzech poziomów sygnału: niskiego, średniego i wysokiego.

Najwyższa jakość wykonania, wyśmienite komponenty, doskonałe parametry, niepowtarzalne brzmienie i komfort użytkowania – to wizytówki najnowszego przedwzmacniacza Accuphase C-3900

Link do instrukcji Accuphase c-3900:

https://www.accuphase.com/cat/e-3900.pdf

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Misja firmy

Siłą napędową marki Accuphase jest nieprzemijająca ambicja pracowników firmy, współpracujących w celu tworzenia wybitnych produktów najwyższej jakości.  Dzięki zastosowaniu unikalnych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, nasze urządzenia są w stanie spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników. Nieustannie dążymy do doskonałości, pamiętając przy tym o poszanowaniu zasad i obyczajów uczciwej konkurencji.

Historia Accuphase

Założenie firmy Kensonic | W roku 1972 bracia Nakaichi i Jiro Kasuga odeszli z konsorcjum Trio-Kenwood (obecnie JVC Kenwood), by stworzyć własną firmę, zajmującą się tylko i wyłącznie sprzętem audio. W przeciwieństwie do dotychczasowego pracodawcy nastawionego na rynek masowy i związane z tym kompromisy, bracia Kasuga w towarzystwie kilku zaufanych współpracowników postanowili od samego początku skoncentrować się na niewielkiej niszy urządzeń o niespotykanej dotąd jakości dźwięku, odzwierciedlających niedościgniony ideał reprodukcji muzyki. Założeniem było, żeby cała działalność firmy: pomysły, projekty, wykonanie, sprzedaż i serwis były realizowane samodzielnie.

Rok po zaprezentowaniu pierwszych modeli, prywatne mieszkanie Jiro Kasugi w Ota, jednej z dzielnic bezkresnego Tokio, posłużyło za biuro projektowe firmy. W tamtych czasach stereo wysokiej klasy zaczynało zdobywać w Japonii popularność, a przemysł audio powoli rozkwitać, jednak dostępność sprzętu była ograniczona tylko do popularnych, masowych produktów. W Japonii nie było wtedy żadnej firmy produkującej sprzęt klasy high-end. Accuphase narodził się z zamiarem realizacji właśnie takich planów – o sprzęcie przeznaczonym do słuchania muzyki w domu z jakością, o jakiej będą marzyć melomani na całym świecie.

Od Kensonic do Accuphase

Firma Kensonic Laboratory, Inc. wypuszczała swoje produkty pod marką Accuphase od samego początku, a na dziesięciolecie istnienia została ona przemianowana na Accuphase Laboratory, Inc., rozpoczynając nowy rozdział historii japońskiego high-endu.

Accuphase to połączenie skrótu „accu” pochodzącego od „accurate” (dokładna) oraz „phase” (faza) – zwróćmy uwagę, że to ostatnie pojęcie jest esencjonalne dla dźwięku wysokiej klasy. Ta niecodzienna i niezbyt łatwa do wymówienia nazwa była z początku zupełnie nierozpoznawalna, a firmę uważano w Japonii za zagraniczną. W czerwcu 1973 roku, dokładnie rok po założeniu, Accuphase przeniosło się do nowo wybudowanej siedziby na przedmieściach Yokohamy i pozostało pod tym adresem do dziś. W sierpniu tego samego roku do produkcji weszły długo wyczekiwane modele premierowe: wzmacniacz mocy P-300 z dedykowanym przedwzmacniaczem C-200, a także tuner AM/FM T-100.

Wykorzystując komponenty wyłącznie najwyższej klasy, innowacyjną topologię układów oraz niespotykaną dotąd dokładność wykonania, produkty te zapewniły zaskakującą jakość dźwięku, co niestety miało także wpływ na ich koszt…

Mimo uplasowania na wysokiej półce cenowej, rynek domowego audio przyjął nasze urządzenia bardzo entuzjastycznie. Ich niezrównane brzmienie i staranne wykonanie zdobyły sporo uznania, pozytywnych recenzji i nagród, włącznie ze złotym medalem w kategorii „Grand Prix Japońskiego Sprzętu”, przyznanym jesienią 1973 roku przez Radio Gijutsu wzmacniaczowi P-300. To zdarzenie zapoczątkowało bogatą historię sukcesów i wyróżnień wielu modeli Accuphase i tak naprawdę było zwiastunem narodzin japońskiej techniki high-end audio, trwającej do dziś.

Siedziba Accuphase: Yokohama City, 2-14-10 Shin-ishikawa, Aoba-ku, Kanagawa Prefecture, 225-8508 Japan

Wposzukiwaniu bezkompromisowej jakości

Od momentu założenia firmy koncentrujemy się tylko i wyłącznie na najlepszych możliwych rezultatach brzmieniowych. Naszym celem jest wytwarzanie wyjątkowych urządzeń, zapewniających marce Accuphase miejsce w czołówce światowych producentów sprzętu high-end audio. Osiągnęliśmy to dzięki bezwzględnemu przestrzeganiu twardych wytycznych dotyczących jakości. Ta żelazna konsekwencja umożliwia pełną kontrolę na każdym etapie życia produktów, włącznie z procesem sprzedaży i okresem posiadania naszych urządzeń przez zadowolonych użytkowników. Projektujemy je tak, by mogli oni cieszyć się doskonałym brzmieniem Accuphase przez długie lata.

Accuphase to synonim wyjątkowej, niezmiennej w czasie jakości. Właśnie dlatego nasze urządzenia zdobyły uznanie wśród najbardziej wymagających klientów z całego świata, dając im gwarancję przynależności do klubu prawdziwych miłośników muzyki i wysublimowanego dźwięku. Blisko 50 lat po premierze pierwszej trójki (C-200, P-300 i T-100), firma może poszczycić się dorobkiem ponad 240 urządzeń, co przekłada się na średnią sześciu premierowych modeli każdego roku.

Każdy w nich został zaprojektowany, zbudowany i zaoferowany zgodnie ze spójną filozofią, nakazującą nam tworzenie urządzeń o jak największej wartości dodanej, za którą stoi rzetelna, zaawansowana technika. Odzwierciedlając nowatorskie podejście i ekstremalną niezawodność urządzeń, wiele z nich awansowało do miana kamieni milowych w historii domowego sprzętu audio, czego dowodem są nagrody i wyróżnienia przyznane od początku istnienia marki Accuphase.

WZBOGACIĆ ŻYCIE DZIĘKI TECHNOLOGII

– to nasza filozofia

Wciąż jest to wiozące założenie stojące za wszystkimi urządzeniami naszej firmy, których wysoka jakość może się niektórym wydać ekstrawagancją. Tak jak istnieją wyjątkowo wysoko cenione okazy instrumentów, tak wierzymy, że ta sama zasada tyczy się komponentów audio. Wiara w to jest podstawą naszych pomysłów. Jest też powodem tego, że wraz z każdym urządzeniem staramy się stworzyć dodatkową wartość, tak aby było zdolne zaprezentować pełnię swoich możliwości w każdych warunkach.

Nazwa ACCUPHASE została utworzona poprzez wzięcie prefiksu ze słowa 'ACCurate’ (’dokładny’) i dodanie słowa 'PHASE’ (’faza’), które jest najważniejszym elementem w technologii audio. Wierzymy w to, że nazwa firmy idealnie pasuje do jej charakteru i dobrze opisuje produkty.

Nasza niekończąca się pogoń za jakością wymaga wyjątkowo wyrafinowanych, wysoce wyspecjalizowanych procesów produkcyjnych, co z kolei wymogło na nas rezygnację z powszechnie stosowanych w branży metod. W konsekwencji, wielkość produkcji jest limitowana, a produkty Accuphase’a są dostępne jedynie w wybranych salonach odsłuchowych.

Wykonywane, przede wszystkim, dla osiągnięcia prawdziwie wysokiej jakości reprodukowanego dźwięku. I dlatego też nasze produkty pozostają przez długi czas w ofercie.

Dlaczego warto kupić Accuphase:

 

  • neutralne, spójne i analogowo melodyjne brzmienie najwyższej klasy, które zdobyło wiele nagród i rekomendacji
  • przemyślane konstrukcje poparte długoletnim doświadczeniem, zbudowane z optymalnie skonfigurowanych komponentów i podzespołów
  • zegarmistrzowska precyzja wykonania, niedościgniony wzór dla wielu firm aspirujących do miana High-Endu
  • 100 % Made in Japan!
  • ergonomia obsługi połączona z konserwatywnym, a zarazem czytelnym designem, będącym wizytówką firmy, rozpoznawalną na pierwszy rzut oka
  • sprzęt użytkowany przez najbardziej wymagających słuchaczy na świecie
  • od wielu lat na pierwszych miejscach rankingów renomowanych pism branżowych, takich jak: Stereophile, Hi-Fi Choice, What Hi-Fi, Audio, Stereo, Stereoplay, i in.
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO