Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Acoustic Signature Challenger MK3

Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Acoustic Signature Challenger MK3
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
  • Stan: Dostępne
  • Model: Acoustic Signature Challenger MK3
Wyświetleń: 1304
18.190,00zł
Netto: 14.788,62zł

Dostępne opcje

Acoustic Signature Challenger MK3 - GramofonAcoustic Signature Challenger Mk3 - wzór solidności i autorytetu brzmienia.


Challenger waży całe 23kg i jest podstawowym modelem gramofonu o wysokiej masie, jaki jest dostępny w ofercie Acoustic Signature. Projekt gramofonu wykorzystuje wyszukany zewnętrzny napęd i system zasilania, w połączeniu z masywnym talerzem o grubości 50mm, który wspierany jest przez solidną podstawę o grubości 40mm.


pict1 Challenger Mk3Gramofon Challenger jest niezwykle łatwy w ustawieniu oraz bardzo uniwersalny i wybitny pod względem dźwiękowym, co pozwala mu przewyższyć jakością wiele innych modeli obecnych na rynku, które kosztują nawet trzy razy więcej. Projekt gramofonu zapewnia nadzwyczajny poziom funkcjonalności i długotrwałą niezawodność, dostępną w bardzo konkurencyjnej cenie, a dodatkowo posiada niezwykle atrakcyjny wygląd.


Projekt

Przygotujcie się na dalsze niespodzianki. Nowy Challenger Mk3 stanowi efekt konsekwencji w ulepszaniu poprzednich wersji tego modelu gramofonu. Jeśli dodamy do tego obsypaną nagrodami jakość dźwięku, elegancję, wygodę i komfort użytkowania, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego gramofony z tej serii odniosły tak wielki sukces. Seria gramofonów Challenger mk3 prezentuje niepowtarzalny styl, w którym doskonałą jakość wykonania połączono z najnowocześniejszą technologią i łatwością dopasowania się do reszty systemu audio. Urządzenie umożliwia zamontowanie 3 silników i 3 osobnych ramion jednocześnie.


System Napędowy


pict3 Challenger


W projekcie nowego Challenger’a Mk3 połączono masywną aluminiową plintę o grubości 40mm, z równie masywnym aluminiowym talerzem o grubości 50mm. Takie rozwiązanie stanowi doskonałą podstawę dla montażu łożyska Tidorfolon, utrzymującego talerz gramofonu, a także dla mocowania wymiennych ramion.

Ramiona montowane są dookoła plinty i łatwo dają się regulować. Elektronika Beta DIG, wykorzystana do sterowania silnikiem napędowym, zapewnia znakomitą stabilność obrotów i łatwość obsługi. Precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz gramofonu to kolejny element , który sprawia, że dźwięk Challenger’a Mk3 można określić jako wybitny w swojej grupie cenowej.


Talerz

Challenger Mk3 został wyposażony w precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz. Talerz został wykonany z masywnego aluminiowego bloku, co poprawia jego odporność na rezonanse.  

Talerz jest dodatkowo pokryty na spodzie wytłumiającym materiałem, w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów działania. Grubość talerza wynosi 50mm, co przekłada się na wagę 10 kilogramów.


Wysoka waga talerza, w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem z materiału Tidorfolon, jest jednym z głównych źródeł znakomitych doświadczeń muzycznych, jakich dostarcza Challenger Mk3.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli. Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z systemem cyfrowego sterowania, jest łatwy w użyciu i niezawodny.


pict2 Challenger Mk3 2018


Łożysko

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności.


Oś łożyska została wykonana ze specjalnie utwardzanej, szlifowanej stali. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane, samosmarujące wkładki ze spieku brązowego. Projekt łożyska zapewnia precyzyjne dopasowanie elementów i gładką ich pracę.


Tak wysoka jakość została uzyskana dzięki wykorzystaniu spiekanych tulei oraz podstawy łożyska wykonanej z materiału Tidorfolon. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.DANE TECHNICZNE:

Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne, elektronika z układem Beta DIG, zewnętrzny zasilacz

Łożysko: Wysoko precyzyjne TIDORFOLON Bearing II, z dopasowaną osią

Chassis: Chassis wyposażone w amortyzację drgań, 3 podstawki z miękkiego stopu metalu, o regulowanej wysokości

Talerz: Aluminiowy, wysokość 5cm, waga 9kg

Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane

Zasilanie: 230V lub 115V

Kolory obudowy: Czarny, Srebrny

Wymiary: 440mm X 180mm X 350mm

Waga: 21-25kg (zależnie od dodatków)

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO