Acoustic Signature Novum

Acoustic Signature Novum

Acoustic Signature Novum - GramofonAcoustic Signature Novum - referencyjny gramofon kompaktowy Acoustic Signature.Gramofon Novum jest całkowicie nowym projektem. Wykorzystano w nim wiele nowych pomysłów, nigdy wcześniej nie stosowanych przez Acoustic Signature. Konstruktorzy poruszyli niebo i ziemię, aby stworzyć gramofon o zdumiewającym wyglądzie i wybitnej jakości dźwięku. Novum jest wyposażony w nową, rewolucyjną wersję talerza ’24 Silencer Platter’, który stanowi jedno z najważniejszych osiągnięć w historii projektowania gramofonów. Novum jest napędzany przez 3 zintegrowane, niewidoczne silniki, poruszające ciężki talerz napędowy gramofonu. 


Novum został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby zapewnić wyjątkową jakość reprodukcji muzyki, która będzie mogła nawet przyćmić gramofony znacznie droższe. Całkowicie cyfrowy system sterowania napędem umieszczono w osobnej obudowie, aby umożliwić generowanie czystych sygnałów dla silnika i uniknąć jakichkolwiek zakłóceń, przenoszonych na wkładkę gramofonu. Projekt podstawy Novum zapewnia optymalną stabilność; szeroka powierzchnia podstawy gramofonu w założeniu ma zapewnić znakomitą jakość dźwięku, jednak jej wygląd zewnętrzny jest również niezwykle atrakcyjny.


pict1 Novum blac


Projekt

Przygotujcie się na dalsze niespodzianki. Nowy Novum stanowi efekt konsekwencji i doświadczeń projektowych firmy. Jeśli dodamy do tego obsypaną nagrodami jakość dźwięku, elegancję, wygodę i komfort użytkowania, łatwo będzie zrozumieć dlaczego gramofony Acoustic Signature o wysokiej masie odniosły tak wielki sukces. Seria gramofonów Novum prezentuje niepowtarzalny styl, w którym doskonałą jakość wykonania połączono z najnowocześniejszą technologią i łatwością dopasowania się do reszty systemu audio.


W konstrukcji gramofonu wykorzystano talerz z 24. modułami wyciszającymi Silencer oraz najnowszą wersję elektroniki sterującej silnikiem, którą dyskretnie umieszczono pod spodem korpusu urządzenia. Moduły montażowe pod ramiona są regulowane. Możliwe jest zamontowanie dowolnego ramienia, a gramofon umożliwia opcję jednoczesnego montażu dwóch osobnych ramion gramofonowych. Trzy regulowane nóżki umożliwiają łatwe wypoziomowanie urządzenia.


System Napędowy

W projekcie Novum połączono masywną aluminiową plintę o grubości 70mm z równie masywnym, aluminiowym talerzem o grubości 50mm. Takie rozwiązanie stanowi doskonałą podstawę dla montażu łożyska Tidorfolon, utrzymującego talerz gramofonu, a także dla mocowania wymiennych ramion. Nowa całkowicie cyfrowa elektronika sterująca silnikiem, zapewnia doskonałą stabilność obrotów, a przejrzysty moduł kontroli zintegrowano w osobno umieszczonej obudowie. Precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz, z 24-ma modułami wyciszającymi Silencer, jest kolejnym elementem który sprawia, że dźwięk Novum jest wybitny jak na tę klasę cenową.


pict3 Novum silver


Talerz

Talerz o wysokości 50mm wykonano z aluminium i umieszczono w nim 24 wkładki wyciszające. W konstrukcji wykorzystano bardzo miękki stop aluminium, w celu zoptymalizowania okresowego rezonansu talerza i dodatkowo pokryto go od spodu materiałem wytłumiającym. Założenie projektowe rozwiązania wytłumiającego ‘Silencer-Platter’ było jasno zdefiniowane: eliminacja wibracji powstałych w wyniku wpływu dźwięków rozprzestrzeniających się poprzez powietrze, eliminacja szumów łożyska oraz zwiększenie masy bezwładności talerza.

pict3 Novum silver2Kolejnym założeniem była dramatyczna eliminacja wszystkich wibracji, mieszczących się w zakresie pasma 400-6000Hz. Założenia zostały osiągnięte poprzez nawiercenie 24 otworów w bryle talerza. Proces produkcyjny zoptymalizowano pod kątem jak najprecyzyjniejszego wykonania otworów. Otwory są nawiercane, a następnie średnica każdego z nich jest osobno kalibrowana. Taka technologia pozwala na zmniejszenie rozbieżności do granicy 1/100mm, co przekłada się na perfekcyjne dopasowanie 24 modułów wytłumiających. Moduły stają się integralną częścią gramofonu, która w wysoce efektywny sposób absorbuje niepożądane wibracje. Energia wibracji jest natychmiast redukowana, a praca talerza gramofonu stabilizuje się. Aby uniknąć naruszenia równowagi wszystkie moduły – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne – zostały nawiercone w absolutnej symetrii w stosunku do środka talerza. Talerz gramofonu osadzony jest na osobnym talerzu napędowym, połączonym z silnikiem.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli.


Trzy wewnętrzne silniki gramofonu są sterowane przez swój własny elektroniczny kontroler. Jest to całkowicie nowy projekt, w którym wykorzystano w pełni cyfrowe stopnie wyjściowe oraz technologię oscylatora kwarcowego. Dzięki tym rozwiązaniom silniki pozostają niewrażliwe na negatywne wpływy wahania napięcia w sieci, czy sprzęty domowe, generujące ‘szum’ sieciowy, który może wpływać na działanie silników AC, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwaną jakość dźwięku. 


Kontrolowany kwarcem układ DSP tworzy idealną sinusoidę o napięciu 24V, która napędza silniki, co skutkuje doskonale stabilnymi, stałymi obrotami talerza gramofonu. System kontroli Alpha DIG, to znakomite i sprawdzone rozwiązanie konstrukcyjne. Ponieważ silniki nie stykają się bezpośrednio z chassis, żadne wibracje nie są przesyłane do gramofonu.


Novum został wyposażony w 3 osobne silniki. Napędzają one talerz napędowy umieszczony pod spodem głównego talerza 24 Silencer. Tak więc kompletny system napędowy nie jest widoczny podczas normalnej pracy gramofonu.


Łożysko

Łożysko stanowi serce każdego gramofonu. Dzięki wnikliwym badaniom i procesowi rozwojowemu firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności. Łożysko jest wytwarzane ze specjalnie utwardzanej, polerowanej stali, a na jego spodzie umieszcza się ekstremalnie twardą kulkę z węglika wolframu. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane i ‘postarzane’, samosmarujące (i dzięki temu bezobsługowe) wkładki ze spieku brązowego. Podstawę łożyska wytwarza się ze specjalnie opracowanego materiału ‘high-tech’ o nazwie TIDORFOLON. Łożysko działa na sucho – bez konieczności smarowania. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk Tidorfolon, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.


 pict2 Novum silverDANE TECHNICZNE:

Napęd: 3 silniki synchroniczne, sterowanie elektroniczne, zewnętrzny zasilacz

Łożysko: Wysoko precyzyjne, polerowane łożysko Tidorfolon

Chassis: Chassis z optymalizacją rezonansów, 3 podstawki z miękkiego stopu metalu, o regulowanej wysokości

Talerz: Precyzyjnie obrabiany talerz ze stopu aluminium, o wys. 50mm i wadze 15kg, 24 podwójnie izolowane moduły Silencer

Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane

Zasilanie: 100-260V

Kolory obudowy: Czarny, Srebrny

Wymiary: 480mm X 670mm

Waga: ok. 36kg (zależnie od dodatków)

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę
  • Wyświetleń: 163
  • Kod produktu: Acoustic Signature Novum
  • Dostępność: Na stanie
  • 81.860,00zł
  • Netto: 66.552,85zł

Dostępne opcje

Tagi: Acoustic Signature, Novum, Gramofon