Acoustic Signature Primus

Acoustic Signature Primus

Acoustic Signature Primus - GramofonIdeą stojącą za powstaniem Primusa było zaprojektowanie i stworzenie gramofonu, którego jakość działania znacznie przewyższałaby oczekiwania stawiane gramofonom w podobnych, przystępnych przedziałach cenowych.


pict4 Primus TA 500

Primus jest fabrycznie wyposażony w ramię Rega RB202 lub AS T500 oraz wkładkę AS MM1, dzięki czemu jest gotowy do pracy bezpośrednio po wyjęciu z opakowania. Doskonała jakość, precyzja wykonania i niezawodność gwarantują wiele lat radości obcowania z muzyką w najlepszym wydaniu.


Konstrukcja

Gramofon Primus to solidna konstrukcja, pozbawiona zbędnych elementów, a koncentrująca się na precyzji wykonania i jak najwyższej jakości użytych materiałów. Dzięki warstwowej budowie opartej na materiałach o różnej gęstości, plinta gramofonu wykazuje doskonałą charakterystykę rezonansową.


pict1 Primus TA 500


Talerz, o wysokości 24mm i masie 4,5kg wykonano z precyzyjnie obrobionego, aluminiowego, odpornego na drgania bloku, dodatkowo pokrytego od spodu specjalną powłoką tłumiącego materiału.


Masa talerza w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem z materiału TIDORFOLON® zapewnia użytkownikowi doskonałą jakość dźwięku, niespotykaną w gramofonach dostępnych w podobnych klasach cenowych.Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki najwyższej jakości silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli. Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z firmowym systemem elektronicznego sterowania, jest łatwy w użyciu i niezawodny.


pict2 Primus TA 500Łożysko

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności.


Efekt ten osiągnięto dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz specjalistycznych materiałów, jak na przykład użyty w podstawie łożyska TIDORFOLON®. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji producenta.DANE TECHNICZNE:

Napęd: Silnik synchroniczny, sterowany elektronicznie, zewnętrzny zasilacz.

Łożysko: Wysoko-precyzyjne łożysko z podstawą z materiału TIDORFOLON®.

Chassis: Chassis wysokości 30mm, o warstwowej konstrukcji, pokryte specjalnym lakierem, wykończone i wypolerowane na wysoki połysk. Podstawki o regulowanej wysokości.

Talerz: Aluminiowy, wysokość 24mm, masa 4.5kg.

Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane.

Zasilanie: 100V - 260V.

Kolory obudowy: Czarny - wysoki połysk.

Waga: 8,5kg


Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Masz pytania? Zadzwoń!

Nasi specialiści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Stereo HI-FI, HI-END: Marcin: 508 89 85 89.

Kino domowe, multiroom, instalacje AV: Przemek: 501 028 232.

  • Wyświetleń: 160
  • Kod produktu: Acoustic Signature Primus
  • Dostępność: Na stanie
  • 5.460,00zł
  • Netto: 4.439,02zł

Tagi: Acoustic Signature, Primus, Gramofon