Acoustic Signature Storm Mk2

Acoustic Signature Storm Mk2

Acoustic Signature Storm Mk2 - GramofonAcoustic Signature Storm Mk2 - potężny gramofon AS z zewnętrznym silnikiem.Solidny projekt


pict1 Storm


Gramofon Storm Mk2 waży 28kg i posiada wszystkie zalety, z jakich znane są gramofony o prawdziwie dużej masie. Storm Mk2 dostarcza solidny i muzykalny bas, stabilne i skupione średnie tony oraz czyste i detaliczne tony wysokie – tworząc scenę dźwiękową charakteryzującą się zarówno naturalną, delikatną muzykalnością, jak i ogromną autorytatywnością.


Nowy Storm Mk2 zastępuje jeden z najlepiej sprzedających się gramofonów w historii Acoustic Signature. Poprzedni projekt ulepszono poszerzając rozstaw podstawek, co wpłynęło na stabilność konstrukcji. Zastosowano również nowy talerz o większej masie i lepszym tłumieniu rezonansów. Wprowadzone zmiany w wymierny sposób przekładają się na polepszenie jakości dźwięku – Acoustic Signature na całym świecie znany jest ze swojego pragmatyzmu w tworzeniu gramofonów.


Oczywiście, Storm Mk2 charakteryzuje się również niezwykle niskim poziomem zakłóceń mechanicznych dzięki wykorzystaniu łożyska z materiału ‘Tidorfolon’, jak również zamontowaniu silnika na zewnątrz korpusu gramofonu. Silnik kontrolowany jest przez firmowy obwód zasilania Beta DIG z funkcją zwrotu energii do sieci, co zapewnia perfekcyjną stabilność obrotów. Zadbano również o atrakcyjny wygląd zewnętrzny urządzenia.


Projekt

Przygotujcie się na dalsze niespodzianki. Nowy Storm Mk2 stanowi efekt konsekwencji w ulepszaniu poprzednich wersji. Jeśli dodamy do tego obsypaną nagrodami jakość dźwięku, elegancję, wygodę i komfort użytkowania, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego gramofony Acoustic Signature o wysokiej masie odniosły tak wielki sukces.


Seria gramofonów Storm mk2 prezentuje niepowtarzalny styl, w którym doskonałą jakość wykonania połączono z najnowocześniejszą technologią i łatwością dopasowania się do reszty systemu audio.


pict6 Storm


W projekcie Storm Mk2 wykorzystano talerz z 8. modułami wyciszającymi Silencer oraz elektronikę sterującą Beta DIG, którą umieszczono na spodniej stronie chassis gramofonu. Użytkownik może zamontować dowolne ramię o wielkości 9-12 cali. Istnieje możliwość zamontowania trzech ramion jednocześnie.


System Napędowy

W projekcie nowego Storm Mk2 połączono masywną aluminiową plintę o grubości 45mm z równie masywnym, aluminiowym talerzem o grubości 50mm. Takie rozwiązanie stanowi doskonałą podstawę dla montażu łożyska Tidorfolon, utrzymującego talerz gramofonu, a także dla mocowania wymiennych ramion.


Nowy, całkowicie cyfrowy silnik, sterowany firmową elektroniką Beta DIG, zapewnia doskonałą stabilność obrotów, a przejrzysty moduł kontroli zamontowano na wierzchniej części obudowy gramofonu. Precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz, z ośmioma modułami wyciszającymi Silencer, jest kolejnym elementem który sprawia, że dźwięk Strom Mk2 jest wybitny jak na tę klasę cenową.


pict3 storm


Talerz

Storm Mk2 został wyposażony w precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz, z 8. modułami Silencer tłumiącymi wibracje. Talerz został wykonany z masywnego aluminiowego bloku, co również poprawia jego odporność na rezonanse. Talerz jest dodatkowo pokryty na spodzie wytłumiającym materiałem w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów działania. Grubość talerza wynosi 50mm, co przekłada się na wagę 12 kilogramów. Użytkownik może wybierać pomiędzy wersją talerza z 8. lub 24. modułami Silencer. Wysoka waga talerza, w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem Tidorfolon, jest jednym z głównych źródeł znakomitych doświadczeń muzycznych, jakich dostarcza Storm mk2.


pict5 Storm


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli. Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z systemem cyfrowego sterowania jest łatwy w użyciu i niezawodny. Silnik w modelu Storm Mk2 jest montowany po lewej, tylnej stronie gramofonu, w niewielkiej odległości od korpusu. Ponieważ silnik nie ma styczności z chassis gramofonu, żadne wibracje nie wpływają na jakość dźwięku.


pict2 StormŁożysko

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności. Oś łożyska została wykonana ze specjalnie utwardzanej, szlifowanej stali. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane, samosmarujące wkładki ze spieku brązowego. Tak wysoka jakość została uzyskana dzięki wykorzystaniu spiekanych tulei oraz podstawy łożyska wykonanej w technologii Tidorfolon. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk Tidorfolon, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.


pict4 StormDANE TECHNICZNE:

Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne, zewnętrzny zasilacz

Łożysko: Wysoko precyzyjne, polerowane łożysko Tidorfolon

Chassis: Chassis o wys. 45mm, z optymalizacją rezonansów, 3 podstawki z miękkiego stopu metalu, o regulowanej wysokości

Talerz: Precyzyjnie obrabiany talerz ze stopu aluminium, o wys. 50mm i wadze 12kg, 8 (lub 24) modułów Silencer, wytłumiony na spodzie

Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane

Zasilanie: 230V lub 115V

Kolory obudowy: Czarny, Srebrny

Wymiary: 440mm X 440mm

Waga: 31-35kg (zależnie od dodatków)

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę
  • Wyświetleń: 150
  • Kod produktu: Acoustic Signature Storm Mk2
  • Dostępność: Na stanie
  • 27.290,00zł
  • Netto: 22.186,99zł

Dostępne opcje

Tagi: Acoustic Signature, Storm Mk2, Gramofon