Acoustic Signature Thunder MK2

Acoustic Signature Thunder MK2

Acoustic Signature Thunder MK2 - GramofonAcoustic Signature Thunder MK2 - najsolidniejszy gramofon AS z silnikiem zewnętrznym.Thunder jest pierwszym gramofonem, w konstrukcji którego zastosowano rewolucyjny system wyciszający rezonanse talerza ‘Silencer Platter 3’ – jedno z najistotniejszych udoskonaleń konstrukcyjnych, wprowadzonych przez firmę Accoustic Signature. Gramofon Thunder został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, aby zapewnić wyjątkową jakość reprodukcji muzyki, która będzie mogła nawet przyćmić znacznie droższe konstrukcje.


pict1 Thunder bla


Solidne aluminiowe chassis o wysokości 70mm stanowi podstawę gramofonu, na której można zamontować do trzech przyczepów mocowania ramienia – w rozmiarach 9-12 cali, dowolnego producenta. Talerz o wysokości 50mm jest napędzany przez umieszczony z boku silnik, precyzyjnie kontrolowany przez elektronikę Alpha DIG.


Podstawa gramofonu została zaprojektowana pod kątem optymalnej stabilności. Szeroki rozstaw nóżek generuje większą stateczność i zwiększa koncentrację masy na spodzie urządzenia. Thunder powstał z myślą o dostarczeniu najwyższej klasy dźwięku, jednak również posiada współczesny, atrakcyjny wygląd.


Projekt

Przygotujcie się na dalsze niespodzianki. Nowy Thunder stanowi efekt konsekwencji i doświadczeń projektowych firmy. Jeśli dodamy do tego obsypaną nagrodami jakość dźwięku, elegancję, wygodę i komfort użytkowania, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego gramofony Acoustic Signature o wysokiej masie odniosły tak wielki sukces.  Seria gramofonów Thunder prezentuje niepowtarzalny styl, w którym doskonałą jakość wykonania połączono z najnowocześniejszą technologią i łatwością dopasowania się do reszty systemu audio.


pict5 thunder2


W konstrukcji gramofonu wykorzystano talerz z 24. modułami wyciszającymi Silencer oraz najnowszą wersję elektroniki sterującej silnikiem – Alpha DIG – którą dyskretnie umieszczono pod spodem korpusu urządzenia. Moduły montażowe pod ramiona są regulowane. Możliwe jest zamontowanie dowolnego ramienia, a gramofon umożliwia opcję jednoczesnego montażu trzech osobnych ramion gramofonowych. Trzy regulowane nóżki umożliwiają łatwe wypoziomowanie urządzenia.


System Napędowy

W projekcie nowego Thunder połączono masywną aluminiową plintę o grubości 45mm z równie masywnym, aluminiowym talerzem o grubości 50mm. Takie rozwiązanie stanowi doskonałą podstawę dla montażu łożyska Tidorfolon, utrzymującego talerz gramofonu, a także dla mocowania wymiennych ramion.


pict2 Thunder silver2


Nowy, całkowicie cyfrowy silnik, sterowany firmową elektroniką Alpha DIG, zapewnia doskonałą stabilność obrotów, a przejrzysty moduł kontroli zintegrowano w laserowo wyciętej, osobno umieszczonej obudowie silnika.


Precyzyjnie wykonany aluminiowy talerz, z 24. modułami wyciszającymi Silencer, jest kolejnym elementem który sprawia, że dźwięk Thunder jest wybitny jak na tę klasę cenową.


pict3 thunder2


Talerz

Talerz o wysokości 50mm wykonano z aluminium i umieszczono w nim 24 wkładki wyciszające. W konstrukcji wykorzystano bardzo miękki stop aluminium, w celu zoptymalizowania okresowego rezonansu talerza i dodatkowo pokryto go od spodu materiałem wytłumiającym. Założenie projektowe rozwiązania wytłumiającego ‘Silencer-Platter’ było jasno zdefiniowane: eliminacja wibracji powstałych w wyniku wpływu dźwięków rozprzestrzeniających się poprzez powietrze, eliminacja szumów łożyska oraz zwiększenie masy bezwładności talerza. Kolejnym założeniem była dramatyczna eliminacja wszystkich wibracji, mieszczących się w zakresie pasma 400-6000Hz. Założenia zostały osiągnięte poprzez nawiercenie 24 otworów w bryle talerza. Proces produkcyjny zoptymalizowano pod kątem jak najprecyzyjniejszego wykonania otworów. Otwory są nawiercane, a następnie średnica każdego z nich jest osobno kalibrowana.


Taka technologia pozwala na zmniejszenie rozbieżności do granicy 1/100mm, co przekłada się na perfekcyjne dopasowanie 24 modułów wytłumiających. Moduły stają się integralną częścią gramofonu, która w wysoce efektywny sposób absorbuje niepożądane wibracje. Energia wibracji jest natychmiast redukowana, a praca talerza gramofonu stabilizuje się. Aby uniknąć naruszenia równowagi, wszystkie moduły – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne – zostały nawiercone w absolutnej symetrii w stosunku do środka talerza. Jak możecie zauważyć, zostało zrobione dokładnie wszystko, aby opracować produkt potencjalnie perfekcyjny.


Silnik

Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki wyprodukowanemu w Europie silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli. Zewnętrznie umieszczony silnik gramofonu jest sterowany przez swój własny elektroniczny kontroler, o nazwie Alpha DIG. Jest to całkowicie nowy projekt, w którym wykorzystano w pełni cyfrowe stopnie wyjściowe oraz technologię oscylatora kwarcowego. Dzięki tym rozwiązaniom silnik pozostaje niewrażliwy na negatywne wpływy wahania napięcia w sieci, czy sprzęty domowe, generujące ‘szum’ sieciowy, który może wpływać na działanie silników AC, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwaną jakość dźwięku.


Kontrolowany kwarcem układ DSP tworzy idealną sinusoidę o napięciu 24V, która napędza silnik, co skutkuje doskonale stabilnymi, stałymi obrotami talerza gramofonu. System kontroli Alpha DIG, to znakomite i sprawdzone rozwiązanie konstrukcyjne. Silnik gramofonu Thunder został zamontowany z tyłu, po lewej stronie – w niewielkim oddaleniu od chassis urządzenia. Ponieważ silnik nie styka się bezpośrednio z chassis, żadne wibracje nie są przesyłane do gramofonu. Thunder’a można wyposażyć maksymalnie w 3 silniki.


pict6 thunder3


Łożysko

Łożysko stanowi serce każdego gramofonu. Dzięki wnikliwym badaniom i procesowi rozwojowemu, firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności. Łożysko jest wytwarzane ze specjalnie utwardzanej, polerowanej stali, a na jego spodzie umieszcza się ekstremalnie twardą kulkę z węglika wolframu. W konstrukcji obudowy łożyska wykorzystano perfekcyjnie spasowane i ‘postarzane’, samosmarujące (bezobsługowe), wkładki ze spieku brązowego. Podstawę łożyska wytwarza się ze specjalnie opracowanego materiału ‘high-tech’ o nazwie TIDORFOLON. Łożysko działa na sucho – bez konieczności smarowania. Firma stosuje niezwykle niską tolerancję błędu w konstrukcji łożysk Tidorfolon, a ich serwis jest bezpłatny przez cały okres użytkowania gramofonu. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji.DANE TECHNICZNE:

Napęd: Silnik synchroniczny, sterowanie elektroniczne, zewnętrzny zasilacz

Łożysko: Wysoko precyzyjne, polerowane łożysko Tidorfolon

Chassis: Chassis z optymalizacją rezonansów, 3 podstawki z miękkiego stopu metalu, o regulowanej wysokości

Talerz: Precyzyjnie obrabiany talerz ze stopu aluminium, o wys. 50mm i wadze 15kg, 24 podwójnie izolowane moduły Silencer

Prędkości obrotowe: 33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane

Zasilanie: 100-260V

Kolory obudowy: Czarny, Srebrny

Wymiary: 440mm X 440mm

Waga: 41-46kg (zależnie od dodatków)

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę
  • Wyświetleń: 146
  • Kod produktu: Acoustic Signature Thunder MK2
  • Dostępność: Na stanie
  • 45.470,00zł
  • Netto: 36.967,48zł

Dostępne opcje

Tagi: Acoustic Signature, Thunder MK2, Gramofon