Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

BENCHMARK AHB2

BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
BENCHMARK AHB2
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
18.500,00zł
Netto: 15.040,65zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: AHB2
Wyświetleń: 798

Dostępne opcje

Oblicz ratę

BENCHMARK AHB2 - Końcówka mocy 

 

AHB2 to radykalnie inny wzmacniacz audio. Jego opatentowana konstrukcja zapewnia wydajność zbliżoną do granic najnowszych formatów audio wysokiej rozdzielczości. Wzmacniacz mocy Benchmark AHB2 dostarcza szczegółów muzycznych bez wprowadzania maskujących efektów szumu i zniekształceń wzmacniacza. Zakres dynamiki AHB2 wynosi 132 dB, co czyni go o 10 do 30 dB cichszym niż niektóre z najlepszych wzmacniaczy mocy referencyjnej jakości.

W przeciwieństwie do wzmacniaczy klasy D, AHB2 jest wolny od szumów na całym zakresie częstotliwości od 0,1 Hz do 200 kHz. Nie zadowalaj się ograniczoną wydajnością wzmacniania klasy D.

Dzięki AHB2 odkryjesz wcześniej przeoczone niuanse, dynamikę i szczegóły w swoich ulubionych nagraniach oraz doświadczysz pełnego potencjału najnowszych formatów audio wysokiej rozdzielczości 24-bit PCM i 1-bit DSD.

 

 

Czystość dźwięku przewyższająca klasę A!

AHB2 to wzmacniacz liniowy, który przewyższa czystość dźwięku wszystkich wzmacniaczy klasy A. Żaden wzmacniacz nie zapewnia niższego poziomu szumów ani mniejszych zniekształceń. Mała, chłodzona pasywnie obudowa zapewnia czyste dostarczanie 480 W w trybie monofonicznym zmostkowanym przy 6 omach, z dodatkowymi rezerwami na potrzeby trudnej jazdy obciążenia głośników. W przeciwieństwie do energochłonnych wzmacniaczy klasy A, AHB2 osiąga wydajność energetyczną porównywalną ze wzmacniaczem mocy klasy D (przełącznikowym).

 

Trudne obciążenia głośników są obsługiwane z łatwością

Wiele głośników ma częstotliwości, przy których ich impedancja spada do poziomu znacznie niższego niż „nominalny”. impedancja. AHB2 z łatwością obsługuje trudne kąty fazowe i niskie impedancje. Obciążenia stereo o wartości zaledwie 1,4 oma można w czysty sposób doprowadzić do pełnego poziomu wyjściowego. Większość wzmacniaczy mocy wytwarza wyższy poziom zniekształceń, gdy zmniejsza się impedancja obciążenia. Natomiast system korekcji błędów ze sprzężeniem w przód w AHB2 utrzymuje czystość sygnału wyjściowego podczas jazdy z trudnymi obciążeniami. AHB2 nie wytwarza prawie żadnych mierzalnych zniekształceń przy żadnym obciążeniu znamionowym.

 

 

Wysoki współczynnik tłumienia

AHB2 posiada wysoki współczynnik tłumienia, który wzmacnia jego rozszerzony dół, zapewniając solidny, dobrze kontrolowany bas. Ten wysoki współczynnik tłumienia utrzymuje również absolutnie płaską charakterystykę częstotliwościową podczas napędzania głośników z dużymi zmianami impedancji zależnymi od częstotliwości.

 

Wysoki prąd wyjściowy

AHB2 może jednocześnie dostarczyć do każdego kanału do 29 A w wartości szczytowej. Ten solidny prąd napędowy z łatwością poradzi sobie z niektórymi z najbardziej wymagających głośników. AHB2 jest wyposażony w ściśle regulowane zasilacze, które zapewniają czystość sygnału wyjściowego i dostarczają wysoki prąd.

 

Zniekształcenia są poniżej słyszalności

AHB2 nigdy nie będzie generować słyszalnych zniekształceń. W większości systemów odtwarzania zniekształcenia wytwarzane przez AHB2 nigdy nie osiągną nawet progu słyszalności 0 dB SPL. Oznacza to, że zniekształcenia nie można było usłyszeć, nawet jeśli można je było odtworzyć, gdy muzyka była wyciszona.

AHB2 pozwala uniknąć ograniczeń zniekształceń klasycznych topologii wzmacniaczy i wejść do świata odtwarzania dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Ekstremalna wydajność często wymaga radykalnego podejścia

Wzmacniacz AHB2 radykalnie różni się od tradycyjnych wzmacniaczy audio. Dwie nowe, opatentowane przez THX technologie korekcji błędów z wyprzedzeniem eliminują większość źródeł zniekształceń. Niekonwencjonalny zasilacz zachowuje ścisłą regulację i niskie tętnienia, minimalizując jednocześnie pola magnetyczne. Topologia o niskim wzmocnieniu optymalizuje stopniowanie wzmocnienia pomiędzy przetwornikiem cyfrowo-analogowym a wzmacniaczem mocy, minimalizując jednocześnie szum. Wyrafinowane ekranowanie i poczwórna dystrybucja sygnału zapewniają wyjątkową odporność na zakłócenia. Unikalny stopień wyjściowy zawiera szyny zasilające śledzące klasy H, aby poprawić wydajność. W rezultacie chłodno pracujący AHB2 stosunek sygnału do szumu wynosi 132 dB, podczas gdy zniekształcenia są na poziomie lub poniżej granic pomiarowych najlepszego sprzętu testowego .

 

Przedstawiamy Technologię THX Achromatic Audio Amplifier™

AHB2 to jedyny wzmacniacz, który wykorzystuje opatentowany THX-AAA< a i=4>Technologia™ . Ten opatentowany system redukuje zniekształcenia do znikomo niskiego poziomu, umożliwiając jednocześnie zastosowanie kilku technik oszczędzania energii.

 

Dwubiegunowy stopień wyjściowy klasy AB

AHB2 posiada dwubiegunowy stopień wyjściowy klasy AB, który zapewnia wysoki prąd wyjściowy i niski poziom szumów. THX-AAATechnology™ zapewnia dokładne usuwanie błędów przejścia przez zero, przewyższając wydajność najlepszych w swojej klasie Wzmacniacz. 

 

 

Korekcja błędów sprzężenia zwrotnego

Tradycyjne wzmacniacze klasy AB generują zniekształcenia zwrotnicy za każdym razem, gdy stopień wyjściowy push-pull przekracza 0 woltów. To zniekształcenie crossover może być szczególnie problematyczne przy niskich poziomach odtwarzania.

Natomiast wzmacniacze klasy A eliminują zniekształcenia zwrotnicy, utrzymując wszystkie urządzenia wyjściowe włączone przez cały czas. To podejście oparte na brutalnej sile klasy A rozwiązuje problem zniekształceń zwrotnicy, ale zużywa dużo energii, dostarczając bardzo mało do głośników. Zmarnowana moc wytwarza ciepło, które musi zostać rozproszone w przestrzeni odsłuchowej.

Wzmacniacze klasy A eliminują zniekształcenia zwrotnicy, ale charakteryzują się dużym zużyciem energii, słabym tłumieniem i ograniczoną mocą wyjściową. AHB2 to pierwszy wzmacniacz, który praktycznie eliminuje zniekształcenia zwrotnicy bez powodowania niepożądanych skutków ubocznych wzmocnienia klasy A.

 

Znaczenie pierwszego wata

Dick Olsher powiedział kiedyś, że „pierwszy wat jest najważniejszym watem”. Zgadzamy się! Od pierwszego do ostatniego wata, AHB2 nie wykazuje żadnych oznak zniekształceń zwrotnicy.

W przeciwieństwie do tego wszystkie konwencjonalne wzmacniacze klasy AB mają artefakty zniekształceń krzyżowych. Tradycyjne konstrukcje klasy AB próbują kontrolować zniekształcenia poprzez wykorzystanie sprzężenia zwrotnego. Niestety, te systemy sprzężenia zwrotnego mają ograniczoną zdolność do redukowania nagłych stanów nieustalonych powodowanych przez przejścia zwrotne urządzeń wyjściowych. Sieci opinii próbują korygować błędy po ich wystąpieniu. Z kolei sieci wyprzedzające mogą zapobiegać błędom zanim one wystąpią.

THX-AAA Technology™ zawiera ultraczysty wzmacniacz z korekcją błędów o niskim poborze mocy, który działa równolegle z zasilaczem głównym o dużej mocy wzmacniacz. Wzmacniacz korekcyjny aktywnie steruje sygnałem wyjściowym, podczas gdy główne urządzenia wyjściowe przechodzą między stanami push i pull. Podobnie jak wzmacniacz klasy A, AHB2 nie wykazuje żadnych oznak zniekształceń zwrotnicy. System wyprzedzający praktycznie eliminuje błędy, które mogłyby powstać w urządzeniach wyjściowych głównego wzmacniacza.

 

Wysoka wydajność — ekologia nigdy nie brzmiała tak dobrze!

Opatentowana przez firmę THX korekcja błędów sprzężenia zwrotnego zastosowana w AHB2 jest tak skuteczna, że ​​polaryzacja bipolarnych urządzeń wyjściowych klasy AB może zostać zredukowana do niezwykle niskiego poziomu. Benchmark zdecydował się na utrzymanie małego prądu polaryzacji w stopniu wyjściowym, ale ten prąd polaryzacji nie jest krytyczny dla wydajności zniekształceń urządzenia. Zaletą niskiego prądu polaryzacji jest to, że bardzo mało energii jest marnowane w postaci ciepła, gdy wzmacniacz jest w stanie bezczynności. AHB2 pobiera tylko 12 W w stanie bezczynności i mniej niż 1/2 W w trybie gotowości.

Korekcja błędów sprzężenia zwrotnego pozwala również na użycie szyn zasilających śledzących klasy H bez typowych spadków na wydajność zniekształceń. Te szyny śledzące znacznie poprawiają ogólną wydajność wzmacniacza, podczas gdy korekcja błędów sprawia, że ​​zniekształcenia prawie nie istnieją. AHB2

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Moc: 
  2x100W / 8 Ohm
  2x190W / 4 Ohm
 • Pasmo przenoszenia: 0,1Hz - 200 kHz (-3dB)
 • Sygnał/szum: 132dB
 • Zniekształcenia THD: 0,00011%
 • Wymiary (w/s/g): 10 cm / 38 cm / 24 cm
 • Waga: 5.7 kg
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Moc (8 Ohm)2x100W
Moc (4 Ohm)2x190W
Pasmo przenoszenia0,1Hz - 200 kHz (-3dB)
Sygnał/szum132dB
Zniekształcenia THD0,00011%
Wymiary10 cm / 38 cm / 24 cm (wys / szer / gł)
Waga5.7 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO