Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

BENCHMARK DAC3 L

BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
BENCHMARK DAC3 L
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
11.500,00zł
Netto: 9.349,59zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: DAC3 L
Wyświetleń: 37

Dostępne opcje

Oblicz ratę

BENCHMARK DAC3 L - Przetwornik DAC 

 

DAC3 L to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy nie potrzebują wewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego. Zapewnia pełną wydajność flagowego DAC3 HGC, ale eliminuje wewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy HPA2.

 

Nowa referencyjna konstrukcja - wykraczająca poza legendarne przetworniki DAC1 i DAC2

DAC3 to najnowszy 2-kanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy Benchmark wyposażony w nowy układ konwertera ESS Technologies ES9028PRO. Przetwornik DAC3 charakteryzuje się niższym poziomem szumów THD i THD+N niż przetwornik DAC2 firmy Benchmark.

Rodziny przetworników cyfrowo-analogowych DAC1 i DAC2 firmy Benchmark były punktem odniesienia, do którego porównywano inne przetworniki. Rzadko można znaleźć recenzję konwertera, która nie zawiera porównań do DAC1 lub DAC2. Przetworniki Benchmark są codziennie używane w wielu najlepszych studiach nagraniowych i masteringowych na świecie. Konwertery Benchmark są również używane przez tysiące audiofilów. Benchmark ponownie podniósł poprzeczkę... DAC3 definiuje nowy punkt odniesienia.

Referencyjna wydajność

DAC3 zapewnia wyjątkową szczegółowość muzyki i precyzyjne obrazowanie stereo. Zastosowano w nim zaawansowany filtr cyfrowy o wysokiej przepustowości oraz asynchroniczny interfejs USB Audio o wysokiej częstotliwości próbkowania. Wszystkie wejścia są w pełni odizolowane od jittera interfejsu dzięki nowemu systemowi tłumienia jittera UltraLock3™ firmy Benchmark.

Wewnętrzne przetwarzanie cyfrowe i konwersja są 32-bitowe, a przetwarzanie to obejmuje 3,5 dB nadwyżki powyżej 0 dBFS. Zapas ten zapobiega przeciążeniom DSP, które często występują w innych przetwornikach C/A.

Cztery zbalansowane 32-bitowe przetworniki C/A są sumowane w celu utworzenia każdego zbalansowanego wyjścia analogowego. Sumowanie 4:1 zapewnia redukcję szumów o 6 dB i zapewnia DAC3 wiodącą w branży wydajność.

 

Natywna konwersja DSD

Wszystkie wejścia cyfrowe przetwornika DAC3 obsługują natywną konwersję 192 kHz PCM lub DSD64. Z każdego wejścia sygnał DSD jest przesyłany z dokładnością bitową powyżej DoP 1.1. Zarówno DSD, jak i PCM są natywnie konwertowane na sygnał analogowy. Nie ma konwersji DSD na PCM lub PCM na DSD, która pogarszałaby jakość muzyki. System konwersji DAC3 płynnie przełącza się między natywną konwersją PCM i natywną konwersją DSD. Technologia DSD over DoP 1.1 jest obsługiwana przez wiele odtwarzaczy multimedialnych, a pliki DSD są już dostępne do pobrania z wielu źródeł.

 

Bezpośrednia łączność ze wzmacniaczami mocy

Konwertery Benchmark DAC1, DAC2 i DAC3 zostały zaprojektowane do bezpośredniego zasilania wzmacniaczy mocy i głośników. Konwertery Benchmark posiadają regulowane pasywne tłumiki o niskiej impedancji na wyjściach XLR, które można wykorzystać do optymalizacji interfejsu do wzmacniacza mocy (lub zasilanego monitora). Ta unikalna funkcja Benchmark optymalizuje stopień wzmocnienia pomiędzy przetwornikiem cyfrowo-analogowym a wzmacniaczem mocy. Nie można przecenić właściwego stopniowania wzmocnienia. Gdy stopnie audio są odpowiednio dopasowane, każdy element w łańcuchu audio jest w stanie działać na optymalnym poziomie sygnału, a wydajność systemu jest znacznie lepsza.

Neutralny dźwiękowo monitoring studyjny

Wszystkie konwertery Benchmark zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej przejrzystości. Przejrzystość ta jest absolutnie niezbędna w studyjnym łańcuchu monitorowania. Z tego powodu konwertery DAC3 są idealne do krytycznych systemów profesjonalnych o referencyjnej jakości. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych produktów, DAC3 nie został zaprojektowany w celu dodania "eufonicznego" zabarwienia do dźwięku. Zamiast tego został zaprojektowany tak, aby był tak niepodbarwiony i naturalny, jak to tylko możliwe.

 

Krok do studia

Gdy profesjonalne konwertery Benchmark są używane w aplikacjach hi-fi, dźwięk o jakości studyjnej może być odtwarzany w środowisku domowym. Ciesz się czystą muzyką bez żadnych podbarwień ze strony elektroniki. Usłysz muzykę dokładnie tak, jak była słyszana w studiu i dokładnie tak, jak zamierzali artyści.

 

Odkryj naturalny, niepodbarwiony, analogowy dźwięk DAC3.

Usiądź w przestrzeni występu
Przejrzysty dźwięk może wykraczać poza replikowanie doświadczenia studyjnego. Nagrania, które zostały wyprodukowane z naturalnym i nieprzetworzonym dźwiękiem, mogą przenieść Cię do przestrzeni występu. Ale może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy cały łańcuch odtwarzania jest wybrany pod kątem maksymalnej przejrzystości.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

  • SNR – Unweighted, 0 dBFS = +27 dBu: 126 dB
  • THD+N,: -113 dBFS, -113 dB, 0.00022% (1 kHz at 0 dBFS)
  • Pasmo przenoszenia: +0 dB, -0.015 dB (Fs=192 kHz, 20 to 20 kHz); +0 dB, -0.015 dB (Fs=48 kHz, 20 to 20 kHz)
  • Przesłuch: -137 dB at 20 Hz
  • Wejścia: 2 x RCA, 2 x optyczne, 2 x koaksjalne, USB
  • Wyjścia: XLR, 2 x RCA, USB
  • Wymiary: 249 x 44.5 x 237 mm (W x H x D) 
  • Waga: 1,4 kg
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Pasmo przenoszenia+0 dB, -0.015 dB (Fs=192 kHz, 20 to 20 kHz); +0 dB, -0.015 dB (Fs=48 kHz, 20 to 20 kHz)
Sygnał/szumUnweighted, 0 dBFS = +27 dBu: 126 dB
Zniekształcenia THD113 dBFS, -113 dB, 0.00022% (1 kHz at 0 dBFS)
Przesłuch-137 dB at 20 Hz
Wejścia2 x RCA, 2 x optyczne, 2 x koaksjalne, USB
WyjściaXLR, 2 x RCA, USB
Wymiary249 x 44.5 x 237 mm (W x H x D)
Waga1,4 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO