Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Dali MENUET WALNUT

Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
CENA ZA SZTUKĘ
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Dali MENUET WALNUT
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
3.199,00zł
Netto: 2.600,81zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: MENUET WALNUT
Wyświetleń: 236

Dostępne opcje

Oblicz ratę

DALI MENUET WALNUT - Kolumna głośnikowa podstawkowa

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy DALI MENUET – mały, ale mocny głośnik, który odkryje przed słuchaczem doskonałe odtwarzanie muzyki, i który ustanowi nowe standardy dla dźwięku i jakości głośników o małych rozmiarach.

Pod względem koncepcyjnym, DALI MENUET to niewielki głośnik typu bass o wymiarach zaledwie 25 x 15 x 23 cm. Mimo tego, iż działa w oparciu wyłącznie o 12-centymetrowy woofer i miękką kopułę (28 mm), działa niczym dużo większy głośnik. Słuchając tego doskonałego, maleńkiego głośnika usłyszysz czyste dźwięki, niezakłócony bas, otwarte i dynamiczne średnie tony, a także szczegółowe i ostre wysokie dźwięki.

Woofer, którego rozmiar wynosi 12 cm, posiada zoptymalizowany przepływ powietrza tak, aby osiągnąć najlepsze możliwe połączenie pomiędzy stożkiem wykonanym z włókna drzewnego a obudową z forniru. Nawet woofer wycięty w obudowie jest większy niż zazwyczaj, w celu zoptymalizowania otwartości dźwięki i szybkiej reakcji. Tweeter z miękką kopułą, którego rozmiar (28 mm) jest spory jak na tak mały głośnik, potrafi z ogromną prędkością i precyzją uruchamiać się i zatrzymywać, a wszystko to dzięki małej masie budowy kopuły oraz potężnemu systemowi motorycznemu (kopuła jest o około 30% lżejsza niż porównywalne standardowe kopuły a magnesy w systemach motorycznych wykonano z najsilniejszego materiału neodymowego, jaki jest dostępny). Zaprojektowane przez DALI przetworniki, mocne śruby zaciskowe oraz wysokiej jakości częstotliwość rozgraniczająca to kluczowe aspekty niezbędne do osiągnięcia nadzwyczajnej jakości  z tak niewielkiego głośnika.

Aby osiągnąć optymalną jakość, DALI MENUET powinien zostać ustawiony na półce z książkami lub wmontowany w ścianę za pomocą opcjonalnych uchwytów ściennych. Dzięki dwóm wkładom gwintowanym znajdującym się na tyle obudowy, montaż uchwytu ściennego jest niezwykle łatwy. Uchwyt zaprojektowano tak, aby zapewnić optymalną odległość między ścianą i portem bass reflex.

Jasny i przejrzysty design sprawia, że dla maleńkich głośników DALI MENUET znajdzie się odpowiednie miejsce w każdym pomieszczeniu. Opcjonalnie można połączyć je z innymi głośnikami popularnej serii RUBICON w systemie o wysokiej wydajności lub kinem domowym. Każda z tych opcji gwarantuje niezapomniane doświadczenie.

 

 

GŁOŚNIKI

Przepływ powietrza w głośniku o średnicy 4,5 cala został zaprojektowany tak, by wynieść jak najwięcej z membrany z włókna drzewnego i obudowy z drewnianego forniru. Nawet otwór na głośnik w obudowie jest większy niż zwykle, żeby zapewnić jak najlepszą otwartość i dynamiczną reakcję.

Głośnik wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 28 mm potrafi się włączać i wyłączać z dużą prędkością i precyzją dzięki małemu ciężarowi kopułki i naprawdę niezawodnemu systemowi zasilania (kopułka jest ok. 30% lżejsza niż inne kopułki o porównywalnym standardzie, a magnes wyprodukowano z najmocniejszego neodymu dostępnego na rynku). Zaprojektowane przez firmę DALI przetworniki, solidne mocowania i zwrotnice wysokiej jakości umożliwiają tak niewielkiemu głośnikowi osiągnięcie tak niesamowitych wyników.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Linia produktowaDALI MENUET
Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz]59 - 25,000
Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB]86.0
Impedancja nominalna [Ω]4
Maks. SPL [dB]105
Sugerowana moc wzmacniacza [W]20 - 100
Częstotliwość podziału [Hz]3
High frequency driver, Quantity1 x 28 mm
High frequency driver, Diaphragm typeMiękka kopuła tekstylna
Przetwornik niskotonowy1 x 4½"
Low frequency driver, Diaphragm typeMembrana z włókna drewnianego
Typ obudowyBass Reflex
Strojenie bass-reflexu [Hz]63.0
WejściaPojedynczy przewód
Ekranowanie magnetyczneNo
Rekomendowane umiejscowienieNa ścianie
Półka lub stojak
Sugerowana odległość od ściany [cm]> 2
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm]250 x 150 x 230
Dołączone akcesoriaInstrukcja obsługi
Gumowe ochraniacze
Akcesoria opcjonalneUchwyt ścienny
Masa [kg]4.1

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Firma DALI, Danish Audiophile Loudspeaker Industries, wyrosła z wiodącej w Skandynawii sieci sprzedaży detalicznej w roku 1983, a bodźcem do jej powstania był fakt, że klienci często pytali o takie kombinacje rozmiaru, kształtu, charakterystyki brzmienia i ceny kolumn, których istniejące marki nie mogły zaoferować. Poświęciliśmy się bez reszty tworzeniu kolumn głośnikowych o wyśmienitym, naturalnym brzmieniu w konkurencyjnych cenach. 

Uzbrojeni w pewność siebie i mocną wiarę, że możliwe będzie stworzenie unikalnej dźwiękowej tożsamości DALI, skoncentrowanej na realizmie muzyki i konsekwencji brzmienia, wyruszyliśmy z misją zredefiniowania reprodukcji dźwięku. 

Teraz, blisko 30 lat doświadczenie i rozpoznawalność na całym świecie, możemy z dumą powiedzieć, że przyjęliśmy postawę, która pozwoliła na rozwój najnowocześniejszych, inspirujących technologii przeznaczonych dla miłośników muzyki i kina domowego i rzuciła konkurencji wyzwanie, aby nas dogonić.

Dziś firma DALI oferuje ekscytujący wachlarz kolumn głośnikowych, mogący zaspokoić wszystkie potrzeby: od kolumn o absolutnie topowym brzmieniu – EPICON po serie ekonomiczne, np. SPEKTOR. Ponad milion usatysfakcjonowanych posiadaczy produktów DALI na całym świecie to nie przypadek. Oferujemy muzyce i filmom nowe życie w warunkach domowych, zapewniając dumnym posiadaczom produktów DALI wierniejsze, bardziej szczegółowe i bogatsze doświadczenia związane ze słuchaniem dźwięku. 

Muzyka Jest Naszym Celem, a Technologia Środkiem

Kolumny DALI charakteryzują się wysublimowaną jakością i wciągającym doświadczeniem brzmienia w szerokim polu odsłuchowym w każdym pomieszczeniu. 

Kluczowym czynnikiem wyższości kolumn DALI są ekskluzywne przetworniki DALI zaprojektowane od zera przez naszych inżynierów w bliskiej współpracy z ekspertami wiodących na świecie producentów przetworników głośnikowych. Dzięki naszym unikalnym technologiom przetworników możemy projektować i budować systemy głośnikowe, które pozwalają słuchaczom na dokładnie taki odbiór ulubionej muzyki, jaki zamierzali uzyskać artyści. Możliwość tchnięcia życia w nagraną muzykę i stworzenia wiarygodnego wrażenia „bycia tam, gdzie grają” daje nam wielką satysfakcję. To nasz hołd dla wykonawców i wyraz szacunku dla słuchaczy. 

Ale stworzenie tego wspaniałego, autentycznego brzmienia muzyki wymaga znacznie więcej, niż tylko pasji do muzyki. Nieprzerwane prace badawcze w dziedzinie akustyki, rozwój nowych technologii i zapewnienie odpowiednich możliwości naszym pracownikom, jak również monitorowanie opinii naszych klientów – to nasza recepta na sukces. Nasze oddanie doskonałości i wiernej reprodukcji dźwięku nadaje blasku wszystkim kolumnom DALI. 

W Uwielbieniu dla Muzyki

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO