Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Dali OBERON 7 C BLACK

Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
CENA ZA SZTUKĘ Chwilowo brak
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Dali OBERON 7 C BLACK
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
4.999,00zł
Netto: 4.064,23zł
  • Stan: Chwilowo brak
  • Model: OBERON 7 C BLACK
Wyświetleń: 563

Dostępne opcje

Oblicz ratę
Cena za sztukę. Minimalna ilość zamówienia to 2

 

DALI OBERON 7 C BLACK - Aktywna kolumna głośnikowa podłogowa

 

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

OBERON 7 C jest przeznaczony do bardziej rozbudowanych domów, w których muzyka ma przestrzeń do oddychania i może być odtwarzana na wyższym poziomie głośności w porównaniu z OBERONEM 1 C. Będzie pasował dla bardziej ambitnych wielbicieli muzyki i audiofilów, chcących wydobyć z systemu audio większą wartość. Dzięki bardziej przestrzennym i dostępnym opcjom pozycjonowania głośników w większych pomieszczeniach, jest bardziej prawdopodobne, że głośniki OBERON 7 C będą umieszczone po obu stronach ekranu i używane do odtwarzania dźwięku z telewizora, jednak mimo to, odtwarzanie muzyki z płyt CD lub usług streamingowych będzie prawdopodobnie ich podstawową rolą.

Smukły, stojący na podłodze głośnik DALI OBERON 7 C jest wyposażony w dwa 7-calowe membrany z włókna drzewnego z opatentowaną przez DALI technologią SMC - i ten sam ultra lekki, 29mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką, co w przypadku OBERON 1 C. Pomimo swoich rozmiarów, OBERON 7 C jest subtelnym głośnikiem i imponuje zdolnością do oddania każdego stylu muzyki w sposób naturalny i realistyczny, nawet przy niskim poziomie głośności. OBERON 7 C zawiera integralny cokół odlewany ciśnieniowo, wyposażony w punkty mocowania kolców podłogowych lub nóżek.

Dzięki OBERON 7 C i SOUND HUB COMPACT, DALI wprowadziło bezprzewodowe Hi-Fi, które może konkurować z systemami pasywnymi, pozostając w zasięgu miłośników muzyki i audiofilów. Nie muszą już oni wybierać między niesamowitą jakością dźwięku a wygodną integracją. OBERON 7 C i SOUND HUB COMPACT zapewniają obie te możliwości.

 

PRZETWORNIK NISKOTONOWY/SMC

OBERON 7 C zbudowany jest w oparciu o parę 7-calowych niskostratnych przetworników średnio-niskotonowych, w których zastosowano naszą własną, drobnoziarnistą masę papierową i kompozytowe membrany ze wzmocnionego włókna drzewnego, które tworzą sztywną, lekką i dobrze zachowującą się strukturę. W połączeniu z niskostratnym zawieszeniem surround i pajączkową membraną, konstrukcja ta odtwarza mikro detale w sygnale - niefiltrowane i z dużą dokładnością. Wspiera ją zaawansowany, powlekany miedzią przewód aluminiowej cewki drgającej oraz, w szczególności, nasza unikalna technologia magnesów SMC (Soft Magnet Compound).

Wprowadzając do struktury magnesu elementy elektrycznie nieprzewodzące, SMC znacznie ogranicza wpływ różnych mechanizmów powodujących zniekształcenia, nieodłącznie związanych z budową przetwornika cewki ruchomej. Na przykład, SMC minimalizuje wpływ czynników wiroprądowych, zwiększa liniowość strumienia, zmniejsza histerezę magnetyczną i minimalizuje zmienność indukcyjności cewki drgającej w zależności od jej położenia. Łącznie te korzyści sprawiają, że przetworniki wyposażone w SMC szczególnie nadają się do aktywnego zasilania.

Membrana jest zakończona gumową oprawą, która została wybrana ze względu na swoje miękkie i bardzo elastyczne właściwości. Daje to jej swobodę ruchu z bardzo niskim efektem tłumiącym i pozostawia kontrolę nad ruchem membrany przez magnes.

 

 

WZMACNIACZ

Wzmacniacz mocy OBERON 7 C składa się z dwóch 50-watowych końcówek mocy klasy D, wybranych specjalnie ze względu na jakość dźwięku i możliwości dynamiczne. Jeden wzmacniacz zasila głośnik wysokoczęstotliwościowy, drugi podwójny bas/średniotonowiec. 100dB stosunek sygnału do szumu we wzmacniaczach mocy gwarantuje, że nawet najmniejszy szczegół podczas cichego muzycznego przejścia jest odtwarzany z czystością i dokładnością.

Na panelu tylnym zamontowany jest moduł elektroniczny OBERON 7 C, który zawiera bezprzewodowy moduł odbiornika i interfejs ustawień użytkownika, element wyrównawczy DSP i filtr zwrotnicowy oraz wysokowydajny dwukanałowy wzmacniacz mocy ze ściśle zintegrowanym zasilaczem.

Zasilanie wzmacniacza odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanego, 65 W(rms), niskoszumnego, przełączanego trybu zasilania, który jest w stanie dynamicznie dzielić zasoby pomiędzy dwa kanały wzmacniacza w odpowiedzi na zapotrzebowanie. W rezultacie OBERON 7 C jest niezwykle oszczędny pod względem zużycia energii, a jednocześnie nie traci nic pod względem dynamicznego brzmienia, gdy wymaga tego muzyka.

 

 

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY

Głośnik wysokotonowy OBERON 7 C jest wykonany z miękkiej tekstylnej kopułki o niezwykle lekkiej i większej od typowej, 29 mm membranie oraz cewce drgającej. Lekka membrana oznacza, że górna częstotliwość reakcji przetwornika jest niezwykle wydłużona, zanim jego odchylenie zostanie ograniczone przez masę.

Duża średnica membrany i cewki drgającej zwiększa czułość i przenoszenie mocy, redukuje zniekształcenia i umożliwia przetwornikowi pracę na niższych częstotliwościach niż w przypadku mniejszych głośników wysokotonowych, co pomaga uzyskać większą szerokość pasma w konstrukcji zwrotnicy. Dalszy wzrost mocy i znaczne zmniejszenie kompresji sygnału wraz ze wzrostem temperatury cewki drgającej przy zwiększonej głośności powodują, że przetwornik jest wyposażony w ferro-fluid w szczelinie cewki drgającej.

 

 

OBUDOWA

Obudowy OBERON 7 C są wykonane z wysokowytrzymałych płyt MDF obrabianych CNC i wykończone różnymi warstwami z efektem drewna lub matowym białym laminatem. Szafy są zaprojektowane tak, aby uzyskać optymalną sztywność, minimalizującą rezonans panelu, z narożnymi elementami wypełniającymi i strategicznym wewnętrznym wzmocnieniem krzyżowym. Profile narożne stają się coraz bardziej nietypowe we współczesnej konstrukcji obudów głośnikowych, ale w DALI wierzymy, że odgrywają one ważną rolę w zapewnieniu sztywności konstrukcji.

Kolumny zostały wyposażone w materiał tłumiący akustycznie wnętrze obudowy wzdłuż boków, u góry oraz dołu - ale nie po wewnętrznej stronie przedniej ścianki. Stwarza to bardziej bezpośredni kontakt między głośnikiem niskotonowym i portem basowym. W efekcie uzyskaliśmy bardziej precyzyjny bas oraz zwiększony "atak" w zakresie średnich tonów.

OBERON 7 C są wyposażone w niezwykle duże tylne porty basowe, które zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować drgania i zniekształcenia basu w portach, a jednocześnie uwzględniają potencjalną bliskość tylnej ściany. Zastosowanie dodatkowych wentyli przy wejściu do portu, jak również przy wyjściu z niego, opóźnia wystąpienie turbulencji przepływu powietrza w miarę wzrostu poziomu głośności i pomaga zapewnić stałą charakterystykę basu na wszystkich jej poziomach. Tylny montaż portów reflex ma tę ogromną zaletę, że kieruje kenergię średniotonową emitowaną z wnętrza obudowy z dala od pozycji odsłuchowej.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Linia produktowaDALI OBERON C
Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz]31 - 26,000
Maks. SPL [dB]108
Częstotliwość podziału [Hz]2,450
Rodzaj zwrotnicyFull active 24 Bit DSP
High frequency driver, Quantity1 x 29 mm
High frequency driver, Diaphragm typeMiękka kopuła tekstylna
Przetwornik niskotonowy2 X 7"
Low frequency driver, Diaphragm typeMembrana z włókna drewnianego
Typ obudowyBass Reflex
Strojenie bass-reflexu [Hz]40.0
Maks. moc wzmacniacza [W RMS]2 x 50 W
Typ wzmacniaczaClass-D
WejściaUniversal mains 100-240 VAC
Wejście bezprzewodoweFull 24 Bit / 96 kHz (not compressed)
Wireless Audio RF Band [MHz]5150-5250 MHz / 5725-5875 MHz (excluding Japan)
Rekomendowane umiejscowieniePodłogowy
Sugerowana odległość od ściany [cm]15 - 100
Maks. zużycie energii [W]62
Standby Power Consumption [W]1
Zużycie energii bez obciążenia [W]1.25
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm]1015 x 200 x 340
Dołączone akcesoriaSkrócona instrukcja obsługi
Kabel zasilający
Front Grille
Gumowe nóżki
Gwoździe
Instrukcja obsługi
Masa [kg]15.7

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Firma DALI, Danish Audiophile Loudspeaker Industries, wyrosła z wiodącej w Skandynawii sieci sprzedaży detalicznej w roku 1983, a bodźcem do jej powstania był fakt, że klienci często pytali o takie kombinacje rozmiaru, kształtu, charakterystyki brzmienia i ceny kolumn, których istniejące marki nie mogły zaoferować. Poświęciliśmy się bez reszty tworzeniu kolumn głośnikowych o wyśmienitym, naturalnym brzmieniu w konkurencyjnych cenach. 

Uzbrojeni w pewność siebie i mocną wiarę, że możliwe będzie stworzenie unikalnej dźwiękowej tożsamości DALI, skoncentrowanej na realizmie muzyki i konsekwencji brzmienia, wyruszyliśmy z misją zredefiniowania reprodukcji dźwięku. 

Teraz, blisko 30 lat doświadczenie i rozpoznawalność na całym świecie, możemy z dumą powiedzieć, że przyjęliśmy postawę, która pozwoliła na rozwój najnowocześniejszych, inspirujących technologii przeznaczonych dla miłośników muzyki i kina domowego i rzuciła konkurencji wyzwanie, aby nas dogonić.

Dziś firma DALI oferuje ekscytujący wachlarz kolumn głośnikowych, mogący zaspokoić wszystkie potrzeby: od kolumn o absolutnie topowym brzmieniu – EPICON po serie ekonomiczne, np. SPEKTOR. Ponad milion usatysfakcjonowanych posiadaczy produktów DALI na całym świecie to nie przypadek. Oferujemy muzyce i filmom nowe życie w warunkach domowych, zapewniając dumnym posiadaczom produktów DALI wierniejsze, bardziej szczegółowe i bogatsze doświadczenia związane ze słuchaniem dźwięku. 

Muzyka Jest Naszym Celem, a Technologia Środkiem

Kolumny DALI charakteryzują się wysublimowaną jakością i wciągającym doświadczeniem brzmienia w szerokim polu odsłuchowym w każdym pomieszczeniu. 

Kluczowym czynnikiem wyższości kolumn DALI są ekskluzywne przetworniki DALI zaprojektowane od zera przez naszych inżynierów w bliskiej współpracy z ekspertami wiodących na świecie producentów przetworników głośnikowych. Dzięki naszym unikalnym technologiom przetworników możemy projektować i budować systemy głośnikowe, które pozwalają słuchaczom na dokładnie taki odbiór ulubionej muzyki, jaki zamierzali uzyskać artyści. Możliwość tchnięcia życia w nagraną muzykę i stworzenia wiarygodnego wrażenia „bycia tam, gdzie grają” daje nam wielką satysfakcję. To nasz hołd dla wykonawców i wyraz szacunku dla słuchaczy. 

Ale stworzenie tego wspaniałego, autentycznego brzmienia muzyki wymaga znacznie więcej, niż tylko pasji do muzyki. Nieprzerwane prace badawcze w dziedzinie akustyki, rozwój nowych technologii i zapewnienie odpowiednich możliwości naszym pracownikom, jak również monitorowanie opinii naszych klientów – to nasza recepta na sukces. Nasze oddanie doskonałości i wiernej reprodukcji dźwięku nadaje blasku wszystkim kolumnom DALI. 

W Uwielbieniu dla Muzyki

Tagi: OBERON 7C , DALI , Oberon
Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO