Dostępne opcje
DLS FLATSUB STEREO ONE - Subwoofer aktywny - ścienny
FLATSUB Stereo-One jest najbardziej niecodziennym rozwiązaniem w ofercie DLS – FLATSUB Stereo-One to samodzielny system nagłośnieniowy, na który składa się aktywny subwoofer z wbudowanym wzmacniaczem stereo do obsługi frontowych głośników – po dołączeniu do zestawu pary ściennych głośników DLS otrzymujemy zestaw nagłośnieniowy w formacie 2.1.
FLATSUB Stereo-One wyposażony został w specjalnie opracowany 7-calowy głośnik niskotonowy o długim skoku, który wraz z zastosowanym w przetworniku mocnym magnesem oraz pasywnym radiatorem poprawia brzmienie basów w całym dostępnym paśmie.
System Flatsub-One zapewnia dużą swobodę korekcji dźwięku dzięki systemowi regulacji, który obsługuje niezależnie głośniki satelitarne, subwoofer, zwrotnicę czy wzmocnienie basów, co ułatwia korekcję akustyki w pokoju odsłuchowym.
W zestawie znaleźć można zarówno biały jak i czarny grill maskujący.
W zestawie Flatsub Stereo-One znajduje się odbiornik Bluetooth BTR1.0.
Typ | Aktywny |
---|---|
Opis | Subwoofer |
Wzmacniacz | Subwoofer: 80W, Klasa D + satelity: 2x35W stereo Klasa D |
Wymiary | 300 x 550 x 165 mm |
Waga | 8,5 kg |
Dodatki | Uchwyt ścienny, czarna i biała maskownica, bezprzewodowy odbiornik Bluetooth |
Pasmo przenoszenia | Sub: 32 Hz @-6dB |
Konstrukcja | Subwoofer z wbudowanym dodatkowym wzmacniaczem stereo dla 2 głośników, odbiornik Bluetooth w komplecie, obudowa zamknięta. |
Głośnik niskotonowy | 7" + membrana bierna 7" |
SPECYFIKACJA TECHNICZNA | |
Typ obudowy | Zamknięta |
Moc Subwoofera (RMS) | 80W |
The DLS Company (DLS Svenska AB) zostało założone w 1979r przez trzech panów: Dawida, Leifa i Stefana; początkowo firma zajmowała się produkcją odbiorników komunikacyjnych.
W 1985r podjęto decyzję o wejściu na rynek CAR AUDIO, a w 2003r rozpoczęto produkcję głośników HOME AUDIO we współpracy ze szwedzkim projektantem głośników, absolwentem wydziału akustyki Chalmers University of Technology in Gothenburg, Matsem Andresenem. Wszystkie przetworniki montowane w głośnikach DLS są konstrukcjami zaprojektowanymi przez DLS co niemal od razu pozwoliło na uzyskiwanie świetnych wyników w testach porównawczych oraz nominacji w konkursach „Best Sound” zarówno w Skandynawii jak i całej Europie.
Obecnie DLS posiada w swojej ofercie szereg głośników do zastosowań domowych: głośniki ścienne, montowane bezpośrednio na ścianie, głośniki wpustowe do montażu wewnątrz sufitów lub ścian, głośniki zewnętrzne pogodoodporne do zastosowania w ogrodach, na tarasach i balkonach a także płaskie subwoofery do powieszenia na ścianie lub umieszczeniu pod meblem.
Głośniki DLS to konstrukcje o przemyślanej architekturze, a szczególną uwagę zasługują konstrukcje z serii Flatbox, Flatbox Slim i serii M/D, przeznaczone do montażu na ścianie. W dobie gdy większość producentów głośników ściennych w konstrukcjach obudowy stosuje tworzywa sztuczne i inne mało sztywne materiały DLS stosuję zasadę konstruowania maksymalnie zbliżoną do tradycyjnej kolumny głośnikowej, wykorzystując w konstrukcji głośnika wiszącego na ścianie drewno. Połączenie sztywności drewnianej skrzyni z przetwornikami własnej konstrukcji i znakomitej jakości, skutkuje zaskakującym dźwiękiem porównywalnym ze znacznie droższymi konstrukcjami. Modele Flatbox XXL oraz Flatbox XXL, a przede wszystkim M-One i M-Two są z powodzeniem wykorzystywane w systemach stereo, gdzie szczególnie liczy się jakość dźwięku.
Również głośniki sufitowe i te montowane w ścianie to niezmiernie przemyślane konstrukcje, których zadaniem jest optymalizacja dźwięku w zakresie wydobycia jak najszerszego pola częstotliwości. Ich współpraca z płaskimi subwooferami serii FLATSUB daje rewelacyjne rezultaty w nagłaśnianiu wybranej przestrzeni.
Na koniec wisienka na torcie: jakość i kolorystyka wykończenia: czarny lakier fortepianowy i jedwabista biel znakomicie wpisują się w nowoczesne wnętrza, tym samym nie zaburzając zaplanowanej architektury pomieszczenia mieszkania, domu, restauracji czy sali muzealnej.
Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.
Rodzaje subwooferów:
Subwoofery aktywne
Subwoofery pasywne
Subwoofery aktywne
Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.
Subwoofery pasywne
Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.
Typ obudów subwoofera
Subwoofery z bas refleksem
Subwoofery z obudową zamkniętą
Subwoofery z membraną bierną
Bas refleks
Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.
Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW
Obudowa zamknięta
Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.
Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro
Membrana bierna
Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.