Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Dali OBERON ON-WALL C BLACK

Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
CENA ZA SZTUKĘ Chwilowo brak
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Dali OBERON ON-WALL C BLACK
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
2.999,00zł
Netto: 2.438,21zł
  • Stan: Chwilowo brak
  • Model: OBERON OW C BLACK
Wyświetleń: 209

Dostępne opcje

Oblicz ratę
Cena za sztukę. Minimalna ilość zamówienia to 2

Dali OBERON ON-WALL C BLACK - Aktywna kolumna głośnikowa naścienna

 

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

OBERON ON-WALL C został zaprojektowany z myślą o dźwięku z telewizora i pomimo swoich kompaktowych wymiarów, połączenie zastosowanych technologii DALI daje mu wydajność porównywalną do znacznie większych głośników. OBERON ON-WALL C został zaprojektowany specjalnie z myślą o bezpośrednim montażu na ścianie poprzez przygotowane otwory na tylnym panelu kolumny. Pozwala to na montaż zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.

Smukły i dyskretny OBERON ON-WALL C składa się z kompaktowej, płaskiej obudowie z tylnym reflexem, wyposażonej w 5.25-calowy przetwornik z membraną z włókna drzewnego DALI, wyposażony w SMC, oraz ultra lekki 29 mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką DALI.

Kompaktowość OBERON ON-WALL C sprawia, że można go łatwo zintegrować z każdym pomieszczeniem. W celu osiągnięcia szerokiej dyspersji w obszarze odsłuchu, starannie dobrano materiały i geometrię przetworników zastosowanych w OBERON ON-WALL C. Te same zasady zostały zastosowane przy projektowaniu zwrotnicy.

W rezultacie możesz doświadczyć dobrze zintegrowanego dźwięku, nawet podczas słuchania pod znacznym kątem poza osią. Jest to ważne, ponieważ podczas słuchania muzyki rzadko siedzisz bezpośrednio przed głośnikiem. Dodatkową korzyścią jest znaczne zmniejszenie zniekształceń harmonicznych oraz zniekształceń częstotliwości, ponieważ zawsze będą one silniejsze podczas odsłuchu na osi. Jest to również powód, dla którego wszystkie głośniki DALI zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ustawienia pod kątem skierowanym bezpośrednio na słuchacza.

 

 

PRZETWORNIK NISKOTONOWY/SMC

OBERON ON-WALL C został wyposażony w 5,25-calowy przetwornik średnio-niskotonowy, w których zastosowano naszą własną, drobnoziarnistą masę papierową i kompozytowe membrany ze wzmocnionego włókna drzewnego, które tworzą sztywną, lekką i dobrze zachowującą się strukturę. W połączeniu z niskostratnym zawieszeniem surround i pajączkową membraną, konstrukcja ta odtwarza mikro detale w sygnale - niefiltrowane i z dużą dokładnością. Wspiera ją zaawansowany, powlekany miedzią przewód aluminiowej cewki drgającej oraz, w szczególności, nasza unikalna technologia magnesów SMC (Soft Magnet Compound).

Wprowadzając do struktury magnesu elementy elektrycznie nieprzewodzące, SMC znacznie ogranicza wpływ różnych mechanizmów powodujących zniekształcenia, nieodłącznie związanych z budową przetwornika cewki ruchomej. Na przykład, SMC minimalizuje wpływ czynników wiroprądowych, zwiększa liniowość strumienia, zmniejsza histerezę magnetyczną i minimalizuje zmienność indukcyjności cewki drgającej w zależności od jej położenia. Łącznie te korzyści sprawiają, że przetworniki wyposażone w SMC szczególnie nadają się do aktywnego zasilania.

Membrana jest zakończona gumową oprawą, która została wybrana ze względu na swoje miękkie i bardzo elastyczne właściwości. Daje to jej swobodę ruchu z bardzo niskim efektem tłumiącym i pozostawia kontrolę nad ruchem membrany przez magnes.

 

 

WZMACNIACZ

Wzmacniacz mocy OBERON ON-WALL C składa się z dwóch 50-watowych końcówek mocy klasy D, wybranych specjalnie ze względu na jakość dźwięku i możliwości dynamiczne. Jeden wzmacniacz zasila głośnik wysokoczęstotliwościowy, drugi podwójny bas/średniotonowiec. 100dB stosunek sygnału do szumu we wzmacniaczach mocy gwarantuje, że nawet najmniejszy szczegół podczas cichego muzycznego przejścia jest odtwarzany z czystością i dokładnością.

Na panelu tylnym zamontowany jest moduł elektroniczny OBERON ON-WALL C, który zawiera bezprzewodowy moduł odbiornika i interfejs ustawień użytkownika, element wyrównawczy DSP i filtr zwrotnicowy oraz wysokowydajny dwukanałowy wzmacniacz mocy ze ściśle zintegrowanym zasilaczem.

Zasilanie wzmacniacza odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanego, 65 W(rms), niskoszumnego, przełączanego trybu zasilania, który jest w stanie dynamicznie dzielić zasoby pomiędzy dwa kanały wzmacniacza w odpowiedzi na zapotrzebowanie. W rezultacie OBERON ON-WALL C jest niezwykle oszczędny pod względem zużycia energii, a jednocześnie nie traci nic pod względem dynamicznego brzmienia, gdy wymaga tego muzyka.

 

 

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY

Głośnik wysokotonowy OBERON ON-WALL C jest wykonany z miękkiej tekstylnej kopułki o niezwykle lekkiej i większej od typowej, 29 mm membranie oraz cewce drgającej. Lekka membrana oznacza, że górna częstotliwość reakcji przetwornika jest niezwykle wydłużona, zanim jego odchylenie zostanie ograniczone przez masę.

Duża średnica membrany i cewki drgającej zwiększa czułość i przenoszenie mocy, redukuje zniekształcenia i umożliwia przetwornikowi pracę na niższych częstotliwościach niż w przypadku mniejszych głośników wysokotonowych, co pomaga uzyskać większą szerokość pasma w konstrukcji zwrotnicy. Dalszy wzrost mocy i znaczne zmniejszenie kompresji sygnału wraz ze wzrostem temperatury membrany przy zwiększonej głośności powodują, że przetwornik jest wyposażony w ferro-fluid w szczelinie membrany.

 

 

OBUDOWA

Obudowy OBERON ON-WALL C są wykonane z wysokowytrzymałych płyt MDF obrabianych CNC i wykończone różnymi warstwami z efektem drewna lub matowym białym laminatem. Szafy są zaprojektowane tak, aby uzyskać optymalną sztywność, minimalizującą rezonans panelu, z narożnymi elementami wypełniającymi i strategicznym wewnętrznym wzmocnieniem krzyżowym. Profile narożne stają się coraz bardziej nietypowe we współczesnej konstrukcji obudów głośnikowych, ale w DALI wierzymy, że odgrywają one ważną rolę w zapewnieniu sztywności konstrukcji.

Kolumny zostały wyposażone w materiał tłumiący akustycznie wnętrze obudowy wzdłuż boków, u góry oraz dołu - ale nie po wewnętrznej stronie przedniej ścianki. Stwarza to bardziej bezpośredni kontakt między głośnikiem niskotonowym i portem basowym. W efekcie uzyskaliśmy bardziej precyzyjny bas oraz zwiększony "atak" w zakresie średnich tonów.

OBERON ON-WALL C zawiera podwójne, tylne porty reflex, które są skonfigurowane tak, aby wychodziły równolegle do ściany - wykorzystując w swojej pracy ścianę i panel głośnikowy. Port reflex ON-WALL C jest unikalnym, innowacyjnym rozwiązaniem, które odgrywa istotną rolę w umożliwieniu uzyskania niezwykle płaskiego kształtu głośnika.

OBERON ON-WALL C jest montowany bezpośrednio na ścianie poprzez przygotowane otwory w tylnej ściance.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Linia produktowaDALI OBERON C
Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz]51 - 26,000
Maks. SPL [dB]107
Częstotliwość podziału [Hz]2,700
Rodzaj zwrotnicyFull active 24 Bit DSP
High frequency driver, Quantity1 x 29 mm
High frequency driver, Diaphragm typeMiękka kopuła tekstylna
Przetwornik niskotonowy1 X 5.25"
Low frequency driver, Diaphragm typeMembrana z włókna drewnianego
Typ obudowyBass Reflex
Strojenie bass-reflexu [Hz]52.0
Maks. moc wzmacniacza [W RMS]2 x 50 W
Typ wzmacniaczaClass-D
WejściaUniversal mains 100-240 VAC
Wejście bezprzewodoweFull 24 Bit / 96 kHz (not compressed)
Wireless Audio RF Band [MHz]5150-5250 MHz / 5725-5875 MHz (excluding Japan)
Rekomendowane umiejscowienieNa ścianie
Sugerowana odległość od ściany [cm]On wall
Maks. zużycie energii [W]62
Standby Power Consumption [W]1
Zużycie energii bez obciążenia [W]1.25
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm]385 x 245 x 120
Dołączone akcesoriaSkrócona instrukcja obsługi
Kabel zasilający
Front Grille
Gumowe nóżki
Gumowe ochraniacze
Cable clips
Instrukcja obsługi
Masa [kg]5.0

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Firma DALI, Danish Audiophile Loudspeaker Industries, wyrosła z wiodącej w Skandynawii sieci sprzedaży detalicznej w roku 1983, a bodźcem do jej powstania był fakt, że klienci często pytali o takie kombinacje rozmiaru, kształtu, charakterystyki brzmienia i ceny kolumn, których istniejące marki nie mogły zaoferować. Poświęciliśmy się bez reszty tworzeniu kolumn głośnikowych o wyśmienitym, naturalnym brzmieniu w konkurencyjnych cenach. 

Uzbrojeni w pewność siebie i mocną wiarę, że możliwe będzie stworzenie unikalnej dźwiękowej tożsamości DALI, skoncentrowanej na realizmie muzyki i konsekwencji brzmienia, wyruszyliśmy z misją zredefiniowania reprodukcji dźwięku. 

Teraz, blisko 30 lat doświadczenie i rozpoznawalność na całym świecie, możemy z dumą powiedzieć, że przyjęliśmy postawę, która pozwoliła na rozwój najnowocześniejszych, inspirujących technologii przeznaczonych dla miłośników muzyki i kina domowego i rzuciła konkurencji wyzwanie, aby nas dogonić.

Dziś firma DALI oferuje ekscytujący wachlarz kolumn głośnikowych, mogący zaspokoić wszystkie potrzeby: od kolumn o absolutnie topowym brzmieniu – EPICON po serie ekonomiczne, np. SPEKTOR. Ponad milion usatysfakcjonowanych posiadaczy produktów DALI na całym świecie to nie przypadek. Oferujemy muzyce i filmom nowe życie w warunkach domowych, zapewniając dumnym posiadaczom produktów DALI wierniejsze, bardziej szczegółowe i bogatsze doświadczenia związane ze słuchaniem dźwięku. 

Muzyka Jest Naszym Celem, a Technologia Środkiem

Kolumny DALI charakteryzują się wysublimowaną jakością i wciągającym doświadczeniem brzmienia w szerokim polu odsłuchowym w każdym pomieszczeniu. 

Kluczowym czynnikiem wyższości kolumn DALI są ekskluzywne przetworniki DALI zaprojektowane od zera przez naszych inżynierów w bliskiej współpracy z ekspertami wiodących na świecie producentów przetworników głośnikowych. Dzięki naszym unikalnym technologiom przetworników możemy projektować i budować systemy głośnikowe, które pozwalają słuchaczom na dokładnie taki odbiór ulubionej muzyki, jaki zamierzali uzyskać artyści. Możliwość tchnięcia życia w nagraną muzykę i stworzenia wiarygodnego wrażenia „bycia tam, gdzie grają” daje nam wielką satysfakcję. To nasz hołd dla wykonawców i wyraz szacunku dla słuchaczy. 

Ale stworzenie tego wspaniałego, autentycznego brzmienia muzyki wymaga znacznie więcej, niż tylko pasji do muzyki. Nieprzerwane prace badawcze w dziedzinie akustyki, rozwój nowych technologii i zapewnienie odpowiednich możliwości naszym pracownikom, jak również monitorowanie opinii naszych klientów – to nasza recepta na sukces. Nasze oddanie doskonałości i wiernej reprodukcji dźwięku nadaje blasku wszystkim kolumnom DALI. 

W Uwielbieniu dla Muzyki

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO