Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Dali OBERON ON-WALL WHITE

Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
CENA ZA SZTUKĘ Chwilowo brak
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Dali OBERON ON-WALL WHITE
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
1.199,00zł
Netto: 974,80zł
  • Stan: Chwilowo brak
  • Model: OBERON ON-WALL WHITE
Wyświetleń: 311

Dostępne opcje

Oblicz ratę
Cena za sztukę. Minimalna ilość zamówienia to 2

Dali OBERON ON-WALL WHITE - Kolumna głośnikowa naścienna

 

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

OBERON ON-WALL to mocna kolumna naścienna o smukłej i dyskretnej obudowie. Pomimo kompaktowych rozmiarów, ta kolumna naścienna dostarcza dźwięk typowy znacznie większego modelu ze względu na połączenie innowacyjnych technologii. Smukły profil kolumny ułatwia integrację z każdym pomieszczeniem.

Wybraliśmy najlepsze elementy z naszych istniejących produktów i zastosowaliśmy je w kolumnie głośnikowej OBERON ON-WALL, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku, nowoczesny wygląd oraz wszechstronność wykorzystania. Kolumna OBERON ON-WALL wyposażona została w ponadwymiarowy przetwornik wysokotonowy o średnicy 29 mm z miękką kopułką oraz przetwornik niskotonowym z włókien drzewnych o średnicy 5 1/4 cala wykorzystujący technologię SMC, który jest obsługiwany przez unikalną konstrukcję portu basowego z dolnym wyrzutem, która pozwala kolumnie OBERON ON-WALL wykorzystać ściany, aby zwiększyć wydajność basów Z tego powodu jest to idealny wybór zarówno do konfiguracji stereo, jak i zaawansowanych systemów surround.

Aby uzyskać szeroką dyspersję dźwięku w obszarze odsłuchowym, materiały konstrukcyjne przetworników oraz geometria zostały starannie wybrane. Te same zasady zostały zastosowane przy projektowaniu zwrotnicy. W rezultacie możesz doświadczyć dobrze zintegrowanego dźwięku, nawet podczas słuchania pod znacznym kątem poza osią. Jest to ważne, ponieważ podczas słuchania muzyki rzadko siedzisz bezpośrednio przed głośnikiem. Dodatkową korzyścią jest znaczne zmniejszenie zniekształceń harmonicznych oraz zniekształceń częstotliwości, ponieważ zawsze będą one silniejsze podczas odsłuchu na osi. Jest to również powód, dla którego wszystkie głośniki DALI zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ustawienia pod kątem skierowanym bezpośrednio na słuchacza.

 

 

PRZETWORNIK NISKOTONOWY

Przetwornik niskotonowy o średnicy 5 1/4 cala oparty na technologii SMC zastosowany w kolumnie OBERON ON-WALL, został zoptymalizowany dzięki wykorzystaniu nowej membrany z włókna drzewnego. Jest on dedykowany by reprodukować delikatny obszar tonów średnich i niskich częstotliwości. Membrana została wytworzona z drobnoziarnistej masy papierniczej, wzmocnionej włóknami drzewnymi, które tworzą sztywną, lekką i dobrze zachowującą się strukturę - tak jak każdy inny przetwornik wyprodukowany przez DALI.

W połączeniu z nisko stratnym pierścieniem otaczającym oraz zawieszeniem typu spider, membrana odtwarza wszystkie mikro szczegóły dźwięku zawarte w sygnale - niefiltrowane i z wysoką precyzją.

Membrana zwieńczona została gumowym obramowaniem, które wybrane zostało ze względu na swoje miękkie, bardzo elastyczne właściwości. Zapewnia to swobodny ruch membrany z bardzo niskim efektem tłumienia i umożliwia napędowi magnetycznemu na pełne kontrolowanie ruchu membrany.

 

 

SMC

Zastosowanie technologii SMC (Soft Magnetic Compound) w kolumnie OBERON ON-WALL znacznie zmniejsza mechaniczne zniekształcenia spowodowane przez histerezę i prądy wirowe. Te połączone usprawnienia w układzie napędu magnetycznego powodują znaczne obniżenie zniekształceń mechanicznych. Pozwala to kolumnie OBERON ON-WALL dostarczać przyjemność z odsłuchu przez dłuższy czas, oferując relaksującą średnicę oraz zaskakującą ilość szczegółów w swojej klasie cenowej.

Napęd magnetyczny składa się z dużego magnesu ferrytowego, który otacza nadbiegunnik wykonany z unikalnej kombinacji żelaza oraz SMC. Wykorzystując żelazny ferryt do uformowania podstawy nadbiegunnika uzyskujemy tą korzyść, że negatywny wpływ żelaza jest zminimalizowany, pozostawiając 10 mm dysk SMC w otoczeniu nadbiegunnika, umieszczając go dokładnie pośrodku strefy pracy 4 warstwowej cewki. To umiejscowienie zapewnia maksymalny efekt wykorzystania SMC w środowisku pracy cewki, dzięki czemu uzyskuje się znacznie stabilniejsze pole magnetyczne.

 

 

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY

Zespół inżynierów DALI specjalnie opracował ponadwymiarowy, ultralekki przetwornik niskotonowy o średnicy 29 mm z miękką kopułką dla serii OBERON - również dla OBERON ON-WALL - łączący sprawdzone technologie zaczerpnięte z naszych istniejących komponentów DALI z nowymi funkcjonalnościami.

Duży rozmiar membrany sprawia, że przetwornik wysokotonowy generuje wyższe ciśnienie akustyczne przy mniejszym wychyleniu, ograniczając ruch cewki do ściśle określonego minimum.

Ponadwymiarowa membrana o średnicy 29 mm zbudowana jest na bazie ultralekkiej plecionki oraz została dodatkowo zoptymalizowana pod kątem większej szerokości pasma w obszarze częstotliwości. Zapewnia to optymalną współpracę przetwornika średniotonowego z przetwornikiem wysokotonowym, tworząc zrównoważoną, niewymuszoną i bardzo spójną górną średnicę. W porównaniu z większością przetworników wysokotonowych z miękką kopułką dostępnych na rynku, materiał kopułki DALI jest lżejszy niż połowa masy konstrukcji konkurencyjnych (0,060 mg / mm2).

Przednia płyta otaczająca przetwornik wysokotonowy została zaprojektowana z podobną geometrią, jak w przypadku przetworników w modelach OPTICON i RUBICON, aby stworzyć optymalne warunki pracy dla miękkiej kopułki. Celem jest połączenie rozszerzonego pasma przenoszenia z szeroką dyspersją oraz niskim zabarwieniem.

 

 

PORT BASOWY

Dzięki wyjątkowej konstrukcji portu basowego kolumna OBERON ON-WALL wykorzystuje tylną ścianę w zupełnie nowy sposób, aby zwiększyć wydajność niskich tonów.

Ta kolumna naścienna wykorzystuje projekt portu basowego, który został pierwotnie wprowadzony do modelu DALI RUBICON LCR. Porty basowe OBERON ON-WALL pracują w systemie dolnego wyrzutu oraz umożliwiają współpracę portów ze ścianą, aby wynieść odtwarzanie basów na taki poziom, który nie wydaje się być możliwy do uzyskania z tak kompaktowej obudowy.

 

 

OBUDOWA

Obudowa kolumny głośnikowej OBERON ON-WALL wykonana została z płyty MDF o wysokiej gęstości, obrabianej na CNC - obitej starannie dobranym, wysokiej jakości winylem. W obudowie OBERON ON-WALL zastosowano bardzo stabilną konstrukcję z solidnymi usztywnieniami po wewnętrznej stronie obudowy w celu wzmocnienia całości. To przyczynia się do zachowania sztywności i praktycznie eliminuje rezonans w obudowie.

Kolumna OBERON ON-WALL wykorzystuje tylną ścianę w zupełnie nowy sposób, aby zwiększyć wydajność niskich tonów. Wykorzystując projekt portu basowego, który został pierwotnie wprowadzony do modelu DALI RUBICON LCR, porty basowe OBERON ON-WALL pracują w systemie dolnego wyrzutu oraz umożliwiają współpracę portów ze ścianą, aby wynieść odtwarzanie basów na taki poziom, który nie powiniem być możliwy do uzyskania z tak kompaktowej obudowy.

Zoptymalizowaliśmy synchronizację czasową wyposażając kolumnę OBERON ON-WALL w materiał tłumiący akustycznie wnętrze obudowy wzdłuż boków, u góry oraz dołu. Stwarza to bardziej bezpośredni kontakt między przetwornikiem niskotonowym i portem basowym. W efekcie uzyskaliśmy bardziej precyzyjny bas oraz zwiększony "atak" w zakresie średnich tonów.

Wraz z serią OBERON, zaprojektowaliśmy zupełnie nowy design przedniego grilla oraz akustycznie obojętnej tkaniny. Nowy, zaokrąglony przedni grill dodaje lżejszego i bardziej nowoczesnego wyglądu do serii kolumn głośnikowych. "Mountain Grey" to standardowy grill dostarczana wraz z jasnymi wykończeniami (White oraz Light Oak), a "Shadow Black" jest standardem przy ciemnych wykończeniach (Black Ash oraz Dark Walnut). Aby uzyskać w całości biały wygląd, grill "Marshmallow White" jest również dostępny jako wyposażenie dodatkowe.

OBERON ON-WALL C jest montowany bezpośrednio na ścianie poprzez przygotowane otwory w tylnej ściance.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Linia produktowaDALI OBERON
Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz]55 - 26,000
Skuteczność [2,83 V/1 m) [dB]86.5
Impedancja nominalna [Ω]6
Maks. SPL [dB]107
Sugerowana moc wzmacniacza [W]25 - 100
Częstotliwość podziału [Hz]2,100
Rodzaj zwrotnicy2-way
High frequency driver, Quantity1 x 29 mm
High frequency driver, Diaphragm typeMiękka kopuła tekstylna
Przetwornik niskotonowy1 X 5.25"
Low frequency driver, Diaphragm typeMembrana z włókna drewnianego
Typ obudowyBass Reflex
Strojenie bass-reflexu [Hz]50
WejściaPojedynczy przewód
Rekomendowane umiejscowienieNa ścianie
Sugerowana odległość od ściany [cm]0 - 10
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm]385 x 245 x 120
Dołączone akcesoriaInstrukcja obsługi
Gumowe nóżki
Front Grille
Masa [kg]4.9

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Firma DALI, Danish Audiophile Loudspeaker Industries, wyrosła z wiodącej w Skandynawii sieci sprzedaży detalicznej w roku 1983, a bodźcem do jej powstania był fakt, że klienci często pytali o takie kombinacje rozmiaru, kształtu, charakterystyki brzmienia i ceny kolumn, których istniejące marki nie mogły zaoferować. Poświęciliśmy się bez reszty tworzeniu kolumn głośnikowych o wyśmienitym, naturalnym brzmieniu w konkurencyjnych cenach. 

Uzbrojeni w pewność siebie i mocną wiarę, że możliwe będzie stworzenie unikalnej dźwiękowej tożsamości DALI, skoncentrowanej na realizmie muzyki i konsekwencji brzmienia, wyruszyliśmy z misją zredefiniowania reprodukcji dźwięku. 

Teraz, blisko 30 lat doświadczenie i rozpoznawalność na całym świecie, możemy z dumą powiedzieć, że przyjęliśmy postawę, która pozwoliła na rozwój najnowocześniejszych, inspirujących technologii przeznaczonych dla miłośników muzyki i kina domowego i rzuciła konkurencji wyzwanie, aby nas dogonić.

Dziś firma DALI oferuje ekscytujący wachlarz kolumn głośnikowych, mogący zaspokoić wszystkie potrzeby: od kolumn o absolutnie topowym brzmieniu – EPICON po serie ekonomiczne, np. SPEKTOR. Ponad milion usatysfakcjonowanych posiadaczy produktów DALI na całym świecie to nie przypadek. Oferujemy muzyce i filmom nowe życie w warunkach domowych, zapewniając dumnym posiadaczom produktów DALI wierniejsze, bardziej szczegółowe i bogatsze doświadczenia związane ze słuchaniem dźwięku. 

Muzyka Jest Naszym Celem, a Technologia Środkiem

Kolumny DALI charakteryzują się wysublimowaną jakością i wciągającym doświadczeniem brzmienia w szerokim polu odsłuchowym w każdym pomieszczeniu. 

Kluczowym czynnikiem wyższości kolumn DALI są ekskluzywne przetworniki DALI zaprojektowane od zera przez naszych inżynierów w bliskiej współpracy z ekspertami wiodących na świecie producentów przetworników głośnikowych. Dzięki naszym unikalnym technologiom przetworników możemy projektować i budować systemy głośnikowe, które pozwalają słuchaczom na dokładnie taki odbiór ulubionej muzyki, jaki zamierzali uzyskać artyści. Możliwość tchnięcia życia w nagraną muzykę i stworzenia wiarygodnego wrażenia „bycia tam, gdzie grają” daje nam wielką satysfakcję. To nasz hołd dla wykonawców i wyraz szacunku dla słuchaczy. 

Ale stworzenie tego wspaniałego, autentycznego brzmienia muzyki wymaga znacznie więcej, niż tylko pasji do muzyki. Nieprzerwane prace badawcze w dziedzinie akustyki, rozwój nowych technologii i zapewnienie odpowiednich możliwości naszym pracownikom, jak również monitorowanie opinii naszych klientów – to nasza recepta na sukces. Nasze oddanie doskonałości i wiernej reprodukcji dźwięku nadaje blasku wszystkim kolumnom DALI. 

W Uwielbieniu dla Muzyki

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO