Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS

Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
CENA ZA SZTUKĘ Chwilowo brak
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
11.999,20zł
Netto: 9.755,45zł
  • Stan: Chwilowo brak
  • Model: SUB P-10 DSS BLACK GLOSS
Wyświetleń: 97

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Dali SUB P-10 DSS BLACK GLOSS - Głośnik niskotonowy - subwoofer

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

DALI SUB P-10 DSS został zaprojektowany z myślą ustanowienia nowych standardów jakościowych i parametrycznych dla subwoofera, jak też celem dostarczenia nowych wrażeń w Waszych pokojach odsłuchowych lub dedykowanym kinie domowym.

3 x 10 calowe woofery o dużym skoku ze sztywnymi membranami z włókien karbonowych, niskostratnym zawieszeniem, potężnymi systemami magnetycznymi. Wszystko to zamknięte w eleganckiej, kompaktowej obudowie połączone ze wzmacniaczem cyfrowym o dynamicznej mocy wyjściowej 500W RMS.

Zdalnie kontrolowany subwoofer P-10 DSS z indywidualnymi ustawieniami i pamięcią ustawień dla stereo lub kina, będzie stanowił istotny dodatek do wysokiej klasy systemach stereo high-end i kina domowego.

Inaczej niż w przypadku wielu subwooferów dostępnych na rynku DALI SUB P-10 DSS został zaprojektowany do jednakowo doskonałej pracy zarówno przy odtwarzaniu muzyki, jak i ścieżek dźwiękowych filmów. Jest dla nas ważne, aby subwoofer był zdolny do wiernego odtwarzania sygnału wejściowego. Subwoofer DALI jest więc wszystkim, tylko nie zwykłym "boomboxem".

Obudowa
Zaprojektowana i skonstruowana na bazie naszej pełnej wiedzy i doświadczeń związanych z akustyką obudowa z MDF spełnia ostre kryteria stawiane produktom DALI.

Mierzący tylko 370 x 340 x 340 mm (wys. x szer. x gł.) subwoofer jest niesamowicie kompaktowy ale niezależnie od tego, jest zdolny do grania głośno i głęboko. Jego pokrywa lakiernicza składa się z 10 warstw lakieru PE. Każda warstwa jest ręcznie polerowana przed nałożeniem kolejnej tak, aby zapewnić głęboki kolor i wysoki połysk eleganckiej powłoki.

DALI SUB P-10 DSS wyposażono w duży, promieniujący w dół woofer, zdolny poruszać duże ilości powietrza. Aby zapewnić stabilne warunki pracy woofera jego podstawa wykonana jest z płyty o grubości 25mm. Zapewnia to dobre umocowanie woofera, eliminujące wszelkie straty związane z ruchem samego głośnika.

Możliwe zastosowania
DALI rekomenduje zastosowanie subwoofera z systemami głośnikowymi serii EPICON, HELICON, MENTOR i FAZON F5. Użytkownicy głośników innych firm również przekonają się że jest to subwoofer dla nich. Wygląd, technologia, i budowa tego subwoofera sprawiają że jest idealnym rozszerzeniem dowolnego systemu głośników średniej i wyższej klasy.

Więcej informacji dostępne jest w pełnej dokumentacji subwoofera.

 

 

WZMACNIACZ

Zintegrowany, bardzo wydajny wzmacniacz klasy D RMS 300 W ma bardzo liniową charakterystykę i gwarantuje śledzenie oraz przetwarzanie wymaganego sygnału przy absolutnie minimalnym poziomie odchylenia. Ten subwoofer został zaprojektowany nie tylko do dostarczania mocy w sposób nieprzerwany, ale także do dostarczania mocy szczytowej na poziomie 500 W. Ma to bardzo praktyczne znaczenie, gdy chodzi o odtwarzanie sygnału dźwiękowego z filmów i muzyki.

Zasilacz impulsowy jest jedną z przyczyn uzyskania bardzo niskiego poboru prądu oraz imponującej wydajności pracy wzmacniacza. Współpraca pomiędzy wysokowydajnym wzmacniaczem oraz zasilaczem przekłada się na osiągnięcie absolutnie minimalnej straty ciepła. Z tego też powodu na subwooferze nie zainstalowano żadnego radiatora.

Zintegrowany limiter porównuje amplitudę sygnału wejściowego z poziomem potencjału sygnału wyjściowego. W przypadku wykrycia potencjalnego problemu na obwodzie, limiter delikatnie przerywa sygnał bez zakłócania wartości mocy szczytowej.

Głośnik DALI SUB P-10 DSS wyposażono w elementy sterujące wzmocnieniem, częstotliwością odcięcia oraz fazą, dzięki czemu urządzenie może się dostosować do parametrów akustycznych przedniego głośnika i pomieszczenia. Można je także podłączyć do niemal dowolnego modelu wzmacniacza, odbiornika lub procesora, dzięki możliwości wyboru pomiędzy wejściami LFE i LINE. Głośnik DALI SUB P-10 DSS umożliwia wybór pomiędzy trybem filmowym i muzycznym, także z poziomu pilota. Wskazane jest przestawienie trybu dźwiękowego na CINEMA, aby uzyskać realistyczny i mocny dźwięk, np. wybuchów w czasie filmu. W tym trybie częstotliwości są najniższe, co gwarantuje bardzo realistyczne doznania. Z kolei uzyskanie neutralnego i bardzo liniowego odtwarzania wymaga ustawienia trybu dźwiękowego na HIFI. Dzięki temu wszystkie detale muzyki zostaną precyzyjnie odtworzone przy jednoczesnym zoptymalizowaniu integracji z głośnikami przednimi.

Subwoofer może być także obsługiwany z użyciem dedykowanego pilota, który umożliwia regulację poziomu, częstotliwości rozgraniczającej oraz fazy siedząc w Twoim ulubionym miejscu odsłuchu. Pilot umożliwia także zdalne sterowanie funkcją wyciszania i włączania/wyłączania zasilania.

 

 

GŁOŚNIK AKTYWNY

Głośnik DALI SUB P-10 DSS wyposażono w aktywny 10-calowy głośnik niskotonowy typu down-firing. Kopułka ma strukturę przekładkową, przy czym z przodu zastosowano włókno węglowe, a z tyłu masę papierniczą. Nie ma potrzeby stosowania żadnego kołpaka przeciwkurzowego, dzięki geotermii i materiałowi zastosowanym w głośniku. W efekcie powstała sztywna kopułka o rewelacyjnych właściwościach przełamywania, a jednocześnie zachowała ultralekką wagę i elastyczność. Są to zdecydowanie absolutnie konieczne warunki, aby uzyskać bardzo dokładne odtwarzanie tonów niskich oraz pełnej dynamiki sygnału dźwiękowego.

Czterowarstwowa cewka głosowa została zamocowana na aluminiowym profilu. Wnętrze profilu zostało wyłożone cienką warstwą masy papierniczej, aby zmniejszyć potencjalne mikro-rezonanse. Średnica cewki głosowej wynosi całe 63,5 mm, co gwarantuje przenoszenie maksymalnej mocy. Cewka głosowa jest podtrzymywana na miejscu przez duży, dwuelementowy magnes ferrytowy z rdzeniem odpowietrzanym, który zapewnia stabilność cewki nawet w czasie bardzo intensywnej eksploatacji.

Głośnik niskotonowy ma podwójne resory położone w odległości 12 mm jeden od drugiego, aby zapewnić optymalną kontrolę na wychyleniami kopułki. W ten sposób cewka głosowa zachowuje się w 100% jak tłok i to nawet przy bardzo wysokim poziomie ciśnienia akustycznego.

Podsumowując głośnik bazuje w całości na strategii niskiej stratności, której hołduje DALI. Dotyczy to również samej otoczki. Ten element zawieszenia wykonano z szerokiego kauczuku naturalnego i stanowi on kolejną gwarancję zachowania liniowości w całym zakresie wychylenia kopułki równym 25 mm. Nadwymiarowe lice zostały również wykonane z wytrzymałej miedzi beztlenowej (99,999%) powlekanej srebrem, która zapewnia optymalne przesyłanie sygnału.

Podstawę wykonano z aluminium, co zapobiega stratom magnetycznym. Bardzo duży zakres badań poświęcono kwestii zoptymalizowania całej konstrukcji, aby uzyskać najniższy poziom strat mechanicznych i magnetycznych oraz zapewnić swobodny przepływ powietrza.

 

 

GŁOŚNIKI PASYWNE

Głośniki niskotonowe mocowane dwustronnie współdzielą szeroki zakres wykorzystywanej technologii z głośnikiem aktywnym. Geometria kopułki jest dokładnie taka sama, jak w głośniku niskotonowym typu down-firing, a kopułkę także wykonano z włókna węglowego. Górna część podstawy także jest identyczna, tj. ma 10 łap i dokładnie ten sam typ zawieszenia. Mimo to w tym głośniku zastosowano tylko jeden resor i jest on, oczywiście, pozbawiony cewki głosowej czy podtrzymującego ją magnesu.

Jednak żaden z tych aspektów nie ma niczego wspólnego z wyglądem zewnętrznym głośnika. Nadrzędnym zadaniem stawianym przed radiatorem pasywnym jest podążanie za ruchami aktywnego głośnika niskotonowego. Radiator pasywny wygląda wprawdzie znacznie prościej, niż aktywny głośnik niskotonowy, ale osiągnięcie takiej samej równowagi brzmieniowej, co w przypadku wersji aktywnej, wymagało poświęcenia setek godzin pracy nad wszystkimi detalami projektowymi.

Oto przykład: W kopułce radiatora pasywnego umieszczono dokładnie taką ilość stopu cynku, jaka jest konieczna do uzyskania pożądanej wagi. Uzyskanie pożądanych właściwości odchylania wymaga uzyskania prawidłowej wagi oraz właściwego rozłożenia tej wagi. Stop cynku wybrano z uwagi na jego gęstość i właściwości niemagnetyczn

 

 

OBUDOWA

Obudowa SUB P-10 DSS została zaprojektowana i zbudowana na bazie całej naszej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie akustyki, a do jej skonstruowania wykorzystaliśmy wytrzymałe płyty MDF, dzięki czemu obudowa spełnia wyśrubowanego wymagania DALI.

Obudowa DALI SUB P-10 DSS mieści w sobie bardzo wydajny głośnik niskotonowy typu down-firing, który może przenosić duże ilości powietrza. Podstawę obudowy wykonano ze sklejki o grubości 25 mm, aby zagwarantować stabilne środowisko pracy dla tego głośnika niskotonowego. Pozwala to nie tylko na bardzo solidne zamocowanie przetwornika, ale także na wyeliminowanie wszelkich strat związanych z zamocowaniem samego głośnika niskotonowego.

Zastosowanie smukłej podstawy z aluminium oraz przekładek wykonanych z tego samego materiału spowodowało, że cała obudowa została skutecznie oddzielona od podłoża. Wynosi ona 45 mm, co sprawia wrażenie, jakby cała obudowa unosiła się nad ziemią, dzięki czemu wyeliminowano wszelkie potencjalne turbulencje przekazywane z przestrzeni pomiędzy obudową i samym podłożem. Bliskość podłoża jest jednocześnie gwarancją zachowania korzyści wynikających z zastosowania głośnika niskotonowego typu down-firing (skierowanego bezpośrednio na podłoże), tj. większej skuteczności działania i bardzo swobodnego powiązania z danym pomieszczeniem.

Obudowa ma wymiary zaledwie 370 x 340 x 340 mm (Wys. x Szer. x Głęb.), co czyni ją niezwykle małą, jak na tak ogromne możliwości odtwarzania mocnych i głębokich dźwięków. Obudowę pomalowano 10 warstwami lakieru polietylenowego. Powierzchnie pomiędzy każdą z warstw zostały wypolerowane ręcznie, aby zagwarantować bardzo głęboki i silny połysk oraz elegancki wygląd powierzchni.

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Linia produktowaSUBWOOFERY DALI
Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz]24 - 250
Maks. SPL [dB]112
Częstotliwość podziału [Hz]40 - 120
Przetwornik niskotonowy1 x 10" long stroke
Low frequency driver, Diaphragm typeMembrana z włókna węglowego
Low frequency passive driver, Quantity2 x 10" long stroke
Przetwornik niskotonowy biernyMembrana z włókna węglowego
Typ obudowyZamknięta zabudowa z podwójnymi pasywnymi radiatorami
Maks. moc wzmacniacza [W RMS]500
Ciągła moc wzmacniacza [W RMS]300
Impedancja wejściowa [Ω]26k
WejściaMono (LFE)
RCA
Stereo (z filtrem dolnoprzepustowym)
Ekranowanie magnetyczneNo
Rekomendowane umiejscowieniePodłogowy
Sugerowana odległość od ściany [cm]> 5
FunkcjePrzełącznik Kino/Hi-Fi
Częstotliwość zwrotnicy
Tryb czuwania (Automatycznie) Włącz/Wyłącz
Tryb czuwania (Automatycznie) Włącz/Wyłącz
Kontrola zmiennych faz
Głośność (Gain)
Maks. zużycie energii [W]550
Maks. wymiary z podstawą i maskownicą (wys. x szer. x gł.) [mm]370 x 340 x 340
Dołączone akcesoriaInstrukcja obsługi
Pilot zdalnego sterowania
Gwoździe z gwintem M10
Masa [kg]19.5

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Firma DALI, Danish Audiophile Loudspeaker Industries, wyrosła z wiodącej w Skandynawii sieci sprzedaży detalicznej w roku 1983, a bodźcem do jej powstania był fakt, że klienci często pytali o takie kombinacje rozmiaru, kształtu, charakterystyki brzmienia i ceny kolumn, których istniejące marki nie mogły zaoferować. Poświęciliśmy się bez reszty tworzeniu kolumn głośnikowych o wyśmienitym, naturalnym brzmieniu w konkurencyjnych cenach. 

Uzbrojeni w pewność siebie i mocną wiarę, że możliwe będzie stworzenie unikalnej dźwiękowej tożsamości DALI, skoncentrowanej na realizmie muzyki i konsekwencji brzmienia, wyruszyliśmy z misją zredefiniowania reprodukcji dźwięku. 

Teraz, blisko 30 lat doświadczenie i rozpoznawalność na całym świecie, możemy z dumą powiedzieć, że przyjęliśmy postawę, która pozwoliła na rozwój najnowocześniejszych, inspirujących technologii przeznaczonych dla miłośników muzyki i kina domowego i rzuciła konkurencji wyzwanie, aby nas dogonić.

Dziś firma DALI oferuje ekscytujący wachlarz kolumn głośnikowych, mogący zaspokoić wszystkie potrzeby: od kolumn o absolutnie topowym brzmieniu – EPICON po serie ekonomiczne, np. SPEKTOR. Ponad milion usatysfakcjonowanych posiadaczy produktów DALI na całym świecie to nie przypadek. Oferujemy muzyce i filmom nowe życie w warunkach domowych, zapewniając dumnym posiadaczom produktów DALI wierniejsze, bardziej szczegółowe i bogatsze doświadczenia związane ze słuchaniem dźwięku. 

Muzyka Jest Naszym Celem, a Technologia Środkiem

Kolumny DALI charakteryzują się wysublimowaną jakością i wciągającym doświadczeniem brzmienia w szerokim polu odsłuchowym w każdym pomieszczeniu. 

Kluczowym czynnikiem wyższości kolumn DALI są ekskluzywne przetworniki DALI zaprojektowane od zera przez naszych inżynierów w bliskiej współpracy z ekspertami wiodących na świecie producentów przetworników głośnikowych. Dzięki naszym unikalnym technologiom przetworników możemy projektować i budować systemy głośnikowe, które pozwalają słuchaczom na dokładnie taki odbiór ulubionej muzyki, jaki zamierzali uzyskać artyści. Możliwość tchnięcia życia w nagraną muzykę i stworzenia wiarygodnego wrażenia „bycia tam, gdzie grają” daje nam wielką satysfakcję. To nasz hołd dla wykonawców i wyraz szacunku dla słuchaczy. 

Ale stworzenie tego wspaniałego, autentycznego brzmienia muzyki wymaga znacznie więcej, niż tylko pasji do muzyki. Nieprzerwane prace badawcze w dziedzinie akustyki, rozwój nowych technologii i zapewnienie odpowiednich możliwości naszym pracownikom, jak również monitorowanie opinii naszych klientów – to nasza recepta na sukces. Nasze oddanie doskonałości i wiernej reprodukcji dźwięku nadaje blasku wszystkim kolumnom DALI. 

W Uwielbieniu dla Muzyki

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO