Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Dan DAgostino Momentum M400 MvX

Dan DAgostino Momentum M400 MvX
Dan DAgostino Momentum M400 MvX
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
439.730,00zł
Netto: 357.504,07zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Momentum M400 MvX
Wyświetleń: 1358
Oblicz ratę

Dan D'Agostino Momentum M400 MvX

Oryginalny wzmacniacz Momentum Mono Amplifier był pierwszym produktem zaprojektowanym i wyprodukowanym przez firmę Dan D'Agostino Master Audio Systems, a najnowsza wersja, bezpośredni następca modelu Momentum Mono M400 - wzmacniacz Momentum M400 MxV Mono, wznosi ten kultowy projekt na najwyższy poziom. 

Model Momentum M400 MxV wykorzystuje techniki i topologie pierwotnie opracowane i zaimplementowane we wzmacniaczu Relentless Mono Amplifier. Ta najpełniejsza ekspresja obwodów Momentum znajduje odzwierciedlenie w nowej nazwie modelu, MxV. Osoby z wykształceniem fizycznym mogą rozpoznać analogię. MxV czyli masa razy prędkość to równanie na wielkość fizyczną jaką jest pęd czyli po angielsku "Momentum".

Postępy w każdym obszarze

Każda z sekcji wzmacniacza M400 MxV – zasilacz, wejścia, sterowniki i stopnie wyjściowe – zostały ulepszone w najnowszej generacji MxV. Nowy wzór uzwojenia transformatora zapewnia o ponad 50% większy prąd wyjściowy przy tej samej mocy i rozmiarach transformatora. Ten dodatkowy prąd zapewnia większy zapas podczas dynamicznych pasaży. Zmodernizowany stopień wejściowy łączy zupełnie nową topologię obwodów z zaawansowanymi komponentami zasilającymi stopnie sterujące i wyjściowe. Kluczowe dla nowego układu są tranzystory bipolarne zasilające obwody wzmocnienia prądowego wzmacniacza.

We wzmacniaczach Momentum M400 MxV nowe tranzystory dostarczają dziesięciokrotnie więcej prądu i mocy niż te oryginalne z M400. Szersze pasmo i komponenty o większej mocy zwiększają wydajność niskich i wysokich częstotliwości przy zmniejszonych zniekształceniach na skrajach pasma. Zastosowany nowy obwód stabilizacji biasu zapewnia prawie 50% wzrost prądu podkładu z zachowaniem jego stabilności. Zwiększenie głębokości działania klasy A w MxV bezpośrednio koreluje z lepszą jakością dźwięku. Jednak w każdym wzmacniaczu istnieje ograniczenie poziomu biasu ze względu na stabilność termiczną. Dzięki nowej topologii obwodów i unikalnym miedzianym radiatorom problemy termiczne nie stanowią praktycznego problemu we wzmacniaczach Momentum M400 MxV mimo niewielkiej obudowy. Nowy mechanizm zarządzania stabilnością prądu podkładu zapewnia stałą polaryzację, zapobiegając nadmiernym temperaturom nawet przy największym zapotrzebowaniu na moc oddawaną na głośniki. Dodatkowe tranzystory mocy w stopniu wyjściowym zmniejszają obciążenie każdego tranzystora mocy indywidualnie. Minimalizując obciążenie każdego pojedynczego tranzystora, cała sekcja wyjściowa działa wydajniej i stabilniej. Rezultatem jest bogatsza, bardziej dynamiczna, intymna prezentacja niezależnie od gatunku muzycznego. 

Ręcznie budowane i indywidualnie testowane.

Każdy wzmacniacz stereo Momentum M400 MxV jest ręcznie budowany i indywidualnie testowany w fabryce D'Agostino w Arizonie przez zespół techników i rzemieślników.

ońcowy stopień wyjściowy zawiera nowe tranzystory wyjściowe, które pierwotnie pochodziły z flagowego wzmacniacza monoblokowego Relentless. Tranzystory o wysokiej mocy zastosowane w Momentum M400 MxV należą do najszybszych z dostępnych. Używając 26 sztuk we wzmacniaczach Momentum M400 MxV, pracując z niesamowitą częstotliwością graniczną 69 MHz, pozwalają Momentum M400 MxV osiągnąć niesamowitą przepustowość. Każdy tranzystor jest mocowany za pomocą dwóch elementów mocujących ze stali nierdzewnej – co jest rzadkością wśród tranzystorów w obudowie płaskiej – dla maksymalnego transferu ciepła do miedzianych radiatorów. Sieć kondensatorów/rezystorów połączona z podstawą każdego tranzystora zapewnia stabilność nawet przy wysokich częstotliwościach i przy głośnikach o niskiej impedancji. Dodatkowo każdy tranzystor wyjściowy jest starannie dobierany, a do produkcji wzmacniaczy Momentum M400 MxV włączane są tylko egzemplarze spełniające wymagane specyfikacje wydajności. Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli D'Agostino, wzmacniacze Momentum M400 MxV wyposażone są w dyskretne, zbalansowane obwody o bezpośrednim sprzężeniu, najdokładniejszą możliwą platformę obwodów.

Duża moc

Wbrew swoim kompaktowym rozmiarom Momentum M400 MxV to potężny wzmacniacz. Szkielet stanowi nowy, bardzo cichy transformator liniowy 1800 VA z prawie 50% większą mocą wyjściową w stosunku do poprzednika M400. Ten transformator napędza bank kondensatorów o mocy prawie 100 000 F, co daje 400/800/1600 W mocy wyjściowej przy obciążeniu głośników odpowiednio 8/4/2 Ω dla Momentum M400 MxV. Wzmacniacze Momentum M400 MxV są w stanie wysterować każdy głośnik z pełnym potencjałem.

Innowacyjne chłodzenie dzięki radiatorom Venturi Style

Krytycznym elementem każdego stopnia wyjściowego wzmacniacza jest obwód znany jako sekcja sterownika. W nowym Momentum M400 MxV ten stopień jest w pełni komplementarną czyli zbalansowaną konstrukcją. Poszczególne tranzystory są wykorzystywane do dodatniej i ujemnej połowy sygnału muzycznego. To prawie podwaja możliwości sterujące niezbędne do prawidłowego wysterowania ulepszonego stopnia wyjściowego mocy. Nowy stopień wzmocnienia pradowego wykorzystuje ten ulepszony moduł sterujący, aby dwukrotnie zwiększyć wzmocnienie w otwartej pętli. Rezultatem jest dźwięk, który jest bardziej autorytatywny, bogatszy i bardziej ekspansywny.

Aktualizacja do wydajności MXV

Nowy Momentum M400 MxV wykorzystuje tę samą obudowę, co poprzednie wzmacniacze Momentum. Wszystkie generacje wzmacniaczy stereo Momentum można zaktualizować do poziomu wydajności Momentum M400 MxV. Wszystkie ulepszenia elektryczne są uwzględnione w aktualizacji, podczas gdy oryginalna obudowa jest zachowana. Oryginalne wzmacniacze Momentum Mono otrzymują nową płytkę wskaźnika mocy 400 W, odzwierciedlającą wzrost mocy wyjściowej uwzględniony w aktualizacji. Jednostki Momentum M400 mają już ten wzrost mocy i miernik.

 

Pasmo przenoszenia1 Hz to 200 kHz, -1 dB 20Hz to 20 kHz, ±0.1 dB
Odstęp od zakłóceń S/N-115 dB, nieważony
KolorSrebrny lub czarny, inne kolory są dostepne na zamówienie
Impedancja wejściowa1MΩ
Impedancja wyjściowa 0.11Ω
Moc400 W @ 8Ω, 800 W @ 4Ω, 1,600 W @ 2Ω
Zniekształcenia THD400 watts @ 8Ω 0.09% @ 1 kHz
Wejścia1 wejście zbalansowane XLR (mono)
Wymiary31.75 x 54.61 x 13.34 cm.

 

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dan D'Agostino - lider wzmacniaczy high-end wysokiej mocy


 

Żadna inna postać nie jest bardziej kojarzona ze wzmacniaczami audio klasy high-end niż osoba Dan’a D’Agostino. Podczas swojej przeszło 30-letniej kariery, D’Agostino opracował niezliczoną ilość pionierskich rozwiązań dotyczących zaawansowanych wzmacniaczy, przedwzmacniaczy, odtwarzaczy CD i procesorów surround. W branży audio znany jest jako największy orędownik wysokiej mocy wzmacniaczy klasy high-end. Producenci najlepszych zestawów głośnikowych na świecie polegają na wzmacniaczach D’Agostino podczas najważniejszych demonstracji swych produktów.

Dan D’Agostino był założycielem i głównym inżynierem w Krell Industries do 2009 roku. Obecnie rozpoczął on zupełnie nowe przedsięwzięcie, charakteryzujące się nową organizacją produkcji i nowymi projektami klasy state-of-the-art. Produkty noszące jego nazwisko nie tylko osiągają nowe poziomy jakości brzmienia, one również wyglądają jak nic innego co dotychczas zostało stworzone – są bardziej kompaktowe, bardziej indywidualne i bardziej przyjazne dla otoczenia.

Nowe produkty D’Agostino odzwierciedlają również jego troskę o środowisko naturalne – atut nie często spotykany w branży, gdzie wzmacniacze potrafią pobierać z sieci setki watów nawet gdy nie są używane. Dzięki innowacyjnemu układowi sekcji zasilania, produkty D’Agostino pobierają jedynie szczątkowe ilości prądu w trybie spoczynku, są więc chłodniejsze i oszczędzają energię.

Najlepszym świadectwem jakości nowego projektu D’Agostino jest to, że jego nazwisko, jego podpis, zdobi każdy front, każdego urządzenia wyprodukowanego w jego firmie. Wszystko czego nauczył się na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci w kwestii projektowania najlepszego sprzętu audio, znalazło swe miejsce we wzmacniaczach Momentum. O ile projekt ten może wyglądać imponująco na papierze, to jedynym sposobem aby w pełni docenić jego ciepło, detaliczność i niezrównane piękno, jest usłyszeć je u najbliższego dealera D’Agostino Master Audio Systems.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO