Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Dan DAgostino Progression M550 - Para

Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Dan DAgostino Progression M550 - Para
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
261.250,00zł
Netto: 212.398,37zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Progression M550
Wyświetleń: 1486
Oblicz ratę

Dan D'Agostino Progression M550 - wzmacniacz monobloki - Para

Projektu obudowy monofonicznego wzmacniacza mocy D’Agostino Progression M550 drugiej generacji nie da się z niczym pomylić.  Wzrok przykuwają natychmiast nowe radiatory wzorowane na flagowych monoblokach Relentless. Każdy z nich wykonano z pojedynczej bryły aluminium ważącej 22kg. Ich eliptyczny kształt znacząco poprawia wydolność chłodzenia, co zapewnia stabilność pracy monobloków Progression M550 nawet przy pełnym obciążeniu. Zgodnie zaś z nazwą, wzmacniacz ten dostarcza odpowiednio 550/1100/2200 watów dla kolumno impedancji 8/4/2 Ω.

Topologia układu wejść wzmacniacza Progression M550 została udoskonalona  w wielu aspektach. Wyraźnie lepsze są pomiary poziomu zniekształceń, stosunku sygnału do szumu, przesłuchów między kanałami oraz zakresu częstotliwości. Nowe tranzystory potrafią znieść obciążenie sześć razy większe od poprzedników a układ sprzęgania stało-prądowego ma teraz znacznie lepszą jakość w zakresie niskich częstotliwości i pozwala poszerzyć zakres częstotliwości. Połączenie nowych układów wejściowych z udoskonalonym stopniem wyjściowym pozwoliło poprawić dynamikę M550, zwiększyć ilość słyszalnych detali i uzyskać lepszą integralność brzmienia. Obejmująca ścieżkę sygnału audio część wzmacniacza jest w całości zbudowana z elementów dyskretnych i zbalansowana. Zaś zaawansowane układy chronią wzmacniacz i pozostałe komponenty przed wszystkimi zdarzeniami niepożądanymi.

 

MOC:550 W przy 8Ω
1100 W przy 4Ω
2200 W przy 2Ω
PASMO PRZENOSZENIA:1 Hz do 80 kHz, -1 dB / 20Hz do 22 kHz, ±0,01 dB
ZNIEKSZTAŁCENIA:0.015% przy 1 kHz, 550 W / 8Ω
STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM:105 dB, nieważony
WEJŚCIA:1 zbalansowane wejście XLR
IMPEDANCJA WEJŚCIOWA:100 kΩ
IMPEDANCJA WYJŚCIOWA:0.1Ω
WYMIARY:45.4 cm / 58.4 cm / 23 cm (W/D/H)
WAGA:52,2 kg

Przekraczając kolejne granice

Podstawą nowego stopnia wyjściowego M500 są tranzystory, które zastosowano po raz pierwszy w monoblokach Relentless. Umożliwiają one poprawę odwzorowania wysokich częstotliwości, potrafią przenosić czterokrotnie większą moc i są połączone w pary NPN/PNP przy zachowaniu dużo większej tolerancji parametrów wzmocnienia. Szerszy zakres bezpiecznej pracy i doskonała liniowość wzmocnienia zapewniają większą stabilność termiczną podczas pracy wzmacniacza w pełnym zakresie obciążeń. Połączenie nowych tranzystorów z bardziej wydajnymi radiatorami pozwoliło zwiększyć prąd podkładu, co zwiększyło zakres pracy monobloków w czystej klasie  A do 70W. W rezultacie poprawie, podczas większej części odsłuchów, uległo odwzorowanie barwy instrumentów i zróżnicowanie ich tonów.

Z oryginalnego projektu Progression Mono pozostawiono topologię Super Rail, której koncepcja jest prosta a jej realizacja wyjątkowo skomplikowana. Każdy wzmacniacz wykorzystuje szynę napięciową. A w zasadzie dwie: dodatnią i ujemną. Dostarczają one prąd do terminali głośnikowych. Niestety, nigdy nie dociera do nich sygnał najwyższej jakości, co wynika z jego rozproszenia w przebiegu szyn napięciowych. System Super Rail pozwala tego uniknąć. Oparto go na pomyśle pożyczonym z motoryzacji - przypomina bowiem działanie turbosprężarki. W sekcjach poprzedzających stopień wyjściowy, Super Rail wykorzystuje większe napięcie. To ’turbodoładowanie’ pozwala poprawić jakość sygnału trafiającego do stopnia wyjściowego i terminali głośnikowych. Zaś idealne warunki pracy stopnia wyjściowego prowadzą do poprawy dynamiki, zmniejszenia poziomu zniekształceń i lepszej kontroli nad kolumnami. Wewnątrz wzmacniacza znajduje się 48 tranzystorów, zasilacz z transformatorem 2000VA oraz bateria kondensatorów pojemności około 100000 mikrofaradów.

Legendarna czystość

Centralne miejsce anodyzowanego panelu przedniego wzmacniacza Progression M550 zajmuje ikoniczny dla firmy wskaźnik wysterowania. Za ruch wskazówki [którego zakres obejmuje teraz pełne 180 stopni i pełen zakres mocy wyjściowej] odpowiada precyzyjny układ pomiarowy dużej szybkości o militarnej proweniencji.

Monofoniczny  wzmacniacz mocy Progression M550 zapewnia doskonałe brzmienie pełne najdrobniejszych detali, trójwymiarową scenę dźwiękową i zadziwiającą dynamikę - nie do osiągnięcia przez gorzej zaprojektowane konstrukcje.

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dan D'Agostino - lider wzmacniaczy high-end wysokiej mocy


 

Żadna inna postać nie jest bardziej kojarzona ze wzmacniaczami audio klasy high-end niż osoba Dan’a D’Agostino. Podczas swojej przeszło 30-letniej kariery, D’Agostino opracował niezliczoną ilość pionierskich rozwiązań dotyczących zaawansowanych wzmacniaczy, przedwzmacniaczy, odtwarzaczy CD i procesorów surround. W branży audio znany jest jako największy orędownik wysokiej mocy wzmacniaczy klasy high-end. Producenci najlepszych zestawów głośnikowych na świecie polegają na wzmacniaczach D’Agostino podczas najważniejszych demonstracji swych produktów.

Dan D’Agostino był założycielem i głównym inżynierem w Krell Industries do 2009 roku. Obecnie rozpoczął on zupełnie nowe przedsięwzięcie, charakteryzujące się nową organizacją produkcji i nowymi projektami klasy state-of-the-art. Produkty noszące jego nazwisko nie tylko osiągają nowe poziomy jakości brzmienia, one również wyglądają jak nic innego co dotychczas zostało stworzone – są bardziej kompaktowe, bardziej indywidualne i bardziej przyjazne dla otoczenia.

Nowe produkty D’Agostino odzwierciedlają również jego troskę o środowisko naturalne – atut nie często spotykany w branży, gdzie wzmacniacze potrafią pobierać z sieci setki watów nawet gdy nie są używane. Dzięki innowacyjnemu układowi sekcji zasilania, produkty D’Agostino pobierają jedynie szczątkowe ilości prądu w trybie spoczynku, są więc chłodniejsze i oszczędzają energię.

Najlepszym świadectwem jakości nowego projektu D’Agostino jest to, że jego nazwisko, jego podpis, zdobi każdy front, każdego urządzenia wyprodukowanego w jego firmie. Wszystko czego nauczył się na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci w kwestii projektowania najlepszego sprzętu audio, znalazło swe miejsce we wzmacniaczach Momentum. O ile projekt ten może wyglądać imponująco na papierze, to jedynym sposobem aby w pełni docenić jego ciepło, detaliczność i niezrównane piękno, jest usłyszeć je u najbliższego dealera D’Agostino Master Audio Systems.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO