Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para

Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para
Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para
Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para
Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para
Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para
Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para
Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para
Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para
Dan DAgostino Relentless EPIC 1600 Monoblock - Para
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
1.922.250,00zł
Netto: 1.562.804,88zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Relentless EPIC 1600 Monoblock
Wyświetleń: 1505
Oblicz ratę

Dan D'Agostino Relentless Monoblock - Para

Dan D'Agostino zawsze miał motywację do ulepszania swoich własnych dzieł, bez względu na to, jak bezbłędne mogą się wydawać. Wzmacniacz Relentless Monoblock jest najnowszym przejawem tej pasji.

Relentless posiada zasilacz o mocy 5,5-kilowatów, który dostarcza prąd do około 100 urządzeń wyjściowych, końcówka mocy z łatwością dostarcza 1500 W mocy do 8 Ohm - a po podłączeniu do gniazda 220 V, podwaja swoją moc wyjściową do 3000 watów przy 4 omach i 6000 w 2 ohmach .

D'Agostino:
"Włączyliśmy elementy serii Momentum i nowe koncepcje obwodów, aby stworzyć wzmacniacz, który zachowuje harmoniczną spójność i ekspansywną scenę dźwiękową od 0 do 1500 watów. Wzmacniacz tak potężny, że może napędzać dowolny głośnik do jego najlepszej możliwej wydajności, bez względu na to, jak duże obciążenie dla niego stanowi. To najlepszy wzmacniacz, jaki kiedykolwiek stworzyłem."

Relentless Monoblock wykorzystuje zupełnie nową, w pełni komplementarną topologię opartą na precyzyjnym stopniu wejściowym, który zachowuje zasadniczo idealną równowagę między dodatnimi i ujemnymi składowymi sygnału. Wszelkie artefakty zniekształceń, które pojawiają się na połowie sygnału, pojawią się również na drugiej połowie, a więc anulują się nawzajem. Obwody wzmocnienia działają w bieżącej domenie, zapewniając niezmienność wydajności wzmacniacza mocy bez względu na chwilowe wymagania prądowe. Globalne sprzężenie zwrotne nie jest stosowane, ani nie jest pożądane, ponieważ liniowa charakterystyka wzmacniacza eliminuje potrzebę stosowania tej techniki, która ogranicza brzmienie i osiągi.

Rdzeniem zasilacza jest transformator, który wykorzystuje wiele sekcji, wszystkie są obudowane i zamknięte w metalowej osłonie. Taka konstrukcja redukuje hałas transformatora do poziomu bliskiego zeru i chroni obwody audio przed polem magnetycznym transformatora. Transformator zasila specjalnie zaprojektowany obwód prostownika i 600.000-mikrofaradowy / 100-woltowy bank kondensatorów. Specjalny uchwyt mechanicznie uziemia każdy kondensator, aby nie wibrował. Układ opóźnionego startu uruchamia zasilacz stopniowo, eliminując obawy o pojemnościowe wyzwalanie i aktywowanie bezpieczników sieci domowej.

Ekskluzywna koncepcja Super Rail Dana D'Agostino maksymalnie wykorzystuję niesamowite zasoby tego zasilacza. W jego budowie zastosowano szyny o wyższym napięciu w sekcjach poprzedzających etap wyjściowy, który skutecznie "turbodoładowuje" zasilanie wzmacniacza i wykorzystuje pełny potencjał szyn napięcia wyjściowego - co znacząco poprawia dynamikę, obniża zniekształcenia i napręża sygnał płynący do  głośnika.

Unikalny radiator Relentless Monoblock łączy miedź i aluminium w termicznym silniku, który odprowadza ciepło z podłączonych urządzeń. Opracowana eliptyczna konstrukcja rozszerza się na radiator Venturiego, który został po raz pierwszy zbadany w serii Momentum, i zapewnia, że Monoblock Relentless działa bezpiecznie i niezawodnie nawet przy pełnej mocy znamionowej. Zabezpieczenia termiczne, przeciw-zwarciowe i DC są objęte nieinwazyjną, ale kompleksową ochroną przed wszelkimi zewnętrznymi awariami systemu.

Cała obudowa Relentless Monoblock jest wykonana z masywnych bloków aluminium, co zapewnia doskonałe ekranowanie, stabilność termiczną i tłumienie drgań. Frezowanie o wysokiej precyzji umożliwia solidne dopasowanie całej obudowy bez widocznych elementów łączących.

Nowy zegarowy miernik mocy Relentless Monoblock ma ponad 8 cali średnicy. Wychylenie i reakcja miernika automatycznie dostosowuje się do poziomu odbieranego sygnału, dzięki czemu można go łatwo odczytać bez względu na to, jak cichy lub głośny jest fragment muzyczny.

Zgodnie z tradycją rozpoczętą we wzmacniaczach Dan D'Agostino Audio Systems Momentum, Relentless Monoblock oferuje pojedyncze symetryczne wejście XLR. Połączenia głośnikowe to masywne oprawki wykonane ze złoconego mosiądzu.

Test wzmacniaczy Dan D’Agostino Relentless Monoblock w parttimeaudiophile.com

One of the key differentiators was the Relentless’ ability to keep extreme levels of focus even when there is a fast change in dynamics. Almost like Relentless was a bodybuilder by day and perfect gentleman by night in its ability to be strong but also have a level of finesse. Mohammed Samji

czytaj dalej...

Żaden projektant dźwięku nie był bardziej "bezwzględny" niż Dan D'Agostino w dążeniu do doskonałości, uważamy, że można bezpiecznie powiedzieć, że żaden wzmacniacz mocy nie został zaprojektowany i zbudowany w tak wysokim standardzie jak Monoblock Relentless. To obligatoryjny poziom state-of-the-art!

"Dzięki Relentless Monoblock skupiliśmy się na tworzeniu wzmacniacza bez żadnych ograniczeń"
- powiedział założyciel firmy i główny inżynier Dan D'Agostino.

Standardowe wykończenia kolorystyczne to srebrny lub czarny.

 

PASMO PRZENOSZENIA: 20 Hz to 20 kHz, ±0 dB
<0.1 Hz to 100 kHz +0/-3 dB
STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM: >113 dB, szerokopasmowy, nieważony, ref. do pełnej mocy wyjściowej
WZMOCNIENIE/GAIN:26 dB
ZNIEKSZTAŁCENIA:<0.007% at 1 kHz, at 1500 W, 8Ω
IMPEDANCJA WEJŚCIOWA: 100 kΩ
MOC WYJŚCIOWA:1500 W RMS at 8Ω
3000 W RMS at 4Ω
6000 W RMS at 2Ω
NAPIĘCIE WYJŚCIOWE:320 V od szczytu do szczytu
113 V RMS
PRĄD WYJŚCIOWY:400 A szczytowy
SZYBKOŚĆ NARASTANIA:100 V/μs
IMPEDANCJA WYJŚCIOWA: <0.03Ω, 20 Hz to 20 kHz
DAMPING FACTOR:>267, 20 Hz to 20 kHz, ref. dla 8 W
POBÓR PRĄDU:Czuwanie: 40 W
Spoczynkowy: 400 W
Maximum: 10 kW
WEJŚCIA:1 zbalansowane złącze XLR 
WYJŚCIA:1 para terminali głośnikowych
WYMIARY:22.5 x 11.5 x 32.5 in (długość, szerokość i wysokość)
57.2 x 28.0 x 82.6 cm (długość, szerokość i wysokość)
WAGA:570lb/258Kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dan D'Agostino - lider wzmacniaczy high-end wysokiej mocy


 

Żadna inna postać nie jest bardziej kojarzona ze wzmacniaczami audio klasy high-end niż osoba Dan’a D’Agostino. Podczas swojej przeszło 30-letniej kariery, D’Agostino opracował niezliczoną ilość pionierskich rozwiązań dotyczących zaawansowanych wzmacniaczy, przedwzmacniaczy, odtwarzaczy CD i procesorów surround. W branży audio znany jest jako największy orędownik wysokiej mocy wzmacniaczy klasy high-end. Producenci najlepszych zestawów głośnikowych na świecie polegają na wzmacniaczach D’Agostino podczas najważniejszych demonstracji swych produktów.

Dan D’Agostino był założycielem i głównym inżynierem w Krell Industries do 2009 roku. Obecnie rozpoczął on zupełnie nowe przedsięwzięcie, charakteryzujące się nową organizacją produkcji i nowymi projektami klasy state-of-the-art. Produkty noszące jego nazwisko nie tylko osiągają nowe poziomy jakości brzmienia, one również wyglądają jak nic innego co dotychczas zostało stworzone – są bardziej kompaktowe, bardziej indywidualne i bardziej przyjazne dla otoczenia.

Nowe produkty D’Agostino odzwierciedlają również jego troskę o środowisko naturalne – atut nie często spotykany w branży, gdzie wzmacniacze potrafią pobierać z sieci setki watów nawet gdy nie są używane. Dzięki innowacyjnemu układowi sekcji zasilania, produkty D’Agostino pobierają jedynie szczątkowe ilości prądu w trybie spoczynku, są więc chłodniejsze i oszczędzają energię.

Najlepszym świadectwem jakości nowego projektu D’Agostino jest to, że jego nazwisko, jego podpis, zdobi każdy front, każdego urządzenia wyprodukowanego w jego firmie. Wszystko czego nauczył się na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci w kwestii projektowania najlepszego sprzętu audio, znalazło swe miejsce we wzmacniaczach Momentum. O ile projekt ten może wyglądać imponująco na papierze, to jedynym sposobem aby w pełni docenić jego ciepło, detaliczność i niezrównane piękno, jest usłyszeć je u najbliższego dealera D’Agostino Master Audio Systems.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO