Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Dan DAgostino Relentless Preamplifier

Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Dan DAgostino Relentless Preamplifier
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
822.250,00zł
Netto: 668.495,94zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Relentless Preamplifier
Wyświetleń: 1262
Oblicz ratę

Dan DAgostino Relentless Preamplifier -

Referencyjny przedwzmacniacz liniowy dwustrefowy dual mono z opcjonalnym modułem stumieniowym

 

Nowy przedwzmacniacz Relentless to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie konstrukcji przedwzmacniaczy liniowych. Przedwzmacniacz odgrywa kluczową rolę w odtwarzaniu muzyki; punkt na etapie odtwarzania, w którym sygnał muzyczny jest szczególnie podatny na zakłócenia w postaci szumów i zniekształceń. Zastosowanie trzech oddzielnych obudów w konstrukcji przedwzmacniacza Relentless — dedykowanej obudowy audio dla każdego kanału oddzielonej sekcją zasilania/sterowania — rozwiązuje te wyzwania i zapewnia również inne korzyści.

Zasilacz  

Umieszczony między dwoma kanałami audio zasilacz wykorzystuje rozległe ekranowanie elektryczne i magnetyczne, aby powstrzymać szkodliwy wpływ pola elektromagnetycznego na krytyczne obwody przedwzmacniacza. Wewnętrzny obwód kondycjonowania linii filtruje zakłócenia RF na zasilaniu AC i kompensuje asymetryczne kształty fali mocy i prądu stałego podczas przesyłania. Zasilanie dla stopni przedwzmacniacza pochodzi z dwóch transformatorów toroidalnych 150 VA – jednego dedykowanego dla obwodów analogowych, a drugiego dla obwodów cyfrowych i sterujących. Transformatory te napędzają 8-amperowy prostownik mostkowy i filrty o pojemności 26400 mikrofaradów. Dwa regulatory stopni analogowych to pomniejszone wersje regulatorów stosowanych we wzmacniaczu Relentless Mono. Oddzielny regulator cyfrowy to monolityczna platforma z ochroną termiczną i zabezpieczeniem nadprądowym w mało prawdopodobnym przypadku awarii. Przedwzmacniacz Relentless ma prawie taką samą moc zasilania, jak wiele wzmacniaczy mocy wysokiej klasy.

Zapas wzmocnienia

Stopień wejściowy jest wynikiem eksperymentu projektowego dla układu, który nie był do tej pory używany w żadnym poprzednim przedwzmacniaczu D'Agostino. W ramach rozwoju wersja została przetestowana w istniejącym przedwzmacniaczu Momentum. Niezwykle pozytywne wyniki doprowadziły bezpośrednio do wprowadzenia na rynek przedwzmacniacza Momentum HD. Stamtąd powstała najpełniejsza ekspresja tej idei i powstały topologie układów Relentless Preamplifier.

Topologia obwodu audio zaczyna się od nowego, dyskretnego, różnicowego stopnia wejściowego FET, oferującego zakres sygnału wejściowego napięciowego o niezwykłej wartości 30 woltów. Z impedancją wejściową powyżej 1 MOhm, stopień wejściowy przedwzmacniacza jest odporny na wszelkie problemy związane z dopasowaniem źródeł.

Podczas normalnej pracy nagrzewanie się podzespołów może prowadzić do pogorszenia wydajności i jakości dźwięku. Opracowany specjalnie dla przedwzmacniacza Relentless, unikalny obwód utrzymuje stabilne parametry, dzięki czemu anomalie związane z temperaturą są kompensowane, zachowując w ten sposób niezmienną wydajność podczas długiego odsłuchu.

Wyposażony tylko w symetryczne wejścia XLR i zbalansowane obwody różnicowe przedwzmacniacz Relentless jest niewrażliwy na składową wspólną zakłóceń w niezwykle szerokim paśmie. Całe wzmocnienie sygnału jest realizowane w bieżącej domenie przy użyciu opatentowanych, wielowyjściowych luster prądowych o prawie 30-krotnie większej liniowości w porównaniu z innymi konstrukcjami.  Zastosowanie płyt czterowarstwowych radykalnie zmniejsza poziom zniekształceń i propagacji w porównaniu z bardziej powszechnymi płytami dwuwarstwowymi.

Elementy obwodów analogowych i obwodów cyfrowych (logicznych) są odizolowane od siebie, w tym w płaszczyźnie masy. W razie potrzeby cyfrowe sygnały sterujące są optycznie sprzężone z obwodami analogowymi. Przekaźniki przełączające sygnał są hermetycznie zamknięte i wykorzystują pozłacane styki dla maksymalnej integralności sygnału.

Nie wykorzystując nigdzie negatywnego sprzężenia zwrotnego, podstawowe koncepcje obwodów D'Agostino obejmują ścieżkę sygnału, która jest w pełni komplementarna i zbalansowana od wejścia do wyjścia, osiągając płaskie pasmo przenoszenia do 120 kHz. W efekcie uzyskujemy wysyconą informacjami prezentację dostępną dla wzmacniacza mocy za pośrednictwem wyjść zbalansowanych.

Oddzielne, ale połączone 

Prawdopodobnie najbardziej uderzającym elementem przedwzmacniacza Relentless jest para regulatorów głośności z przodu obu obudów audio. Obwody regulacji głośności są często pomijane, jeśli nie aktywnie minimalizowane, w konstrukcjach przedwzmacniaczy. W przypadku przedwzmacniacza Relentless tak nie jest. Każdy regulator głośności jest zbudowany z 14 oddzielnych metalowych elementów zapewniających płynną reakcję i kontrolę wojskowych przełączników półprzewodnikowych o wysokiej liniowości i dyskretnych precyzyjnych rezystorów zastosowanych w obwodzie głośności. Pasmo i odpowiedź przejściowa przedwzmacniacza Relentless są całkowicie niezależne od ustawienia głośności. W rezultacie wysokie częstotliwości brzmią wyjątkowo gładko i szeroko, a muzyka wyłania się z „kruczoczarnej” ciszy.

Ustawienia głośności są wyświetlane za pomocą eleganckich regulatorów głośności inspirowanych szwajcarskim zegarkiem lub mogą być wyświetlane numerycznie, od 0 do 99.

Dwa przedwzmacniacze w jednym

Relentless Preamplifier to przedwzmacniacz z podwójnymi układami wejściowymi i dwiema strefami wyjściowymi. Oznacza to, że przedwzmacniacz Relentless może jednocześnie sterować przełączaniem i głośnością dwóch źródeł w dwóch oddzielnych pokojach lub strefach. Źródłami odsłuchu mogą być dwa źródła analogowe lub w przypadku wyposażenia w opcjonalny cyfrowy moduł przesyłania strumieniowego, jedno źródło cyfrowe i jedno źródło analogowe. W systemie jednostrefowym sterowanie głośnością reguluje głośność w pomieszczeniu głównym lub w Strefie 1. Jeśli wymagana jest praca w dwóch strefach, górny regulator głośności zarządza głośnością Strefy 1, a dolny regulator głośności reguluje głośność Strefy 2.

Pełna kontrola w Twojej dłoni

Umieszczony w obrabianym aluminium i miedzi pilot zdalnego sterowania przedwzmacniacza Relentless to wygodna konstrukcja obsługiwana za pomocą panelu dotykowego. Przyciski sterujące są zminimalizowane, a większość operacji jest wykonywana przez nawigację za pomocą dotykowego panelu dotykowego. Technologia Bluetooth 5.0 rozszerza użyteczny zasięg pilota i eliminuje problemy z linią wzroku, które są plagą konwencjonalnych konstrukcji na podczerwień. Nowością w przedwzmacniaczu Relentless jest funkcja dwukierunkowego zdalnego sterowania. Wszystkie regulacje dokonane na przednim panelu Relentless Preamplifier są odzwierciedlane na ekranie wyświetlacza pilota, w tym wybór wejścia, głośności i balansu.

Funkcje integracji

Głównym celem przedwzmacniacza Relentless jest doskonałe odtwarzanie stereo, ale ten przedwzmacniacz doskonale zintegruje się również z systemem kina domowego. Wejście trzecie można skonfigurować jako wejście procesora. W tym trybie regulacja głośności przedwzmacniacza Relentless jest pominięta, a regulacja głośności głównych głośników jest teraz kontrolowana przez podłączony procesor dźwięku przestrzennego innej firmy. Wyzwalacze RS-232 i 12 V ułatwiają integrację z zaawansowanymi systemami sterowania domem. Dodatkowe wyjścia zasilania prądem stałym dla przyszłych produktów, a także dwa porty programowania zapewniają łatwe opcje rozbudowy i wydajności w przyszłości.

Opcjonalny moduł cyfrowego przesyłania strumieniowego (DSM)

Relentless Preamplifier to pierwszy przedwzmacniacz D'Agostino z opcjonalnym modułem wejść cyfrowych DSM. To cyfrowe ulepszenie dodaje łączność ze starszymi źródłami, funkcjonalność USB i najlepsze możliwości przesyłania strumieniowego. Zapewniając możliwość instalacji u klienta, DSM dodaje wejścia koncentryczne SPDIF, optyczne, USB, ethernet oraz Wi-Fi. Aby zapewnić odtwarzanie zawartości z sieci o wysokiej rozdzielczości bez opóźnień, obsługiwany port ethernet ma przepustowość 10/100/1000 MBit/s.

Dostosowane aplikacje na urządzenia z systemem iOS zapewniają łatwe sterowanie kolekcjami muzyki, treściami strumieniowymi i sterowanie jednostką. Subskrypcyjne usługi przesyłania strumieniowego Tidal, Qobuz i Spotify są natywne w aplikacji. Przy odpowiednio zakodowanych plikach muzycznych dekodowanie MQA jest standardem. Ponadto zarządzanie Roon Music jest również dostępne jako alternatywny program do zarządzania muzyką.

Całkowicie odizolowany od obwodów analogowych, DSM jest umieszczony w obudowie zasilacza/sterowania. Wymagający trzech oddzielnych płytek drukowanych, podstawowym elementem jest para przetworników cyfrowo-analogowych skonfigurowanych w trybie różnicowym, z których każdy jest skonfigurowany do obsługi sygnałów dodatnich i ujemnych dla każdego kanału. Zdolne do obsługi dzisiejszych źródeł o najwyższej rozdzielczości, sygnały PCM do 32 bitów/384 kHz i sygnały DSD do DSD256 (11,2 MHz) są dekodowane natywnie. Często pomijana lub bagatelizowana, sekcja analogowa przetwornika cyfrowo-analogowego znacząco wpływa na ostateczną jakość dźwięku muzyki cyfrowej. Wewnętrzne połączenia symetryczne przenoszą końcowy sygnał analogowy do nóżek łączących i dalej do każdej obudowy audio. Od tego momentu analogowy sygnał muzyczny wykorzystuje całą moc i obwody analogowe w trzech obudowach przedwzmacniacza Relentless.

Łącząc innowacyjne obwody, charakterystyczne materiały i doskonałość rzemieślniczą w wyrafinowanej architekturze, przedwzmacniacz Relentless jest idealnym centralnym elementem najlepszego systemu muzycznego.

Pasmo przenoszenia0.1 Hz to 120 kHz, +/- 0.0 dB
Odstęp od zakłóceń-105 dB, nieważony / -100 dB, ważony
Wzmocnienie+ 8/+14dB przełączane
Kolorsrebrny lub czarny, inne kolory na zamówienie
Zniekształcenia THD<.006%, 20Hz to 20kHz
Wejścia5 par zbalansowanych wejść XLR
Wyjścia2 pary wyjść zbalansowanych w strefie 1, 1 para w strefie 2
Wymiary43.2 x 34.9 x 43.2 cm
Waga60kG
Wymiary (moduł)każdy z 3 modułów: 43.2 x 9.9 x 43.2 cm
Moduł wejść cyfrowych (opcjonalny)USB, 1 Optical, 1 SPDIF, 1 coaxial, Ethernet RJ45, 1 WiFI
KontrolaRS232

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Dan D'Agostino - lider wzmacniaczy high-end wysokiej mocy


 

Żadna inna postać nie jest bardziej kojarzona ze wzmacniaczami audio klasy high-end niż osoba Dan’a D’Agostino. Podczas swojej przeszło 30-letniej kariery, D’Agostino opracował niezliczoną ilość pionierskich rozwiązań dotyczących zaawansowanych wzmacniaczy, przedwzmacniaczy, odtwarzaczy CD i procesorów surround. W branży audio znany jest jako największy orędownik wysokiej mocy wzmacniaczy klasy high-end. Producenci najlepszych zestawów głośnikowych na świecie polegają na wzmacniaczach D’Agostino podczas najważniejszych demonstracji swych produktów.

Dan D’Agostino był założycielem i głównym inżynierem w Krell Industries do 2009 roku. Obecnie rozpoczął on zupełnie nowe przedsięwzięcie, charakteryzujące się nową organizacją produkcji i nowymi projektami klasy state-of-the-art. Produkty noszące jego nazwisko nie tylko osiągają nowe poziomy jakości brzmienia, one również wyglądają jak nic innego co dotychczas zostało stworzone – są bardziej kompaktowe, bardziej indywidualne i bardziej przyjazne dla otoczenia.

Nowe produkty D’Agostino odzwierciedlają również jego troskę o środowisko naturalne – atut nie często spotykany w branży, gdzie wzmacniacze potrafią pobierać z sieci setki watów nawet gdy nie są używane. Dzięki innowacyjnemu układowi sekcji zasilania, produkty D’Agostino pobierają jedynie szczątkowe ilości prądu w trybie spoczynku, są więc chłodniejsze i oszczędzają energię.

Najlepszym świadectwem jakości nowego projektu D’Agostino jest to, że jego nazwisko, jego podpis, zdobi każdy front, każdego urządzenia wyprodukowanego w jego firmie. Wszystko czego nauczył się na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci w kwestii projektowania najlepszego sprzętu audio, znalazło swe miejsce we wzmacniaczach Momentum. O ile projekt ten może wyglądać imponująco na papierze, to jedynym sposobem aby w pełni docenić jego ciepło, detaliczność i niezrównane piękno, jest usłyszeć je u najbliższego dealera D’Agostino Master Audio Systems.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO