Definitive Technology BP 6

Definitive Technology BP 6

Definitive Technology BP 6. Kolumny podłogowe bipolarne - 2 szt.Definitive Technology to niekwestionowany lider w  projektowaniu i produkcji bipolarnych kolumn podłogowych.  Zastosowanie głośników w układzie bipolarnym pozwala na wykreowanie potężnej, w pełni trójwymiarowej sceny muzycznej - to bez względu na położenie słuchacza.  A to oznacza koniec z poszukiwaniem sweet spotu - znakomity dźwięk dostępny jest dla wszystkich słuchających osób.


Fundamentem serii BP jest niskodyfrakcyjna, odporna na rezonanse obudowa typu monocoque wykonana z MDFu medite o grubości 1-cala (2.54cm). Ponadto, aby zapobiec zbędnym rezonansom Definitive zrezygnował z klasycznej maskownicy na rzecz bezramkowego materiału maskującego mocowanego na szczycie kolumny.


Kolumny serii BP zostały wyposażone w głośniki średnio-niskotonowe z membranami polimerowo-minerałowymi, wentylowanymi cewkami w magnezowych kloszach. Wysokie tony to domena tweetera z ruchomą cewką tłumioną cieczą magnetyczną. Kopułkę wykonano z czystego aluminium obrabianego cieplnie. Cały zespół głośnikowy spięto zwrotnicą typu Linkwitz-Riley.


Konstrukcja serii BP powstała przy udziale NRC (National Research Council) - kanadyjskiego Państwowego Komitetu Badań Naukowych w skład którego wchodzą najwybitniejsze jednostki naukowe i badawcze, w tym zajmujące się akustyką, elektroniką, oraz psychoakustyką. 

Charakterystyka brzmieniowa serii BP to szeroka scena muzyczna z punktową  lokalizacją instrumentów, niezrównana głębia dźwięku, przy  zachowaniu najwyższej rozdzielczości, która do złudzenia przypomina rzeczywisty dźwięk. Najważniejsze cechy produktu:


 • Kolumny podłogowe w technologii bi-polarnej (z głośnikami umieszczonymi z tyłu oraz z przodu obudowy)
 • Obudowa - niskodyfrakcyjna typu Slim Designer z MDF medite o grubości 1 cala (2.54cm) w technologii monocoque z wewnętrznymi wzmocnieniami. Obudowa posiada piankowe elementy tłumiące wszelkie niepożądane rezonanse oraz drgania, zapewaniając przy tym czysty, a także wysokiej klasy dźwięk.
 • Maskownica - bezramkowa w formie materiału mocowanego na szczycie kolumny w celu redukcji niechcianych drgań.

Sekcja wysokotonowa:

 • 2 głośniki wysokotonowe 1 (2.54 cm) z kopułką wykonaną z czystego aluminium obrabianego cieplnie z ruchomą cewką i tłumieniem cieczą magnietyczną - jeden umieszczony z przodu obudowy, drugi z tyłu

Sekcja średnio-niskotonowa:

 • 2 głośniki średnio/niskotonowe 5 1/4 (13.34 cm) z membranami polimerowo-minerałowymi, wentylowanymi cewkami w magnezowych kloszach - jeden umieszczony z przodu obudowy, drugi z tyłu
 • Zwrotnica: konstrukcja typu Linkwitz-Riley

Wejścia:

 • Para głośnikowych

Pozostałe:

 • Konstrukcja zwrotnicy Linkwitz-Riley dla jeszcze lepszych pionowych charakterystyk kierunkowych
 • W zestawie: 4 kolce głośnikowe, 4 twarde ślizgacze
 • Kolor: czarny


Towar jest nowy, w oryginalnym opakowaniu. Cena za parę.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU:


BUDOWA ------

Konstrukcja 2.5-drożna

Budowa kolumny Pasywna (wymaga wzmacniacza)

Przetworniki Dynamiczne

Głośniki wysokotonowe 2x1cal (2x25.4mm) z kopułką wykonaną z czystego aluminium obrabianego cieplnie z ruchomą cewką i tłumieniem cieczą magnietyczną - jeden umieszczony z przodu obudowy, drugi z tyłu

Głośniki średnioniskotonowe 2x5.25cali (1x133.4mm) z membranami polimerowo-minerałowymi, wentylowanymi cewkami w magnezowych kloszach - jeden umieszczony z przodu obudowy, drugi z tyłu

Obudowa Niskodyfrakcyjna typu Slim Designer z MDF medite o grubości 1 cala (2.54cm) w technologii monocoque z wewnętrznymi wzmocnieniami. Obudowa posiada piankowe elementy tłumiące wszelkie niepożądane rezonanse oraz drgania, zapewaniając przy tym czysty, a także wysokiej klasy dźwięk.

OBUDOWA ------

Wykończenie obudowy Maskownica - bezramkowa w formie materiału mocowanego na szczycie kolumny w celu redukcji niechcianych drgań.

Bas-refleks Tył

Membrana pasywna NIE

PARAMETRY ------

Impedancja 8 Ohm

Skuteczność 91dB

Zalecana moc wzmacniacza 20 - 175W

Pasmo przenoszenia 25 - 30.000Hz

INNE ------

: W zestawie: 4 kolce głośnikowe, 4 twarde ślizgacze

: Konstrukcja zwrotnicy Linkwitz-Riley dla jeszcze lepszych pionowych charakterystyk kierunkowych

: Kolumny podłogowe w technologii bi-polarnej (z głośnikami umieszczonymi z tyłu oraz z przodu obudowy)

Wysokość 88.90cm

Szerokość 17.78cm

Głębokość 27.94cm

Waga 20kg

Gwarancja 24 miesiące

5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Masz pytania? Zadzwoń!

Nasi specialiści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Przemek: 501 028 232, Marcin: 508 89 85 89

 • Wyświetleń: 338
 • Kod produktu: BP 6
 • Dostępność: Na stanie
 • 4.395,00zł
 • Netto: 3.573,17zł
Minimalna ilość zamówienia to 2

Tagi: Definitive Technology, BP 6, Kolumny podłogowe bipolarne