Definitive Technology Mythos ST-L

Definitive Technology Mythos ST-L

Definitive Technology Mythos ST-L. SuperTower półaktywne kolumny podłogowe.Mythos ST-L to nowy, absolutnie topowy pół aktywny zespół głośnikowy klasy hi-end, którego unikalna konstrukcja i wykonanie zostały nagrodzone najwyższym branżowym wyróżnieniem największych na świecie targów audio-video czyli Las Vegas CES: Innovations Design and Engineering Awards 2014.


Przy projektowaniu Mythos ST-L, a w szczególności zamkniętej sekcji średnio-wysokotonowej użyto laserowego wibrometrycznego systemu zainstalowanego w niemieckim laboratorium Klippel. Pozwoliło to miejscami na kilkunastokrotne obniżenie zniekształceń i podbarwień dźwięku, jakie generuje obudowa sekcji średnio-wysokotonowej, a w szczególności, zintegrowana aktywna sekcja niskotonowa.


Ręcznie polerowana obudowa wykonana z giętego, aluminium lotniczego zespolona z walcowaną aluminiową stopą została podzielona na:


 • pasywną, klasyczną sekcję średnio-wysokotonową w układzie DAppolito, który zapewnia perfekcyjne zespolenie dźwięku z trzech przetworników
 • aktywną sekcję niskotonową opartą o membranę z plecionki karbonowo-polimerowej, która zapewnia atomowy bas - w zależności od regulacji gotowy do zastąpienia dwóch subwooferów (po jednym w każdej kolumnie) w kinie domowym lub perfekcyjnego grania perkusyjnych sekcji rytmicznych w muzyce stereo.


Aby zmniejszyć poziom zniekształceń generowanych przez same przetworniki producent  zdecydował się na unikalny zabieg polegający na odwróceniu zawieszenia w jednym z głośników  średniotonowych. Ponadto, każdy głośnik zyskał nowe oblicze technologii BDSS - tym razem,  podwójne zawieszenie zostało dodatkowo spięte łącznikiem, który wyrównuje różnice energii między krańcami membrany.


Moc aktywnej sekcji niskotonowej wzrosła z 300 do 1200W RMS w klasie HD, zaś całkowita  powierzchnia membran basowych wynosi 36-centymetrów, co odpowiada potężnemu, 14-calowemu subwooferowi. Efektywny zakres pracy Mythos ST-L rozpoczyna się od 24Hz, co jest wynikiem bliskim rekordowego nawet jak na najdroższe na świecie kolumny głośnikowe i znacząco lepszym od większości dostępnych na rynku subwooferów.


Różnice w stosunku do poprzedniego modelu, czyli Mythos ST:


 • poprawiona detaliczność średnich i wysokich tonów
 • większy zakres dynamiki i wolumen dźwięku (skuteczność SPL)
 • niższy poziom harmonicznych i zniekształceń intermodularnych
 • lepsze rozciągnięcie basu przy mniejszych zniekształceniach
 • lepsza scena zarówno w kwestii szerokości, jak i głębokości
 • łatwy system instalacji kolców lub stopek wraz z możliwością regulacji wysokości
 • wygodniejszy system regulacji basu za pomocą pilota
 • prawie idealnie liniowa indukcyjność przetworników
 • poprawiony wyglądWybrane zastosowane technologie:


 • BDSS 3-generacji, patent nr 7684582
 • Asymmetric Driver Array - zgłoszona do opatentowania
 • Linear Response Waveguide
 • Przetwornik wysokotonowy M/AA™


Sekcja wysokotonowa:

1x głośnik wysokotonowy 1 (2.54cm) z kopułką wykonaną z mieszanki magnezu i aluminium, poddaną hartowaniu, a następnie pokryta warstwą ceramiki, z całkowicie nowym o 59% większym magnesem, nowym materiałem zawieszenia oraz zmienioną geometrią skoku.


width=500


Sekcja średniotonowa:


2x głośnik średniotonowy 5 (13cm) w układzie DAppolito, wykonane w 3-ciej generacji opatentowanej technologii BDSS, zainstalowane w odlewanych, aluminiowych koszach, z polimerową membraną. Korektor fazy w technologii Linear Response Waveguide odlewany z aluminium dla lepszego odprowadzania ciepła z cewki głośnika.


Całość szczelnie odgrodzona od sekcji niskotonowej w obudowie z formowanego wtryskowo materiału wygłuszającego Polystone. Obudowa zaprojektowana pod kątem minimalizacji fali stojącej oraz likwidacji wibracji wpływających na koloryzację dźwięku.


width=500


Sekcja niskotonowa:


1x aktywny przetwornik 6 na 10 (15x25cm) głęboko wychyłowy z plecionki karbonowo-polimerowej, napędzany wzmacniaczem 1200W RMS z serii SuperCube4000, pracujący w klasie HD, sterowany 56-bitowym procesorem DSP, wyposażony w optymalizację M-DRO (Multiband Dynamic Range Optimizer) oraz czujnik przegrzania.

2x pasywne membrany 6 na 10 (15x25cm)


Obudowa: ręcznie polerowana w całości wyciskana obudowa z wysokiej klasy aluminium stosowanego w lotnictwie o niespotykanej sztywności z wewnętrznymi żebrami usztywniającymi, wygłuszona panelami. Wyświetlacz LED polichromatyczny.


Stopa: walcowany jednolity płat aluminium, na stałe zintegrowany z obudową, wyposażony we wkręcane z kolce lub stopy.


Podział zwrotnicy: 

2366Hz 12dB/oktawa 

111Hz 12dB/oktawa


Impedancja: nominalna 8 ohm, minimalna 4 ohmy przy 287Hz


Podłączenie: bi-wiring, wejście subwooferowe 1xRCA, trigger 12V, IR

Sterowanie: pilot lub tylny panel


width=500


Towar jest nowy, fabrycznie zapakowany.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU:


BUDOWA ------

Konstrukcja 3-drożna

Budowa kolumny Półaktywna (wymaga wzmacniacza)

Przetworniki Dynamiczne

Głośniki wysokotonowe 1x głośnik wysokotonowy 1 cal (2.54cm) z kopułką wykonaną z mieszanki magnezu i aluminium, poddaną hartowaniu, a następnie pokryta warstwą ceramiki, z całkowicie nowym o 59% większym magnesem, nowym materiałem zawieszenia oraz zmienioną geometrią skoku

Głośniki średniotonowe 2x głośnik średniotonowy 5.25 cala (13cm) w układzie DAppolito, wykonane w 3-ciej generacji opatentowanej technologii BDSS, zainstalowane w odlewanych, aluminiowych koszach, z polimerową membraną. Korektor fazy w technologii Linear Response Waveguide odlewany z aluminium dla lepszego odprowadzania ciepła z cewki głośnika

Głośniki niskotonowe 1x aktywny przetwornik 6 na 10 cali (15x25cm) głęboko wychyłowy z plecionki karbonowo- polimerowej, napędzany wzmacniaczem 1200W RMS z serii SuperCube4000, pracujący w klasie HD, sterowany 56-bitowym procesorem DSP, wyposażony w optymalizację M-DRO (Multiband Dynamic Range Optimizer) oraz czujnik przegrzania. 2x pasywne membrany 6 na 10 cali (15x25cm)

Obudowa ręcznie polerowana w całości wyciskana obudowa z wysokiej klasy aluminium stosowanego w lotnictwie o niespotykanej sztywności z wewnętrznymi żebrami usztywniającymi, wygłuszona panelami. Wyświetlacz LED polichromatyczny.

OBUDOWA ------

Bas-refleks Brak

Membrana pasywna TAK

Podłączenie kabli Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)

PARAMETRY ------

Impedancja 4 Ohm

6 Ohm

8 Ohm

Podział pasma 111Hz / 2366Hz

Skuteczność 93dB

Moc ciągła (RMS) 1200W moduł niskotonowy

Pasmo przenoszenia 14 - 30.000Hz

INNE W komplecie pilot do obsługi aktywnej sekcji niskotonowej

: Niezależna regulacja basu w każdej kolumnie

: Podbicie basu w trybie cichego słuchania

: Stopa: walcowany jednolity płat aluminium, na stałe zintegrowany z obudową, wyposażony we wkręcane z kolce lub stopy.

: Wbudowany subwoofer o mocy RMS 1200W z procesorem DSP 56 bit

: Wejście LFE do kina domowego

Wysokość 130.81cm

Szerokość 32.39cm

Głębokość 36.07cm

Waga 28kg

Gwarancja 24 miesiące

5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)

Kolor Czarny

Grafitowy

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Masz pytania? Zadzwoń!

Nasi specialiści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Stereo HI-FI, HI-END: Marcin: 508 89 85 89.

Kino domowe, multiroom, instalacje AV: Przemek: 501 028 232.

 • Wyświetleń: 815
 • Kod produktu: Mythos ST-L
 • Dostępność: Na stanie
 • 10.999,00zł
 • Netto: 8.942,28zł

Minimalna ilość zamówienia to 2

Tagi: Definitive Technology, Mythos ST-L, SuperTower półaktywne kolumny podłogowe