Definitive Technology Mythos ST-L

Definitive Technology Mythos ST-L

Definitive Technology Mythos ST-L. SuperTower półaktywne kolumny podłogowe.Mythos ST-L to nowy, absolutnie topowy pół aktywny zespół głośnikowy klasy hi-end, którego unikalna konstrukcja i wykonanie zostały nagrodzone najwyższym branżowym wyróżnieniem największych na świecie targów audio-video czyli Las Vegas CES: Innovations Design and Engineering Awards 2014.


Przy projektowaniu Mythos ST-L, a w szczególności zamkniętej sekcji średnio-wysokotonowej użyto laserowego wibrometrycznego systemu zainstalowanego w niemieckim laboratorium Klippel. Pozwoliło to miejscami na kilkunastokrotne obniżenie zniekształceń i podbarwień dźwięku, jakie generuje obudowa sekcji średnio-wysokotonowej, a w szczególności, zintegrowana aktywna sekcja niskotonowa.


Ręcznie polerowana obudowa wykonana z giętego, aluminium lotniczego zespolona z walcowaną aluminiową stopą została podzielona na:


 • pasywną, klasyczną sekcję średnio-wysokotonową w układzie DAppolito, który zapewnia perfekcyjne zespolenie dźwięku z trzech przetworników
 • aktywną sekcję niskotonową opartą o membranę z plecionki karbonowo-polimerowej, która zapewnia atomowy bas - w zależności od regulacji gotowy do zastąpienia dwóch subwooferów (po jednym w każdej kolumnie) w kinie domowym lub perfekcyjnego grania perkusyjnych sekcji rytmicznych w muzyce stereo.


Aby zmniejszyć poziom zniekształceń generowanych przez same przetworniki producent  zdecydował się na unikalny zabieg polegający na odwróceniu zawieszenia w jednym z głośników  średniotonowych. Ponadto, każdy głośnik zyskał nowe oblicze technologii BDSS - tym razem,  podwójne zawieszenie zostało dodatkowo spięte łącznikiem, który wyrównuje różnice energii między krańcami membrany.


Moc aktywnej sekcji niskotonowej wzrosła z 300 do 1200W RMS w klasie HD, zaś całkowita  powierzchnia membran basowych wynosi 36-centymetrów, co odpowiada potężnemu, 14-calowemu subwooferowi. Efektywny zakres pracy Mythos ST-L rozpoczyna się od 24Hz, co jest wynikiem bliskim rekordowego nawet jak na najdroższe na świecie kolumny głośnikowe i znacząco lepszym od większości dostępnych na rynku subwooferów.


Różnice w stosunku do poprzedniego modelu, czyli Mythos ST:


 • poprawiona detaliczność średnich i wysokich tonów
 • większy zakres dynamiki i wolumen dźwięku (skuteczność SPL)
 • niższy poziom harmonicznych i zniekształceń intermodularnych
 • lepsze rozciągnięcie basu przy mniejszych zniekształceniach
 • lepsza scena zarówno w kwestii szerokości, jak i głębokości
 • łatwy system instalacji kolców lub stopek wraz z możliwością regulacji wysokości
 • wygodniejszy system regulacji basu za pomocą pilota
 • prawie idealnie liniowa indukcyjność przetworników
 • poprawiony wyglądWybrane zastosowane technologie:


 • BDSS 3-generacji, patent nr 7684582
 • Asymmetric Driver Array - zgłoszona do opatentowania
 • Linear Response Waveguide
 • Przetwornik wysokotonowy M/AA™


Sekcja wysokotonowa:

1x głośnik wysokotonowy 1 (2.54cm) z kopułką wykonaną z mieszanki magnezu i aluminium, poddaną hartowaniu, a następnie pokryta warstwą ceramiki, z całkowicie nowym o 59% większym magnesem, nowym materiałem zawieszenia oraz zmienioną geometrią skoku.


width=500


Sekcja średniotonowa:


2x głośnik średniotonowy 5 (13cm) w układzie DAppolito, wykonane w 3-ciej generacji opatentowanej technologii BDSS, zainstalowane w odlewanych, aluminiowych koszach, z polimerową membraną. Korektor fazy w technologii Linear Response Waveguide odlewany z aluminium dla lepszego odprowadzania ciepła z cewki głośnika.


Całość szczelnie odgrodzona od sekcji niskotonowej w obudowie z formowanego wtryskowo materiału wygłuszającego Polystone. Obudowa zaprojektowana pod kątem minimalizacji fali stojącej oraz likwidacji wibracji wpływających na koloryzację dźwięku.


width=500


Sekcja niskotonowa:


1x aktywny przetwornik 6 na 10 (15x25cm) głęboko wychyłowy z plecionki karbonowo-polimerowej, napędzany wzmacniaczem 1200W RMS z serii SuperCube4000, pracujący w klasie HD, sterowany 56-bitowym procesorem DSP, wyposażony w optymalizację M-DRO (Multiband Dynamic Range Optimizer) oraz czujnik przegrzania.

2x pasywne membrany 6 na 10 (15x25cm)


Obudowa: ręcznie polerowana w całości wyciskana obudowa z wysokiej klasy aluminium stosowanego w lotnictwie o niespotykanej sztywności z wewnętrznymi żebrami usztywniającymi, wygłuszona panelami. Wyświetlacz LED polichromatyczny.


Stopa: walcowany jednolity płat aluminium, na stałe zintegrowany z obudową, wyposażony we wkręcane z kolce lub stopy.


Podział zwrotnicy: 

2366Hz 12dB/oktawa 

111Hz 12dB/oktawa


Impedancja: nominalna 8 ohm, minimalna 4 ohmy przy 287Hz


Podłączenie: bi-wiring, wejście subwooferowe 1xRCA, trigger 12V, IR

Sterowanie: pilot lub tylny panel


width=500


Towar jest nowy, fabrycznie zapakowany.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU:


BUDOWA ------

Konstrukcja 3-drożna

Budowa kolumny Półaktywna (wymaga wzmacniacza)

Przetworniki Dynamiczne

Głośniki wysokotonowe 1x głośnik wysokotonowy 1 cal (2.54cm) z kopułką wykonaną z mieszanki magnezu i aluminium, poddaną hartowaniu, a następnie pokryta warstwą ceramiki, z całkowicie nowym o 59% większym magnesem, nowym materiałem zawieszenia oraz zmienioną geometrią skoku

Głośniki średniotonowe 2x głośnik średniotonowy 5.25 cala (13cm) w układzie DAppolito, wykonane w 3-ciej generacji opatentowanej technologii BDSS, zainstalowane w odlewanych, aluminiowych koszach, z polimerową membraną. Korektor fazy w technologii Linear Response Waveguide odlewany z aluminium dla lepszego odprowadzania ciepła z cewki głośnika

Głośniki niskotonowe 1x aktywny przetwornik 6 na 10 cali (15x25cm) głęboko wychyłowy z plecionki karbonowo- polimerowej, napędzany wzmacniaczem 1200W RMS z serii SuperCube4000, pracujący w klasie HD, sterowany 56-bitowym procesorem DSP, wyposażony w optymalizację M-DRO (Multiband Dynamic Range Optimizer) oraz czujnik przegrzania. 2x pasywne membrany 6 na 10 cali (15x25cm)

Obudowa ręcznie polerowana w całości wyciskana obudowa z wysokiej klasy aluminium stosowanego w lotnictwie o niespotykanej sztywności z wewnętrznymi żebrami usztywniającymi, wygłuszona panelami. Wyświetlacz LED polichromatyczny.

OBUDOWA ------

Bas-refleks Brak

Membrana pasywna TAK

Podłączenie kabli Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)

PARAMETRY ------

Impedancja 4 Ohm

6 Ohm

8 Ohm

Podział pasma 111Hz / 2366Hz

Skuteczność 93dB

Moc ciągła (RMS) 1200W moduł niskotonowy

Pasmo przenoszenia 14 - 30.000Hz

INNE W komplecie pilot do obsługi aktywnej sekcji niskotonowej

: Niezależna regulacja basu w każdej kolumnie

: Podbicie basu w trybie cichego słuchania

: Stopa: walcowany jednolity płat aluminium, na stałe zintegrowany z obudową, wyposażony we wkręcane z kolce lub stopy.

: Wbudowany subwoofer o mocy RMS 1200W z procesorem DSP 56 bit

: Wejście LFE do kina domowego

Wysokość 130.81cm

Szerokość 32.39cm

Głębokość 36.07cm

Waga 28kg

Gwarancja 24 miesiące

5 lat (po zarejestrowaniu na stronie producenta)

Kolor Czarny

Grafitowy

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Masz pytania? Zadzwoń!

Nasi specialiści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Przemek: 501 028 232, Marcin: 508 89 85 89

 • Wyświetleń: 264
 • Kod produktu: Mythos ST-L
 • Dostępność: Na stanie
 • 27.995,00zł
 • Netto: 22.760,16zł
Minimalna ilość zamówienia to 2

Tagi: Definitive Technology, Mythos ST-L, SuperTower półaktywne kolumny podłogowe