Elac Line BS 244.3

Elac Line BS 244.3

Elac Line BS 244.3 - kolumna podstawkowa


Nieco większa wysokość i szerokość w porównaniu z BS 243.3 jest konsekwencją zastosowania przetwornika niskotonowego AS-XR o średnicy 180 mm. Pozostałe elementy pozostają zbieżne z mniejszą konstrukcją. W BS 244.3 znajdziemy zarówno przetwornik wysokotonowy JET5, jak i kompaktową obudowę z tunelem bass-reflex. Dzięki temu prezentowany model idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których ilość miejsca na ustawienie głośników jest ograniczona, a uzyskiwany dźwięk ma być mocny i niezwykle przestrzenny.

BS 244.3 to większy z dwóch modeli podstawkowych kolumn głośnikowych z najnowszej serii ELAC 240.3. Ta 2-drożna konstrukcja bass-reflex w porównaniu ze swoim poprzednikiem wyróżnia się jeszcze większą elegancją, którą zawdzięcza m.in. zastosowaniu maskownic z magnetycznym mocowaniem oraz mniejszym zaokrągleniom krawędzi obudowy. Ponadto projektanci ukryli wizualnie śruby mocujące przetwornik wysokotonowy JET5 i otoczyli go pierścieniem dopasowanym kolorystycznie do barwy głośnika niskotonowego.


Jedną z najważniejszych zalet modelu BS 244.3 jest zastosowanie głośnika wysokotonowego JET5. To kolejna odsłona legendarnej już konstrukcji, zapewniającej przejrzysty i detaliczny dźwięk. W tym rewolucyjnym przetworniku membrana z folii napędzana jest przez silny magnes neodymowy, dzięki czemu całość pracuje znacznie szybciej niż konwencjonalny głośnik, w którym membrana porusza się analogicznie do tłoka. To pozwala uzyskać pasmo przenoszenia sięgające 50 kHz.

Za odtwarzanie zakresu nisko-średniotonowego odpowiada przetwornik z warstwową membraną „crystal”, która powstała w wyniku spojenia folii aluminiowej z papierowym stożkiem. Całość jest dodatkowo „stemplowana”, co nadaje membranie wygląd nawiązujący do kryształu (stąd nazwa crystal), a przede wszystkim usztywnia konstrukcję, która dzięki temu gwarantuje przejrzyste i precyzyjne brzmienie. Ponadto specjalna technika połączenia cewki drgającej z membraną zwiększa zakres odtwarzanych częstotliwości o ok. oktawę, stąd skrót XR (eXtended Range).

Obudowa BS 244.3 wyposażona jest w tunel bass-reflex. To rozwiązanie wpływa pozytywnie na odtwarzanie niskich tonów. Zakrzywione krawędzie minimalizują szum wentylacji i ograniczają straty tarcia powietrza o ścianki tunelu. Umieszczony na tylnej ściance wylot, wtedy, gdy kolumna znajduje się np. przy ścianie, mógłby pogarszać jakość odtwarzanych dźwięków. Dlatego też ELAC dodaje specjalne piankowe zatyczki, które pozwalają ograniczyć nadmiar niskich tonów, poprawiając w ten sposób kontrolę basu.


Typ: 2-drożny, bass reflex
Tweeter: 1 x JET 5
Woofer: 1 x 180 mm AS -XR cone
Pasmo przenoszenia: 38 to 50,000 Hz
skuteczność: 88 dB at 2.83 v/1m
Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 to 200 wpc
Impedancja nominalna: 4 Ω; minimum 3.3 Ω @ 190 Hz
Wykończenie: High gloss czarny lub biały
Wysokość: 13.0 in / 330 mm
Szerokość: 7.9 in / 200 mm
Głębokość: 11.1 in / 282 mm
Waga (sztuka): 16.3 lb / 7.4 kg

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Masz pytania? Zadzwoń!

Nasi specialiści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Stereo HI-FI, HI-END: Marcin: 508 89 85 89.

Kino domowe, multiroom, instalacje AV: Przemek: 501 028 232.

  • Wyświetleń: 415
  • Kod produktu: Line BS 244.3
  • Dostępność: Na stanie
  • 2.999,00zł
  • Netto: 2.438,21zł

Dostępne opcje

Minimalna ilość zamówienia to 2

Tagi: elac, line, 240