Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Emotiva Airmotiv SE8

Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
CENA ZA SZTUKĘ
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Emotiva Airmotiv SE8
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
1.800,00zł
Netto: 1.463,41zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Airmotiv SE8
Wyświetleń: 3145
Oblicz ratę

Emotiva Airmotiv SE8 - subwofer aktywny z głośnikiem 8”

   Airmotiv SE8 Flex to wyjątkowo wydajny aktywny subwofer wyposażony w napędzany wydajnym wzmacniaczem klasy D o mocy 200W skierowany do dołu wytrzymały głośnik 8” sprzężony ze skierowanym do przodu pasywnym radiatorem. Subwofer Airmotiv S8 zapewnia dużą ilość potężnego basu akcentującego najniższe oktawy twojej ulubionej muzyki oraz poruszającego podłogą, kiedy wymaga tego ścieżka dźwiękowa oglądanego filmu.

   Niewielka obudowa subwofera znajdzie miejsce w każdym pomieszczeniu odsłuchowym, sali kina domowego czy domowym salonie. Obudowa subwofera Airmotiv SE8 jest wykończona trwałą i elegancką czarną okleiną winylową. Wszystkie gniazda połączeniowe i elementy sterujące ukryto dyskretnie na tylnej ściance. Na przedniej zaś ściance obudowy może zamontować piękną maskownicę. 

   Oprócz doskonałego brzmienia i niewielkich rozmiarów, Airmotiv SE8 charakteryzują wyjątkowo szerokie i elastyczne możliwości konfiguracji. Można go połączyć z gniazdem LFE procesora/amplitunera kina domowego, wyjścia liniowego przedwzmacniacza lub bezpośrednio do wyjść głośnikowych procesora/amplitunera kina domowego, które nie są  wyposażone w wyjścia subwofera. Airmotiv SE8 jest również wyposażony w precyzyjną elektroniczną zwrotnicę, co pozwala zamienić każdy stereofoniczny DAC lub przedwzmacniacz w centrum doskonałego systemu 2.1. Elementy sterujące na tylnym panelu pozwalają odpowiednio ustawić poziom głośności, fazę i częstotliwość graniczną zwrotnicy oraz aktywować tryb automatycznego włączania, co pozwala perfekcyjnie dopasować SE8 do pozostałych komponentów systemu.

   Jeżeli szukasz możliwie najlepszego brzmienia, żaden system nie jest kompletny bez subwofera wysokiej jakości. Subwofery Emotiva Airmotiv zostały zaprojektowane w celu otrzymania optymalnych rezultatów podczas słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Łączą czystą i surową moc potrzebną do realistycznego oddania odgłosów startującej rakiety lub pędzącego pociągu z precyzją i finezją niezbędną do śledzenia najdrobniejszych detali złożonej linii basu. 

   Najnowszym członkiem rodziny Airmotiv jest subwofer SE8 Flex. Jak każdy sub Airmotiv jest on wyposażony w skierowany w dół wytrzymały głośnik o  dużym skoku membrany, skierowany do przodu pasywny radiator wysokiej klasy oraz potężny audiofilski wzmacniacz. Wewnętrznie wzmacniana obudowa SE8 wykonana jest z obojętnego akustycznie MDF. Wyposażono ją w stopki antywibracyjne i pokryto atrakcyjną wizualnie okleiną winylową. Elegancki projekt podkreśla interesująca maskownica. Subwofer Airmotiv SE8 Flex doskonale odnajdzie się we wszystkich wnętrzach, niezależnie od ich stylu. Zwłaszcza, że wszystkie elementy sterujące pracą SE8 umieszczono dyskretnie na tylnym panelu.

   Najważniejsze cechy:

   Elektronika audiofilskiej jakości 

   - Wydajny wzmacniacz klasy D zapewnia 200W czystej mocy, co pozwala SE8 uzyskać satysfakcjonujący poziom głośności.
   - Transparentny akustycznie układ ochronny zapewnia ochronę SE8 przed przesterowaniem.
   - Subwofer SE8 może włączać się automatycznie po detekcji sygnału, można też włączać go ręcznie.
   - Wejścia liniowe oraz wejścia sygnału z kolumn pozwalają na dopasowanie SE8 do wymagań każdego systemu.
   - Elementy sterujące na tylnym panelu umożliwiają ustawienie poziomu głośności, częstości podziału zwrotnicy i fazy w celu jak najlepszego dopasowania do reszty systemu.
   - Wbudowana precyzyjna zwrotnica pozwala na zastosowanie przedwzmacniaczy, przetworników cyfrowo-analogowych i innych źródeł sygnału audio, które nie są wyposażone w wyjścia subwofera, co pozwala dodać opcję aktywnego zarządzania basem do systemów, które na to wcześniej nie pozwalały. Wystarczy połączyć wyjście przedwzmacniacza lub przetwornika z sumem Flex a następnie połączyć liniowe wyjścia subwofera Flex z wejściami liniowymi wzmacniacza. Sygnał najniższych częstotliwości trafia bezpośrednio  do wzmacniacza subwofera a pozostałe częstości - do głównego wzmacniacza mocy systemu. Oba zakresy są kontrolowane przez układ zarządzania basem subwofera Flex.

   Wszystko zaczyna się od świetnych głośników


   - Głośnik niskotonowy o dużym skoku nasączanej papierowej membrany 8” ze stalowym wentylowanym koszem i gumowym zawieszeniem.
   - Pasywny radiator z nasączaną papierową membraną 8”, stalowym koszem i gumowym zawieszeniem.

   Świetny subwoofer wymaga doskonałej obudowy


   - Ciężka obudowa wykonana z MDF minimalizuje wibracje oraz zniekształcenia do absolutnego minimum.
   - Zintegrowane stopki z ochronnymi, odsprzęgniętymi płytkami chroniącymi delikatne podłogi i stabilizują pozycję subwofera SE8.
   - Obudowa subwofera Airmotiv SE8 pokryta jest atrakcyjną i trwałą okleiną winylową.

   UWAGI DODATKOWE

   Subwofer Emotiva Airmotiv SE8 może zostać skonfigurowany na kilka sposobów, co pozwala wykorzystać go w praktycznie każdym systemie systemie kina domowego lub dodać doskonały bas do systemu stereofonicznego.
   - konfiguracja #1: Procesor/amplituner kina domowego lub przedwzmacniacz stereofoniczny z wbudowanym systemem zarządzania basem i wyjściem subwofera.
   - konfiguracja #2: Procesor/amplituner kina domowego lub przedwzmacniacz stereofoniczny z wyjściem subwofera, ale bez systemu zarządzania basem.
   - konfiguracja #3: Przedwzmacniacz lub procesor stereofoniczny, który posiada wyjścia liniowe do zewnętrznego wzmacniacza mocy, ale nie posiada wyjścia subwofera.
   - konfiguracja #4: Amplituner kina domowego lub wzmacniacz zintegrowany, które nie posiadają wyjść liniowych lub wbudowanego systemu zarządzania basem.
   - konfiguracja #5: Stereofoniczny amplituner lub wzmacniacz zintegrowany bez wyjść subwofera lub systemu zarządzania basem, które chcesz wykorzystać z subwoferem i zewnętrznym wzmacniaczem mocy.

   Gwarancja 2 + 3 - Gwarancja udzielana przez sprzedawcę na okres 24 miesięcy.

   Parametry podstawowe
   Kategoria:
   Subwoofer w obudowie zamkniętej
   Kolor:
   Czarny
   Wielkość głośnika:
   8 cali
   Moc wzmacniacza:
   200W RMS mocy ciągłej
   Odpowiedź częstotliwościowa:
   33 Hz - 200 Hz +/- 3 db
   Rozmiary [S/G/W]:
   30,0 x 30,0 x 30,0 cm
   Ciężar bez opakowania:
   8,7 kg
   Dodatkowe cechy, zastosowane technologie
   Przetwornik:
   • 8-calowy głośnik skierowany do dołu
   • 8-calowa membrana bierna
   • Lekka papierowa membrana
   • Trwałe zawieszenie: wiele lat nieprzerwanej pracy
   Wzmacniacz:
   • 200W [RMS] mocy ciągłej
   • Klasa D: wydajność i niska temperatura pracy
   • Liniowe wejście stereo RCA i wyjście przez filtr górno-przepustowy 60/80/100Hz
   • Wejście wysokopoziomowe
   • Płynnie regulowany filtr dolnoprzepustowy
   • Płynnie regulowany poziom głośności oraz odwrócenie fazy
   • Przełącznik On / Auto-On [wyczuwanie sygnału wchodzącego]
   • Odłączany przewód sieciowy, wyłącznik główny, ceramiczny bezpiecznik

   Napisz opinię

   Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
   Zły Dobry

   Emotiva - o firmie

   Emotiva to amerykańska marka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu audio i wideo, oferująca innowacyjne rozwiązania techniczne oraz doskonałą jakość brzmienia. Firma ta produkuje wzmacniacze, przedwzmacniacze, kolumny głośnikowe, procesory dźwięku oraz kable, zaprojektowane z myślą o wymagających klientach, którzy cenią sobie doskonałe brzmienie i chcą doświadczyć muzyki w najlepszej możliwej jakości.

   Wszystkie produkty marki Emotiva są wykonane z najwyższej jakości materiałów i stosują najnowsze technologie, takie jak transformatory toroidalne, przetworniki klasy H, klasy D i A/B oraz układy cyfrowe, by zapewnić niezrównaną jakość dźwięku i dokładność w każdym produkcie. Firma ta oferuje produkty, które są porównywalne jakościowo z produktami innych firm, ale za znacznie niższą cenę.

   Emotiva oferuje również zestawy kina domowego, dzięki którym można stworzyć wspaniałe doświadczenie dźwiękowe w domowym zaciszu, oraz wiele korzyści dla swoich klientów, takich jak bezpośrednia sprzedaż od producenta, profesjonalna obsługa klienta, długoletnia gwarancja oraz darmowa dostawa.

   Firma ta zawsze stawia na pierwszym miejscu zadowolenie swoich klientów i dąży do ciągłego ulepszania swoich produktów. Emotiva działa w sposób zrównoważony i stara się zmniejszać swoje wpływy na środowisko naturalne poprzez wykorzystanie materiałów ekologicznych oraz praktykowanie recyklingu.

   Wszystkie produkty marki Emotiva są projektowane i produkowane w Stanach Zjednoczonych, z wykorzystaniem najlepszych materiałów, co gwarantuje długą żywotność i bezawaryjność urządzeń. Firma ta kładzie nacisk na jakość, precyzję i autentyczność brzmienia, by zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

   Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

   Rodzaje subwooferów:

   Subwoofery aktywne

   Subwoofery pasywne

   Subwoofery aktywne

   Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

   Subwoofery pasywne

   Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

   Typ obudów subwoofera

   Subwoofery z bas refleksem

   Subwoofery z obudową zamkniętą

   Subwoofery z membraną bierną

   Bas refleks

   Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

   Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

   Obudowa zamknięta

   Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

   Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

   Membrana bierna

   Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

   Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO