Exposure 3010S2 PWR MONO

Exposure 3010S2 PWR MONO

Exposure 3010S2 PWR MONO - Końcówka mocy mono 2x100WKońcówki mocy mono Exposure zostały stworzone do stworzenia hi-endowego setupu wraz z przedwzmacniaczem 3010S2D. Stanowią idealne źródło mocy dla najbardziej wymagających kolumn na rynku. Charakteryzują się dynamicznym, szybkim brzmieniem z krótkim, zróżnicowanym i głębokim basem.


Exposure 3010 S2


Wysokie tony dają posmak ciepłego brzmienia bez naleciałości, co przekłada się na wysoki poziom detaliczności i bogatą scenę dźwiękową - zarówno w głąb, jak i wszerz.
Delikatne wycieniowanie w wyższej średnicy zapobiega krzykliwości wokali, nawet przy maksymalnie rozkręconym potencjometrze. Co zbliża brzmienie Exposure'a do barwy dźwięku znanej ze wzmacniaczy lampowych.
Budowa końcówki stereo z serii 3010S2 to klasyka gatunku - aluminiowa obudowa z antywibracyjnymi nóżkami chroni przed niechcianymi elektromagnetycznymi zakłóceniami ze strony innego sprzętu. W środku znalazło się miejsce dla transformatora toroidalnego konsumującego 400W. Doposażono go w wysokiej klasy kondensatory filtrujące o bardzo dużej pojemności. Wszystkie kluczowe elementy zasilania wykonano według specyfikacji Exposure'a. Każdy z nich zostaje poddany szczegółowej kontroli zanim znajdzie się w urządzeniu.
W Stanach Zjednoczonych końcówki Exposure'a powszechnie łączone są z przedwzmacniaczami wielokrotnie droższych marek takich jak: Conrad Johnson, McIntosh czy Simaudio. I nie jest to przypadek, gdyż oferują jakość dźwięku jednoznacznie klasyfikującą je w strefie hi-end, pomimo umiarkowanych cen.
Dowodem na to są pomiary wykonane przez magazyn HiFiNews. W ich ramach końcówka mocno wytrzymała obciążenie nawet 1 oma i oddała 375W na kanał, zaś w standardowym pomiarze mocy ciągłej oddała 145W przy 8 omach, co oznacza, że przekroczyła normę specyfikacji o 45W!


Główne cechy:


 • Masywny transformator toroidalny wykonany na zamówienie i zgodnie ze specyfikacją Exposure'a
 • Starannie selekcjonowane kondensatory filtrujące o pojemnosci 40.000 pikofarradów
 • Moc RMS zmierzona przez magazyn HiFi News: 145W / 8 ohm, 260W / 4 ohm
 • Moc dynamiczna zmierzona przez magazyn HiFi News: 165W/8 ohm, 310W/4ohm, 530W/2ohm, 375W/1ohm)
 • Całość zbudowana zgodnie z klasyczną koncepcją DC (Direct Coupled) w celu maksymalnego uproszczenia ścieżki sygnałowej oraz poprawy przetwarzania niskich tonów
 • Anodowana, szczotkowana aluminiowa płyta czołowa oraz odporna na zakłócenia elektromagnetycznie aluminiowa obudowa
 • Selekcjonowane, bardzo szybkie tranzystory bipolarne
 • Potężny zapas mocy zapewnia pełną kontrolę na najbardziej wymagającymi kolumnami
 • Termiczne i elektryczne zabezpieczenia stopnia końcowego
 • Podwójne wyjścia głośnikowe do podłaczenia jednej kolumny w bi-wiringu
 • Gniazdo sieciowe w standardzie IEC
 • Produkcja Wielka Brytania (Made In UK)


Jakie brzmienie mają wzmacniacze Exposure?


 • Bardzo często określane jako lampa na dopalaczu
 • Dynamiczne, ekspresyjne
 • Zazwyczaj ocieplone z pogrubioną niższą średnicą i midbasem
 • Końcówki mocy ze względu na walory brzmieniowe bardzo często parowane z najdroższymi pre-ampami na rynku: McIntosh, Pass Labs, Sim Audio i inne


Wzmacniacz typu DC Coupling, czyli jaki? 


 • Klasyczny wzmacniacz pracuje tylko na prądzie zmiennym (AC) i ma filtr prądu stałego (DC).
 • Wzmacniacz typu DC Coupled nie ma filtru DC, tym samym pracuje na prądzie zmiennym i stałym jednocześnie. Pomiędzy elementami czynnymi przedwzmacniacza (czyli np. wzmacniaczami operacyjnymi) nie ma kondensatorów, które odcinają pasmo - w klasycznych wzmacniaczach zazwyczaj poniżej 20Hz.


Zalety:


 • Szersze pasmo przenoszenia basu (aż do 1Hz) - wzmacniacze Exposure znakomicie sprawdzą się do podłączenia subwooferów w stere przez złącza high level
 • Maksymalnie uproszczona ścieżka sygnałowa zapewnia większą autentyczność dźwięku, z powodu mniejszejszej ilości obróbek sygnału audio w torze wzmacniacza


Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany, ze wszystkimi akcesoriami dołączanymi przez producenta. Towar pochodzi z legalnej polskiej dystrybucji. 


Funkcjonalność

Końcówka mocy to element niezbędny w każdym systemie stereo lub kina domowego. Służy do zasilenia prądem kolumn. Końcówki mocy bywają schowane wewnątrz zintegrowanego wzmacniacza stereo lub stanowią oddzielny element zamknięty we własnej obudowie. W tym drugim przypadku posiadają własne źródło zasilania, dostosowane do specyficznych wysokich wymagań prądowych oraz oddzielną obudowę, która nie przenosi zakłóceń i wibracji na zewnątrz i do wnętrza. To wszystko sprawia, że oferują wyższą jakość dźwięku.


Dlatego wielu użytkowników decyduje się na rozbudowę swoich systemów stereo i kina domowego o zewnętrzne końcówki mocy. Niezbędne w tym celu jest wyjście pre-out ze wzmacniacza lub amplitunera, które służy właśnie do podłączenia zewnętrznej końcówki mocy. Korzystając z tego rozwiązania w dalszym ciągu wykorzystujemy przedwzmacniacz oraz wejścia wbudowane w zintegrowanym wzmacniaczu stereo.


Tym samym, warto pamiętać, że każda końcówka mocy wymaga przedwzmacniacza (lub procesora w kinie domowym), który odpowiada za przyjęcie sygnału audio z innych urządzeń i wzmocnienia go, a także ustalenia natężenia dźwięku za pomocą potencjometru (ewentualnie rozdzielenia go na kanały w kinie domowym).


Wyróżniamy końcówki mocy mono, stereo oraz wielokanałowe. Sposób ich zastosowania zależy głównie od chęci samego użytkownika. Możemy używać wielokanałowej końcówki mocy tylko do stereo, a możemy też każdy kanał kina domowego wzmacniacz oddzielną końcówką mono. Możemy też do pięciokanałowego kina domowego użyć dwóch końcówek mocy stereo do kolumn frontowych i tylnych i końcówki mono do kanału centralnego.


Główną metodą dobierania końcówki mocy jest dopasowanie brzmieniowe z przedwzmacniaczem i kolumnami, które końcówka będzie zasilać mocą. Warto pamiętać, że chociaż końcówki mocy często na papierze oferują taką samą moc jak wzmacniacz, który posiadamy, to transformator i kondensatory użyte w urządzeniu pozwalają dużo swobodniej oddawać ją w całym przebiegu impedancji kolumn, w szczególności w niskich tonach. Pozwala to dużo lepiej kontrolować pracę membran, co zwiększa dynamikę brzmienia i jakość dźwięku w całym paśmie.


DANE TECHNICZNE:


Impedancja: 4 Ohm

6 Ohm

8 Ohm

Moc ciągła (RMS): 100W

Typ: Tranzystorowy

Klasa wzmacniacza: AB

Stosunek sygnał/szum: >110dB

Zniekształcenia THD: <0.01%

Pasmo przenoszenia: 20 - 60.000Hz

Impedancja wejściowa: >50.000 Ohm

Trigger: NIE

Końcówki mocy: Mono

Wyjścia głośnikowe: 1 komplet

Wejścia analogowe RCA: 1

INNE:


Możliwość podłączenia jednej kolumny w bi-wiringu

Starannie selekcjonowane kondensatory filtrujące o pojemnosci 40.000 pikofarradów

Moc RMS zmierzona przez magazyn HiFi News: 145W / 8 ohm, 260W / 4 ohm

Moc dynamiczna zmierzona przez magazyn HiFi News: 165W/8 ohm, 310W/4ohm, 530W/2ohm, 375W/1ohm)

Produkcja Wielka Brytania (Made In UK)

Całość zbudowana zgodnie z klasyczną koncepcją DC (Direct Coupled) w celu maksymalnego uproszczenia ścieżki sygnałowej oraz poprawy przetwarzania niskich tonów

Pilot: NIE

Zużycie prądu: < 400W

Wysokość: 11.5cm

Szerokość: 44cm

Głębokość: 30cm

Waga: 12kg

Gwarancja: 24 miesiące

Całkowita pojemność kondensatorów: 40.000 pikofarradów

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Masz pytania? Zadzwoń!

Nasi specialiści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Stereo HI-FI, HI-END: Marcin: 508 89 85 89.

Kino domowe, multiroom, instalacje AV: Przemek: 501 028 232.

 • Wyświetleń: 118
 • Kod produktu: Exposure 3010S2 PWR MONO
 • Dostępność: Na stanie
 • 5.095,00zł
 • Netto: 4.142,28zł

Dostępne opcje

Minimalna ilość zamówienia to 2

Tagi: Exposure, 3010S2 PWR MONO, Końcówka mocy mono 2x100W