Exposure 3010S2 PWR STEREO

Exposure 3010S2 PWR STEREO

Exposure 3010S2 PWR STEREO - Końcówka mocy stereo 110W



Końcówka stereo Exposure dedykowana jest jako rozszerzenie do wzmacniacza zintegrowanego 3010S2D. W przypadku wymagających kolumn stanowi idealne uzupełnienie do zastosowania bi-ampingu. Charakteryzuje się dynamicznym, szybkim brzmieniem z krótki, zróżnicowanym i głębokim basem. Wysokie tony dają posmak ciepłego brzmienia bez naleciałości co przekłada się na wysoki poziom detaliczności i bogatą scenę dźwiękową - zarówno w głąb, jak i wszerz. 




Budowa końcówki stereo z serii 3010S2 to klasyka gatunku - aluminiowa obudowa z antywibracyjnymi nóżkami chroni przed niechcianymi elektromagnetycznymi zakłóceniami ze strony innego sprzętu. W środku znalazło się miejsce dla transformatora toroidalnego konsumującego 400W. Doposażono go w wysokiej klasy kondensatory filtrujące o bardzo dużej pojemności. Wszystkie kluczowe elementy zasilania wykonano według specyfikacji Exposure'a. Każdy z nich zostaje poddany szczegółowej kontroli zanim znajdzie się w urządzeniu. 




W Stanach Zjednoczonych końcówki Exposure'a powszechnie łączone są z przedwzmacniaczami wielokrotnie droższych marek takich jak: Conrad Johnson, McIntosh czy Simaudio. I nie jest to przypadek, gdyż oferują jakość dźwięku jednoznacznie klasyfikującą je w strefie hi-end, pomimo umiarkowanych cen. 




Główne cechy:


 • 200 VA transformator toroidalny robiony na zamówienie Exposure'a
 • Ścieżka sygnałowa oparta na elementach wyłącznie dyskretnych
 • Anodowana, szczotkowana aluminiowa płyta czołowa oraz aluminiowa obudowa
 • Bardzo duża pojemność kondensatorów filtrujących wykonanych na zamówienie Exposure'a




Podwójne wyjścia głośnikowe

 • Bardzo dobra sprawność w niskim zakresie impedancji w okolicach niskich tonów
 • Wysokiej klasy kondensatory elektrolityczne i foliowe w części sygnałowej oraz zasilania
 • Gniazdo sieciowe w standardzie IEC
 • Końcówka polecana do wysterowania trudnych impedancyjnie głośników - jako rozszerzenie do wzmacniacza 3010S2D (wzmacniacz posiada wyjście preamp)
 • Made in UK (produkcja Wielka Brytania)


Jakie brzmienie mają wzmacniacze Exposure?


 • Bardzo często określane jako lampa na dopalaczu
 • Dynamiczne, ekspresyjne
 • Zazwyczaj ocieplone z pogrubioną niższą średnicą i midbasem
 • Końcówki mocy ze względu na walory brzmieniowe bardzo często parowane z najdroższymi pre-ampami na rynku: McIntosh, Pass Labs, Sim Audio i inne


Wzmacniacz typu DC Coupling, czyli jaki? 


 • Klasyczny wzmacniacz pracuje tylko na prądzie zmiennym (AC) i ma filtr prądu stałego (DC).
 • Wzmacniacz typu DC Coupled nie ma filtru DC, tym samym pracuje na prądzie zmiennym i stałym jednocześnie. Pomiędzy elementami czynnymi przedwzmacniacza (czyli np. wzmacniaczami operacyjnymi) nie ma kondensatorów, które odcinają pasmo - w klasycznych wzmacniaczach zazwyczaj poniżej 20Hz.


Zalety:


 • Szersze pasmo przenoszenia basu (aż do 1Hz) - wzmacniacze Exposure znakomicie sprawdzą się do podłączenia subwooferów w stere przez złącza high level
 • Maksymalnie uproszczona ścieżka sygnałowa zapewnia większą autentyczność dźwięku, z powodu mniejszejszej ilości obróbek sygnału audio w torze wzmacniacza


Produkt oryginalnie zapakowany, z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta, na pełnej gwarancji. Towar pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji. 


Funkcjonalność

Końcówka mocy to element niezbędny w każdym systemie stereo lub kina domowego. Służy do zasilenia prądem kolumn. Końcówki mocy bywają schowane wewnątrz zintegrowanego wzmacniacza stereo lub stanowią oddzielny element zamknięty we własnej obudowie. W tym drugim przypadku posiadają własne źródło zasilania, dostosowane do specyficznych wysokich wymagań prądowych oraz oddzielną obudowę, która nie przenosi zakłóceń i wibracji na zewnątrz i do wnętrza. To wszystko sprawia, że oferują wyższą jakość dźwięku.


Dlatego wielu użytkowników decyduje się na rozbudowę swoich systemów stereo i kina domowego o zewnętrzne końcówki mocy. Niezbędne w tym celu jest wyjście pre-out ze wzmacniacza lub amplitunera, które służy właśnie do podłączenia zewnętrznej końcówki mocy. Korzystając z tego rozwiązania w dalszym ciągu wykorzystujemy przedwzmacniacz oraz wejścia wbudowane w zintegrowanym wzmacniaczu stereo.


Tym samym, warto pamiętać, że każda końcówka mocy wymaga przedwzmacniacza (lub procesora w kinie domowym), który odpowiada za przyjęcie sygnału audio z innych urządzeń i wzmocnienia go, a także ustalenia natężenia dźwięku za pomocą potencjometru (ewentualnie rozdzielenia go na kanały w kinie domowym).


Wyróżniamy końcówki mocy mono, stereo oraz wielokanałowe. Sposób ich zastosowania zależy głównie od chęci samego użytkownika. Możemy używać wielokanałowej końcówki mocy tylko do stereo, a możemy też każdy kanał kina domowego wzmacniacz oddzielną końcówką mono. Możemy też do pięciokanałowego kina domowego użyć dwóch końcówek mocy stereo do kolumn frontowych i tylnych i końcówki mono do kanału centralnego.


Główną metodą dobierania końcówki mocy jest dopasowanie brzmieniowe z przedwzmacniaczem i kolumnami, które końcówka będzie zasilać mocą. Warto pamiętać, że chociaż końcówki mocy często na papierze oferują taką samą moc jak wzmacniacz, który posiadamy, to transformator i kondensatory użyte w urządzeniu pozwalają dużo swobodniej oddawać ją w całym przebiegu impedancji kolumn, w szczególności w niskich tonach. Pozwala to dużo lepiej kontrolować pracę membran, co zwiększa dynamikę brzmienia i jakość dźwięku w całym paśmie.



DANE TECHNICZNE:


Impedancja: 4 Ohm

6 Ohm

8 Ohm

Moc ciągła (RMS): 110W

Typ: Tranzystorowy

Klasa wzmacniacza: AB

Stosunek sygnał/szum: >100dB

Zniekształcenia THD: 0.015%

Pasmo przenoszenia: 20 - 20.000Hz

Separacja kanałów: >60dB

Impedancja wejściowa: 18.000 Ohm


WEJŚCIA/WYJŚCIA

Wejścia 2xRCA liniowe: 1

Trigger: NIE

Końcówki mocy: Stereo

Wyjścia głośnikowe: 2 komplety


INNE


200 VA transformator toroidalny robiony na zamówienie Exposure'a

Ścieżka sygnałowa oparta na elementach wyłącznie dyskretnych

Bardzo duża pojemność kondensatorów filtrujących wykonanych na zamówienie Exposure'a

Bardzo dobra sprawność w niskim zakresie impedancji w okolicach niskich tonów

Wysokiej klasy kondensatory elektrolityczne i foliowe w części sygnałowej oraz zasilania

Końcówka polecana do wysterowania trudnych impedancyjnie głośników - jako rozszerzenie do wzmacniacza 3010S2D (wzmacniacz posiada wyjście preamp)

Pilot: TAK

Zasilacz: 110/120V lub 220/240V, 50/60Hz

Zużycie prądu: < 400W

Wysokość: 11.5cm

Szerokość: 44cm

Głębokość: 30cm

Waga: 12kg

Gwarancja: 24 miesiące

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Napisz opinię

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby wystawić ocenę

Masz pytania? Zadzwoń!

Nasi specialiści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Stereo HI-FI, HI-END: Marcin: 508 89 85 89.

Kino domowe, multiroom, instalacje AV: Przemek: 501 028 232.

 • Wyświetleń: 123
 • Kod produktu: Exposure 3010S2 PWR STEREO
 • Dostępność: Na stanie
 • 10.190,00zł
 • Netto: 8.284,55zł

Dostępne opcje

Tagi: Exposure, 3010S2 PWR STEREO, Końcówka mocy stereo 110W