Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Exposure 5010 PREAMP

Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Exposure 5010 PREAMP
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: Exposure 5010 PREAMP
Wyświetleń: 2827
11.995,00zł
Netto: 9.752,03zł

Dostępne opcje

Exposure 5010 PREAMP - Przedwzmacniacz stereo klasy hi-end audiofilski
Exposure 5010 to przedwzmacniacz z topowej serii urządzeń Exposure. Firma projektując urządzenia skupiła się na tym, aby wysokiej jakości komponenty zmieścić w obudowie standardowych rozmiarów. Producent ograniczył liczbę przełączników do niezbędnego minimum.
Na przednim panelu znajdziemy zatem tylko przycisk włączania/wyłączania, regulator głośności oraz pokrętło służące do wyboru źródła. Dzięki temu urządzenie wygląda elegancko w swojej prostocie i minimalizmie. 
Przedwzmacniacz zbudowano zgodnie z klasyczną koncepcją DC (Direct Coupled) w celu maksymalnego uproszczenia ścieżki sygnałowej oraz poprawy przetwarzania niskich tonów. 
Za zasilanie odpowiada odpowiada transformator 200W wyprodukowany na indywidualne zamówienie Exposure'a. Jeśli lubisz mocne wrażenia z odsłuchu, nastawione na realizm i muzykalność, nowy przedwzmacniacz 5010 to zdecydowanie urządzenie godne uwagi.


Exposure 5010

Najważniejsze cechy:


 • potężny transformator toroidalny o mocy 200W wyprodukowany na zamówienie i wg specyfikacji Exposure podłączony do szybkich prostowników i 24 kondensatorów w celu maksymalnej poprawy jakości prądu  • gniazdo na opcjonalny moduł: przedwzmacniacza lub przetwornika DAC DSD
  • wysokiej klasy przekaźniki w selektorze wejść
  • bardzo duża pojemność kondensatorów w części zasilającej
  • w pełni dyskretny, tranzystorowy stopień wyjściowy w czystej klasie A podłączony pod serwo
  • zbalansowane wyjście pre out 
  • zbudowany zgodnie z klasyczną koncepcją DC (Direct Coupled) w celu maksymalnego uproszczenia ścieżki sygnałowej oraz poprawy przetwarzania niskich tonów
  • wysokiej jakości aluminiowa obudowa
  Opcjonalnie istnieje możliwość zainstalowania następujących kart:

  • karty przedwzmacniacza gramofonowego dla wkładek MM lub MC
  • karty przetwornika cyfrowo analogowego z wejściem w standardzie BNC (75ohm) dla sygnałów PCM do 24Bit/192KHz
  • USB typu B dla sygnałów PCM do 24Bit/192KHz i DSD64 (2,8224MHz).


  Exposure 5010

  Jakie brzmienie mają wzmacniacze Exposure?

  • Bardzo często określane jako lampa na dopalaczu
  • Dynamiczne, ekspresyjne
  • Zazwyczaj ocieplone z pogrubioną niższą średnicą i midbasem
  • Końcówki mocy ze względu na walory brzmieniowe bardzo często parowane z najdroższymi pre-ampami na rynku: McIntosh, Pass Labs, Sim Audio i inne


  Wzmacniacz typu DC Coupling, czyli jaki? 

  • Klasyczny wzmacniacz pracuje tylko na prądzie zmiennym (AC) i ma filtr prądu stałego (DC).
  • Wzmacniacz typu DC Coupled nie ma filtru DC, tym samym pracuje na prądzie zmiennym i stałym jednocześnie. Pomiędzy elementami czynnymi przedwzmacniacza (czyli np. wzmacniaczami operacyjnymi) nie ma kondensatorów, które odcinają pasmo - w klasycznych wzmacniaczach zazwyczaj poniżej 20Hz.


  Zalety:

  • Szersze pasmo przenoszenia basu (aż do 1Hz) - wzmacniacze Exposure znakomicie sprawdzą się do podłączenia subwooferów w stere przez złącza high level
  • Maksymalnie uproszczona ścieżka sygnałowa zapewnia większą autentyczność dźwięku, z powodu mniejszejszej ilości obróbek sygnału audio w torze wzmacniacza


  Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.


  Funkcjonalność

  To zazwyczaj analogowe urządzenie, które wymaga do kompletu końcówki mocy stereo lub dwóch końcówek mocy mono. Rolą przedwzmacniacza jest przyjęcie sygnału audio analogowego lub cyfrowego ze źródła np. gramofonu, odtwarzacza CD, komputera, telewizora, odtwarzacza strumieniowego i przekazanie go do końcówek mocy, aby te wzmocniły go i wysterowały nim kolumny głośnikowe.


  Warto także przypomnieć, że każdy wzmacniacz zintegrowany posiada wbudowany przedwzmacniacz i końcówki mocy, ale najbardziej wyrafinowane systemy stereofoniczne zazwyczaj mają te funkcje rozdzielone na oddzielne urządzenia. Wynika to z faktu, że przedwzmacniacz i końcówka mocy mają zupełnie odmienne wymagania co do linii zasilającej, które są ze sobą sprzeczne. Dodatkowo, praca końcówek mocy pracujących na sygnale o mocy kilkunastu albo i kilkudziesięciu watów zazwyczaj zakłóca pracę przedwzmacniacza pracującego na bardzo słabym sygnale liczonym w miliwoltach. W końcu, jest to dodatkowe miejsce, gdzie każdy użytkownik może mieć dodatkowy wpływ na brzmienie swojego systemu własnoręcznie dobierając do siebie przedwzmacniacz i końcówkę mocy.


  Dlatego większość audiofilów uważa za właściwe używanie tzw „systemu dzielonego” a pokusa parowania ze sobą urządzeń różnych producentów jest silna, ponieważ można uzyskać bardzo unikalne, autorskie brzmienie.


  Dobrej klasy przedwzmacniacze wyróżniają się zazwyczaj bardzo precyzyjną regulacją natężenia dźwięku, co jest wadą nawet droższych wzmacniaczy i ma znaczący wpływ na odbiór stereofonii.  DANE TECHNICZNE:


  Typ: Tranzystorowy

  Klasa wzmacniacza: A


  SEKCJA AUDIO:

  Wbudowany DAC: Opcjonalnie

  Przedwzm. gramofonowy: Opcjonalnie

  Stosunek sygnał/szum: 98dB

  Zniekształcenia THD: <0.005%

  Pasmo przenoszenia: 1 - 57.000Hz

  Separacja kanałów: 85dB

  Czułość wejścia: 500mV


  FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA:

  Wi-Fi: NIE

  UPnP: NIE

  AirPlay: NIE

  Bluetooth: NIE

  Wejście USB DAC: NIE

  Wejście USB Apple iPhone/iPod: NIE


  WEJŚCIA/WYJŚCIA:

  Wyjścia 2xRCA liniowe: 2

  Wejścia 2xRCA liniowe: 4

  Wyjścia 2xXLR: 1

  Wyjście słuchawkowe: Brak

  Trigger: NIE

  Inne złącza: pętla magnetofonowa 2xRCA

  Pre Out 2xRCA

  Pre Out 2xXLR

  Wzmocnienie: +9dB dla wyjściu RCA (niezbalansowane) / +15dB na wyjściu XLR (zbalansowane)


  INNE:


  9V RMS - maksymalne napiecie wyjściowe

  zbudowany zgodnie z klasyczną koncepcją DC (Direct Coupled) w celu maksymalnego uproszczenia ścieżki sygnałowej oraz poprawy przetwarzania niskich tonów

  w pełni dyskretny, tranzystorowy stopień wyjściowy w czystej klasie A podłączony pod serwo

  potężny transformator toroidalny o mocy 200W wyprodukowany na zamówienie i wg specyfikacji Exposure podłączony do szybkich prostowników i 24 kondensatorów w celu maksymalnej poprawy jakości prądu

  bardzo duża pojemność kondensatorów w części zasilającej

  wysokiej klasy przekaźniki w selektorze wejść

  Pilot: TAK

  Wysokość: 9cm

  Szerokość: 44cm

  Głębokość: 30cm

  Waga: 6kg

  Gwarancja: 24 miesiące

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Elektronika Exposure została stworzona zgodnie z zasadami inżynierii prawdziwego hi-fi w 1974 roku. 
  Wtedy nasze oryginalne produkty  zrodziły się z obsesji założyciela, Johna Farlowe. Dla doskonałej reprodukcji nagrań muzycznych  w pracach projekcyjnych uczestniczyli w naszych studiach m.in. David Bowie i zespół Pink Floyd.
  W ciągu 37 lat naszej działalności wiele się mogło zmienić w naszej firmie. Zmieniła się na pewno forma produktów. Zmieniły się też na nowsze stosowane technologie. Nie zmieniła się natomiast nasza filozofia tworzenia stereo, cieszącego uszy słuchacza. Nowe konstrukcje są wciąż projektowane w Wielkiej Brytanii i ciągle przez ludzi z obsesją na punkcie tworzenia najdoskonalszych urządzeń. Wygląd współczesnych produktów najlepiej można opisać jako "skromny", doskonale odzwierciedlający tradycyjną prostotę i elegancję.
  Dźwięk naszych systemów to nie tylko ekspozycja (ang: exposure – ekspozycja). W brzmieniu daje się wyczuć delikatność w górnych zakresach oraz otwartość w średnim zakresie dźwięku, poparte głębokim i szybkim basem. Krytycy zawsze  chwalili oferowaną  „prawdziwowość"  dźwięku, jak również pogodzenie szybkości i precyzji, rodem z najlepszych konstrukcji tranzystorowych, z odrobiną „słodkości". Tak więc  filozofia inżynierii i projektowania wierna jest zasadzie, aby parametry hi-fi, którego zadaniem jest  odtwarzanie dźwięków o odpowiednich parametrach nie przesłoniły przyjemności słuchania muzyki.
  Aby osobiście usłyszeć różnicę pomiędzy Exposure, a innymi systemami odwiedź specjalistyczny sklep, zabierając ze sobą kilka swoich ulubionych CD. Nie ograniczaj się do jednego utworu. Przesłuchaj kilka, a szybko zauważysz jak doskonale odtworzona zostanie zarówno partia wokalna, obejmująca pięć oktaw, jak Beack Beat, przypominający dźwięk trzepanie dywanów (w oryginale trzepanie spodni). Jesteśmy pewni, że Exposure pozwoli Ci zatopić się w muzyce i sprawi, że muzyka ta zadziała na wszystkie Twoje zmysły. I to wszystko możesz mieć za bardzo przystępną cenę. Sprawdź. Nabywając którykolwiek z systemów Exposure nie będziesz się skupiał na wydanych pieniądzach. Pozostanie Ci tylko skupianie się na powiększaniu swoich zasobów muzycznych.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO