Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Exposure XM CD

Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Exposure XM CD
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: Exposure XM CD
Wyświetleń: 3971
7.100,00zł
Netto: 5.772,36zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Exposure XM CD - Odtwarzacz CD top loaderPodczas projektowania nowego odtwarzacza CD z serii XM inżynierowie z Exposure dołożyli wszelkich starań, aby architektura obwodów oraz ścieżka sygnałowa były jak najbardziej dopracowane w celu zapewnienia najwyższej możliwej jakości dźwięku oraz wyeliminowania zniekształceń.
Za dekodowanie sygnału cyfrowego odpowiedzialny jest 24-bitowy przetwornik PCM 1716.


W Exposure zastosowany został napęd, w którym płyta CD umieszczana jest od góry odtwarzacza, tak zwany top loader. Dzięki górnemu dociskowi kręcące się z dużymi prędkościami płyty nie wpadają w drgania i wibracje co wydatnie zmniejsza liczbę błędów przy odczycie, obniża poziom hałasu i poprawia kulturę pracy, a także żywotność napędu. W urządzeniu zastosowano również wysokiej klasy transformator toroidalny. 
Odtwarzacz posiada osobne sekcje zasilania dla napędu oraz obwodów audio. Zastosowanie referencyjnego zegara, który charakteryzuje się niezwykle wysoką precyzją taktowania pozwoliło zminimalizować jitter. 


Exposure XM

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej aluminiowej obudowie konstruktorom udało się zminimalizować rezonanse oraz ograniczyć negatywny wpływ pola elektromagnetycznego. Na panelu czołowym znajduje się czytelny wyświetlacz, który można wyłączyć za pomocą dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania.


Exposure XM

Najważniejsze cechy:


 • Przetwornik 24 bitowy Delta Sigma - PCM 1716 Burr Brown Texas Instruments
 • Zoptymalizowany transport korzystający z mechanizmu top loader
 • Wyraźny wyświetlacz z opcją wyłączenia  • Zoptymalizowane obwody sekcji audio z wielostopniowym zasilaniem
  • Przewymiarowany transformator toroidalny z oddzielnymi zaczepami i dedykowanymi regulatorami napięcia dla zasilania transportu i sekcji audio  • Referencyjny zegar taktujący charakteryzujący się wysoką stabilnością 
  • W pełni aluminiowa obudowa z nóżkami antywibracyjnymi dla ograniczenia zakłóceń elektromagnetycznych
  • W komplecie pilot
  • Produkcja Wielka Brytania (Made in UK)  Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów. Towar pochodzi z legalnej dystrybucji od wyłącznego polskiego przedstawiciela. 


  Funkcjonalność

  Odtwarzacz CD to element systemu stereo, który jest źródłem sygnału dla wzmacniacza stereo. Należy podkreślić, że odtwarzacz CD przenosi sygnał wyłącznie dwukanałowy – dlatego nie jest polecany do stosowania z kinem domowy. Jego zaletą jest zdecydowanie wyższa jakość generowanego dźwięku dwukanałowego – niedościgniona dla jakiegokolwiek odtwarzacza Blu-ray/DVD.


  Nowoczesne odtwarzacze CD często posiadają wejście USB dla plików cyfrowych, ponadto potrafią odtwarzacz pliki audio z nagrywanych płyt CD-R. Niektóre z nich posiadają także funkcje sieciowe ze złączem ethernet, co pozwala na czerpanie muzyki z zewnętrznego serwera.


  DANE TECHNICZNE:


  SEKCJA AUDIO:

  Przetwornik DAC: PCM1716

  Czułość wyjścia: 2V RMS

  Pasmo przenoszenia CD: 20 - 20.000Hz

  Stosunek sygnał/szum CD: >100dB

  Zniekształcenia THD CD: <0.008%


  FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA:

  UPnP: NIE

  Wejście USB DAC: NIE

  Wejście USB Apple iPhone/iPod: NIE

  Wyjścia optyczne: 1

  Wejścia koaksjalne: 1

  Wyjścia 2xRCA liniowe: 1

  Wejście Ethernet/LAN: NIE

  Trigger: NIE

  Pilot: TAK

  Zużycie prądu: <15W

  Wysokość: 9.4cm

  Szerokość: 21.8cm

  Głębokość: 34.8cm

  Waga: 4kg

  Gwarancja: 24 miesiące

  Przetwornik DAC: PCM 1716


  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Elektronika Exposure została stworzona zgodnie z zasadami inżynierii prawdziwego hi-fi w 1974 roku. 
  Wtedy nasze oryginalne produkty  zrodziły się z obsesji założyciela, Johna Farlowe. Dla doskonałej reprodukcji nagrań muzycznych  w pracach projekcyjnych uczestniczyli w naszych studiach m.in. David Bowie i zespół Pink Floyd.
  W ciągu 37 lat naszej działalności wiele się mogło zmienić w naszej firmie. Zmieniła się na pewno forma produktów. Zmieniły się też na nowsze stosowane technologie. Nie zmieniła się natomiast nasza filozofia tworzenia stereo, cieszącego uszy słuchacza. Nowe konstrukcje są wciąż projektowane w Wielkiej Brytanii i ciągle przez ludzi z obsesją na punkcie tworzenia najdoskonalszych urządzeń. Wygląd współczesnych produktów najlepiej można opisać jako "skromny", doskonale odzwierciedlający tradycyjną prostotę i elegancję.
  Dźwięk naszych systemów to nie tylko ekspozycja (ang: exposure – ekspozycja). W brzmieniu daje się wyczuć delikatność w górnych zakresach oraz otwartość w średnim zakresie dźwięku, poparte głębokim i szybkim basem. Krytycy zawsze  chwalili oferowaną  „prawdziwowość"  dźwięku, jak również pogodzenie szybkości i precyzji, rodem z najlepszych konstrukcji tranzystorowych, z odrobiną „słodkości". Tak więc  filozofia inżynierii i projektowania wierna jest zasadzie, aby parametry hi-fi, którego zadaniem jest  odtwarzanie dźwięków o odpowiednich parametrach nie przesłoniły przyjemności słuchania muzyki.
  Aby osobiście usłyszeć różnicę pomiędzy Exposure, a innymi systemami odwiedź specjalistyczny sklep, zabierając ze sobą kilka swoich ulubionych CD. Nie ograniczaj się do jednego utworu. Przesłuchaj kilka, a szybko zauważysz jak doskonale odtworzona zostanie zarówno partia wokalna, obejmująca pięć oktaw, jak Beack Beat, przypominający dźwięk trzepanie dywanów (w oryginale trzepanie spodni). Jesteśmy pewni, że Exposure pozwoli Ci zatopić się w muzyce i sprawi, że muzyka ta zadziała na wszystkie Twoje zmysły. I to wszystko możesz mieć za bardzo przystępną cenę. Sprawdź. Nabywając którykolwiek z systemów Exposure nie będziesz się skupiał na wydanych pieniądzach. Pozostanie Ci tylko skupianie się na powiększaniu swoich zasobów muzycznych.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO