Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

GoldenEar Invisa SP 652

GoldenEar Invisa SP 652
CENA ZA SZTUKĘ
GoldenEar Invisa SP 652
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
2.640,00zł
Netto: 2.146,34zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Invisa SP 652
Wyświetleń: 101
Oblicz ratę

GoldenEar Technology - Invisa SP 652 - Głośnik instalacyjny - ścienny / sufitowy

 

Podobnie jak Invisa 650, Invisa SP 652 jest bardzo wszechstronnym głośnikiem stereofonicznym typu all-in-one, który, gdy oba kanały są równoległe, stanowi również doskonały bipolarny głośnik surround, a także głośnik wysokotonowy na suficie.

W konstrukcji zaimplementowano jednoczęściowe rozwiązanie obejmujące przetwornik, obudowę i kołnierz mocujący, w celu zminimalizowania powierzchni zajmowanej przez całość głośnika. W solidną, ujednoliconą strukturę obudowy, wykonaną z polimerów powlekanych warstwą marmuru, wbudowano na stałe przetwornik o wysokiej rozdzielczości i szerokim zakresie dyspersji. System wyposażono w złożone, wieloelementowe zwrotnice, aby umożliwić przetwornikom doskonałe dopasowanie i wytworzenie jednorodnego, naturalnego dźwięku o znakomitej jakości.

Szczególną uwagę zwrócono na zminimalizowanie szkodliwych efektów dyfrakcyjnych, które są powszechne w wielu innych stereofonicznych głośnikach sufitowych, które głęboko zagłębiają się w konstrukcję pomieszczenia.

 

 

Dwa wspaniałe, ale kosztowne głośniki wysokotonowe HVFR ™ są zamontowane w specjalnym akustycznie zoptymalizowanym miejscu głośnika z precyzyjnie obliczonym kątem, aby zmaksymalizować pokrycie stereo i promieniowanie do pomieszczenia a przełącznik korekcji wysokiego zakresu tonalnego umożliwia precyzyjne dostrojenie do dowolnego otoczenia odsłuchowego.

Unikalne jest znalezienie głośników wysokotonowych tej jakości w jednopunktowych głośnikach stereo. Dwa złożone zwrotnice z komponentami najwyższej jakości są wykorzystywane do precyzyjnego łączenia sterowników w celu uzyskania doskonałej jakości dźwięku.

Specjalnie wyprofilowany pierścień antyrezonansowy / dyfrakcyjny z santoprenu jest wbudowany w głosnik, aby jeszcze bardziej zoptymalizować wydajność.

Przetworniki wysokotonowe posiadają opcję ustawienia kierunkowego, która pozwala zoptymalizować działanie głośników.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Wymiary zewnętrzne:8-5/8" (21,9cm)
Średnica otworu montażowego:7-1/8" (18,09cm)
Głębokość:3-7/16" (8,7cm)
Pasmo przenoszenia:25 Hz – 35 kHz
Sprawność:86 dB
Impedancja:8 ohm
Przetworniki:

Przetwornik nisko/średniotonowy o śr.6-1/2",
Wstęgowy przetwornik wysokotonowy typu HVFR™

Zalecana moc wzmacniacza:10-250 W/na kanał

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

GoldenEar - pasja dźwiękowej doskonałości

Założyciele amerykańskiej firmy GoldenEar oraz zespół ich inżynierów, posiadają olbrzymie doświadczenie. Stworzyli bądź pomogli w stworzeniu wielu najlepiej brzmiących i najlepiej sprzedających się głośników na świecie. Grupa tych doświadczonych osób połączyła się w 2010 roku, aby tworzyć najdoskonalsze głośniki, jakie kiedykolwiek skonstruowano . Twórcom firmy przyświecał cel zaprojektowania produktów doskonałych ale za przystępne pieniądze. Ten cel się spełnił, bowiem głośniki GoldenEar są porównywane w wielu recenzjach do konstrukcji nawet 10-cio krotnie droższych.

Firmę nazwano GoldenEar Technology „Złote Ucho”, ponieważ w przemyśle audio tym mianem określa się osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Wszyscy w GoldenEar słyszą doskonale i dlatego też, zarówno w kręgach producentów audio jak i prasie branżowej, zespół był wielokrotnie chwalony za swoje „złote uszy” i sukcesy w dziedzinie konstruowania kolumn głośnikowych, które osiągnął dzięki niezwykłemu talentowi swoich inżynierów. Firma założona przez Sandy Gross’a i Dona Givogue, mieści się w Owing Mills w stanie Maryland w USA.

 


Brzmienie GoldenEar

Idealny komponent audio nie powinien mieć żadnego własnego brzmienia. Niestety, w realnym świecie każdy DAC, wzmacniacz, gramofon a zwłaszcza głośnik, mikrofon i wkładka ma własny charakter soniczny. 

Aby osiągnąć wyrafinowane i "zrównoważone brzmienie" trzeba świadomie uwzględniać efekt każdej decyzji podjętej na etapie projektowania urządzeń audio oraz wyboru stosowanych do ich budowy elementów a następnie połączyć wszystkie te małe niedoskonałości w jedną całość osiągającą założone brzmienie. Taki cel stawia sobie przynajmniej firma GoldenEar.  


Mówiąc o strojeniu kolumn, każdy projektant ma na myśli coś innego. Monitory studyjne mają, na przykład, przez nadmierną detaliczność podkreślać potencjalne błędy produkcji. Inne kolumny mają swym brzmieniem przyciągać uwagę podczas krótkich sesji odsłuchowych w salonach audio. 

Prawdziwa różnica między komponentami przeciętnymi a doskonałymi leży w intencjach ich projektantów oraz ich umiejętnościach w radzeniu sobie z nieuniknionymi problemami. Kompleksowe strojenie nie polega tylko na redukowaniu niedoskonałości, ale raczej na koordynowaniu ich w celu osiągnięcia ekstremalnie niskiego poziomu zniekształceń i osiągnięciu brzmienia pozbawionego wyraźnych cech własnych wybijających się na pierwszy plan. Taki jest wspólny cel projektu wszystkich kolumn GoldenEar. 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO