Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

GoldenEar SuperCenter X

GoldenEar SuperCenter X
GoldenEar SuperCenter X
GoldenEar SuperCenter X
GoldenEar SuperCenter X
CENA ZA SZTUKĘ
GoldenEar SuperCenter X
GoldenEar SuperCenter X
GoldenEar SuperCenter X
GoldenEar SuperCenter X
GoldenEar SuperCenter X
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
3.960,00zł
Netto: 3.219,51zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: SuperCenter X
Wyświetleń: 2139
Oblicz ratę

GoldenEar Technology - SuperCenter X - Głośnik centralny.

 

Modele SuperCenter X, SuperCenter XL oraz SuperCenter XXL są zapewniającymi znakomitą jakość dźwięku głośnikami centralnymi, przeznaczonymi do użytku w systemach Kina Domowego najwyższej jakości. Zostały one zaprojektowane tak, aby stanowiły uzupełnienie i doskonale dopasowały się do wolnostojących zestawów głośnikowych Triton, jak również monitorów serii Aon – zarówno pod względem dźwiękowym, jak i wizualnym. Ich wyrafinowane przemysłowe wzornictwo jest atrakcyjne i funkcjonalne – minimalizuje ono wymiary głośnika, przy jednoczesnym pogłębieniu jego właściwości akustycznych.

 

W modelach SCX oraz SCXL wykorzystano podwójny zestaw nowo zaprojektowanych przetworników nisko/średniotonowych o długiej cewce i wymiarach 5-1/4”, które zostały zamontowane w układzie D’Appolito – po obu stronach flagowego, wysokotonowego przetwornika wstęgowego HVFR™. W konstrukcji przetworników nisko/średniotonowych zastosowano odlewane kosze o długich wspornikach, co minimalizuje odbicia wewnętrzne oraz wielołopatkowe korektory fazy, które zmniejszają wzajemne interferencje propagacji fal dźwiękowych. W górnej części obudowy zamontowane zostały, dopasowane pod względem ciśnienia akustycznego, prostokoątne, płaskie radiatory niskich częstotliwości, które pogłębiają brzmienie basów, a także wspomagają przetworniki nisko/średniotonowe zapewniając idealne obciążenie i wytłumienie akustyczne. Wymagane jest jedynie 2,5 cm wolnej przestrzeni nad górną płaszczyzną głośników niskotonowych, aby zapewnić prawidłowe ich działanie. W głośniku SCX zastosowano jeden przetwornik niskotonowy o wielkości 7” x 10”, a wersja SCXL mieści aż dwa przetworniki o wielkości 6-3/4” x 8”.

 

Pod względem akustycznym, nowe głośniki centralne oferują taki sam, żywotny, detaliczny, gładki, otwarty i oderwany od obudowy charakter dźwięku, z jakiego słyną głośniki satelitarne SuperSat, tyle, że zapewniają one jeszcze większy zakres dynamiki oraz lepszy atak i rozciągnięcie niskich tonów.

 

 

Dane Techniczne Produktu:

 

Przetworniki:

 

 

  •  
  • Dwa przetworniki nisko/średniotonowe, 5-1/4˝
  • Prostokątny, płaski radiator niskotonowy, 7˝ x 10˝
  • Wstęgowy przetwornik wysokotonowy typu HVFR™
 

Zalecana Moc Wzmacniacza: 20-200 W

Sprawność: 90 dB

Pasmo Przenoszenia: 45 Hz - 35 kHz

Impedancja: 8 ohm

Wymiary: 50,8cm (20˝) W x 14,6cm (5-3/4˝) H x 27,94cm (11˝) D

Waga: 6,8 kg netto

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

GoldenEar - pasja dźwiękowej doskonałości

Założyciele amerykańskiej firmy GoldenEar oraz zespół ich inżynierów, posiadają olbrzymie doświadczenie. Stworzyli bądź pomogli w stworzeniu wielu najlepiej brzmiących i najlepiej sprzedających się głośników na świecie. Grupa tych doświadczonych osób połączyła się w 2010 roku, aby tworzyć najdoskonalsze głośniki, jakie kiedykolwiek skonstruowano . Twórcom firmy przyświecał cel zaprojektowania produktów doskonałych ale za przystępne pieniądze. Ten cel się spełnił, bowiem głośniki GoldenEar są porównywane w wielu recenzjach do konstrukcji nawet 10-cio krotnie droższych.

Firmę nazwano GoldenEar Technology „Złote Ucho”, ponieważ w przemyśle audio tym mianem określa się osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Wszyscy w GoldenEar słyszą doskonale i dlatego też, zarówno w kręgach producentów audio jak i prasie branżowej, zespół był wielokrotnie chwalony za swoje „złote uszy” i sukcesy w dziedzinie konstruowania kolumn głośnikowych, które osiągnął dzięki niezwykłemu talentowi swoich inżynierów. Firma założona przez Sandy Gross’a i Dona Givogue, mieści się w Owing Mills w stanie Maryland w USA.

 


Brzmienie GoldenEar

Idealny komponent audio nie powinien mieć żadnego własnego brzmienia. Niestety, w realnym świecie każdy DAC, wzmacniacz, gramofon a zwłaszcza głośnik, mikrofon i wkładka ma własny charakter soniczny. 

Aby osiągnąć wyrafinowane i "zrównoważone brzmienie" trzeba świadomie uwzględniać efekt każdej decyzji podjętej na etapie projektowania urządzeń audio oraz wyboru stosowanych do ich budowy elementów a następnie połączyć wszystkie te małe niedoskonałości w jedną całość osiągającą założone brzmienie. Taki cel stawia sobie przynajmniej firma GoldenEar.  


Mówiąc o strojeniu kolumn, każdy projektant ma na myśli coś innego. Monitory studyjne mają, na przykład, przez nadmierną detaliczność podkreślać potencjalne błędy produkcji. Inne kolumny mają swym brzmieniem przyciągać uwagę podczas krótkich sesji odsłuchowych w salonach audio. 

Prawdziwa różnica między komponentami przeciętnymi a doskonałymi leży w intencjach ich projektantów oraz ich umiejętnościach w radzeniu sobie z nieuniknionymi problemami. Kompleksowe strojenie nie polega tylko na redukowaniu niedoskonałości, ale raczej na koordynowaniu ich w celu osiągnięcia ekstremalnie niskiego poziomu zniekształceń i osiągnięciu brzmienia pozbawionego wyraźnych cech własnych wybijających się na pierwszy plan. Taki jest wspólny cel projektu wszystkich kolumn GoldenEar. 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO