Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

GoldenEar Triton Five

GoldenEar Triton Five
GoldenEar Triton Five
GoldenEar Triton Five
GoldenEar Triton Five
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU CENA ZA SZTUKĘ
GoldenEar Triton Five
GoldenEar Triton Five
GoldenEar Triton Five
GoldenEar Triton Five
GoldenEar Triton Five
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
6.600,00zł
Netto: 5.365,85zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Triton Five
Wyświetleń: 2717
Oblicz ratę

GoldenEar Technology - Triton Five - Kolumna podłogowa.


Kolumny głośnikowe z serii Triton ustanowiły nowe standardy jakości i wartości sprzętu high-end, otrzymując niezliczoną ilość nagród branżowych na całym świecie. Modele Triton One, Two i Three są wyposażone we wbudowane subwoofery. Triton Seven były pierwszymi głośnikami, które nie posiadały tej opcji. Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy nowy model - Triton Five - stanowiący jakościowy krok naprzód, w stosunku do bestsellera i dwukrotnego zdobywcy nagrody „Produkt Roku”, głośnika Triton Seven.


„Tritony Five skradły show … brzmiały obscenicznie dobrze.” 
-- Jerry Del Colliano, Home Theater Review

Nowy Triton Five jest większą wersją głośnika Triton Seven, posiadającą pogłębiony zakres dynamiki i jeszcze niższe rozciągnięcie basu. Dodatkowo, wprowadzenie kilku istotnych udoskonaleń, które zostały zaczerpnięte z programu rozwojowego najbardziej zaawansowanego głośnika GoldenEar - Triton One – skutkuje lepszym obrazowaniem dźwięku, a także jego bardziej wyrafinowaną ogólną prezentacją. Tak jak w przypadku modelu Seven, głośnik prezentuje zdumiewająco głęboką i pełną mocy jakość niskich tonów, która wynika z połączenia zaawansowanej technologii przetworników z wysoko rozwiniętą, wyrafinowaną technologią doładowania basu, opracowaną przez producenta. Tak samo, jak wszystkie głośniki z rodziny Triton, nowe Triton Five będą idealnym rozwiązaniem zarówno dla systemów dwukanałowych najwyższej jakości, jak i kompletnych, wielokanałowych systemów surround i Kina Domowego.


Unikalny kształt obudowy Tritonów Five jest jednocześnie rozwiązaniem zamierzonym pod względem akustycznym, jak i wyjątkowo atrakcyjnym wizualnie. Nachylenie przedniej ściany głośnika pozwala precyzyjnie wyrównać czasowo odpowiedź przetworników w stosunku do położenia uszu w pozycji odsłuchowej. Nierównoległe ustawienie względem siebie ścian przedniej i tylnej, z kolei, wpływa na polepszenie kontroli wewnętrznych fal stojących. Oczywiście, nierównoległe ustawienie ścian bocznych i skośna powierzchnia górna głośnika zapewniają podobne korzyści akustyczne i również świetnie się prezentują. Precyzyjna i całkowicie oderwana od obudów głośnikowych charakterystyka obrazowania Triton Five jest pogłębiona przez zastosowanie w konstrukcji wąskiej ściany przedniej, a także nie wprowadzającej dyfrakcji osłony materiałowej, która również służy jako dodatkowy element wytłumiający obudowę. Dodatkowo, estetycznie ukształtowana podstawa w kolorze piano-black w wyraźny sposób wpływa na polepszenie stabilności dynamicznej głośnika.


„Tritony Five dogłębnie zatrzęsły podwalinami świata kolumn głośnikowych … dostarczając muzyczną rozkosz, za którą niektórzy są w stanie zapłacić kwotę powyżej 10000 $.” 
--Caleb Denison, Digital Trends


Tak jak w przypadku Tritonów One, Two i Seven, w konstrukcji Triton Five wykorzystano konfigurację D’Appolito – gdzie dwa głośniki nisko/średniotonowe sąsiadują od góry i od dołu z uznaną już konstrukcją GoldenEar, wstęgowym przetwornikiem wysokotonowym High Velocity Folded Ribbon Tweeter, który stosowany jest zarówno we wszystkich modelach z serii Triton, jak i innych konstrukcjach głośnikowych tego producenta. Przetwornik wysokotonowy HVFR działa nieco inaczej, niż w przypadku tradycyjnych głośników wstęgowych, gdyż powietrze ściskane jest pomiędzy fałdami głośnika, a nie zasysane i wypychane, co pozwala na znacznie lepsze dopasowanie dźwięku głośnika do impedancji otaczającego go powietrza. Rezultat jaki dzięki temu uzyskujemy, to znakomite rozciągnięcie wysokich tonów połączone z jedwabiście gładkim, nie męczącym charakterem dźwięku, co stanowi cechę zarówno unikalną, jak i niezwykłą. Przetworniki nisko/średniotonowe o średnicy 6”, z ciśnieniowo odlewanym koszem, zostały oparte na konstrukcji przetworników opracowanych w kanadyjskim oddziale firmy, mieszczącym się w Arnprior i wykorzystano je wcześniej przy projekcie wielokrotnie nagradzanych głośników Aon 2. Zostały one specjalnie zaprojektowane pod kątem jak największego wychylenia membrany, aby uzyskać wybitny zakres dynamiki i wyjątkowo głęboką odpowiedź basu. Dodatkowo, precyzyjnie wyprofilowana membrana głośnika, wykonana ze specjalnej masy polipropylenowej oraz unikalna technologia klejenia wierzchołkowego, skutkuje uzyskaniem znakomitej czystości i charakterystycznym dla dźwięku high-definition, poczuciem obecności średniego zakresu tonalnego.


„Wartość jaką otrzymujemy za te pieniądze, po prostu wymyka się jakimkolwiek porównaniom.” 
-- Chris Martens, HiFi+


Również jak w przypadku Tritonów One, głośnik Triton Five posiada cztery, zamontowane po obu stronach obudowy, radiatory infradźwiękowe (po dwa na stronę, inercjalnie zbalansowane), które umieszczono tuż nad poziomem podłogi, w celu optymalnego sprężenia z akustyką pomieszczenia odsłuchowego.  Ten ogromny wzrost powierzchni sprzężenia najniższego basu, w porównaniu z konstrukcją Triton Seven, w połączeniu z większymi rozmiarami obudowy i większymi przetwornikami, pozwala dostarczyć pozbawiony zniekształceń subwooferowy bas, ze smukłego, pasywnego głośnika o atrakcyjnych wymiarach. W konstrukcji modelu Five wykorzystano specjalnie opracowaną technologię doładowania niskich tonów w zależności od częstotliwości (Frequency Dependent Bass Loading Technology), taką samą, jak wcześniej zastosowano w modelu Seven. Dodatkowo, głośnik model Five wykorzystuje unikalny zestaw zwrotnic o zbalansowanej topologii rozmieszczenia, który po raz pierwszy zastosowano w modelu One, oraz kondensatory polipropylenowe, w celu uzyskania najwyższej możliwej rozdzielczości dźwięku.Dane Techniczne Produktu:


Przetworniki:


  • Cztery płaskie radiatory infradźwiękowe, 8˝
  • Dwa przetworniki nisko/średniotonowe o odlewanych koszach, 6"
  • Wstęgowy przetwornik wysokotonowy typu HVFR™


Sprawność: 90 dB

Pasmo Przenoszenia: 25 Hz-35 kHz

Impedancja: 8 omów

Wymiary: 8,1/8” (20,63 cm) Szer. x 12,3/8” (31,43 cm) Gł. x 44,1/4” (112,4 cm) Wys.

Waga: 40 lbs (18,14 kg)

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

GoldenEar - pasja dźwiękowej doskonałości

Założyciele amerykańskiej firmy GoldenEar oraz zespół ich inżynierów, posiadają olbrzymie doświadczenie. Stworzyli bądź pomogli w stworzeniu wielu najlepiej brzmiących i najlepiej sprzedających się głośników na świecie. Grupa tych doświadczonych osób połączyła się w 2010 roku, aby tworzyć najdoskonalsze głośniki, jakie kiedykolwiek skonstruowano . Twórcom firmy przyświecał cel zaprojektowania produktów doskonałych ale za przystępne pieniądze. Ten cel się spełnił, bowiem głośniki GoldenEar są porównywane w wielu recenzjach do konstrukcji nawet 10-cio krotnie droższych.

Firmę nazwano GoldenEar Technology „Złote Ucho”, ponieważ w przemyśle audio tym mianem określa się osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Wszyscy w GoldenEar słyszą doskonale i dlatego też, zarówno w kręgach producentów audio jak i prasie branżowej, zespół był wielokrotnie chwalony za swoje „złote uszy” i sukcesy w dziedzinie konstruowania kolumn głośnikowych, które osiągnął dzięki niezwykłemu talentowi swoich inżynierów. Firma założona przez Sandy Gross’a i Dona Givogue, mieści się w Owing Mills w stanie Maryland w USA.

 


Brzmienie GoldenEar

Idealny komponent audio nie powinien mieć żadnego własnego brzmienia. Niestety, w realnym świecie każdy DAC, wzmacniacz, gramofon a zwłaszcza głośnik, mikrofon i wkładka ma własny charakter soniczny. 

Aby osiągnąć wyrafinowane i "zrównoważone brzmienie" trzeba świadomie uwzględniać efekt każdej decyzji podjętej na etapie projektowania urządzeń audio oraz wyboru stosowanych do ich budowy elementów a następnie połączyć wszystkie te małe niedoskonałości w jedną całość osiągającą założone brzmienie. Taki cel stawia sobie przynajmniej firma GoldenEar.  


Mówiąc o strojeniu kolumn, każdy projektant ma na myśli coś innego. Monitory studyjne mają, na przykład, przez nadmierną detaliczność podkreślać potencjalne błędy produkcji. Inne kolumny mają swym brzmieniem przyciągać uwagę podczas krótkich sesji odsłuchowych w salonach audio. 

Prawdziwa różnica między komponentami przeciętnymi a doskonałymi leży w intencjach ich projektantów oraz ich umiejętnościach w radzeniu sobie z nieuniknionymi problemami. Kompleksowe strojenie nie polega tylko na redukowaniu niedoskonałości, ale raczej na koordynowaniu ich w celu osiągnięcia ekstremalnie niskiego poziomu zniekształceń i osiągnięciu brzmienia pozbawionego wyraźnych cech własnych wybijających się na pierwszy plan. Taki jest wspólny cel projektu wszystkich kolumn GoldenEar. 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO