Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

GoldenEar ForceField 40

GoldenEar ForceField 40
GoldenEar ForceField 40
GoldenEar ForceField 40
GoldenEar ForceField 40
CENA ZA SZTUKĘ
GoldenEar ForceField 40
GoldenEar ForceField 40
GoldenEar ForceField 40
GoldenEar ForceField 40
GoldenEar ForceField 40
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
  • Stan: Dostępne
  • Model: ForceField 40
Wyświetleń: 2026
5.280,00zł
Netto: 4.292,68zł
Oblicz ratę

GoldenEar Technology - ForceField 4 - Subwoofer.


Kompaktowy subwoofer Forcefield 4 wykorzystuje taki sam cyfrowy wzmacniacz o mocy 1200 W, jaki zaprojektowano dla kolumn głośnikowych Triton Two. Głośnik wyposażono w przetwornik niskotonowy wysokiej mocy o długiej cewce, w rozmiarze 10” oraz promieniujący do dołu prostokątny, płaski radiator infradźwiękowy o rozmiarach 11” x 13-7/8”.


Obsypane nagrodami subwoofery ForceField zostały zaprojektowane od zera, aby można było połączyć subtelną muzyczną detaliczność z mocą dorównującą trzęsieniu ziemi – a wszystko to zostało zamknięte w atrakcyjnej, kompaktowej obudowie, która wtopi się w każde otoczenie. Zespół inżynierów GoldenEar korzystał z ponad 20-letniego doświadczenia tworząc jedne z najlepiej brzmiących, najkorzystniej recenzowanych i najlepiej się sprzedających subwooferów na świecie. Fundamentalnym założeniem projektu, było to, aby nie poświęcać jakości dźwięku w celu zminimalizowania rozmiarów głośnika - jednak równie ważnym elementem była jego kompaktowa wielkość, co oznaczało, że subwoofery nie przekroczą założonych wymiarów w celu uzyskania bezkompromisowego, najwyższej jakości dźwięku. Natychmiast będziecie w stanie zobaczyć i usłyszeć, że te pozornie przeciwstawne cele zostały osiągnięte dzięki połączeniu kreatywnej myśli i znakomitego talentu technicznego.


Wiadomym jest, że aby stworzyć tak zaawansowaną technologicznie serię produktów jak ForceField, początkowa koncepcja jest najistotniejsza. Wszystkie subwoofery ForceField wykorzystują tę samą konstrukcję przetworników niskotonowych o ultra-długich cewkach, sprzężonych z prostokątnymi, płaskimi radiatorami infradźwiękowymi promieniującymi do dołu. Dzięki temu połączono znakomity przekaz transjentów i detaliczność niewielkich przetworników aktywnych z subsonicznymi właściwościami i wyjątkowo dobrze dopasowanym do otoczenia sprzężeniem radiatorów o dużych membranach. W zasadzie radiatory te, ze swoim skierowanym ku podłodze wylotem, osiągają niemal perfekcyjne dopasowanie impedancji do otaczającego głośnik powietrza, które jest charakterystyczne dla dobrze zestrojonego toru transmisji dźwięku. Taka kombinacja jest również niezwykle elastyczna pod względem wymagań dotyczących umieszczenia głośnika w pokoju odsłuchowym.


"Przekazywał spiętrzenia niskich tonów z pewnością, która wstrząsała podłogą." 
-- Mark Fleischmann, Home Theater


Następny krok konstrukcyjny wiązał się z poświęceniem niezliczonej ilości godzin w celu zaprojektowania doskonałego, cyfrowego wzmacniacza wysokiej mocy opartego na procesorze DSP, pracującego w klasie D. Wzmacniacze charakteryzują się różnymi mocami w zależności od modelu subwoofera (FF 5 – 1500 W, FF 4 – 1200 W i FF3 – 1000 W). We wzmacniaczach wykorzystano inteligentne kontrolery typu PLD z niemal bezzwłocznym czasem reakcji, na poziomie 278nS, co pozwala na zarządzanie niezliczoną ilością funkcji, włącznie z zabezpieczeniem przed przesterowaniem, kontrolą obecności składowej stałej, zabezpieczeniem przeciwnapięciowym stopnia wyjściowego oraz tranzystorowym ograniczeniem wielopasmowym. Kontroler DSP również umożliwia precyzyjne ustawienie equalizera. Dodatkowo, wewnętrzne THD pozostają na niezwykle niskim poziomie, więc nie ma konieczności stosowania głębokiej pętli sprzężenia zwrotnego, co zapewnia optymalne odwzorowanie transjentów.


Ostatni etap projektu stanowił dobór odpowiedniego kształtu obudowy, który był istotny zarówno ze względów estetycznych, jak i pod kątem wpływu na jakość dźwięku. Nierównoległe ścianki obudowy w niezwykle istotny sposób redukują odbicia wewnętrzne, a jednocześnie usztywniają strukturę samej obudowy. Rezultat, jaki osiągnięto, stanowi połączenie zdumiewającej siły uderzenia niskich tonów, niezwykle muzykalnej ich artykulacji i olbrzymich możliwości wytwarzania wysokich poziomów ciśnienia akustycznego, które zapierają dech w piersiach słuchaczom obecnym w pokoju odsłuchowym. Unikalne osiągnięcia systemu ForceField oznaczają wniesienie brutalnej siły T Rex, subtelności muzyki Stinga, czy realistycznych dźwięków wiolonczeli YoYo Ma, bezpośrednio do salonów w waszych domach.


Dane Techniczne Produktu:


Przetworniki: Wysokiej sprawnosci przetwornik niskotonowy o długiej cewce, 10"

Prostokątny, płaski radiator infradźwiękowy, 11˝ x 13˝

Filtr Dolnoprzepustowy: 12 dB na oktawę regulowany w przedziale 40 - 150 Hz

Wejście Niskopoziomowe: Niefiltrowane

Pasmo Przenoszenia: 14 Hz - 250 Hz

Wzmacniacz: 1200 W, cyfrowy

Wymiary (z zamocowanymi podstawkami): 34cm (13-3/8˝) W x 45,4cm (17-7/8˝) D x 33,3cm (13-1/8˝) H

Waga: 14,5 kg netto

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

GoldenEar - pasja dźwiękowej doskonałości

Założyciele amerykańskiej firmy GoldenEar oraz zespół ich inżynierów, posiadają olbrzymie doświadczenie. Stworzyli bądź pomogli w stworzeniu wielu najlepiej brzmiących i najlepiej sprzedających się głośników na świecie. Grupa tych doświadczonych osób połączyła się w 2010 roku, aby tworzyć najdoskonalsze głośniki, jakie kiedykolwiek skonstruowano . Twórcom firmy przyświecał cel zaprojektowania produktów doskonałych ale za przystępne pieniądze. Ten cel się spełnił, bowiem głośniki GoldenEar są porównywane w wielu recenzjach do konstrukcji nawet 10-cio krotnie droższych.

Firmę nazwano GoldenEar Technology „Złote Ucho”, ponieważ w przemyśle audio tym mianem określa się osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Wszyscy w GoldenEar słyszą doskonale i dlatego też, zarówno w kręgach producentów audio jak i prasie branżowej, zespół był wielokrotnie chwalony za swoje „złote uszy” i sukcesy w dziedzinie konstruowania kolumn głośnikowych, które osiągnął dzięki niezwykłemu talentowi swoich inżynierów. Firma założona przez Sandy Gross’a i Dona Givogue, mieści się w Owing Mills w stanie Maryland w USA.

 


Brzmienie GoldenEar

Idealny komponent audio nie powinien mieć żadnego własnego brzmienia. Niestety, w realnym świecie każdy DAC, wzmacniacz, gramofon a zwłaszcza głośnik, mikrofon i wkładka ma własny charakter soniczny. 

Aby osiągnąć wyrafinowane i "zrównoważone brzmienie" trzeba świadomie uwzględniać efekt każdej decyzji podjętej na etapie projektowania urządzeń audio oraz wyboru stosowanych do ich budowy elementów a następnie połączyć wszystkie te małe niedoskonałości w jedną całość osiągającą założone brzmienie. Taki cel stawia sobie przynajmniej firma GoldenEar.  


Mówiąc o strojeniu kolumn, każdy projektant ma na myśli coś innego. Monitory studyjne mają, na przykład, przez nadmierną detaliczność podkreślać potencjalne błędy produkcji. Inne kolumny mają swym brzmieniem przyciągać uwagę podczas krótkich sesji odsłuchowych w salonach audio. 

Prawdziwa różnica między komponentami przeciętnymi a doskonałymi leży w intencjach ich projektantów oraz ich umiejętnościach w radzeniu sobie z nieuniknionymi problemami. Kompleksowe strojenie nie polega tylko na redukowaniu niedoskonałości, ale raczej na koordynowaniu ich w celu osiągnięcia ekstremalnie niskiego poziomu zniekształceń i osiągnięciu brzmienia pozbawionego wyraźnych cech własnych wybijających się na pierwszy plan. Taki jest wspólny cel projektu wszystkich kolumn GoldenEar. 

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO