Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Grimm Audio LS1v2

Grimm Audio LS1v2
Grimm Audio LS1v2
Grimm Audio LS1v2
Grimm Audio LS1v2
Grimm Audio LS1v2
CENA ZA SZTUKĘ
Grimm Audio LS1v2
Grimm Audio LS1v2
Grimm Audio LS1v2
Grimm Audio LS1v2
Grimm Audio LS1v2
Grimm Audio LS1v2
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
45.400,00zł
Netto: 36.910,57zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Grimm Audio LS1v2
Wyświetleń: 926
Oblicz ratę

Grimm Audio LS1v2 głośnik aktywny

Celem firmy Grimm Audio jest projektowanie urządzeń, które pozwolą cieszyć się pełnym pięknem muzyki. Wiele lat pracy z profesjonalnym sprzętem audio pozwalało zyskać sporo wiedzy na temat reprodukcji nagrań maksymalnie zbliżonej do oryginału. Kolumny LS1 są realizacją wizji Grimm Audio: brzmią tak, jak powinnna brzmieć muzyka.

Dobry monitor powinien łączyć dużą dokładność odwzorowania z nieskrępowaną muzykalnością. Na rynku nie ma zbyt wielu takich konstrukcji. W końcu, nie przypadkiem mówi się, że trzeba wybrać dokładność albo muzykalność, bo nie można mieć obu naraz. Grimm Audio LS1 to pierwsze monitory, które zadają kłam temu stwierdzeniu.

Prawdziwa dokładność reprodukcji nagranej muzyki polega na precyzyjnym odwzorowaniu wszystkich elementów. Bez dodawania niczego i bez odejmowania niczego. Kolumny LS1 oferują właśnie to: odtwarzają dokładnie to, co nagrano. Zachowując całe zarejestrowane piękno. Tym samym, LS1 pokażą też wszystkie niedoskonałości nagrania, co daje szanse na poprawę sytuacji. Dzięki temu, LS1 to doskonały monitor dla studiów mikserskich i masteringowych.

LS1 to kolumny przeznaczone dla zwolenników jak najbardziej neutralnej i transparentnej reprodukcji dźwięku. Zaprojektowano je bez żadnych kompromisów. Można do nich podłączyć klika źródeł cyfrowych oraz jedno źródło analogowe. Dzięki temu możesz w oparciu o LS1 stworzyć minimalistyczny system high-end audio o prawdziwie high-endowym brzmieniu i lifestylowym skromnym wyglądzie.

Grimm Audio LS1v2 - specyfikacja techniczna:

 LS1aLS1v2LS1beLS1be
Hi-macs
Głośnik średniotonowyPolipropylenowy
SEAS
Magnezowy SEASMagnezowy SEASMagnezowy SEAS
Głośnik wysokotonowySEAS DXTSEAS DXTSEAS BerylliumSEAS Beryllium
WzmacniaczeNCoreOptymalizowane 
NCore
Optymalizowane 
NCore
Optymalizowane 
NCore
KomponentyStandardoweStandardoweSelekcjonowane, najwyższej jakościSelekcjonowane, najwyższej jakości
ObudowaMDF
lakierowany
MDF z okleiną Bamboo
Masywna podstawa
MDF z okleiną Bamboo
Masywna podstawa
Kompozytowa
Hi-Macs
Masywna podstawa
Wejściaanalogowe XLR, cyfrowe AES/EBU, firmowe RJ45 z MU1/LS1/LS1r/LS1i
Wyjściafirmowe do LS1 RJ45, analogowe na subwoofer
Obsługa formatów z wejścia RJ45 (Mu1, LS1r, LS1i) maksymalnie 32 bit / 384kHz, 4 x DSD
Obsługa formatów z wejścia AES/EBU maksymalnie 24 bit / 192kHz
Interfejs USB LS1iopcjaopcjaopcjaopcja
Kalibracja fabryczna +/-0,5dB-
Zdalne sterowanie LS1ropcjaopcjaopcjaopcja
Zalecany opcjonalny subwooferLS1sLS1sSB1-DMFSB1-DMF
Pasmo przenoszenia30Hz do 20kHz +/- 0,5dB, 20Hz-20kHz +/-3dB    
Moc wzmacniaczy2 x 120W    
Maksymalne ciśnienie akustyczne105dB
Odstęp od zakłóceń114dB
Wymiary115 cm (wysokość) x 52 cm (szerokość) x 16 cm (głębokość)

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Grimm Audio MU1 to najwyższej klasy uniwersalne źródło cyfrowej muzyki. W połączeniu z firmowymi kolumnami LS1 tworzy ono elegancki w swej prostocie high-endowy system audio.

Zespół projektantów Grimm Audio postawił przed sobą zadanie stworzenia możliwie najdokładniejszego źródła sygnału audio. Zgodnie z ich doświadczeniem, ludzki słuch jest wyjątkowo wrażliwy i wykazuje niewiarygodną czułość na zniekształcenia. Człowiek słyszy nawet niewyobrażalnie małe aberracje i różnice fazowe odtwarzanych dźwięków. W założeniach, cyfrowe audio oferuje perfekcyjną reprodukcję muzyki. Jednak jakość brzmienia cyfrowych systemów jest ograniczana przez dokładność implementacji matematycznych i fizycznych reguł, która wpływa na konwersję z jednego formatu na drugi. Grimm Audio stara się zadbać o wszystkie detale techniczne tak, by ograniczenia systemowe zeszły na drugi plan i pozwoliły brzmieć czystej muzyce.

Każdy producent stara się maksymalnie zwrócić uwagę na swój produkt i określić go jako wyjątkowy, w tym jednak przypadku z całą odpowiedzialnością stwierdzamy - ten produkt jest naprawdę pod względem brzmienia wybitny, gra jak najlepszy, wyrafinowany transport płyt CD, a w bezpośrednim z nim porównaniu zabrzmi prawdopodobnie znaczniej lepiej. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to prawda.

Tworząc MU1, zespół Grimm Audio postanowił wyznaczyć nowy poziom odniesienia wśród odtwarzaczy muzyki. Firmware oparty na Linuksie zapewnia integralność obróbki danych. Zaś zaprojektowany przez Grimm Audio układ oparty o programowalne bramki FPGA daje najwyższą możliwą jakość konwersji formatów i pozwala na dostosowanie urządzenia do każdego nowego rozwiązania programowego, które może pojawić się w przyszłości. Nie trzeba tu chyba wspominać, że sercem MU1 jest charakterystyczny dla Grimm firmowy wysokostabilny zegar wzorcowy pozwalający na uzyskanie ultraniskiego jittera. Oto odtwarzacz muzyki, który może nosić nazwę Grimm Audio!

Jeżeli odtwarzacz osiąga doskonałe brzmienie, jego jakość jest w następnym kroku definiowana przez wygodę obsługi. To dlatego Grimm Audio nawiązało partnerską współpracę z Roon Labs, która w tej chwili jest absolutnym liderem w zakresie tworzenia rozwiązań ułatwiających [i uprzyjemniających] korzystanie z dostępnych zasobów muzycznych przez wszystkich członków rodziny. Odtwarzacz MU1 działa jako serwer Roon Core, nie trzeba więc instalować żadnych dodatkowych sterowników, żeby móc cieszyć się muzyką. Weź do ręki tablet i zanurz się w dźwiękach. Po prostu. 

Odtwarzacz MU1 gładko i bezproblemowo łączy się z systemem LS1. Oczywiście, z jego zalet mogą też skorzystać posiadacze przetworników cyfrowo-analogowych innych producentów. Ponieważ Grimm Audio uwielbia tworzyć urządzenia, które świetnie wyglądają, obudowę nieskończenie wszechstronnego odtwarzacza MU1 – stworzoną przez znanego projektanta przemysłowego Michiela Uylingsa – cechuje minimalistyczna elegancja, dzięki której stanie się on klejnotem w każdym wnętrzu.


 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO