Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Grimm Audio UC1

Grimm Audio UC1
Grimm Audio UC1
Grimm Audio UC1
Grimm Audio UC1
Grimm Audio UC1
Grimm Audio UC1
Grimm Audio UC1
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
22.700,00zł
Netto: 18.455,28zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Grimm Audio UC1
Wyświetleń: 1045
Oblicz ratę

Grimm Audio UC1 wielofunkcyjny przetwornik cyfrowo-analogowy

Grimm UC1 to przetwornik cyfrowo analogowy wyposażony w wejścia cyfrowe AES/EBU oraz USB oraz wejścia analogowe XLR. Przetwornik posiada również wyjścia cyfrowe dla realizacji funkcji profesjonalnych, dodatkowe 2 pary wyjść analogowych, wejście i wyjście zegara wzorcowego i regulację głośności, którą można wyłączyć.

Co prawda urządzenie jest stworzone dla potrzeb rynku pro, jest jednak z powodzeniem używane w systemach stereo klasy high-end na całym świecie. Jego dźwięk posiada szlachetną barwę, wysoką rozdzielczość i ogólną jakość brzmienia nieosiągalną w tej cenie.

Grimm Audio UC1 - specyfikacja techniczna:

 • 18-kanałowy tylny port USB i 2-kanałowy przedni port USB
 • 4+2 wyjścia analogowe, 4 wejścia analogowe
 • 4 wyjścia cyfrowe, 4 wejścia cyfrowe
 • Wszechstronne funkcje monitorowania
 • Zegar o bardzo niskim jitterze z hybrydową pętlą PLL
 • Wyjście słuchawkowe o wysokiej wydajności
 • Foldback do monitorowania bez opóźnień
 • Częstotliwość próbkowania od 44,1 kHz do 192 kHz
 • Wejście i wyjście Word Clock

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Grimm Audio MU1 to najwyższej klasy uniwersalne źródło cyfrowej muzyki. W połączeniu z firmowymi kolumnami LS1 tworzy ono elegancki w swej prostocie high-endowy system audio.

Zespół projektantów Grimm Audio postawił przed sobą zadanie stworzenia możliwie najdokładniejszego źródła sygnału audio. Zgodnie z ich doświadczeniem, ludzki słuch jest wyjątkowo wrażliwy i wykazuje niewiarygodną czułość na zniekształcenia. Człowiek słyszy nawet niewyobrażalnie małe aberracje i różnice fazowe odtwarzanych dźwięków. W założeniach, cyfrowe audio oferuje perfekcyjną reprodukcję muzyki. Jednak jakość brzmienia cyfrowych systemów jest ograniczana przez dokładność implementacji matematycznych i fizycznych reguł, która wpływa na konwersję z jednego formatu na drugi. Grimm Audio stara się zadbać o wszystkie detale techniczne tak, by ograniczenia systemowe zeszły na drugi plan i pozwoliły brzmieć czystej muzyce.

Każdy producent stara się maksymalnie zwrócić uwagę na swój produkt i określić go jako wyjątkowy, w tym jednak przypadku z całą odpowiedzialnością stwierdzamy - ten produkt jest naprawdę pod względem brzmienia wybitny, gra jak najlepszy, wyrafinowany transport płyt CD, a w bezpośrednim z nim porównaniu zabrzmi prawdopodobnie znaczniej lepiej. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to prawda.

Tworząc MU1, zespół Grimm Audio postanowił wyznaczyć nowy poziom odniesienia wśród odtwarzaczy muzyki. Firmware oparty na Linuksie zapewnia integralność obróbki danych. Zaś zaprojektowany przez Grimm Audio układ oparty o programowalne bramki FPGA daje najwyższą możliwą jakość konwersji formatów i pozwala na dostosowanie urządzenia do każdego nowego rozwiązania programowego, które może pojawić się w przyszłości. Nie trzeba tu chyba wspominać, że sercem MU1 jest charakterystyczny dla Grimm firmowy wysokostabilny zegar wzorcowy pozwalający na uzyskanie ultraniskiego jittera. Oto odtwarzacz muzyki, który może nosić nazwę Grimm Audio!

Jeżeli odtwarzacz osiąga doskonałe brzmienie, jego jakość jest w następnym kroku definiowana przez wygodę obsługi. To dlatego Grimm Audio nawiązało partnerską współpracę z Roon Labs, która w tej chwili jest absolutnym liderem w zakresie tworzenia rozwiązań ułatwiających [i uprzyjemniających] korzystanie z dostępnych zasobów muzycznych przez wszystkich członków rodziny. Odtwarzacz MU1 działa jako serwer Roon Core, nie trzeba więc instalować żadnych dodatkowych sterowników, żeby móc cieszyć się muzyką. Weź do ręki tablet i zanurz się w dźwiękach. Po prostu. 

Odtwarzacz MU1 gładko i bezproblemowo łączy się z systemem LS1. Oczywiście, z jego zalet mogą też skorzystać posiadacze przetworników cyfrowo-analogowych innych producentów. Ponieważ Grimm Audio uwielbia tworzyć urządzenia, które świetnie wyglądają, obudowę nieskończenie wszechstronnego odtwarzacza MU1 – stworzoną przez znanego projektanta przemysłowego Michiela Uylingsa – cechuje minimalistyczna elegancja, dzięki której stanie się on klejnotem w każdym wnętrzu.


 

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO