Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)

Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Gryphon Audio Antileon EVO Mono (Para)
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
357.200,00zł
Netto: 290.406,50zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Antileon EVO Mono (Para)
Wyświetleń: 2713
Oblicz ratę

Gryphon Audio Antileon EVO Mono - Wzmacniacz mocy
Jako świadomi konsumenci szukający najlepszej jakości, chcielibyśmy żyć w świecie, w którym zmiany są zawsze warunkowane ewolucyjnymi udoskonaleniami. Niestety, najczęściej premiera nowych urządzeń audio jest działaniem zaplanowanym przez księgowych. Tegoroczny model różni się od zeszłorocznego jedynie kilkoma drobiazgami, pozwoli jednak – jak co roku – wyciągnąć z kieszeni klientów trochę więcej ciężko zarobionych pieniędzy.Gryphon Audio Designs należy do nielicznej grupy producentów audio, którzy nie stosują rytualnej corocznej wymiany produktowego portfolio. Wręcz przeciwnie. Słychać nas jedynie kiedy mamy coś nowego i oryginalnego do powiedzenia To dlatego referencyjne wzmacniacze mocy w czystej klasie A Gryphon Antileon Signature [mono i stereo] wprowadzone na rynek w roku 2000 były dostępne ponad 15 lat. Cynicznie zaplanowane wycofanie produktów ze sprzedaży nie leży w naszej naturze. Antileon Signature, jak każde urządzenie marki Gryphon, został zaplanowany – i zbudowany – z myślą o wielu latach pracy na najwyższym poziomie. Zmieniamy coś jedynie wtedy, kiedy potrafimy zrobić znaczący krok naprzód.


175 - watów czystej klasy A 

Wzmacniacz Antileon Signature, tak jak jego poprzednik – oryginalny Antileon, od premiery zyskał status klasyka. Natychmiast zyskał uznanie wśród znawców high-endu, dla których stał się jednym z najlepszych wzmacniaczy mocy wszechczasów. Doceniono zwłaszcza jego wybitną kontrolę nad najtrudniejszymi kolumnami połączoną z muzykalnością pokazującą pełnię emocji wszystkich nagrań. Warto było poczekać na naszą kolejną premierę. Wzmacniacz Antileon EVO, dostępny w wersji mono- i stereofonicnzej, to kolejny znaczący krok na drodze ewolucji brzmienia.

image2 ANTILEON 7


Prąd to prąd

Nie wszystkie wzmacniacze działają tak samo, nawet jeśli ich publikowane dane techniczne sugerują coś innego. Ekstremalna wydajność prądowa wzmacniacza Gryphon Antileon EVO, na przykład, jest czymś, co trzeba usłyszeć na własne uszy. Jej znaczenia nie odda tabelka z danymi technicznymi.


Moc wzmacniacza [której jednostką jest wat, W] jest de facto ilorazem dwóch czynników, generowanego napięcia [wolt, V] i natężenia prądu [amper, A]. Na papierze, wzmacniacz o wysokim napięciu i niskim natężeniu ma taką samą moc, jak wzmacniacz o niskim napięciu i dużym natężeniu. W rzeczywistości, jakość brzmienia zależy w dużym stopniu od umiejętności generowania przez wzmacniacz krótkich impulsów prądu o dużym natężeniu. Dlatego właśnie Gryphon Antileon EVO, jak i wszystkie wcześniejsze wzmacniacze Gryphon, jest konstrukcją wysokoprądową. Dzięki wybitnej umiejętności generowania pików prądu o dużym natężeniu, Gryphon Antileon EVO jest w pełni kompatybilny z kolumnami o najtrudniejszym przebiegu krzywej impedancji. Każde kolumny pokażą więc w systemie pełnię swoich możliwości.


Bezczelnie bezkompromisowy

W ostatnich latach widać wśród producentów audio wyraźny trend. Rezygnują z budowy mocnych wzmacniaczy klasy A na rzecz bardziej wydajnych konstrukcji o innej topologii. Głoszą przy tym, że są w stanie osiągnąć takie samo brzmienie z mniejszej, lżejszej i chłodniejszej obudowy...Prawda jest jednak nieco inna. Promocja lekkich wzmacniaczy do elementarne ćwiczenie w cięciu kosztów.


Koszty materiałów [zwłaszcza stali i miedzi] poszybowały ostatnio wysoko w górę. Konstruktorzy – opierając się na wskazówkach z działu księgowości – szukają więc dróg obejścia masywnych transformatorów i baterii kondensatorów, które generują rezerwy mocy i dają prąd zamieniany na ostatnim etapie w dźwięk płynący z głośników. Ale to właśnie wielkość i jakość tych komponentów odpowiada za jakość wzmacniacza. Precyzyjnie regulowany zasilacz i możliwość generowania dużego natężenia prądu ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pełnej kontroli i szybkości, które przekładają się na przejrzystość i rozdzielczość.


Mimo szumnych deklaracji, branża audio nie znalazła nowej drogi do lepszego brzmienia. Mamy tylko tańsze sposoby prawie zbliżenia się do celu. W odróżnieniu od wielu produkowanych obecnie końcówek mocy wyposażonych w mizerne zasilacze i najdrobniejsze kondensatory, Gryphon Antileon EVO bezpośrednio po włączeniu pracuje w czystej klasie A, niezależnie od aktualnego obciążenia. Czysta, prawdziwa klasa A oznacza duże transformatory, duże zużycie prądu, olbrzymie ilości ciepła, wielkie radiatory i bardzo, bardzo wysokie koszty. Do czystej magii brzmienia pełnej klasy A nie prowadzą żadne oszczędności.


Nieskończona separacja

W świecie high-endu monobloki występują dość często. Jednak konstrukcja niewielu z nich jest tak konsekwentna i przemyślana, jak Gryphon Antileon EVO Mono. Większość [około 90%] producentów "idzie na skróty" i projektuje monobloki po prostu mostkując istniejący już wzmacniacz dwukanałowy. Połączenie dwóch kanałów daje wzmacniacz o nominalnie większej mocy. Niestety, zwiększane są przy tym również zniekształcenia. O połowę spada również współczynnik tłumienia i – co chyba najważniejsze – mostkowanie zwiększa dwukrotnie impedancję wyjściową przez co możliwości prądowe wzmacniacza są redukowane o 50%.

Zastosowane w monobloku Antileon EVO równoległe połączenie kanałów o połowę zmniejsza zniekształcenia oraz impedancję wyjściową, zaś zwiększa dwukrotnie współczynnik tłumienia.


 Podwojenie wydajności prądowej pozwala uzyskać pełną kontrolę nad membranami głośników kolumn o impedancji sięgającej 1-Ohm. Fizyczne oddzielenie dwóch kanałów audio w niezależnych obudowach eliminuje wszelkie interakcje między nimi i zapewnia holograficzne obrazowanie, które stało się już znakiem rozpoznawczym firmy Gryphon. Dzięki oddzieleniu zasilaczy, nawet największe chwilowe zapotrzebowanie na prąd w jednym kanale nie ma wpływu na pracę drugiego. Pełna, nieprzerwana dystrybucja prądu o dużym natężeniu prowadzi do niewymuszonej gładkości prezentacji. Nawet przy koncertowych poziomach głośności. Jako konstrukcja jednokanałowa, monoblok Gryphon Antileon EVO korzysta z podwojonej pojemności kondensatorów i ilości tranzystorów. Poprawia to jego współpracę z high-endowymi kolumnami o niskiej czułości, niskiej impedancji i dużych przesunięciach fazowych.


image1 ANTILEON 7


Prąd podkładu klasy A

Gryphon Antileon EVO pracuje z pełnym prądem podkładu klasy A od momentu włączenia i bez przerwy oferuje możliwość generowania pełnego natężenia prądu.

Gryphon unika stosowania układów emulujących klasę A przez zwiększanie prądu podkładu po wykryciu bardzie dynamicznego sygnału. Działanie takich układów jest bowiem zawsze lekko spóźnione. Nie da się bowiem odpowiednio szybko reagować na zmiany sygnału audio - muzyka jest przecież pełna wielu impulsów.

Jeżeli jednak podczas odsłuchów nie jest wymagana praca wzmacniacza Antileon EVO w pełnej klasie A [małe pomieszczenie, wydajne kolumny, niewymagająca muzyka płynąca w tle], na przednim panelu wzmacniacza użytkownik może wybrać pracę w - opracowanym przez firmę Gryphon - trybie zielonego prądu podkładu. Jeżeli w systemie pracuje przedwzmacniacz Gryphon wyposażony w Green Bias Link, prąd podkładu jest automatycznie dostosowywany do wybranego ustawienia głośności. Masywne rezerwy energii są wtedy dostępne na wyciągnięcie ręki – w dowolnej chwili można wrócić do klasy A.


Wewnątrz obudowy

Pod górną pokrywą obudowy wzmacniacza mocy Gryphon Antileon EVO dzieje się bardzo dużo. Przecież to w pełni dyskretna, całkowicie zbalansowana końcówka mocy wyposażona w olbrzymie baterie kondensatorów.

Dwa zaprojektowane dedykowane transformatory toroidalne 1500W są mechanicznie izolowane od obudowy. Specjalna żywica epoksydowa służy do tłumienia ich wibracji. Dodatkową izolację zapewnia specjalny system zawieszenia ekranowanej obudowy transformatora wewnątrz wzmacniacza.


Oprócz ekranowanej obudowy transformatora, wewnątrz chassis Antileon EVO zastosowano jedynie materiały niemagnetyczne.

Osobna sekcja driwera wyposażona jest we własny regulowany zestaw kondensatorów Gryphon zasilanych z osobnych uzwojeń transformatora. Wyjątkowy projekt układu zapewnia optymalny transfer ciepła wewnątrz obudowy.


Kondensatory omijające znajdują się blisko tranzystorów wyjściowych a nie tak, jak zwykle razem z dużymi kondensatorami. Znacząco poprawia to jakość brzmienia w zakresie wysokich częstotliwości. Okablowanie wewnętrzne skrócono do minimum. W zasadzie składa się jedynie z odcinka pokrytego złotem srebrnego przewodu Gryphon Guideline Reference. Dwa zestawy opracowanych przez firmę Gryphon terminali głośnikowych pozwalają na bi-wiring i akceptują każdy rodzaj zakończenia przewodów głośnikowych.


Bezpieczeństwo i diagnostyka

Wyjątkowy, nieinwazyjny system zapewnia pełną ochronę wzmacniacza przed awariami Gryphon Antileon EVO nie wpływając na jakość jego brzmienia. Wzmacniacz jest wyjątkową konstrukcją – nie wymaga obecności w torze sygnałowym degradujących dźwięk przekaźników. Gryphon Antileon EVO wyposażony jest w program detekcji błędów, który po naciśnięciu przycisku na przedniej ściance uruchamia serię testów monitorujących działanie układu.


Wygląd i wykończenie

Wiedząc, że Antileon EVO będzie ważnym elementem każdego wnętrza, w którym się znajdzie, jego twórca Flemming E. Rasmussen [wykształcony projektant przemysłowy] stworzył mocny graficznie projekt wyglądu zewnętrznego wzmacniacza. Jest on zarówno optymalny pod względem sonicznym, jak i elegancko designerski. Antileon EVO Stereo, przypominając nowoczesną rzeźbę, może być ozdobą wnętrz urządzonych w dowolnym stylu.

Każdy element chassis jest zamontowany z ekstremalną precyzją. Połączenie wykonanych z minimalnymi tolerancjami części tworzą razem strukturę wolną od rezonansów i tłumiącą niepożądane wibracje. Perforowana płyta górna ułatwia oddawanie ciepła.


Panel przedni wykonany jest z czarnego akrylowego bloku grubości 40mm. Mieści on również wyświetlacz i wygodne przyciski sterujące pracą wzmacniacza. Akryl w tej postaci jest dużo droższy od aluminium. Gryphon wybrał go jednak ze względu na wrażenia stricte estetyczne: głęboki połysk oraz teksturalny kontrast akrylu z otaczającym aluminium wywierają niesamowite wrażenie.


Za wyjątkiem przedniego panelu, cała powierzchnia zewnętrzna wzmacniacza Antileon EVO to szczotkowane, anodyzowane na czarno aluminium. Zagłębione główki śrub są zupełnie niewidoczne. Wzmacniacz mocy Gryphon Antileon EVO ze swoim brzmieniem, jakością budowy i wyglądem zewnętrznym wprowadza właściciela w świat emocji na niespotykanym dotąd poziomie intensywności. DANE TECHNICZNE:


  Sterowanie Sterowanie dotykowe przez podświetlane piktogramy na panelu czołowym

  Moc RMS Czysta klasa A 150W, 175W/8Ohm, 1400W/1Ohm,  7500W / 1/4Ohm

  Moc szczytowa 7500W

  Ustawienia prądu podkładu 3 nastawy prądu podkładu: wysoki, średni i niski

  lub BIAS automatyczny poprzez układ Green Bias

  Odstęp od zakłóceń < -78dB

  nieważony w paśmie 20Hz-20kHz

  Odstęp od zakłóceń < -81dB

  ważony A

  Dynamika 111dB 

  Poziom zniekształceń (THD+N) < 0,06% przy 50W

  < 1% przy 175W / 8Ohm

  Czułość wejściowa 1,055V 

  Wzmocnienie +31dB

  Pasmo przenoszenia 0 - 350KHz

  Separacja kanałów nieskończona

  Impedancja wejściowa 10kOhm

  Impedancja wyjściowa < 0,02Ohm

  Wejścia 1 x pozłacane gniazdo XLR

  gniazdo triggera 12V

  Wyjścia 2 pary pozłacanych terminali głośnikowych

  Pobór mocy w stanie gotowości < 0,5W

  Pobór mocy w stanie jałowym 500W (bias wysoki), 175W (bias średni), 75W (bias niski)

  Pobór mocy maksymalny 2700W

  Pojemność kondensatorów 670 000 uF

  Rodzaj wtyczki zasilania 20A C19

  Wymiary 57 (szer.) x 26 (wys.) x 60 (głęb.)

  Waga 84 kG

  Inne parametry techniczne Układ sygnałowy zbalansowany

  Brak globalnej pętli sprzężenia zwrotnego

  Okablowanie wewnętrzne marki Gryphon

  Brak przekaźników w ścieżce sygnałowej

  Zabezpieczenia poza ścieżką sygnałową

  Płytki elektroniczne wg specyfikacji militarnej

  80 tranzystorów mocy na kanał

  Krótka ścieżka sygnałowa

  Ciche transformatory toroidalne Holmgren z ekranem magnetycznym

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

  Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

  Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

  Zespół projektowy Gryphon

  Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

  Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

  Skąd nazwa Gryphon?

  Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

  Produkcja i kontrola jakości 

  Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

  Filozofia Gryphon Audio

  Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO