Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Diablo 120 DAC

Gryphon Audio Diablo 120 DAC
Gryphon Audio Diablo 120 DAC
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
21.100,00zł
Netto: 17.154,47zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Diablo 120 DAC
Wyświetleń: 3295
Oblicz ratę

Gryphon Audio Diablo 120 DAC - Przetwornik cyfrowo-analogowyModuł Diablo 120 DAC doskonale rozszerza możliwości nowego wzmacniacza zintegrowanego Gryphon Diablo 120. Po zainstalowaniu modułu, wyświetlacz wzmacniacza Diablo 120 podaje informacje dotyczące wybranego źródła, formatu sygnału PCM/DSD, częstotliwości próbkowania i aktywnych filtrów.


Moduł Diablo 120 DAC – oparty na układzie innowacyjnego, wielokrotnie nagradzanego przetwornika Gryphon Kalliope - może być zainstalowany w fabryce podczas montażu wzmacniacza Diablo 120 lub później, w razie potrzeby.


Moduł Diablo 120 DAC wyposażony jest w cztery wejścia cyfrowe [USB, zbalansowane AES/EBU 115 Ohm, optyczne TOSlink i BNC 75 Ohm dla źródeł S/PDIF]. Wejście USB przyjmuje sygnał PCM do 32-bitów/384kHz oraz DSD [Windows do DSD 512, MacOs do DSD 128, Linux do DSD128 DoP]. Gniazda BNC oraz XLR przyjmują sygnał PCM do 32-bitów/192kHz zaś TOSlink – PCM do 24-bitów/96kHz.

Kompatybilność formatów dla różnych wejść może się zmienić wraz z rozwojem technologii. Możliwe jest bowiem dostosowanie modułu Diablo 120 DAC do obróbki formatów, które mogą pojawić się w przyszłości.


DANE TECHNICZNE:


  Oryginalna analogowa analogowa Dual Mono klasy A.

  Brak negatywnego sprzężenia zwrotnego

  Sabre ES9018 High-End D / A konwerter

  Wejście USB kompatybilne z następującymi formatami audio przez PC / MAC / Linux: PCM: 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192, 352,8 i 384 kHz, do 32 bitów DSD przez USB: DSD64 (2,822 MHz, 3,072 MHz), DSD128 (5.644 MHz, 6.144 MHz), DSD256 * (11.2896 MHz) i DSD512 * (22.5792 MHz)

  Wejścia XLR, BNC zgodne z PCM: 22,05, 24, 32, 44,1, 48, 64, 88,2, 96, 176,4 i 192 kHz, do 32 bitów

  Wejście TOSLink zgodne z PCM: 22,05, 24, 32, 44,1, 48, 64, 88,2 i 96 kHz

  Wybierane przez użytkownika cyfrowe filtry roll-off PCM i DSD

  Zoptymalizowany pod względem temperatury oscylator o ultra niskim jitterrze z dokładnością lepszą niż 5 części na milion

  Zasilacz Super-Capacitor (12,5 Farad!) Do modułu USB - działa jak prawdziwe zasilanie bateryjne

  Filtry analogowe PCM pierwszego rzędu i filtry analogowe DSD drugiego rzędu z kondensatorami polipropylenowymi

  Analogowe stopnie wyjściowe z dyskretnymi, ultra-niskimi poziomami hałasu +/- 15VDC regulowane napięcie zasilające dla doskonałego analogowego THD i tłumienia szumów

  Wiele lokalnych regulatorów napięcia dla najlepszego cyfrowego tłumienia hałasu

  Dyskretny, osobny lewy / prawy kanał o wyjątkowo niskim poziomie hałasu dla analogowej sekcji przetwornika ES9018

  Bardzo krótka ścieżka sygnału

  Minimalne okablowanie wewnętrzne

  Jedna czterowarstwowa płytka drukowana z miedzią 70μm

  Gniazda na PCB eliminują konieczność okablowania i skracają ścieżkę sygnału

  Pozłacane gniazdo Swiss Neutric XLR dla jednego zbalansowanego źródła 110 AES / EBU

  Pozłacane gniazda BNC 75 Ohm z izolacją teflonową dla jednego źródła S / PDIF

  Jedno wejście optyczne TOSLink

  Zaprojektowany i zbudowany w Danii

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

  Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

  Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

  Zespół projektowy Gryphon

  Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

  Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

  Skąd nazwa Gryphon?

  Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

  Produkcja i kontrola jakości 

  Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

  Filozofia Gryphon Audio

  Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO