Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Diablo 300

Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
PRODUKT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Gryphon Audio Diablo 300
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: Gryphon Audio Diablo 300
 • Waga: 8.00kg
 • Wymiary: 32.00cm x 43.00cm x 14.00cm
Wyświetleń: 1250
72.420,00zł
Netto: 58.878,05zł

Gryphon Audio Diablo 300 - Wzmacniacz zintegrowany klasy high-end.
W trakcie projektowania wzmacniacza Gryphon Diablo 300 nasz zespół inżynierów miał luksus i przywilej wykorzystania koncepcji, komponentów i rozwiązań technologicznych opracowanych na potrzeby świetnego przedwzmacniacza liniowego Gryphon Pandora i wybitnej końcówki mocy Gryphon Mephisto.


Topologia ultratransparentnego, całkowicie zbalansowanego układu regulacji głośności pozwala wykorzystać pełnię możliwości obu wejść zbalansowanych. Inaczej niż w większości półprzewodnikowych układów regulacji głośności, które wprowadzają do ścieżki sygnałowej szereg rezystorów, Diablo 300 dla każdego możliwego ustawienia głośności wykorzystuje nie więcej niż dwa rezystory.


Ekstremalnie szeroka odpowiedź częstotliwościowa Diablo 300 [od 0,5Hz do 350kHz] oraz jego nominalna moc wyjściowa [300W dla 8 Ohm] reprezentują znaczący postęp konstrukcji wzmacniacza względem pierwszej integry Diablo. Wysoka wydajność prądowa Diablo 300 pozwala podwoić moc do 600W dla 4 Ohm i osiągnąć zadziwiające 950W dla 2 Ohm. Podane liczby jasno pokazują, że Diablo 300 bez najmniejszej chwili wahania wysteruje nawet najtrudniejsze kolumny. Gryphon Diablo 300 wyposażony jest w zespół kondensatorów łącznej pojemności 68000 pF i wykorzystuje lokalne aktywne regulatory przepływu, co znacząco zmniejsza poziom szumu w porównaniu do regulowanego diodą Zenera niskonapięciowego zasilacza w oryginalnym Diablo.


image1 DIABLO 300 DETALJE 3Opcja cyfrowa i winylowa

W czasie zakupu, lub później – w razie potrzeby, wzmacniacz Gryphon Diablo 300 może być wyposażony w moduł przetwornika cyfrowo-analogowego PCM/DSD wykorzystujący architekturę innowacyjnego przetwornika Gryphon Kalliope. Moduł rozszerza listę wejść wzmacniacza o pięć wejść cyfrowych [USB, AES/EBU 115 Ohm, optyczne i podwójne S/PDIF 75 Ohm]. Wejście USB przyjmuje sygnał PCM do 32-bitów/384kHZ oraz DSD [Windows do DSD512, MacOS do DSD128, Linux do DSD128DoP]. Pozostałe wejścia cyfrowe przyjmują sygnał do 24-bitów/192kHz. Gotowy do rozwoju moduł przygotowany jest na cyfrowe formaty, które mogą pojawić się w przyszłości. Miłośnikom płyt winylowych, zgodnie z najlepszą tradycją firmy Gryphon, Diablo 300 oferuje również miłośnikom płyt winylowych możliwość zastosowania dedykowanego przedwzmacniacza gramofonowego MM/MC.


Wyjątkowe funkcje

Gryphon Diablo 300 wyposażony jest w pełnozakresowe wyjście subwofera. Stosowanie wzmacniacza w systemach kina domowego ułatwia by-pass sygnału, który może napędzać kolumny centralne bez potrzeby przepinania kabli lub ponownej kalibracji zestawu podczas przełączania między działaniem w trybie stereo a kinem domowym. Odpowiednia konfiguracja Diablo 300 umożliwia automatyczne wyrównanie głośności dla wszystkich wejść, co chroni sprzęt i uszy użytkownika przed wstrząsem związanym ze zmianą źródła sygnału. Pokrętło głośności jest połączone z funkcją wyciszenia. Uniemożliwia to zwiększenie głośności po aktywacji wyciszenia i eliminuje ryzyko uszkodzenia kolumn. 


 Dzięki całkowitej rezygnacji z pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego, brzmienie Diablo 300 wolne jest od delikatnego spowolnienia spowodowanego wysyłaniem sygnału wyjściowego do pętli komparatora, gdzie dodatkowo powstawały zniekształcenia intermodulacyjne. Kolejne ważne punkty układu to przeskalowane zasilacze, wysoki prąd podkładu klasy AB, zastosowanie najlepszych audiofilskich komponentów montowanych [praktycznie bez lutowania punkt do punktu] do dwu- i czterowarstwowych płytek zgodnych ze specyfikacjami militarnymi. 


image3 DIABLO 300 DETALJE 2


Na etapie wzmocnienia napięciowego Diablo 300 wykorzystuje nowe tranzystory o niskiej pojemności i zwiększonej wydajności prądowej, co zwiększa pasmo odpowiedzi częstotliwościowej i przyśpiesza narastanie sygnału. Diody emisyjne oryginalnego Diablo zostały wymienione na komponenty nieidukcyjne. Zasilacze, osobne dla każdego stopnia wzmacniającego, oparto wyłącznie o polipropylenowe kondensatory sprzęgające połączone równolegle z kondensatorami elektrolitycznymi wysokiej klasy.


Do rozpraszania ciepła generowanego podczas pracy Diablo 300 służą masywne radiatory, dwukrotnie większe od tych, które stosowano we wzmacniaczu Diablo. Bateria radiatorów została w bardzo przemyślany sposób wkomponowana w elegancką obudowę wzmacniacza Diablo 300. Jego stylowy wygląd w niczym nie przypomina  jednakowych laboratoryjnych klocków tak częstych w świecie dzisiejszego high-endu.


Dla dalszej ochrony można skonfigurować stały poziom wzmocnienia po włączeniu urządzenia oraz maksymalny poziom wzmocnienia.


Zaawansowany układ ochronny stale monitoruje najważniejsze parametry pracy Diablo 300. Po wykryciu jakiegokolwiek błędu wzmacniacz jest wyłączany.


Solidne, wykonane dla firmy Gryphon, terminale głośnikowe akceptują każdy rodzaj zakończenia przewodów a wejście i wyjście wyzwalacza 12V DC zapewnia jego pełną integrację z domowym systemem audio.


DANE TECHNICZNE:


  Sterowanie Sterowanie dotykowe przez podświetlane piktogramy na panelu czołowym

  Moc RMS 2 x 300W (8 Ohm), 2 x 600W (4 Ohm), 2 x 950W (2 Ohm)

  Moc szczytowa 950W

  Odstęp od zakłóceń < -85dB

  nieważony w paśmie 20Hz-20kHz

  Odstęp od zakłóceń < -88dB

  ważony A

  Dynamika 111dB 

  Poziom zniekształceń (THD+N) < 1% przy 300W/8Ohm

  Czułość wejściowa 0,617V

  Wzmocnienie +38dB

  Pasmo przenoszenia 0 - 350KHz

  Separacja kanałów > 120dB

  Impedancja wejściowa 40kOhm, 20kOhm

  Impedancja wyjściowa 0,019Ohm

  Wejścia 2 x XLR

  3x RCA, 

  Wyjścia 2 x RCA, para pozłacanych terminali głośnikowych

  Pobór mocy w stanie gotowości < 0,5W

  Pobór mocy w stanie jałowym 200W 

  Pobór mocy maksymalny 1900W 

  Pojemność kondensatorów 68000 uF 

  Rodzaj wtyczki zasilania 15A C13

  Wymiary 48 cm x 23.5 cm x 46 cm 

  Waga 38.1 kg 


  Inne parametry techniczne Okablowanie wewnętrzne marki Gryphon
  Brak przekaźników w ścieżce sygnałowej
  Zabezpieczenia poza ścieżką sygnałową
  Płytki elektroniczne wg specyfikacji militarnej
  Krótka ścieżka sygnałowa
  Ciche transformatory toroidalne Holmgren z ekranem magnetycznym

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry
  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO