Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Essence

Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Gryphon Audio Essence
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: Essence
Wyświetleń: 2762
80.100,00zł
Netto: 65.121,95zł
Oblicz ratę

Gryphon Audio Essence - PrzedwzmacniaczSystem wzmacniający klasy A Gryphon Essence składający się ze wzmacniacza oraz przedwzmacniacza został opracowany w oparciu o konstrukcje z najwyższej klasy: stereofonicznych i monofonicznych wzmacniaczy mocy Mephisto oraz przedwzmacniacza Pandora. Bezkompromisowe i minimalistyczne podejście konstrukcyjne

Konfiguracja dual mono przedwzmacniacza zapewnia możliwie najkrótszą ścieżkę sygnału przy minimalnym okablowaniu wewnętrznym znajdującym się w całości poza ścieżką sygnałową. W trosce o najwyższą wierność brzmienia, rzadko przydatne układy, takie jak kontrola tonów, kontrola balansu, połączenia słuchawek, przełączanie w tryb mono, inwersja polaryzacji i inne zostały usunięte, zmniejszając w ten sposób do absolutnego minimum przesłuch międzykanałowy, zniekształcenia czy podbarwienia dźwięku.

Gryphon Essence jest czysto liniowym przedwzmacniaczem z dwoma zbalansowanymi wejściami XLR i trzema pojedynczymi wejściami RCA. Jedynymi przewodami wśród okablowania wewnętrznego są: krótki przewód uziemiający, taśmy wyświetlacza i przewody zasilania prądem przemiennym, zamontowane w ekranowanym kanale od tylnego gniazda IEC do przełącznika zasilania, tak aby zminimalizować zakłócenia 50/60 Hz. W ścieżce sygnałowej zatem nie ma w ogóle żadnych przewodów. 

Jeśli używasz kompatybilnego wzmacniacza mocy klasy A marki Gryphon, możesz wykorzystać specjalny przewód połączeniowy między gniazdami oznaczonymi GREEN BIAS na przedwzmacniaczu i wzmacniaczu, w celu automatycznej regulacji wartości prądu podkładu wzmacniacza mocy.

Wyczerpujące badania i sesje odsłuchowe poprzedzały wybór każdej części składowej, a wiele oryginalnych, zastrzeżonych części zostało zaprojektowanych i zbudowanych specjalnie dla firmy Gryphon. Ponieważ konstruktorzy Gryphon zwracają uwagę na każdy aspekt obwodu elektronicznego i w pełni rozumieją cel i funkcję każdej części w ramach całości, mogli optymalizować parametry w każdym aspekcie przed przejściem do następnego kroku. Zapewnia to prostotę, krótką ścieżkę sygnału i spójność w obrębie jednego, dobrze zdefiniowanego celu: czystości przekazu muzycznego.


Funkcje dostępne w MENU przedwzmacniacza

Zakres w pełni regulowanych elementów menu sterowanych mikroprocesorem obejmuje nazewnictwo wejść sygnału - składające się z maksymalnie ośmiu znaków, maksymalny poziom sygnału, poziom początkowy sygnału, dopasowanie poziomu wejściowego w zakresie regulacji do 8 dB, dedykowanie wejścia dla systemu kina domowego w celu integracji z procesorem lub wzmacniaczem wielokanałowym, jasność wyświetlacza wybieraną przez użytkownika (100/75/50/25%, Wył.), powrót do ustawień fabrycznych oraz Gryphon Green Bias.

Maximum Level – funkcja ta pozwala na wybranie i zapisanie w pamięci przedwzmacniacza maksymalnego poziomu głośności, którego nie można przekroczyć ręcznie ani zdalnie, dopóki ustawienie to nie zostanie skasowane. W ten sposób zarówno wzmacniacz mocy i głośniki są chronione przed kosztownymi uszkodzeniami.

Start-Up Level – funkcja ta pozwala na wybranie i zapisanie w pamięci przedwzmacniacza domyślnego poziomu głośności, który zostanie automatycznie ustawiony przez przedwzmacniacz za każdym razem, po jego uruchomieniu.

Level Matching – funkcja, dzięki której można automatycznie dopasować poziomy sygnału dla źródeł o niskiej i wysokiej wartości wzmocnienia. Dopasowanie odbywa się za pomocą tłumika głośności, bez dodatkowych elementów na ścieżce sygnału.

Green Bias (aktywny tylko wtedy, gdy przedwzmacniacz Gryphon Essence jest podłączony do wzmacniacza mocy Gryphon pracującego w klasie A, za pośrednictwem łącza sterującego Green Bias). Funkcja Green Bias umożliwia automatyczne przełączanie między trybem pracy w 50%, 75% lub 100% klasie A - bez degradacji właściwości brzmieniowych.


Opcjonalne moduły

Przedwzmacniacz Essence oferuje opcję instalacji przedwzmacniacza gramofonowego lub modułu DAC w momencie zakupu lub w późniejszym terminie. Jeśli system składa się zarówno ze źródeł analogowych, jak i cyfrowych, polecane jest zainstalowanie modułu DAC, a przedwzmacniacz gramofonowy, np. Gryphon Sonett można kupić jako oddzielne urządzenie – nie da się bowiem umieścić obu modułów DAC i PSII jednocześnie wewnątrz obudowy przedwzmacniacza Essence.

Moduł Gryphon DAC pasuje idealnie do przedwzmacniacza Essence. Po zainstalowaniu modułu, wyświetlacz Essence informuje o wybraniu wejścia cyfrowego, częstotliwości próbkowania, formacie PCM / DSD i wybranych ustawieniach filtra cyfrowego. Moduł DAC oparty na innowacyjnym, wielokrotnie nagradzanym przetworniku cyfrowo-analogowym Gryphon Kalliope. Moduł oferuje cztery wejścia cyfrowe (USB, symetryczne AES / EBU 115 Ω, optyczne TOSLink i BNC S / PDIF 75 Ω). USB może przetwarzać PCM do 32-bit / 384 kHz, a także DSD (w systemie Windows do DSD512, w Mac OS do DSD128, w Linux OS do DSD128 DoP); poprzez wejścia cyfrowe BNC S / PDIF i AES / EBU do 192 kHz / 32-bit PCM oraz przez TOSLink do 96 kHz / 24-bit PCM. Kompatybilność formatów różnych danych wejściowych może ulec zmianie bez powiadomienia.

Moduł przetwornika DAC przygotowany jest na obsługę dowolnego bieżącego lub mogącego pojawić się w przyszłości formatu cyfrowego wysokiej rozdzielczości.

Moduł przedwzmacniacza gramofonowego PSII MM/MC oparty jest na legendarnym przedwzmacniaczu Legato Legacy. PSII to konstrukcja dual-mono, oferująca znakomitą separację kanałów, zdolna wydobyć każdy detal muzyczny dla uzyskania maksymalnego realizmu brzmienia.


Estetyka i najwyższa jakość wykonania

 Niezrównana jakość wykonania, ergonomia i duma z posiadania – wszystko to składa się na całość koncepcji marki Gryphon - mogą być one w pełni docenione tylko przy bezpośrednim kontakcie z urządzeniami. Charakterystyczne, luksusowe wykończenie każdego produktu Gryphon wynika wprost zarówno z projektu obwodu audio jak i interfejsu użytkownika, w celu osiągnięcia wyjątkowej integracji formy i funkcji.

Wzorowa jakość wykonania łączy szczotkowane, anodowane aluminium z subtelnymi czarnymi akrylowymi detalami, zapewniając niezwykle wyrafinowane doznania estetyczne.


Wybitna jakość brzmienia

Od samego początku każdy produkt Gryphon oferował wyjątkową jakość dźwięku, wystawną stylistykę i doskonałą przyjazność dla użytkownika, zaspokajając potrzeby wymagającego audiofila, który oczekuje muzykalności, wygody i estetyki, a wszystko to bez jakichkolwiek kompromisów.

Jakość basu oferowana przez urządzenia serii Essence jest po prostu doskonała: mocna, dobrze zdefiniowana, z masywnym atakiem, to demonstracja nieskrępowanej mocy. 

Bogactwo szczegółów i precyzja przetwarzania basów i wysokich częstotliwości przyczyniają się do zdolności reprodukcji przez przedwzmacniacz właściwej szerokości i głębokości sceny dźwiękowej, oferując trójwymiarowy realizm i rozmieszczenie instrumentów w obrębie sceny muzycznej.


 DANE TECHNICZNE:


  Max wzmocnienie +18dB

  Pasmo przenoszenia 0.1 Hz – 1 MHz (-3 dB)

  Impedancja wejściowa XLR: 50 kOhm, RCA: 25 kOhm

  Impedancja wyjściowa 15 Ohm XLR, 22.5 Ohm RCA

  Pojemność kondensatorów 2 x 26,000 μF

  Pobór mocy w trybie czuwania < 0.5W

  Wymiary 47 (szer.) x 16.5 (wys.) x 38.5 (głęb.) / kanał

  Waga 13.4 kg netto

  Inne parametry techniczne Konfiguracja dual mono

  Brak globalnej pętli sprzężenia zwrotnego

  W pełni dyskretna topologia obwodów w Klasie A ze sprzężeniem DC

  Sterowany mikroprocesorowo, oparty o przekaźniki, 43-stopniowy układ regulacji wzmocnienia, wykorzystujący ultraprecyzyjną drabinkę rezystorową, w celu zapewnienia jak najlepszych parametrów brzmieniowych

  Bardzo szybki bufor wejściowy wykonany w technologii single-ended, pracujący w czystej klasie A, w celu zapewnienia maksymalnych osiągów brzmieniowych

  Opcjonalny moduł DAC PCM/DSD wyposażony w wejścia: 1 x USB, 2 x SPDIF, 1 AES and 1 optyczne. Częst. próbkowania PCM do Fs = 384 kHZ, DSD do DSD512 (8xDSD)

  Opcjonalny moduł przedwzmacniacza gramofonowego PSII - oparty o legendarny przedwzmacniacz Gryphon Legato Legacy

  Lokalne kondensatory odsprzęgające dla maksymalnego tłumienia szumów

  Dopasowanie poziomu sygnału wejściowego dla poszczególnych wejść w celu zapobieżenia niepożądanym skokom głośności

  Ekstremalnie krótka ścieżka sygnałowa bez przewodów

  Minimalna ilość okablowania wewnętrznego poza ścieżką sygnałową

  Złocone szwajcarskie gniazda XLR firmy Neutrik dla dwóch wejść zbalansowanych i jednego wyjścia

  Złocone gniazda RCA z izolacją teflonową dla 3 wejść i 1 wyjścia

  Nieregulowane wyjścia zbalansowane i niezbalansowane AV, w celu integracji z zewnętrznym wzmacniaczem czy procesorem kina domowego

  Duży fluorescencyjny wyświetlacz dla zapewnienia dobrej widoczności

  Regulowana jasność wyświetlacza (100/75/50/25%, Wył.)

  Podświetlane, sensorowe przyciski sterujące na panelu czołowym

  Wejście i wyjście wyzwalacza 12V DC

  Wyjście połączeniowe Green Bias w celu automatycznej regulacji prądu podkładu w podłączonym dowolnym wzmacniaczu mocy firmy Gryphon

  Stylowy nadajnik zdalnego sterowania

  Aktualizacja oprogramowania wewnętrznego poprzez PC lub klucz USB

  Certyfikat CE

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

  Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

  Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

  Zespół projektowy Gryphon

  Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

  Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

  Skąd nazwa Gryphon?

  Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

  Produkcja i kontrola jakości 

  Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

  Filozofia Gryphon Audio

  Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO