Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Essence Stereo

Gryphon Audio Essence Stereo
Gryphon Audio Essence Stereo
Gryphon Audio Essence Stereo
Gryphon Audio Essence Stereo
Gryphon Audio Essence Stereo
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU
Gryphon Audio Essence Stereo
Gryphon Audio Essence Stereo
Gryphon Audio Essence Stereo
Gryphon Audio Essence Stereo
Gryphon Audio Essence Stereo
Gryphon Audio Essence Stereo
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
107.700,00zł
Netto: 87.560,98zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Essence Stereo
Wyświetleń: 3156
Oblicz ratę

Gryphon Audio Essence Stereo - Stereofoniczny wzmacniacz mocy w klasie A

 
 

 

W roku 2020 Gryphon będzie świętował 35 lat badań i innowacji, powszechnie uznawany jest za jedną z najbardziej wpływowych marek klasy high-end w Skandynawii - i na świecie. Nazwa Gryphon od dawna jest wyznacznikiem doskonałości w każdym aspekcie projektowania audio, od wzmacniaczy przez głośniki aż po cyfrowe źródła dźwięku.

 

 

Wszystko zaczęło się od pierwszego wzmacniacza mocy Gryphon, modelu DM100: posiadał 100 watów w czystej klasie A, regulowany prąd podkładu, tryb dual mono, ekstremalnie szerokie pasmo przenoszenia i wiele więcej. Urodzony jako klasyk, Gryphon DM100 natychmiast stał się jednym z najbardziej uznanych wzmacniaczy wszechczasów.

 

Stworzony w 1991 roku w zgodzie z filozofią projektową Gryphona, model DM100, od samego początku definiuje uczciwy, wciągający i całkowicie muzykalny charakter brzmienia, torując drogę dla naszego obecnego flagowego modelu, Gryphon Mephisto.

 

Gryphon Essence posiada takie samo wielkie serce, jak jego najlepsi poprzednicy, Gryphon Colosseum i Mephisto, charakteryzując się poziomem kontroli i rozdzielczości brzmienia podobnymi do tych, które są charakterystyczne dla jego większych braci.

 

Essence jest Twoim bezpośrednim przewodnikiem muzycznym, odznaczającym się neutralnością dźwiękową, czystością tekstur i dynamiczną swobodą, zdefiniowaną zarówno przez to, co pominęliśmy, jak i przez to, co zaimplementowaliśmy.

 

Symetryczna polaryzacja zasilania prądem przemiennym dla wersji dwukanałowej poprawia przenoszenie transjentów, głębię sceny dźwiękowej i oddanie aury oraz przestrzeni nagrania.

 

Przy bardzo szerokim pasmie przenoszenia (0.5 Hz – 350 kHz, +0 dB, -3 dB), Gryphon Essence odznacza się mocą 50W (8 W), 100W (4 W), 190W (2W) w wersji stereofonicznej i odpowiednio 50W (8 W), 100W (4 W), 200W (2W), w wersji monofonicznej – wszystko w czystej klasie A. Te wyjątkowe wartości gwarantują stabilność przy każdym obciążeniu głośnika.

 

Gryphon przywiązuje ogromną wagę do sekcji zasilających. Konstrukcja dual mono wykorzystuje specjalnie skonstruowany, ekranowany transformator toroidalny o wysokiej wydajności prądowej. Stopień wyjściowy i stopień sterujący wykorzystują osobne zasilacze do skutecznej izolacji stopnia wyjściowego od stopnia wejściowego. Oddzielny transformator dla obwodów sterowania i wyświetlacza izoluje je od ścieżki sygnału.

 

Teraz Gryphon Essence przybliża nas do niekończących się poszukiwań bardziej naturalnej i przekonującej iluzji muzycznej. Lata eksperymentów i szeroko zakrojone badania w dziedzinie topologii obwodów oraz jakości i niezawodności komponentów, zaowocowały opracowaniem wzmacniacza, który od razu zachwyca zdolnością płynnego oddania nawet najbardziej wymagających przejść muzycznych, niezależnie od poziomu głośności. Ze względu na stałe wysokie rezerwy mocy dostępne przez cały czas, Essence po prostu „nie widzi” głośnika, więc jego bierne obciążanie zestawem głośnikowym nie może pogorszyć działania wzmacniacza. W przeciwieństwie do innych wzmacniaczy dużej mocy, bezkompromisowa, czysta topologia klasy A Gryphona pozwala wzmacniaczom serii Essence oferować na każde żądanie ekstremalne rezerwy mocy w połączeniu z wyrafinowaniem i delikatnością prezentacji muzycznej.

 

Podstawową filozofią marki Gryphon jest, aby cała elektronika w łańcuchu odtwarzania sygnału była idealnie neutralna i nie dodawała ani nie odejmowała niczego od nagrania, bez względu na to, jak „atrakcyjne” mogą być takie zniekształcenia. Wzmacniacze serii Essence są z natury produktem dla tych nielicznych szczęśliwców, którzy mogą sobie pozwolić na takie oświadczenie, podobnie jak są produktem dla rosnącej liczby audiofilów, którzy szukają czystości w odtwarzaniu muzyki. Są wreszcie produktami dla miłośników muzyki, którzy szanują zarówno muzyków, jak i inżynierów nagrań, na tyle, aby powstrzymać się od dodawania lub odejmowania czegokolwiek w stosunku do pierwotnej intencji nagrania.

 

Topologia obwodu

Kontrola to wyzwanie, a wzmacniacze serii Essence są przystosowana do tego, aby przejąć kontrolę nad nawet najbardziej okrutnymi i koszmarnych zestawami głośnikowymi stanowiącymi obciążenie dla wzmacniacza. W sekcji wyjściowej zastosowano bipolarne tranzystory wyjściowe Sanken, które oprócz wyjątkowych walorów dźwiękowej odznaczają się także wyjątkową niezawodnością. Essence Stereo wykorzystuje 20 tranzystorów na kanał, podczas gdy Essence Monoblock oferuje 40 takich urządzeń na jednostkę. Od tych tranzystorów można zażądać dostarczenia ogromnej ilości chwilowej mocy szczytowej bez przeciążenia.

 

Oddzielna sekcja sterująca posiada własne zasilanie pochodzące z indywidualnych uzwojeń umieszczonych na niestandardowych transformatorach toroidalnych. Unikalna konstrukcja mechaniczna zapewnia optymalne sprzężenie termiczne między sekcją sterowania a stopniami wyjściowymi. Sekcja sterująca posiada własny duży zestaw wysokiej jakości kondensatorów.

 

Zestaw kondensatorów mocy w wersji Stereo odznacza się zdumiewającą pojemnością 440 000 µF i 880 000 µF w wersji Mono - w obu wersjach sprzęganych przez wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe w całym zasilaczu.

 

Układy zabezpieczające

Unikalny, nieinwazyjny system ochrony zapewnia niezawodną, ​​bezproblemową ochronę bez uszczerbku dla czystości sygnału i prostoty ścieżki sygnału.

 

Kiedy na wejściu wzmacniacza wykryte zostanie napięcie stale lub HF, wzmacniacz wyciszy się, dopóki błąd nie zostanie naprawiony.

 

Sygnał wyjściowy jest stale porównywany z wejściem, tak że wystąpienie jakichkolwiek różnic, wykraczających poza z góry określone granice (zwykle stan zwarcia), powoduje wyciszenie wzmacniacza, do momentu wyeliminowania źródła błędu.

 

Temperatura radiatora jest stale monitorowana przez termistor. W przypadku przegrzania (temperatura powyżej 90 ° C) następuje wyłączenie wzmacniacza. Normalna praca zostanie wznowiona po osiągnięciu bezpiecznej temperatury pracy.

 

Zrezygnowano z globalnego ujemnego sprzężenia zwrotnego, a sprzężenie prądem stałym wykorzystuje obwody serwo prądu stałego. Wewnętrzne okablowanie na ścieżce sygnałowej jest ograniczone do absolutnego minimum.

 

Gryphon Essence wykorzystuje całkowicie niezależny transformator i zasilacz do obwodów wyświetlacza i sterowania, skutecznie zapobiegając przedostawaniu się szumów cyfrowych generowanych przez te obwody do obwodów wzmacniacza.

 

Klasa A

Praca w czystej klasie A zawsze była punktem odniesienia dla Gryphona, po prostu dlatego, że nic z naszego doświadczenia nie może się równać z dźwiękową finezją czystej klasy A

 

Niestety, prawdziwa klasa A jest dziś jeszcze rzadsza niż wtedy, gdy pierwotnie wprowadziliśmy na rynek wzmacniacz DM100. Rosnąca świadomość konsumentów zmusiła niektórych producentów do zaprzestania publikacji oburzających, bezpodstawnych twierdzeń na temat mocy klasy A, które istniały tylko w rozgorączkowanej wyobraźni jakiegoś „eksperta” marketingowego.

 

Jednak wciąż rośnie liczba tak zwanych „nowych” topologii klasy A opartych na automatycznej regulacji prądu podkładu, które w jakiś sposób pozwalają wzmacniaczowi wykryć, kiedy prąd podkładu powinien wzrosnąć, aby zapewnić stałą wydajność klasy A.

 

Gdyby coś takiego działało, jak twierdzono, byłoby to równoznaczne z ponownym napisaniem praw fizyki. Aby wzmacniacz mógł zwiększyć prąd podkładu i ustabilizować się termicznie, aby natychmiast sprostać zmianom dynamicznym na wejściu, musiałby być w stanie przewidzieć, co będzie dalej na nagraniu. Auto-biasing z natury może reagować tylko na coś, co już się wydarzyło, a prąd podkładu będzie zmieniać się w górę i w dół w desperackiej próbie podążania za ostatnią nutą.

 

Mówiąc wprost, nie ma czegoś takiego jak „darmowy lunch”, jeśli chodzi o czystą klasę A, więc stwierdzamy bez przeprosin: Prawdziwa, czysta klasa A oznacza ciężkie transformatory, bardzo duże radiatory, dużo ciepła, dużo prądu, drogie części i kosztowny montaż.

 

Doceniamy i popieramy wszelkie wysiłki w celu oszczędzania energii i zachowania naszych globalnych zasobów, ale nasze badania nad staraniami o uzyskanie wydajności klasy A z alternatywnych topologii wzmacniaczy jasno pokazują, że po prostu nie ma substytutu czystej magii czystej klasy A.

 

Jednak w oparciu o dokładną analizę typowych sytuacji odsłuchowych opracowaliśmy Gryphon Green Bias (zielony, aby znacznie zmniejszyć wpływ na środowisko). Green Bias oferuje prawdziwą, czystą klasę A przy znacznie niższym zużyciu energii.

 

Dowolna kombinacja przedwzmacniacza i wzmacniacza Gryphon ze sterowaniem Green Bias pozwala użytkownikowi wybrać ilość klasy A wymaganą do pełnego uruchomienia głośników w klasie A w danym momencie, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak czułość głośnika, wielkość pokoju, dynamika muzyczna i ogólny poziom głośności. Regulowany prąd podkładu klasy A jest wydajnym, wygodnym sposobem zmniejszenia zużycia energii bez obniżania wydajności klasy A.

 

Podczas gdy Green Bias nie oferuje ekstremalnie niskiego zużycia energii klasy A / B, ani nawet niskiego zużycia energii przez systemy „auto biasingu”, oferuje znacznie niższe zużycie energii bez poświęcenia lub kompromisu nawet ułamka jego czystej klasy A.

 

 

 DANE TECHNICZNE:

 

 

 

   

  Moc RMS 2 x 50W @ 8 W, 2 x 100W @ 4 W, 2 x 190W @ 2 W przy 115V/230V

  Wzmocnienie +31dB

  Pasmo przenoszenia 0.3 Hz do 350 kHz (-3 dB)

  Impedancja wejściowa 20kOhm (tryb zbalansowany (20 Hz-20 kHz))

  Impedancja wyjściowa 0.015 Ohm

  Wejścia 1 x pozłacane gniazdo XLR

  gniazdo triggera 12V, gniazdo Green Bias

  Wyjścia 1 para pozłacanych terminali głośnikowych

  Pojemność kondensatorów 440 000 uF dla obydwu kanałów

  Pobór mocy w trybie czuwania < 0.5W

  Rodzaj wtyczki zasilania 1 gniazdo 15A C13, po jednym na kanał

  Wymiary 47 (szer.) x 24 (wys.) x 46 (głęb.) / kanał

  Waga 45kG

  Inne parametry techniczne Konfiguracja dual mono

  20 sztuk wysokoprądowych, bipolarnych tranzystorów mocy na kanał

  Brak globalnej pętli sprzężenia zwrotnego

  Zbalansowany, podwójnie różnicowy układ wejściowy pracujący w Klasie A sterujący szybkim wzmacniaczem napięciowym w klasie A

  W pełni stabilizowany niskoszumny układ zasilający wszystkie stopnie wzmacniacza napięciowego

  Sprzężenie DC servo

  Niezależny od częstotliwości współczynnik tłumienia

  Polipropylenowe kondensatory odsprzęgające lokalne pętle zasilania

  Czterowarstwowe płytki drukowane ze ścieżkami miedzianymi o grubości 70 μm

  Jeden, wykonany na zamówienie, transformator toroidalny o mocy 1350 W

  Niezależne stopnie zasilające dla układów cyfrowych i analogowych

  Układ łagodnego rozruchu, zapobiegający wyzwoleniu bezpieczników w domowej instalacji elektrycznej

  Złocone szwajcarskie gniazda XLR firmy Neutrik dla jednego z wejść na kanał

  Złocone, wykonane na zamówienie terminale głośnikowe

  12V gniazdo triggera do włączania i wyłączania urządzenia

  Automatyczny tryb Green BIAS lub manualna regulacja prądu podkładu (BIAS) Low/High

  Aktualizacja oprogramowania wewnętrznego poprzez PC lub klucz USB

  Nieinwazyjny układ zabezpieczający

  Wyświetlacz LED RGB informujacy o poziomie Biasu High/Low

  Certyfikat CE

   

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

  Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

  Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

  Zespół projektowy Gryphon

  Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

  Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

  Skąd nazwa Gryphon?

  Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

  Produkcja i kontrola jakości 

  Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

  Filozofia Gryphon Audio

  Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO