Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)

Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Gryphon Audio Mephisto Solo (PARA)
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: Mephisto Solo (Para)
Wyświetleń: 2675
543.400,00zł
Netto: 441.788,62zł
Oblicz ratę

Gryphon Audio Mephisto Solo - Wzmacniacz mocy
Mówili, że nie da się tego zrobić. Może mieli na myśli, że nie powinno się tego robić w nieprzyjaznym klimacie globalnego załamania finansowego. Każdy, kto choć trochę zna osiągnięcia założyciela firmy Gryphon Flemminga E. Rasmussena wie, że takie wyzwania wyzwalają w nim najwięcej energii.Kiedy coraz więcej producentów high-endowego sprzętu audio upada lub rezygnuje ze swoich ambicji przyłączając się do produkcji podobnych do siebie gadżetów, Gryphon Audio Designs z dumą wprowadza na rynek najbardziej zaawansowane i trzeba to przyznać - najdroższe konstrukcje w całej historii.


Przedwzmacniacz liniowy Pandora i stereofoniczny wzmacniacz mocy Mephisto z sukcesem łamią dzisiejsze trendy downsizingu i unifikacji.


Pokazują poważnym miłośnikom muzyki nowe możliwości domowych systemów audio. Zaprojektowane dla nielicznych, którzy potrafią docenić brzmienie tego poziomu, Pandora i Mephisto pokazują światu dążenie firmy Gryphon do ciągłej poprawy brzmienia swoich urządzeń.


Krok dalej?

W zasadzie można się było tego spodziewać. Natychmiast po premierze urządzeń Pandora i Mephisto, miłośnicy naszego firmowego brzmienia zaczęli zastanawiać się co można jeszcze poprawić i jaki powinien być następny krok Rasmussena. Nadmiar zniewala.


Tych kilku szczęśliwców spośród najbardziej wymagających miłośników dobrego brzmienia właśnie się doczekało: Gryphon przedstawia monofoniczną końcówkę mocy Mephisto Solo.


Oczywiście, w świecie high-endu monobloki występują dość często. Większość producentów idzie jednak na skróty po prostu mostkując istniejący już wzmacniacz dwukanałowy. Dzięki połączeniu dwóch kanałów otrzymuje się jeden wzmacniacz o większym napięciu i nominalnie większej mocy.


Niestety, są z tym związane nieodłączne efekty uboczne: podwojenie dystorsji, podwojenie impedancji wejściowej [co pogarsza zdolność wzmacniacza do wysterowania kolumn o niskiej impedancji] i zmniejszenie o połowę współczynnika tłumienia [co pogarsza kontrolę wzmacniacza nad ruchem membran przy niskich częstotliwościach].


Gryphon Mephisto Solo rozwiązuje te problemy w elegancki sposób. Dwa kanały są tu połączone równolegle a nie szeregowo. Nie zmienia to napięcia i mocy nominalnej, ale podwaja prąd i zmniejsza zniekształcenia o połowę. Jak zwykle, nieograniczone możliwości prądowe są podstawowym parametrem na który zwracamy uwagę projektując wzmacniacze Gryphon.


image1 MEPHISTODzięki umiejętności generowania dużego natężenia prądu, Gryphon Mephisto Solo zachowuje pełną inegralność sygnału audio nawet przy ekstremalnym reaktywnym obciążeniu ze strony kolumn. Mephisto Solo ze swą nieograniczoną tolerancją na obciążenie pozwala każdym kolumnom pokazać się z najlepszej strony.


Odizolowanie obu kanałów wzmacniacza w całkowicie niezależnych obudowach oferuje dodatkowe istotne zalety. Odrębne zasilacze, regulatory napięcia, stopnie wzmacniające umożliwiają całkowitą eliminację interakcji między kanałami. To, co dzieje się w jednym kanale – np. duży skok głośności – zupełnie nie ma wpływu na to, co dzieje się w drugim kanale.


Całkowita fizyczna izolacja obu kanałów wzmacniacza redukuje przesłuchy między nimi do zera i zapewnia najlepszą możliwą stereofonię.


Gryphon Mephisto Solo napędza kolumny bez żadnego wysiłku. Pełna kontrola nad ruchem membran głośnikowych prowadzi do szerokiej i głębokiej sceny z bogactwem detali pojawiających się na cichszym, ciemniejszym tle. Bas jest lepiej rozciągnięty i bardziej zwarty.


Co więcej, niezależne obudowy monobloków pozwalają na większą elastyczność podczas konfiguracji systemu i jego rozmieszczenia w pomieszczeniu odsłuchowym.


Jakość brzmienia Mephisto Solo zupełnie nie zależy od poziomu głośności. Ten wielki, w przenośni i dosłownie, wzmacniacz zawsze daje świetny dźwięk – tak przy słuchaniu w tle, jak i przy pełnej mocy imprezowej.


Rzut oka pod maskę

Aby osiągnąć ten poziom kontroli, Gryphon Mephisto Solo wyposażony jest w dedykowany transformator Holmgrena oraz baterię kondensatorów zdolnych wygenerować olbrzymi impuls prądowy. W pełni regulowany zasilacz zapewnia długotrwałą stabilność pracy wzmacniacza. Precyzyjna regulacja napięcia i filtracja prądu zasilającego usuwa szkodliwy szum wysokiej częstotliwości i iglice napięcia bez wpływu na wydajność prądową Mephisto Solo. Całkowita eliminacja szumów zasilania poprawia ostrość obrazowania, szybkość oddania transjentów i rozmiar sceny.


image3 MEPHISTO AMP


Gryphon Mephisto Solo został zaprojektowany z zerową pętlą sprzężenia, co pozwala pokazać możliwości najlepszych źródeł analogowych i cyfrowych. Mimo całkowitej eliminacji sprzężenia udało się osiągnąć wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia – sięgające powyżej 350 kHz. Aby osiągnąć optymalną charakterystykę brzmienia, w całym układzie zastosowaliśmy jedynie najlepsze komponenty. Stopień wzmocnienia napięciowego zaprojektowano wokół montowanych powierzchniowo tranzystorów Zetex wysokiej szybkości o minimalnej pojemności i dużym wzmocnieniu [Hfe]. W stopniu wyjściowym znaleźć można doskonałe bardzo szybkie tranzystory Toshiba.


Każda z sekcji wzmacniania napięciowego napędzana jest przez całkowicie symetryczny zasilacz o niskim poziomie szumów. W każdym monobloku zastosowano osiem kondensatorów łącznej pojemności 56000 uF z niską zastępczą rezystancją szeregową, co daje razem 448000uF/100V i wygładza napięcie prądu trafiającego do zasilacza stopnia wyjściowego. Pierwotne i wtórne uzwojenia zbudowanych specjalnie dla Gryphon Mephisto Solo transformatorów Holmgrena izolowane są statycznie. Dzięki eliminacji przekaźników wyjściowych, Gryphon Mephisto osiąga wyjątkowo niską impedancję wyjściową. Przekaźniki muszą radzić sobie z dużymi prądami, co dzieje się kosztem słabej charakterystyki przepływu. Najlepszy przekaźnik to więc ten, którego nie ma. Gryphon zawsze stara się ograniczyć do minimum ilość elementów potencjalnie degradujących brzmienie.


Nieinwazyjna protekcja

Mephisto Solo wyposażony jest efektywne układy chroniące go przed przegrzaniem, powstaniem składowej prądu stałego, zwarciem, nieodpowiednim napięciem zasilania i promieniowaniem RF. Przed skierowaniem sygnału wejściowego do wzmocnienia, podczas miękkiego startu układ na bieżąco analizuje i potwierdza status transformatora, mostków prostownicznych, zasilacza, kondensatorów filtrujących i układów stopni wzmacniających. Ponieważ zaawansowane obwody ochronne Mephisto Solo znajdują się poza ścieżką sygnałową, nie mają one żadnego wpływu na jakość brzmienia. Pozłacane, solidne terminale głośnikowe - wykonane specjalnie dla Mephisto Solo – zapewniają doskonały przepływ prądu i akceptują przewody o każdej średnicy.


Tak jak wyjściowa inspiracja – stereofoniczna końcówka Mephisto – monobloki Mephisto Solo są unikalnym projektem. Zaprojektowano go jako centrum systemu przeznaczonego dla najbardziej wymagających i zaawansowanych miłośników muzyki.


 

 DANE TECHNICZNE:


  Sterowanie Sterowanie dotykowe przez podświetlane piktogramy na panelu czołowym

  Moc RMS Czysta klasa A 200W/8Ohm, 400W/4Ohm, 800W/2Ohm, 1600W/1Ohm

  Moc szczytowa 9000W

  Ustawienia prądu podkładu 3 nastawy prądu podkładu: wysoki, średni i niski

  lub BIAS automatyczny poprzez układ Green Bias

  Odstęp od zakłóceń < -80dB

  nieważony w paśmie 20Hz-20kHz

  Odstęp od zakłóceń < -83dB

  ważony A

  Dynamika 111dB 

  Poziom zniekształceń (THD+N) < 0,06% przy 50W

  < 1% przy 200W / 8Ohm

  Czułość wejściowa 1,13V

  Wzmocnienie +31dB

  Pasmo przenoszenia 0-400kHz

  Impedancja wejściowa 10kOhm

  Impedancja wyjściowa < 0,013Ohm

  Wejścia 1 x pozłacane gniazdo XLR

  gniazdo triggera 12V

  Wyjścia 2 pary pozłacanych terminali głośnikowych

  Pobór mocy w stanie gotowości < 1W

  Pobór mocy w stanie jałowym 700W (bias wysoki), 200W (bias średni), 75W (bias niski)

  Pobór mocy maksymalny 3000W 

  Pojemność kondensatorów 500 000 uF

  Rodzaj wtyczki zasilania 20A C19

  Wymiary 52 (szer.) x 34 (wys.) x 71 (głęb.)

  Waga 108kG

  Inne parametry techniczne Układ sygnałowy zbalansowany

  Brak globalnej pętli sprzężenia zwrotnego

  Okablowanie wewnętrzne marki Gryphon

  Brak przekaźników w ścieżce sygnałowej

  Zabezpieczenia poza ścieżką sygnałową

  Płytki elektroniczne wg specyfikacji militarnej

  80 tranzystorów mocy na kanał

  Krótka ścieżka sygnałowa

  Ciche transformatory toroidalne Holmgren z ekranem magnetycznym


  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

  Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

  Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

  Zespół projektowy Gryphon

  Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

  Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

  Skąd nazwa Gryphon?

  Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

  Produkcja i kontrola jakości 

  Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

  Filozofia Gryphon Audio

  Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

  Zintegrowany wzmacniacz stereo odgrywa istotną rolę w systemie audio, jako centralne urządzenie odpowiedzialne za jakość dźwięku i moc. Wybór odpowiedniego wzmacniacza może znacząco wpłynąć na wrażenia związane z odbiorem dźwięku, szczególnie w przypadku bardziej wymagających zestawów głośnikowych. Wzmacniacze można podzielić na kilka kategorii, w zależności od zastosowanych komponentów, konstrukcji wzmacniacza oraz sposobu działania.

  Wzmacniacze tranzystorowe

  Wzmacniacze tranzystorowe są powszechnie stosowane w branży audio ze względu na dużą moc, która pozwala na obsługę nawet najbardziej wymagających głośników. Wzmacniacze te stosują tranzystory do wzmocnienia sygnału audio. W związku z tym, że tranzystory są stosunkowo tanie i łatwo dostępne, wzmacniacze tranzystorowe są często wybierane ze względu na niższy koszt w porównaniu z innymi technologiami wzmacniaczy.

  Wzmacniacze lampowe

  Wzmacniacze lampowe, w przeciwieństwie do wzmacniaczy tranzystorowych, wykorzystują lampy elektronowe do wzmocnienia sygnału audio. Mimo że ich moc wyjściowa jest zwykle mniejsza niż w przypadku wzmacniaczy tranzystorowych, cechują się ciepłym brzmieniem, które jest cenione przez miłośników systemów hi-end. Wzmacniacze lampowe bywają również postrzegane jako bardziej "muzyczne" i "żywe" w porównaniu z ich odpowiednikami tranzystorowymi. Warto jednak zauważyć, że wzmacniacze lampowe są zwykle droższe i wymagają większej dbałości o utrzymanie.

  Wzmacniacze hybrydowe

  Wzmacniacze hybrydowe łączą zalety tranzystorów i lamp w jednym urządzeniu. W jednej obudowie znajdują się zarówno tranzystory, jak i lampy, co pozwala uzyskać "cieplejsze" brzmienie w porównaniu z konstrukcjami opartymi wyłącznie na tranzystorach, jednocześnie zapewniając większą moc niż w przypadku typowych wzmacniaczy lampowych. Wzmacniacze hybrydowe starają się zatem połączyć najlepsze cechy obu technologii, choć może to wpłynąć na wyższą cenę urządzenia.

  Klasy wzmacniaczy zintegrowanych

  Klasy wzmacniaczy zintegrowanych to istotny aspekt, który warto omówić w kontekście różnorodności urządzeń. Wzmacniacze różnią się trybami pracy tranzystorów i lamp, co przekłada się na ich charakterystykę dźwiękową i efektywność energetyczną. W związku z tym, urządzenia są podzielone na tzw. klasy, które mają oznaczenia literowe. Do danej klasy są przydzielane w zależności od tego, przez jaką część pełnego okresu fali sinusoidalnej wspomniany element aktywny przewodzi prąd. Najpopularniejsze klasy pracy stosowane obecnie we wzmacniaczach zintegrowanych to: klasa A, klasa AB, klasa B, klasa D, klasa G i klasa H.

  Klasa A

  W klasie A, elementy aktywne stosowane we wzmacniaczu (lampy lub tranzystory) przewodzą prąd przez cały czas, co przekłada się na niską sprawność energetyczną układu. Ta klasa wzmacniacza oferuje jednak doskonałą jakość dźwięku, ze względu na brak zniekształceń sygnału związanego z przełączaniem. Wzmacniacze klasy A są rzadziej spotykane, ponieważ ich niska efektywność energetyczna prowadzi do znacznych strat cieplnych, co z kolei wymaga zastosowania większych i cięższych radiatorów.

  Klasa B

  Wzmacniacze klasy B są energooszczędniejsze niż wzmacniacze klasy A, ponieważ elementy aktywne przewodzą prąd tylko przez połowę okresu fali sinusoidalnej. W związku z tym, obciążenie termiczne jest mniejsze, a skuteczność energetyczna wzmacniacza jest wyższa. Niestety, wzmacniacze klasy B są często uważane za mniej liniowe i "muzykalne" w porównaniu z wzmacniaczami klasy A, ze względu na zniekształcenia sygnału związane z przełączaniem.

  Klasa AB

  Klasa AB jest kompromisem między klasą A i klasą B, oferując zarówno wysoką jakość dźwięku, jak i większą sprawność energetyczną. W tej klasie, elementy aktywne pracują przez większość czasu, ale nie przez cały okres fali sinusoidalnej. Zmniejsza to straty cieplne i zwiększa sprawność energetyczną wzmacniacza, zachowując jednocześnie dobre właściwości dźwiękowe.

  Klasa D

  Wzmacniacze klasy D są inaczej nazywane wzmacniaczami impulsowymi lub cyfrowymi. Wykorzystują one technikę przełączania wysokiej częstotliwości do wzmocnienia sygnału, co pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej sprawności energetycznej, nawet przekraczającej 90%. Wzmacniacze klasy D są często stosowane w urządzeniach przenośnych, takich jak głośniki Bluetooth czy systemy audio w samochodach, ze względu na ich lekkość, niewielkie rozmiary i doskonałą efektywność energetyczną. Chociaż ich jakość dźwięku może być nieco gorsza niż w przypadku wzmacniaczy klasy A lub AB, technologia ta uległa znacznemu ulepszeniu na przestrzeni ostatnich lat, a niektóre wzmacniacze klasy D oferują obecnie wyjątkowo dobrą jakość dźwięku.

  Klasa G i H

  Wzmacniacze klasy G i H są kolejnymi ewolucjami wzmacniaczy klasy AB, które mają na celu zwiększenie efektywności energetycznej. Wzmacniacze klasy G stosują tzw. „przełączanie zasilania”, gdzie różne poziomy zasilania są stosowane w zależności od potrzeb. Wzmacniacze klasy H działają na podobnej zasadzie, ale zamiast przełączania poziomów zasilania, mają one zmienny napięciowy układ zasilania, który dostosowuje się do sygnału wejściowego. Wzmacniacze klasy G i H oferują doskonałą jakość dźwięku i wysoką sprawność energetyczną, choć są zwykle droższe i bardziej skomplikowane w budowie.

  WYBÓR

  Wybór odpowiedniego wzmacniacza zintegrowanego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Ważne jest, aby uwzględnić kwestie takie jak budżet, wymagania dotyczące jakości dźwięku, dostępność przestrzeni, a także preferencje estetyczne. Niezależnie od wyboru, warto również pamiętać o odpowiednim doborze głośników oraz innych komponentów systemu audio, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty dźwiękowe.

  Przy wyborze wzmacniacza warto również zwrócić uwagę na inne parametry, takie jak zakres częstotliwości, moc wyjściowa, współczynnik zniekształceń harmonicznych (THD), ilość i rodzaj dostępnych wejść i wyjść, a także funkcje dodatkowe, takie jak wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (wejście gramofonowe), DAC czy Bluetooth.

  Podsumowując, różnorodność dostępnych wzmacniaczy zintegrowanych pozwala na dobranie odpowiedniego urządzenia dla każdego miłośnika muzyki. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować potrzeby, preferencje i budżet, a także porównać różne modele i technologie, aby znaleźć wzmacniacz, który zapewni najlepsze wrażenia słuchowe. Warto również być otwartym na eksperymentowanie z różnymi technologiami i rozwiązaniem, gdyż ostatecznie najważniejszym kryterium jest indywidualne zadowolenie z odbioru muzyki.

  Warto też wspomnieć o rosnącej popularności stereofonicznych wzmacniaczy z funkcją przesyłania strumieniowego czyli posiadających funkcje sieciowe. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi Wi-Fi lub Bluetooth, takie urządzenia pozwalają na odtwarzanie muzyki bezprzewodowo z usług streamingowych, takich jak Spotify, Tidal czy Apple Music, co ułatwia korzystanie z systemu audio w codziennym życiu.

  Ponadto, niektóre wzmacniacze zintegrowane oferują również możliwość rozbudowy systemu audio o dodatkowe komponenty, takie jak przedwzmacniacze słuchawkowe czy moduły przetworników cyfrowo-analogowych (DAC). Daje to użytkownikom większą elastyczność w dostosowywaniu systemu do swoich potrzeb i wymagań.

  Przy zakupie wzmacniacza zintegrowanego warto również rozważyć wsparcie ze strony producenta w kwestii serwisowania oraz aktualizacji oprogramowania. Niektóre firmy słyną z doskonałej obsługi posprzedażowej oraz regularnych aktualizacji oprogramowania, które wprowadzają nowe funkcje oraz poprawiają wydajność urządzenia.

  W dzisiejszym rynku audio istnieje wiele marek produkujących wzmacniacze zintegrowane o wysokiej jakości, zarówno w segmencie budżetowym, hi-fi jak i hi-end. Dlatego warto zasięgnąć opinii, przeczytać recenzje oraz ewentualnie odwiedzić sklepy specjalistyczne, gdzie będzie można przetestować różne modele wzmacniaczy i ostatecznie wybrać ten, który najlepiej spełni oczekiwania.

  Ostatecznie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki wzmacniacz zintegrowany jest najlepszy. Najważniejsze jest, aby zrozumieć swoje potrzeby, wymagania oraz upodobania, a następnie dokonać świadomego wyboru, który przyniesie satysfakcję z odbioru muzyki przez długie lata.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO