Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Pandora

Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Gryphon Audio Pandora
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
155.900,00zł
Netto: 126.747,97zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: Pandora
Wyświetleń: 2448
Oblicz ratę

Gryphon Audio Pandora - PrzedwzmacniaczW mitologii greckiej Pandora została stworzona na rozkaz Zeusa jako pierwsza kobieta na Ziemi. Jej imię oznacza „Wszechstronnie Obdarowana”, ponieważ bogowie obdarzyli ją licznymi, cennymi talentami. Od Afrodyty otrzymała ona piękno, bożą łaskę, urok i harmonię; od Apolla dar muzyki; od Hermesa dar subtelnej perswazji; od Ateny duszę, a od Gracji miłość, delikatność, piękno, dobroć, przyjemność, kreatywność, artyzm i zmysłowość.


Gryphon Audio uchwycił te walory w postaci przedwzmacniacza, którego konstrukcja opiera się na czterech ramach, z całkowicie izolowanymi kanałami prawym i lewym, które poprowadzono na odseparowanych podstawach i dedykowanym zasilaniu dual mono, również umieszczonymi na niezależnych ramach, aby chronić sygnał audio przed interferencjami.


Aspekt dual mono tej konstrukcji został praktycznie doprowadzony do granic możliwości technologicznych. Zastosowano dwa odłączane przewody zasilające i dwa włączniki zasilania dla obsługi każdego z kanałów.


Dzięki kreatywnej inżynierii i nieograniczonej swobodzie, jaką obdarzono zespół inżynierów w projektowaniu i konstruowaniu urządzenia, Gryphon Pandora będzie w stanie ukazać więcej informacji z nagranego materiału, niż jakikolwiek poprzedni przedwzmacniacz Gryphon.


Urządzenie wykorzystuje najdoskonalsze komponenty, wyselekcjonowane ze względu na ich parametry techniczne i brzmieniowe, m.in. japońskie rezystory Takman i Charcroft Z-Foil. Transmisja sygnału pomiędzy przedwzmacniaczem, a końcówką mocy przebiega we w pełni zbalansowanym trybie, co obniża stratę sygnału i poziom zniekształceń minimalnych. 


image1 PANDORA


W przedwzmacniaczu Gryphon Pandora zaimplementowano nowo zaprojektowany stopień wejściowy single-ended, pracujący w klasie A, który zawiera tylko dwa tranzystory i rezystor aby zapewnić transparentność, szybkość i otwartość sygnału audio.


Menu Sterowania


image2 PANDORA BACK 03


Zewnętrzna prostota przedwzmacniacza Gryphon Pandora skrywa olbrzymie możliwości regulacyjne, które są łatwo dostępne, bez zbędnego przeładowania funkcjami panelu frontowego urządzenia.


Łatwość użytkowania przedwzmacniacza, bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku, gwarantuje kontrolowane mikroprocesorowo menu, udostępniające praktyczne udogodnienia: nadawanie nazw, ustawienie maksymalnego poziomu, ustawienie poziomu początkowego, równowaga kanału lewy/prawy (6 dB ze skokiem 1 dB), dopasowanie poziomu wejścia, stałopoziomowe wyjście AV, jasność wyświetlacza (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony), konfigurację Green Bias i przywrócenie ustawień fabrycznych.


Funkcja Green Bias

Po podłączeniu przedwzmacniacza poprzez opracowane przez Gryphon Audio złącze Green Bias do wzmacniacza mocy Gryphon, który również jest wyposażony w tę funkcję, Gryphon Pandora przejmuje kontrolę nad dostępnym wyjściem w Klasie A, redukując zużycie napięcia i obniżając nieco temperaturę pracy wzmacniacza, aby zmniejszyć przeciążenie urządzenia.


Funkcja ta reguluje obciążenie wzmacniacza dopasowując je do kontroli głośności przedwzmacniacza, aby uzyskać dokładnie określoną moc w Klasie A gdy wystąpi takie zapotrzebowanie, przy jednoczesnych olbrzymich zapasach mocy pozostających w rezerwie.


Pod Kontrolą

Z założenia, przedwzmacniacz spełnia dwie podstawowe funkcje: sterowanie ścieżką sygnału i kontrolowanie poziomu głośności. Gryphon Pandora jest pozbawiony konwencjonalnej kontroli barwy, pokręteł balansu, przełączników mono i innych niepotrzebnych obwodów – wszystko po to, aby zredukować do minimum podkolorowania i zakłócenia sygnału. 


Kiedy są w idealnym stanie, przekaźniki w drodze sygnałowej mają niewielki wpływ na jakość dźwięku, lecz taki stan nie będzie trwał wiecznie. W celu uchronienia przed stratą sygnału związaną z utlenianiem, wszystkie przełączniki, przekaźniki i kontrola głośności przedwzmacniacza wykorzystują pozłacane powierzchnie styku.


Przekaźniki selektora źródła (trzy wejścia zbalansowane, dwa single-ended, jedna pętla magnetofonowa) są hermetycznie uszczelnione, co ogranicza możliwość osadzania się zanieczyszczeń na powierzchni styków. Przekaźniki zapewniają najkrótszą możliwą ścieżkę sygnału i są odporne na zużycie. Kontrola głośności Gryphon Pandora wykorzystuje 85-krokowy tłumik kontrolowany mikroprocesorem, co zapewnia ekstremalną precyzję podczas regulowania poziomu głośności. Zastosowanie rezystorów i przekaźników zapewnia żywotność i doskonałe dopasowanie przy każdym poziomie.


Do regulowania głośności służy ciężkie pokrętło umieszczone na przednim panelu. Płynny ruch pokrętła zapewniają dwa łożyska kulkowe.


Zasilacz

Wyposażony w podwójne baterie kondensatorów o pojemności 90000 mikrofaradów, Gryphon Pandora generuje wystarczającą moc, aby napędzić szeroką gamę wzmacniaczy zintegrowanych i końcówek mocy. Dysponujący dużym zapasem zasilacz zapewnia solidną jak skała kontrolę i niewyobrażalną czystość sygnału . Dodatkowo, źródło zasilania w Pandorze dysponuje wejściami, do których można podłączyć urządzenia zewnętrzne, jak np. stopień phono Gryphon Legato Heritage, zarówno postaci osobnego modułu, jak i modułu zintegrowanego w obudowie przedwzmacniacza.


Bez Kompromisów

Jak na produkt który nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego, przedwzmacniacz Gryphon Pandora został potraktowany z wybitną wręcz uwagą poświęconą detalom i innowacyjności. Ponieważ urządzenie powstawało w atmosferze pozbawionej kalkulacji kosztów, akceptacji przez drugą połowę i innych „drobiazgów” ograniczających wyobraźnię, Pandora znakomicie odsłania barwę komponentów źródłowych, głośników i interkonektów. Gryphon Pandora oferuje naturalną muzyczną prezentację, bogatą i zróżnicowaną paletę barw nasyconych odpowiednim ciężarem i osadzonych w oryginalnej przestrzeni akustycznej ukazanej z chirurgiczną dokładnością wymiarów. Takiego właśnie poziomu jakości oczekujemy w naszych pokojach odsłuchowych, a Gryphon Audio z dumą może oddać urządzenie w ręce słuchaczy.


 DANE TECHNICZNE:


  Sterowanie: Graficzny wyświetlacz fluorescencyjny próżniowy

  Podświetlany dotykowy panel sterowania

  Regulowane podświetlenie wyświetlacza (wysokie, średnie, niskie, wyłączone)

  Klasa: czysta klasa A z bardzo krótką ścieżką sygnału

  Impedancja wejściowa: 50 kΩ, balanced

  Impedancja wejściowa: 25 kΩ, single ended

  Impedancja wyjściowa:

  Wzmocnienie: +18dB

  Poziom zniekształceń (THD+N): 0.005% @ 1 kHz and 10 Hz – 30 kHz

  Pasmo częstotliwości (-3 dB): 0.1 Hz – 3 MHz

  Wejścia: pozłacane szwajcarskie gniazda neutralne XLR dla trzech zrównoważonych źródeł 

  Wyjścia: Pozłacane gniazda phono z izolacją teflonową dla dwóch wejść i wyjścia Tape

  Pojemność zasilacza: 2 x 90,000uF

  Pobór mocy w stanie gotowości <1W 

  Pobór mocy w stanie jałowym 50W

  Transformatory: Dwa oddzielne, wykonane na zamówienie transformatory z rdzeniem C, po jednym dla każdego kanału

  Pojemność kondensatorów: 90 000 pojemności microFarad na kanał

  Wymiary,WxHxD: 48 x40 x 13 cm, każdy element

  Waga: 17.5 kg

  Dodatkowe informacje Konfiguracja True Dual Mono

  Ultra-szerokopasmowa odpowiedź częstotliwościowa 3 MHz

  Brak negatywnego sprzężenia zwrotnego

  Sprzężenie DC z serwosterowaniem

  Izolowane zasilanie dla obwodów innych niż audio

  Rozległe oddzielenie mechaniczne

  Rozległa lokalna regulacja napięcia

  Wielokierunkowe, kulkowe, kontrolowane mikroprocesorowo, 85-stopniowy tłumik głośności przekaźnika wyposażony w ultra precyzyjne rezystory Charcroft Z-Foil Audio i przekaźniki o ultra niskich pojemnościach zapewniające najlepszą jakość dźwięku

  Nowy, szybki, dyskretny, jednokierunkowy bufor wejściowy klasy A, opracowany w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości dźwięku

  Wybierz najlepsze komponenty, w tym rezystory Takman Audio

  Minimalne okablowanie wewnętrzne

  Specyfikacja wojskowa. dwustronnie do 70μm płytek drukowanych z miedzi

  Pozłacane przekaźniki izolujące wejścia

  Gniazda na PCB eliminują konieczność okablowania i skracają ścieżkę sygnału

  Opcjonalny zintegrowany moduł Gryphon Phono Stage lub Legato Heritage RIAA

  Stała przepustowość AV zapewniająca bezkompromisową integrację z systemami surround

  Sterowane mikroprocesorem funkcje menu

  Regulowany balans kanałów, dopasowanie poziomu sygnału, rozruch i maksymalny poziom

  Kontrola Green Bias dla wzmacniaczy Gryphon

  Niemagnetyczne, nie rezonansowe obudowy z aluminium

  Wejście i wyjście 12 V DC

  Aktualizacja pamięci flash za pomocą komputera lub pilota

  Pilot na podczerwień

  Napisz opinię

  Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
  Zły Dobry

  Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

  Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

  Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

  Zespół projektowy Gryphon

  Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

  Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

  Skąd nazwa Gryphon?

  Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

  Produkcja i kontrola jakości 

  Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

  Filozofia Gryphon Audio

  Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

  Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO