Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Gryphon Audio Zena

Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Gryphon Audio Zena
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
  • Stan: Dostępne
  • Model: Zena
Wyświetleń: 2467
81.900,00zł
Netto: 66.585,37zł
Oblicz ratę

Gryphon Audio Zena - Przedwzmacniacz



Cytat ze strony internetowej The audiobeat.com: „Dowolny przedwzmacniacz lub wzmacniacz Gryphon jest punktem docelowym dla audiofilów, zarówno pod względem jakości, jak i "ceny”. monoandstereo.com przytacza następującą obserwację, opartą na dekadach doświadczenia: „Ciężko jest zachować spokój, kiedy coś przyjeżdża na recenzję wprost z Gryphon Audio i od samego Flemminga Rasmussena”.



Przedwzmacniacz dual mono Zena, którego premiera miała niedawno miejsce, korzysta z istotnych udoskonaleń wprowadzonych w trakcie prac nad rozwojem konstrukcji Gryphon Mirage klasy state-of–the-art. Konstrukcję przedwzmacniacza Zena oparto na specjalnie opracowanej, w pełni dyskretnej topologii obwodów w Klasie A ze sprzężeniem DC, o zerowym ujemnym sprzężeniu zwrotnym i rozciągniętym do wartości 1 MHz zakresie częstotliwości. Wszystkie te cechy przyczyniają się do uzyskania dużych szybkości narastania sygnału, znakomitej jakości transjentów i zerowego przesunięcia fazy wysokich tonów, co zapewnia odpowiednie skupienie dźwięku i obfitość mikro detali w przestrzeni nagrania.


W przedwzmacniaczu Gryphon Zena pokrętło regulacyjne poziomu głośności zaprojektowane dla modelu Athena zastąpiono dotykowym panelem regulacyjnym, aby stworzyć tłumik składający się z 43 indywidualnych kroków w odstępach 2 dB, przy jedynie dwóch rezystorach pozostających w ścieżce sygnałowej poziomu głośności w danym momencie. Wśród licznych udoskonaleń, w modelu Zena znalazła się również wysoce precyzyjna matryca rezystorów SMD z folii metalowej oraz hermetycznie zamknięty układ pozłacanych kontaktronów Pickering o ultra niskiej pojemności.


Równie istotnym faktem jest, że tłumik głośności w modelu Zena jest w pełni zbalansowany i nie występuje tutaj konwersja sygnału z wejść XLR do wejść single-ended przed procesem tłumienia, co miało miejsce w modelu Athena. To uproszczenie w ścieżce sygnałowej Zena stanowi duży krok naprzód w kwestii jakości dźwięku. Zena wykorzystuje regulatory bocznikowe w napięciu zasilającym tłumik głośności, aby dostarczyć napięcie DC o minimalnie niskiej impedancji wyjściowej w szerokim zakresie pasma, a także zapewnić optymalną redukcję szumów.


Aby umożliwić wykorzystanie przedwzmacniacza w systemie surround bez wpływu na jakość dźwięku stereo, urządzenie wyposażono w zaawansowaną funkcję złącza przejściowego AV, która pozwala na konfigurację wejścia XLR lub wejścia Phono jako złącza przejściowego AV 0 dB, co zapewnia doskonałą integrację z instalacją wielokanałową właściciela.


image1 Zena



W konstrukcji przedwzmacniacza Zena wykorzystano również polipropylenowe kondensatory Wima na kondensatorach elektrolitycznych w zasilaczach regulowanych szeregowo, jak również w połączeniu równoległym z aluminiowymi kondensatorami polimerowymi w regulowanych bocznikowo zasilaczach obwodu tłumika głośności. Diody separujące Schottky’ego o niskim napięciu wykorzystano w zasilaczach części analogowej. Przedwzmacniacz nie posiada okablowania wewnętrznego poza krótkim przewodem uziemiającym, taśmami wyświetlacza i przewodem zasilającym, umieszczonym w ekranowanym kanale prowadzącym od gniazdka IEC bezpośrednio do włącznika zasilania, aby zminimalizować interferencje 50/60 Hz.


Tak samo jak topowy w ofercie Gryphon przedwzmacniacz Pandora, Zena pozbawiona jest konwencjonalnej kontroli barwy, pokręteł balansu, inwersji polaryzacji, złącz słuchawkowych, przełączników mono i innych niepotrzebnych obwodów aby zredukować do minimum podkolorowania i zakłócenia sygnału i uzyskać najwyższą wierność bitów, znaną brytyjskiemu audiofilowi pod nazwą PRaT, czyli tempo, rytm i timing (Pace, Rhythm and Timing).


Nieskazitelnie wykonany, minimalistyczny, skandynawski design przemysłowy, pobłyskujący różnymi odcieniami czerni, łączy się ze stylowym interfejsem użytkownika i funkcjonalnością jakiej zapragnąłby każdy miłośnik muzyki w XXI wieku. Zena oferuje także złącze wejściowe i wyjściowe 12 V DC aby zwiększyć możliwości systemu poprzez zdalne sterowanie funkcją on/off. W celu redukcji wibracji i rezonansów, obudowa przedwzmacniacza spoczywa na specjalnie zaprojektowanych cylindrycznych nóżkach z przodu i dwóch stożkowych podstawkach z tyłu. Z poziomu minimalistycznego frontu urządzenia w nieskomplikowany sposób sterujemy funkcjami menu, które ukazują się na zielono-niebieskim, dotykowym fluorescencyjnym wyświetlaczu z opcją wygaszania. Zakres kontrolowanego mikroprocesorem menu obejmuje nadawanie nazw do 8 znaków, ustawienie maksymalnego poziomu, ustawienie poziomu początkowego, dopasowanie poziomu wejścia, wyjście AV, jasność wyświetlacza (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony), powrót do ustawień początkowych i konfigurację Green Bias.


Funkcja Green Bias

Po podłączeniu przedwzmacniacza poprzez opracowane przez Gryphon Audio złącze Green Bias do wzmacniacza mocy Gryphon, który również jest wyposażony w tę funkcję, Gryphon Zena przejmuje kontrolę nad dostępnym wyjściem w Klasie A.


Redukując zużycie napięcia i obniżając nieco temperaturę pracy wzmacniacza, aby zmniejszyć przeciążenie urządzenia w okresach mniej krytycznych odsłuchów. Funkcja ta reguluje obciążenie wzmacniacza dopasowując je do kontroli głośności przedwzmacniacza, aby uzyskać dokładnie określoną moc w Klasie A kiedy pojawi się taka potrzeba, przy jednoczesnych olbrzymich zapasach mocy pozostających w rezerwie. Niekonwencjonalny pilot zdalnego sterowania, to arcydzieło przemysłowego designu i prostej elegancji. Urządzenie otrzymało wąską aluminiową obudowę wzbogaconą czarnymi, satynowanymi elementami. Podstawka umieszczona z jednej strony nachyla pilot w stronę użytkownika. Na drugim końcu umieszczono logo firmy w bieli. Dość ekscentryczne urządzenie, wyposażone w aluminiowe przyciski, okazuje się całkiem praktyczne i przyjemne w użytkowaniu.


Gryphon Zena jest pierwszym przedwzmacniaczem tego producenta, który oferuje opcję instalacji stopnia Phono lub modułu przetwornika DAC w momencie zakupu, albo w późniejszym czasie. Jeśli Wasz system składa się zarówno z analogowych i cyfrowych źródeł dźwięku, dobrze będzie zainstalować przetwornik DAC, a przedwzmacniacz gramofonowy Gryphon Sonett można dokupić jako osobne urządzenie.


image2 Zena


Stopień Phono

Gryphon Legato, urządzenie klasy state-of-the-art prezentuje, jak opisuje portal audiobeat.com „pełne, obfite obrazy , naturalność i rozmach muzyki, z tonami średnimi przechodzącymi na górze w gładkie, lecz pełne powietrza soprany, a na dole w sprężyste średnie basy i potężne niskie tony”. Podejmując ambitne przedsięwzięcie przeniesienia walorów jakościowych przedwzmacniacza gramofonowego Legato w nieco bardziej przystępne zakresy cenowe, Gryphon oferuje stopień phono PS2 w formie modułu do opcjonalnej instalacji w przedwzmacniaczu Zena lub zintegrowanym wzmacniaczu Diablo, jak również wolnostojącą wersję Sonett, wyposażoną w niezależne zasilanie dual mono, najnowocześniejszą topologię obwodów, a także przełomowe rozwiązania w zakresie redukcji szumów i sekcji zasilacza.


Gryphon Sonett jest w pełni dyskretnym, wyposażonym w sprzężenie DC urządzeniem, wykorzystującym polipropylenowe kondensatory do precyzyjnej korekcji krzywej RIAA. Przełączniki na tylnym panelu oferują pełną gamę opcji wyboru obciążenia wkładki MC (10, 20, 80.6, 100, 200 lub 402 Ω). Opcje obciążenia można ze sobą łączyć. Na przykład obciążenie 80.6 Ω można aktywować jednocześnie z obciążeniem 100 Ω, aby uzyskać wartość 45 Ω.


Moduł Przetwornika DAC

Moduł przetwornika DAC, dostępny do opcjonalnej instalacji w przedwzmacniaczu Zena, został oparty na powszechnie uznanym przetworniku cyfrowo-analogowym Gryphon Kalliope, wyposażonym w znakomity chipset ESS Sabre ES9018. Krytycy na całym świecie chwalą przełomowy projekt i jakość dźwięku Kalliope: moduł wyposażono w asynchroniczne złącza USB, AES/EBU, złącze optyczne oraz podwójne złącze koaksjalne S/PDIF. Wejście USB akceptuje sygnały w rozdzielczości 32-bit/384kHz PCM i DSD512; pozostałe wejścia ograniczono do sygnałów 24/192 PCM. Moduł Gryphon DAC umożliwia aktywację filtrów PCM i DSD poprzez menu przedwzmacniacza. Filtry cyfrowe o gładkim nachyleniu (krótkie opóźnienie grupowe) i o stromym nachyleniu (długie opóźnienie grupowe) są dostępne dla standardu PCM, natomiast dla DSD opracowano filtr analogowy pierwszego rzędu, który można obejść lub ustawić wartość 50, 60 lub 70 kHz (50 kHz jest wartością ustawioną fabrycznie).


Wrażenia Odsłuchowe

Przedwzmacniacz Gryphon Zena pod względem dźwięku łączy w sobie bezpośredniość przekazu, neutralność i nadrzędną przejrzystość, dzięki której może ukazać dowolną zmianę jakiej dokonano w urządzeniach towarzyszących, w dowolnym miejscu ścieżki sygnałowej. Rozmieszczenie instrumentów i wokali we wszystkich trzech wymiarach jest wręcz zdumiewające, a najdalsze nawet krańce sceny odsłuchowej są zaprezentowane z wyraźnym błyskiem. Doskonała harmonia, ciężar, wyostrzone obrazowanie, znakomite odwzorowanie otoczenia - holografia sceny i realistyczny atak transjentów, to jedne z wielu wyjątkowych korzyści, jakie inżynierowie Gryphon Audio uzyskali konstruując monofonicznie zdublowany przedwzmacniacz Zena.



 DANE TECHNICZNE:


    Sterowanie: Sterowanie dotykowe przez podświetlane piktogramy na panelu czołowym

    Klasa A

    Funkcja Green Bias Tak

    Sprzężenie DC z serworegulacją Tak

    Poziom zniekształceń (THD+N) < 0,005%

    Wzmocnienie: +18 dB 

    Pasmo częstotliwości: 0.1 Hz – 1 MHz (-3 dB)

    Separacja kanałów: nieskończona

    Impedancja wejściowa, balanced (20 Hz – 20 kHz): 50 kOhm

    Impedancja wejściowa single-ended (20 Hz – 20 kHz): 25 kOhm

    Impedancja wyjściowa (20-20 kHz): 15Ohm

    Wejścia: 2 x XLR, 3 x RCA

    Wyjścia: 1 x XLR, 1 x RCA, 1 x Tape out

    Pobór mocy w stanie gotowości : < 0,5W

    Pobór mocy w stanie pracy: 50 W

    Pojemność kondensatorów: 2 x 26000 uF

    Wymiary: 48 cm x16.9 cm x 40 cm 

    Waga: 13.1 kg

    Napisz opinię

    Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
    Zły Dobry

    Gryphon Audio Designs jest pomysłem Flemminga E. Rasmussena i spełnieniem życiowego marzenia, aby umożliwić odtworzenie najczystszej istoty muzyki na żywo w domowych warunkach.  Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku.

    Pierwszy produkt, legendarny Gryphon Head Amp, powstał z jednorazowego projektu opracowanego wyłącznie jako hobby. Podczas chicagowskiego Consumer Electronics Show 1986 szanowany japoński dystrybutor wyraził zainteresowanie produktem. Wkrótce potem Head Amp został wybrany przez japońską prasę audio jako "Best Buy". Chociaż projekt Gryphon był początkowo wyłącznie hobby, a nie aktywnie realizowanym przedsięwzięciem komercyjnym, popyt generowany przez recenzje i uznanie doprowadziło do formalnego ustanowienia firmy Gryphon Audio Designs. 

    Gryphon Audio Designs  natychmiast osiągnął uznanie, które stale rośnie na całym świecie, głównie za najnowocześniejsze osiągi, intuicyjną ergonomię i oszałamiające piękno przedwzmacniaczy Gryphon i wzmacniaczy mocy. Rasmussen w dziedzinie sztuk pięknych i wzornictwa przemysłowego nadaje każdemu produktowi Gryphon charakterystyczne, bujne wykończenie, które powstaje w sposób organiczny poza konstrukcją obwodów audio i interfejsem użytkownika, zapewniając prawdziwie wyjątkową integrację formy i funkcji.

    Zespół projektowy Gryphon

    Podczas gdy Flemming E. Rasmussen jest odpowiedzialny za koncepcję, wygląd zewnętrzny i ostateczne brzmienie każdego produktu Gryphon, zespół projektowy składający się zazwyczaj z 4-5 członków pracuje nad oddzielnymi aspektami technicznymi każdego projektu. Zespół projektantów, złożony z dedykowanych inżynierów elektroników pracujących z doświadczonymi audiofilami, zapewnia otwarty umysł na słyszalne zjawiska w brzmieniu, dla których nie ma obecnie zadowalającego wyjaśnienia naukowego.

    Jeśli zespół projektowy stwierdzi, że "o włos" przybliża nas do rzeczywistości, to modyfikacja zostanie włączone do ostatecznego projektu, niezależnie od naszej niemożności przedstawienia obiektywnie weryfikowalnego wyjaśnienia. Wyselekcjonowani eksperci, którzy tworzą zespół projektowy Gryphon, wnoszą do swojej pracy umiejętności, dumę i niepohamowany entuzjazm, dzięki którym Gryphon może przenieść inżynierską i krytyczną ocenę domowego sprzętu audio na nowy poziom, odzwierciedlając rygorystyczne standardy Gryphon Audio.

    Skąd nazwa Gryphon?

    Dla swojej nowej firmy Rasmussen chciał mieć nazwę, która reprezentowałaby nieograniczoną moc, a jednocześnie przekazywała swobodę, nazwę, która będzie oznaczać moc i wdzięk, z jakim jego produkty oddają wszystkie subtelności nagranej muzyki. Nazwa i logo Gryphona inspirowane są bajecznym stworzeniem z mitologii greckiej z głową i skrzydłami orła, a ciałem lwa. To doskonałe połączenie mocy lwa z gracją orła jest właściwym symbolem połączonej mocy z elegancją, którą firma stara się osiągnąć w urządzeniach audio Gryphon.

    Produkcja i kontrola jakości 

    Wszystkie produkty Gryphon Audio są projektowane i produkowane w Danii, montowane i testowane we własnych halach produkcyjnych. Produkcja niektórych kluczowych podzespołów jest zlecana podwykonawcom. Firmom posiadającym uprawnienia i certyfikaty do produkcji na poziomie standardów militarnych oraz zaangażowanych w badania i rozwój sprzętu wojskowego i medycznego według najsurowszych norm. Wykorzystując tych podwykonawców Gryphon uzyskuje dostęp do najbardziej zaawansowanych technik montażu i know-how, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla małej, niezależnej firmy. Gryphon dokonuje znacznych inwestycji w oprogramowanie i sprzęt komputerowy, aby otrzymać dane z zaawansowanych testów obwodów drukowanych. Każdy moduł w każdym produkcie Gryphona ma swój indywidualny certyfikat testowy. Gdy moduły są montowane w kompletnym i funkcjonującym urządzeniu, to również poddawane są kompleksowym testom funkcjonalnym z wynikami zapisanymi w certyfikacie testowym. Gryphon posiada certyfikaty dla każdego wyprodukowanego urządzenia. Ostatnim testem są indywidualne odsłuchy przeprowadzane przez personel Gryphona. Końcowa kontrola jakości i pakowanie to również operacje prowadzone wewnętrz firmy.

    Filozofia Gryphon Audio

    Gryphon Audio Designs jest głównym orędownikiem  minimalistycznego podejścia do projektowania, które eliminuje z toru audio kontrolę barwy dźwięku, balansu, gniazda słuchawkowe itp. a wszystko to aby zachować pełną integralność sygnału. Każdy produkt Gryphona ma służyć jednemu celowi - utrzymania spójności sygnału wejściowego bez jakichkolwiek podkolorowań. Jakość samego sygnału wejściowego (lepsza lub gorsza) musi zawsze stanowić jedyny czynnik decydujący o ostatecznej jakości dźwięku. Ta filozofia projektowania oznacza, że ​​słabe nagrania zostaną bezwględnie obnażone, a z drugiej strony można w pełni docenić doskonałe realizacje.

    Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO