Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

OBELISK DA Przetwornik DAC

OBELISK DA Przetwornik DAC
OBELISK DA Przetwornik DAC
OBELISK DA Przetwornik DAC
OBELISK DA Przetwornik DAC
OBELISK DA Przetwornik DAC
OBELISK DA Przetwornik DAC
OBELISK DA Przetwornik DAC
6.990,00zł
Netto: 5.682,93zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: OBELISK DA
Wyświetleń: 1074

Dostępne opcje

Oblicz ratę

HEED Obelisk DA jest wielowejściowym, zdalnie sterowanym, flagowym konwerterem cyfrowo-analogowym firmy Heed Audio.

Przetwornik Obelisk DA został zaprojektowany jako idealne dopełnienie wzmacniacza zintegrowanego Obelisk Si. Wymiary obydwu urządzeń są takie same, a przednia ścianka wykonana z akrylu jest dopasowana stylistycznie. Umieszczono tu tylko trzy przyciski: dwa służące do wyboru wejść oraz Standby. Obok nich widać niebieski wyświetlacz alfanumeryczny LED, wskazujący wybrane wejście. Prawdziwą niespodzianką jest tylna ścianka z pięcioma wejściami cyfrowymi – RCA, BNC, dwoma optycznymi TOSLINK, jednym USB oraz dwoma parami wyjść RCA. Jedno z nich, oznaczono jako Direct, a drugie - Line. Wyjście „Line” dysponuje napięciem wyjściowym 2.2 V i służy do podłączenia do dowolnego przedwzmacniacza - także pasywnego.

Znacznie ciekawsze jest wyjście Direct – nie ma przed nim układu wzmacniającego i buforującego, a sygnał pobierany jest bezpośrednio z wyjścia przetwornika, po zamianie I/U. Ścieżka sygnału jest znacznie krótsza, jednak napięcie wyjściowe jest niższe, co wyklucza z toru niektóre przedwzmacniacze pasywne. Rzut oka do wnętrza pokazuje, w czym ludzie z Heed Audio są najlepsi – wysokiej klasy komponenty, modułowa budowa, rozbudowane zasilanie. Są tu dwa transformatory toroidalne, kilka uzwojeń wtórnych, a kondensatory filtrujące to znakomite elementy niemieckiego Mundorfa. Układ jest w całości tranzystorowy. Główny moduł to karta 1.2 DAC oparta na układzie D/A firmy Wolfson Microelectronics, w którym przeprowadzana jest nie tylko konwersja D/A, ale również filtrowanie wyjść analogowych. Układ znakomicie radzi sobie ze wszystkimi źródłami, do rozdzielczości 24 bity / 192 kHz włącznie, osiągając przy tym oszałamiające rezultaty. Karta wejścia USB także przyjmuje sygnał 24 bit / 192 kHz. Posiadaczom starszych wersji urządzenia gorąco polecamy wymianę tej karty na nową.

Obelisk DA został od A do Z wykonywany na Węgrzech, w fabryce Heed Audio - po prostu Made in Europe.

HEED - OBELISK DA Przetwornik DAC - Specyfikacja techniczna:

 • Sygnał wejściowy (RCA i BNC): max. 192 kHz / 24 bit (S/PDIF)
 • Sygnał wejściowy (optyczne): max. 192 kHz / 24 bit (TOSLINK)
 • Sygnał wejściowy (USB): max. 48 kHz USB Audio 1.1 (zależny od zainstalowanej karty USB)
 • Napięcie wyjściowe (wyjście Direct): 1.25 V (zależny od zainstalowanej karty DAC)
 • Napięcie wyjściowe (wyjście buforowane): 2.5 V (zależny od zainstalowanej karty DAC)
 • Impedancja wyjściowa (wyjście buforowane): < 35 Ω
 • Pasmo przenoszenia (+/-0.2 dB, 44.1 kHz): 3 Hz – 21 kHz (zależny od zainstalowanej karty DAC)
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne THD (0 dB, 1 kHz): < 0.005% (zależny od zainstalowanej karty DAC) Stosunek S/N: 97 dB (zależny od zainstalowanej karty DAC)
 • Maksymalny pobór mocy: 15 W
 • Wymiary (Szer. x Wys. x Gł.): 220 x 85 x 325 mm Waga: 4 kg

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

To, w jaki sposób oraz oraz przy pomocy jakiego sprzętu ludzie słuchają muzyki, ciągle się zmienia. Style pojawiają się i odchodzą, jednak muzyka pozostaje ta sama.

W Heed Audio staramy się przybliżyć Was do muzyki jeszcze bardziej, dzięki naszym urządzeniom umieszczając Was w samym jej centrum. Pamiętajmy jednak, że to tylko słowa, gdyż... „Rozmawianie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze.” - Thelonious Monk

Powyższe słowa mistrza jazzu całkowicie pokrywają się z bardziej niż audiofilskim charakterem urządzeń Heed. Zapraszamy na zapoznanie się z nimi na naszej nowej stronie www, ale to nie wszystko - prawdziwą esencję naszych produktów poznacie tylko osobiście - oceniając je na podstawie własnych zmysłów.

Wystarczy choć raz posłuchać urządzeń Heed Audio, żeby ulec wrażeniu transformacji właśnie „TAM”.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO