JBL MP350 Classic - Streamer
Odtwarzacz JBL MP350 Classic jest inspirowany wzmacniaczem JBL SA600 z lat 60-tych ubiegłego wieku. Stylizacja retro i panele boczne z forniru orzechowego sprawiają, że MP350 Classic jest idealnym partnerem dla klasycznych i retro systemów Hi-Fi. Designem idealnie pasuje do głośników JBL Classic i Studio Monitor wykończonych w orzechu oraz do wzmacniacza JBL SA550.
JBL MP350 Classic obsługuje większość smartfonów i tabletów, a także popularne usługi przesyłania strumieniowego. Wystarczy podłączyć MP350 Classic do sieci domowej za pomocą Wi-Fi lub Ethernet, aby cieszyć się natychmiastowym odtwarzaniem za pomocą Apple Airplay 2 lub Google Chromecast. JBL MP350 Classic odtwarza muzykę bezpośrednio ze Spotify Connect i Tidal Connect, a dla zaawansowanych użytkowników MP350 Classic jest gotowy do współpracy z Roon Ready, z obsługą Hi-res i MQA. Cały dźwięk cyfrowy jest wyprowadzany na wyjścia analogowe przy użyciu referencyjnego przetwornika cyfrowo-analogowego o wysokiej rozdzielczości z eliminacją zniekształceń jitter w domenie czasowej, co zapewnia doskonały dźwięk za każdym razem.
Najważniejsze cechy:
- Sieciowy odtwarzacz multimedialny o klasycznej stylistyce
- Panele boczne z forniru orzechowego pasujące do głośników JBL Classic i Studio Monitor
- Współpracuje z Apple Airplay 2 i ma wbudowany Chromecast
- Współpracuje z Spotify Connect
- Współpracuje z Tidal Connect z obsługą MQA
- Roon Ready
- Obsługuje do 24 bitów / 192 kHz Hi-res audio
- Wyjścia analogowe i cyfrowe
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Typ | Multimedialny odtwarzacz cyfrowy / Streamer |
Obsługiwane nośniki wysokiej rozdzielczości | FLAC, WAV (LPCM), MQA, AAC, ALAC, AIFF, DSD (128) |
Obsługiwana głębia bitowa wysokiej rozdzielczości | 16, 24 |
Obsługiwane częstotliwości próbkowania wysokiej rozdzielczości (kHz) | 44,1, 48, 88,2, 96, 176. 4, 192 |
Obsługiwane nośniki | MP3, MP4, OGG, WMA |
Obsługiwana głębia bitowa | 16 |
Obsługiwane częstotliwości próbkowania (kHz) | 32, 44,1, 48 |
Odtwarzanie bez przerw | Tak |
Wyjścia cyfrowe | 1x koncentryczne (RCA), 1x optyczne (Toslink) |
Wejścia analogowe | 1x para stereo (RCA) |
Pasmo przenoszenia | 20 Hz - 20 kHz ±0. 05 dB |
Wykończenie | Srebrny z okleiną z drewna orzechowego |
Zużycie energii | 12 W |
Zasilanie | AV 100-240 V, 50/60 Hz |
Wymiary | 48 mm x 449 mm x 282 mm |
Akcesoria | Pilot zdalnego sterowania, baterie do pilota zdalnego sterowania, regionalny kabel zasilający, skrócona instrukcja obsługi |
Waga produktu | 5 kg |
Waga transportowa | 7 kg |
Jedynie JBL® Od 1946 roku JBL® zdobywa swoje doświadczeniem w tworzeniu najwyższej klasy systemów nagłośnienia kin oraz wyposażenia profesjonalnych studio nagraniowych, które teraz jest wykorzystywane do konstruowania głośników idealnych do zastosowania w domu.
1928 James Bullough Lansing, młody inżynier elektryk z firmy Bell Telephone Laboratories, został wybrany do zaprojektowania pierwszego na świecie systemu dźwięku dla pierwszego na świecie filmu z dźwiękiem – The Jazz Singer, którego pokaz odbył się w Warners Theater w Hollywood. Dzisiaj około 80% kin na świecie, które uzyskały certyfikat THX, stosuje głośniki JBL. Dźwięk JBL można usłyszeć w 75% kin zbudowanych w ciągu ostatnich 20 lat.
1946 Firma James B. Lansing Sound Inc. (później nazwę skrócono do JBL) została założona, aby działać w dziedzinie audio domowego. Po raz pierwszy technologia i zdolności profesjonalnych inżynierów dźwięku zostały wykorzystane do stworzenia systemów dźwięku dla domu.
D101 - “matka” wszystkich głośników JBL ukazała się na rynku pod marką Lansing Sound, Incorporated w 1946. D101 to głośnik 380 mm ogólnego zastosowania z ciężkim magnesem Alnico V i koszem odlewanym z aluminium.
1950 Legendarny przetwornik niskotonowy to podstawa całej technologii JBL. Zastosowano w nim stumilimetrową cewkę z płaskiego drutu zanurzoną w jednym z najsilniejszych stałych pól magnetycznych, jakie kiedykolwiek powstały w głośniku. Takie rozwiązanie gwarantuje doskonałe rozpraszanie ciepła, niewiarygodną skuteczność i zredukowaną kompresję dynamiczną. Głośnik D130 był używany w większej ilości systemów hi-fi niż jakikolwiek inny głośnik w tamtych czasach. W rockowej erze lat 70-tych często można było zobaczyć całe ściany D130 nagłaśniających koncerty.
1955 Kiedy na początku i w połowie lat 50-tych branża hi-fi poszła mocno do przodu, JBL wprowadził na rynek legendarny system głośników Hartsfield. Znany jako „głośnik marzeń”, Hartsfield wyznaczył nowy standard jakości odtwarzania muzyki w domu (był on wytwarzany w Japonii jeszcze do połowy lat osiemdziesiątych)
1958 JBL wypuścił zadziwiający system głośników Paragon stosujący zasadę cylindrycznego odbicia dla osiągnięcia lepszego efektu stereofonicznego w domu. Radykalnie zmieniona pojedyncza obudowa stereofoniczna do dnia dzisiejszego pozostaje prawdziwą legendą w dziedzinie hi-fi.
1964 odkrywając, że profesjonalne monitory JBL stosowane w studio, często pojawiają się w domowych systemach muzycznych, JBL zaadaptował profesjonalną technologię i zmienił ich stylistykę na odpowiednią do środowiska domowego.
1969 JBL wykorzystał technologię popularnych monitorów używanych w profesjonalnych studiach do stworzenia głośników L-100, tym samym przenosząc jakość dźwięku właściwą dla studia nagrań JBL do domu. W latach 70-tych wyprodukowano i sprzedano ponad ćwierć miliona głośników L-100.
1976 Profesjonalne monitory JBL to głośniki numer jeden w studiach nagrań na całym świecie. Dzisiaj są stosowane w ponad 70% studiów świata. Oznacza to, że większość muzyki, której słuchasz, zastała nagrana przy pomocy głośników JBL.
1978 JBL zaczął tworzyć dedykowane głośniki samochodowe. A15, głośnik z podwójną membraną 130 mm i A30 o wymiarach 6” x 9” to pierwsze samochodowe głośniki JBL, jakie ukazały się na rynku.
1980 JBL prezentuje linię głośników T, wśród których znalazł się jeden z najpopularniejszych głośników 6” x 9” wszech czasów – T595. Ten unikalny 3-drożny głośnik współosiowy jest jednym z pierwszych głośników samochodowych z tweeterem wykonanym z tytanu. Wytrzymały, solidny jak skała kosz z aluminium oraz możliwość wymiany membrany głośnika niskotonowego szybko uczyniły z tego głośnika prawdziwą legendę, która do dnia dzisiejszego jest w sprzedaży. Na przestrzeni lat tysiące głośników T595 sprzedano entuzjastom car audio na całym świecie.
1983 George Lucas wybrał JBL do stworzenia pierwszego na świecie profesjonalnego systemu głośników dla kin, który uzyskał certyfikat THX. Dzisiaj ponad połowa kin z certyfikatem THX używa głośników JBL. Dźwięk płynący z głośników JBL można także usłyszeć w ponad 75% kin zbudowanych w ciągu ostatnich 20 lat.
1984 JBL wprowadza rewolucyjną technologię tytanowej kopułki, stosując ją w głośnikach domowych. Lżejszy od papieru, ale mocniejszy niż stal, tytan daje szybką i dokładną odpowiedź na sygnał muzyczny, odtwarzając wysokie częstotliwości z doskonałą jakością. JBL wciąż stosuje tę technologię w swoich głośnikach.
1990 JBL wypuszcza na rynek pierwszą serię GTi. Produkty te wywodzą się bezpośrednio z linii głośników profesjonalnych i wkrótce stały się referencją dla hi-endowych produktów car audio. Pierwsza seria GTi to najwyższej klasy subwoofery 1000GTi, 1200GTi, 1500GTi oraz 1800GTi. Te legendarne subwoofery wyposażono w pierwszy na świecie system chłodzenia magnesu, nazwany Vented Gap Cooling™ (VGC). Dodatkowo posiadają opatentowaną przez JBL technologię Symmetrical Field Geometry™ (SFG), aby uzyskać najbardziej linearne pole magnetyczne.
1992 JBL wprowadza na rynek systemy kina domowego Synthesis z certyfikatem THX, po raz pierwszy oferując kompletny system zawierający wszystko od głośników do korektora dźwięku, procesora surround i wzmacniacza.
1994 JBL dołącza do swojej kolekcji nagród za doskonałe wykonanie i innowacje technologiczne prestiżowe trofea Golden Award oraz Stereo Sound Component of the Year Award, którymi zostały wyróżnione asymetryczne głośniki tubowe S2600 za swoją zaawansowaną technologię i doskonały dźwięk.
1996 JBL z dumą obchodzi swoje 50-te urodziny, nadal wykorzystując swoją wyjątkową tradycję oraz umiejętności do tworzenia głośników i elektroniki domowej. Nowa seria głośników Power Performer zapoczątkowała całkowicie nową kategorię głośników, przenosząc wygląd i jakość profesjonalnych produktów JBL do domu.
1998 W rezultacie ambitnych poszukiwań JBL wprowadza linię głośników TiK. W głośnikach tych zastosowano specjalnie udoskonaloną odmianę osławionego tweetera z tytanową kopułką, mają także wyjątkowy wygląd. Linia TiK będzie miała spory wpływ na jakość odtwarzania dźwięku przez głośniki domowe oraz ich design w nadchodzących dekadach.
2000 Umarł król, niech żyje król! Subwoofery z serii JBL GTi po raz kolejny wyznaczają nowe standardy dzięki zaadaptowaniu jednej z najbardziej innowacyjnych technologii JBL Pro – Differential Drive® Design. Ta opatentowana struktura, z dwoma zawieszonymi cewkami, gwarantuje pełną kontrolę nad głośnikiem basowym, nawet przy ekstremalnych wychyleniach membrany. Przez lata nowe subwoofery zdobyły bogatą kolekcję nagród i wyróżnień, wśród nich nagrodę prasową stowarzyszenia EISA w 2001 roku.
JBL wypuszcza serię głośników XTi, które charakteryzują się wyjątkową sześciokątną obudową, tak zaprojektowaną, by minimalizować wewnętrzne fale stojące, powodujące koloryzację. Nowa seria odniosła natychmiastowy sukces.
2001 JBL wraca do korzeni i wypuszcza wszechstronną linię systemów kina domowego.
2003 Po kilkukrotnym przedefiniowaniu technologii głośnikowych, JBL robi swój pierwszy krok w świecie najwyższej klasy wzmacniaczy samochodowych. W momencie ukazania się na rynku A6000GTi i A3000GTi to najpotężniejsze wzmacniacze samochodowe na świecie. Zaprojektowane przez sławnego producenta sprzętu profesjonalnego, firmę Crown® i wyposażone w opatentowany układ Balanced Current Amplification, wzmacniacze te dysponują niezrównaną mocą, a także doskonałym brzmieniem.
2005 JBL przenosi czyste, potężne brzmienie do miejsc, w których nigdy go nie było – przenośne systemy głośników JBL On Stage™ i JBL On Tour wzbogacają wielokrotnie nagradzaną linię innowacyjnych produktów multimedialnych. Spędzasz sporo czasu ze swoim komputerem oraz iPodem. Uważamy, że zasługujesz na najlepsze brzmienie.
2006 JBL świętuje swoje 60-lecie. Z tej okazji na rynku ukazuje się kilka nowych produktów w limitowanej edycji - ekskluzywne kolumny domowe JBL TL260, wzmacniacze samochodowe GTO2060 i GTO4060, samochodowy głośnik basowy GTO1264 i skrzynie basowe GTO1060BR i GTO1260BR.
JBL to legendarna marka, to doskonałe brzmienie, nagłaśniają kina, koncerty i największe imprezy już od ponad 70 lat.
Odtwarzacze/streamery sieciowe to urządzenia, które umożliwiają odtwarzanie muzyki z różnych źródeł sieciowych.
Użytkownicy mogą łatwo przeglądać i wybierać muzykę z serwisów streamingowych, stacji radiowych internetowych czy prywatnych bibliotek muzycznych, a także z aplikacji, takich jak Spotify.
Urządzenia te są podłączane do sieci internetowej za pomocą kabla lub bezprzewodowej sieci Wi-Fi, co umożliwia łatwe i wygodne odtwarzanie muzyki bez potrzeby podłączania innych urządzeń.
Odtwarzacze/streamery sieciowe wymagają podłączenia do wzmacniacza lub aktywnych głośników, aby uzyskać dźwięk. Mogą być również sterowane za pomocą dedykowanych aplikacji, co zapewnia wygodę i pełną kontrolę nad odtwarzaniem muzyki.
Streamery/odtwarzacze sieciowe zyskują na popularności ze względu na swoją funkcjonalność, jakość dźwięku oraz łatwość obsługi. Posiadają one wiele zaawansowanych funkcji, takich jak przetworniki muzyki wysokiej jakości, technologie eliminacji szumów i zniekształceń, a także możliwość sterowania odtwarzaniem z różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety czy komputery.
Dzięki temu odtwarzacze/streamery sieciowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wysoką jakość dźwięku i wygodę odtwarzania muzyki. Współpraca z innymi elementami systemu audio, takimi jak wzmacniacz lub aktywne głośniki, oraz łatwość obsługi dzięki dedykowanym aplikacjom sprawiają, że są one bardzo funkcjonalne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.