Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

JBL Synthesis SSW-1

JBL Synthesis SSW-1
JBL Synthesis SSW-1
JBL Synthesis SSW-1
JBL Synthesis SSW-1
JBL Synthesis SSW-1
CENA ZA SZTUKĘ
JBL Synthesis SSW-1
JBL Synthesis SSW-1
JBL Synthesis SSW-1
JBL Synthesis SSW-1
JBL Synthesis SSW-1
JBL Synthesis SSW-1
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
39.900,00zł
Netto: 32.439,02zł
 • Stan: Dostępne
 • Model: SSW-1
Wyświetleń: 238
Oblicz ratę

JBL Synthesis SSW-1 - Subwoofer

Będący częścią serii Synthesis Subwoofer, SSW-1 jest flagowym pasywnym subwooferem zaprojektowanym pod względem akustycznym jako uzupełnienie dowolnego głośnika Synthesis Custom Loudspeakers (seria SCL) jako część kompletnego rozwiązania JBL Synthesis.

SSW-1 posiada podwójną 15-calową (380 mm) odlewaną ramę, zaawansowane woofery stożkowe z aluminium Matrix, każdy z masywną 6-calową (152 mm) cewką drgającą, co zapewnia całkowitą moc systemu 5000 W RMS. Strojenie obudowy odbywa się za pomocą podwójnych dostrojonych portów skierowanych do przodu z opatentowanym przez JBL konturowaniem Slipstream ™, zapewniającym niewiarygodnie niski poziom hałasu. Solidna obudowa jest wykonana z 1-calowego (25 mm) MDF z rozległymi wewnętrznymi wzmocnieniami i zawiera stalową ramę, magnetycznie mocowaną kratkę z tkaniny.

Konfiguracja obudowy umożliwia ustawienie jej w pionie lub ułożenie na boku w poziomie, co zapewnia ogromną elastyczność umieszczania w zastosowaniach, w tym do wbudowania, za ekranem lub w pokoju. SSW-1 zapewnia potężną, dynamiczną i dokładną odpowiedź basów w dużych pomieszczeniach.

Specyfikacje:

 • Typ: Podwójny pasywny subwoofer 15 cali (380 mm) do montażu w pomieszczeniu 
 • Zalecana moc wzmacniacza: 2500W RMS na głośnik niskotonowy (łącznie 5000 WRMS) 
 • Zalecany wzmacniacz (1) JBL Cinema MA4-D (zmostkowany) 
 • Impedancja: 8 Ohm na głośnik niskotonowy 
 • Czułość głośnika: 90 dB/1W/1m 
 • Pasmo przenoszenia: 15 Hz – 400 Hz (-6 dB) 
 • Rozszerzenie niskich częstotliwości: 13,5 Hz (-10 dB), 15 Hz (-6 dB), 16,7 Hz (-3 dB) 
 • Typ obudowy: Bass-refleks z dwoma przednimi portami strumienia przepływowego, dostrojony do 18 Hz 
 • Wymiary maskownicy: 1358,9 mm x 609,6 mm x 18,75 mm
 • Wymiary produktu: 1358,9 mm x 609,6 mm x 558,8 mm 
 • Waga: 159 kg 
 • Gwarancja 5 lat

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO