Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

KLIPSCH Forte IV CHERRY

KLIPSCH Forte IV CHERRY
KLIPSCH Forte IV CHERRY
KLIPSCH Forte IV CHERRY
KLIPSCH Forte IV CHERRY
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU CENA ZA SZTUKĘ
KLIPSCH Forte IV CHERRY
KLIPSCH Forte IV CHERRY
KLIPSCH Forte IV CHERRY
KLIPSCH Forte IV CHERRY
KLIPSCH Forte IV CHERRY
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
15.999,00zł
Netto: 13.007,32zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Forte IV CHERRY
Wyświetleń: 138

Dostępne opcje

Oblicz ratę

KLIPSCH Forte IV CHERRY - Kolumny podłogowe

 

WYDAJNOŚĆ TO NASZA MOCNA STRONA

Wprowadzony na rynek w 1985 roku, Forte szybko stał się najpopularniejszym modelem firmy Klipsch. Forte wyróżnia się na tle konkurencji eleganckim wyglądem i wyjątkowymi możliwościami. W 2017 r. Forte ponownie znalazł się w ofercie Klipsch w ramach serii głośników Heritage. Forte IV został odświeżony pod względem wyglądu, zastosowano także najnowsze osiągnięcia w inżynierii akustycznej, dbając jednocześnie o zachowanie oryginalnej charyzmy, dzięki której Forte stał się tak popularny.

 

ZAPROJEKTOWANE I WYKONANE W USA
PRZY UŻYCIU KRAJOWYCH I IMPORTOWANYCH KOMPONENTÓW

Nie zadzieraj z perfekcją. Do Forte IV wprowadziliśmy kilka istotnych udoskonaleń, ale pozostaje on wierny swej pierwotnej wersji. Pamiętasz wspaniały dźwięk? My również. Obudowa Forte IV jest nadal produkowana przez rzemieślników z Hope, Arkansas w USA. Tak jak chciał tego Paul W. Klipsch (PWK).

 

 

WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Trójdrożne kolumny Forte IV wykorzystują 12-calowy głośnik niskotonowy, 1,75 - calowy tubowy głośnik średniotonowy oraz 1-calowy wysokotonowy. W modelu tym producent zastosował całkowicie nowy, średniotonowy przetwornik kompresyjny K-702. Wyposażony został w membranę poliamidową zapewniającą wyjątkową szczegółowość i dynamikę. Średniotonowy K-702 jest dopasowany do zmodyfikowanej tuby Tractrix®. Technologia ta zapewnia równomierną polaryzację średnich częstotliwości oraz bardziej spójny dźwięk w całym obszarze odsłuchu.

 

PASYWNY GŁOŚNIK NISKOTONOWY

Z tyłu obudowy Forte IV kryje się sekret. Poszerzony bas Forte IV możliwy jest dzięki umieszczonemu z tyłu pasywnemu głośnikowi. Ten niezwykle duży przetwornik 15” (38 cm), zwiększa i poszerza bas w oparciu o ciśnienie akustyczne generowane przez głośnik niskotonowy K-281.

 

SPÓJNE DREWNIANE WYKOŃCZENIE

Klipsch w serii Heritage stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Utrzymywane są one w kolejności, delikatnie cięte z tego samego kawałka drewna i precyzyjnie układane tak, aby w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane - jak strony książki. Nadaje to każdemu z głośników estetyczny i spójny wygląd, a ten jest cenniejszy niż jakiekolwiek inne wykończenie.

 

 

DOPASOWANE PARY

Wykończenie każdej pary głośników z serii Heritage jest do siebie dopasowane, dzięki użyciu forniru z tego samego kawałka drewna. Obudowy są starannie dopasowywane tak, aby głośniki z pary były praktycznie identyczne. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu twoje Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

 

SOLIDNA KONSTRUKCJA

Liczy się każdy szczegół. Kolumny Klipsch są zbudowane z myślą o wspaniałym dźwięku, który wytrzyma próbę czasu. Dlatego też obudowa Forte IV jest ręcznie tworzona przy użyciu tylko najwyższej jakości klejów i elementów złącznych. To głośnik, który będziesz przekazywać z pokolenia na pokolenie.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Głośnik niskotonowyK-281 12” (30.48cm) włókno szklane oraz KD-15 15” (38.1cm) głośnik pasywny na tylnej ściance
Głośnik średniotonowyK-702 1.75” (4.45cm) membrana poliamidowa w tubie Horn K-703-M
Głośnik wysokotonowyK-100-TI 1” (2.54cm) Tytanowy w tubie Horn K-79T
Impedancja8 Ω
KonstrukcjaTrójdrożna
Moc krótkotrwała/długotrwała100W/400W
Pasmo przenoszenia38Hz – 20kHz
Skuteczność99dB @ 2.83V / 1m
Waga32,7 kg./szt
KolorNatural Cherry
Wymiary9.81cm x 42.24cm x 33cm

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Klipsch Audio to amerykańska firma zajmująca się produkcją głośników i specjalistycznego sprzętu audio. Firma ma siedzibęw Indianapolis w stanie Indiana.

Została ona założona w Hope w stanie Arkansas w 1946 roku jako „Klipsch and Associates” Paula W. Klipscha.

Firma od tamtego czasu produkuje doskonałe głośniki i obudowy, a także z biegiem czasu rozwinęła produkcję wielu zaawansowanych technicznie, profesjonalnych urządzeń do wysokiej jakości systemów dźwiękowych.

Od momentu powstania Klipsch promuje stosowanie specjalnych głośników tubowych jako najbardziej doskonałego rozwiązania w dziedzinie sprzętu audio.

Mają one wysoką wydajność ( bardziej fachowo nazywaną „czułością”), co oznacza, że ​​napędzane nawet przez wzmacniacze o stosunkowo niewielkiej mocy,

potrafią oddać pełnię brzmienia muzyki i vokali.

Rozwiązania tubowe charakteryzują się niskimi zniekształceniami modulacji, co zdaniem założyciela Paula Klipscha jest bardzo ważne dla przyjemnego odbioru nagrań muzycznych.

Posiadają one szeroki zakres dynamiczny, co ma na celu, dokładne odtworzenie zarówno cichych, jak i głośnych dźwięków.

Ponadto wykazują kontrolowaną kierunkowość, co oznacza, że ​​wzór promieniowania jest kierunkowy, a nie dowolnie rozproszony i chaotyczny.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO