Dostępne opcje
KLIPSCH R-100SW - Subwoofer aktywny
Mocny subwoofer kina domowego w serii Klipsch Reference. Następca niezwykle popularnego modelu R-10SW. Solidna, otwarta obudowa z MDF-u pokryta jest okleiną w kolorze czarnym. Cyfrowy wzmacniacz o maksymalnej mocy 300W (150W RMS) zasila 10" calowy głośnik skierowany do przodu. Zakrywa go półprzezroczysta maskownica. Na pokładzie znajduje się regulacja mocy, odcięcia, fazy oraz automatyczny standby. Subwoofer dedykowany jest do małych i średnich pomieszczeń. Sprawdzi się w systemie kina domowego lub stereo. Idealny do współpracy z podłogowymi kolumnami R-260, R610 czy podstawkowymi R-51M.
MIEDZIANE MEMBRANY IMG GŁOŚNIKA NISKOTONOWEGO
Membrany głośników niskotonowych wykonane w technologii IMG (Injection Molded Graphite) są wyjątkowo lekkie, a jednocześnie niezwykle sztywne - umożliwiając przez to niespotykanie szybką odpowiedź w zakresie
niskich częstotliwości przy minimalnym zniekształceniu.
WZMACNIACZ CYFROWY
Wbudowany wzmacniacz cyfrowy zapewnia odpowiednią moc w połączeniu z wysoką wydajnością i wierną reprodukcją dźwięku. Gwarantuje to najwyższą wydajność dla maksymalnej mocy akustycznej i szczegółowości.
SKIEROWANY DO PRZODU PRZETWORNIK
Wydajny przetwornik zapewnia głębokie basy i szerokie możliwości umiejscowienia.
FILTR DOLNOPRZEPUSTOWY I KONTROLA FAZY
Zapewniają odpowiednie zestrojenie niskich częstotliwości subwoofera z pozostałymi głośnikami Klipsch, pozwalając uzyskać idealny poziom niskich tonów w pomieszczeniu.
WEJŚCIA LINE/LFE
Zapewnia możliwość podłączenia do odbiorników kina domowego.
OBUDOWA Z MDF POKRYTA ODPORNĄ NA ZADRAPANIA OKLEINĄ WINYLOWĄ
Stylowa estetyka w połączeniu z niezwykłą trwałością będzie się doskonale prezentować w każdym wnętrzu.
UMIESZCZONA Z PRZODU DIODA LED
Wskazuje, kiedy system jest włączony lub wyłączony.
DYSKRETNE MASKOWNICE
Nadają wyrafinowany wygląd bez zabarwienia dźwięku.
PAUL WILBUR KLIPSCH
Rok 1946 jest początkiem tworzenia czegoś wielkiego. W małej szopie w Hope w Arkansas Paul Wilbur Klipsch, inżynier, geniusz i indywidualista zaprojektował i ręcznie zbudował legendarny głośnik Klipschorn®. Celem nadrzędnym jego projektu było przeniesienie na możliwie najwyższym poziomie muzyki do swojego salonu.
W tym samym roku zarejestrował nazwę Klipsch & Associates i kontynuował ręczną produkcję głośników tubowych. Pierwszego pracownika zatrudnił dwa lata później. Wspomniana szopa w Hope jest aktualnie pełnowartościową linią produkcyjną, natomiast siedziba firmy przeniesiona została do Indianapolis. Już po kilku latach działalności wyjątkowa jakość głośników znana była w najodleglejszych zakątkach Stanów Zjednoczonych. Paul Wilbur Klipsch Stworzył technologię, która miała wpływ na całe pokolenie entuzjastów dobrego brzmienia. Założyciel firmy czynnie uczestniczył w jej pracach, aż do roku 2000. Zmarł w 2002 roku wieku 98 lat.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA | |
Typ obudowy | Bass-reflex |
Moc Subwoofera (RMS) | 150W |
Klipsch Audio to amerykańska firma zajmująca się produkcją głośników i specjalistycznego sprzętu audio. Firma ma siedzibęw Indianapolis w stanie Indiana.
Została ona założona w Hope w stanie Arkansas w 1946 roku jako „Klipsch and Associates” Paula W. Klipscha.
Firma od tamtego czasu produkuje doskonałe głośniki i obudowy, a także z biegiem czasu rozwinęła produkcję wielu zaawansowanych technicznie, profesjonalnych urządzeń do wysokiej jakości systemów dźwiękowych.
Od momentu powstania Klipsch promuje stosowanie specjalnych głośników tubowych jako najbardziej doskonałego rozwiązania w dziedzinie sprzętu audio.
Mają one wysoką wydajność ( bardziej fachowo nazywaną „czułością”), co oznacza, że napędzane nawet przez wzmacniacze o stosunkowo niewielkiej mocy,
potrafią oddać pełnię brzmienia muzyki i vokali.
Rozwiązania tubowe charakteryzują się niskimi zniekształceniami modulacji, co zdaniem założyciela Paula Klipscha jest bardzo ważne dla przyjemnego odbioru nagrań muzycznych.
Posiadają one szeroki zakres dynamiczny, co ma na celu, dokładne odtworzenie zarówno cichych, jak i głośnych dźwięków.
Ponadto wykazują kontrolowaną kierunkowość, co oznacza, że wzór promieniowania jest kierunkowy, a nie dowolnie rozproszony i chaotyczny.
Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.
Rodzaje subwooferów:
Subwoofery aktywne
Subwoofery pasywne
Subwoofery aktywne
Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.
Subwoofery pasywne
Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.
Typ obudów subwoofera
Subwoofery z bas refleksem
Subwoofery z obudową zamkniętą
Subwoofery z membraną bierną
Bas refleks
Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.
Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW
Obudowa zamknięta
Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.
Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro
Membrana bierna
Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.