Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Klipsch Heresy IV Black Ash

Klipsch Heresy IV Black Ash
Klipsch Heresy IV Black Ash
Klipsch Heresy IV Black Ash
Klipsch Heresy IV Black Ash
SPRZĘT DOSTĘPNY DO ODSŁUCHU CENA ZA SZTUKĘ
Klipsch Heresy IV Black Ash
Klipsch Heresy IV Black Ash
Klipsch Heresy IV Black Ash
Klipsch Heresy IV Black Ash
Klipsch Heresy IV Black Ash
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
9.774,15zł
Netto: 7.946,46zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: Heresy IV Black Ash
Wyświetleń: 74

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Klipsch Heresy IV Black Ash - Kolumny podłogowe

 

Ze względu na swój rozmiar, Heresy oferuje największą swobodę umiejscowienia spośród głośników serii Heritage. Od debiutu w 1957 roku, ten trójdrożny głośnik tubowy wciąż zapewnia inspirujące brzmienie Klipsch, tak znane i kochane przez naszych miłośników z całego świata.

Zaprojektowane i wykonane w USA przy użyciu krajowych i importowanych komponentów

Głośnik Klipsch Heresy IV jest świadectwem jakości, jakiej wymaga Klipsch od każdego ze swoich produktów audio. Pamiętasz wspaniały dźwięk? My również. Obudowa Klipsch Heresy IV jest nadal produkowana przez rzemieślników z Hope, Arkansas w USA. Tak jak chciał tego Paul W. Klipsch (PWK).

Konstrukcja

Heresy zadebiutował w 1957 roku jako kompaktowa trójdrożna konstrukcją wykorzystującą 12-calowy głośnik niskotonowy oraz tubowy głośnik średniotonowy i wysokotonowy. W 2006 roku Heresy III został udoskonalony dzięki zastosowaniu mocniejszego głośnika niskotonowego i bi-wiring, a także kompresyjnych przetworników wysokotonowych i średniotonowych, jak również tytanowej membranie dla płynnej i dokładnej definicji.

 

 

Przetworniki

Heresy IV wykorzystuje całkowicie nowy średniotonowy przetwornik kompresyjny K-702 z polimerową membraną zapewniającą wyjątkową szczegółowość i dynamikę. K-702 w połączeniu z portem K-704 Tractrix® zapewnia szeroki zakres pokrycia i gładką charakterystykę częstotliwości w całym obszarze odsłuchu.
Wysokotonowy przetwornik kompresyjny z tytanową membraną K-107-TI jest wyposażony w całkowicie nowy korektor fazy zapewniający wyjątkowo równomierne rozproszenie wysokich częstotliwości w całym obszarze odsłuchu, co zapewnia szerszy, dokładniejszy punkt optymalnego odsłuchu.

Połączenia wewnętrzne

W stosunku do swojej poprzedniej odsłony - Heresy IV zostały całkowicie odnowione . Wykorzystano najwyższej jakości podzespoły oraz całkowicie nową - wysokiej jakości strukturę połączeń. Zmniejszono degradację elektryczną w całym obwodzie - zapewniając doskonałą wierność dźwięku z najlepszą w swojej klasie wydajnością. Nowe połączenia czerpią z klasycznego, trójdrożnego projektu legendarnych głośników Klipschorn, La Scala i Cornwall.

Porty TRACTRIX

Po raz pierwszy w swojej długiej historii, Heresy zostały wyposażone w tylny port, pozwala to na poprawienie rozciągnięcia niskich częstotliwości o prawie 10 Hz dla wypełniającego pomieszczenie basu. Poprzez geometrię Tractrix, nowe porty Cornwall IV pozwalają na najbardziej efektywne i najszybsze wyprowadzenie powietrza z obudowy, uzyskana w ten sposób redukcja szumu wewnątrz portów zapewnia intensywniejsze niskie częstotliwości. Specjalnie zaprojektowana wewnętrzna struktura portów Klipsch Tractrix pomaga zredukować turbulencje powietrza wpływające do portu. Mniej turbulentne powietrze oznacza redukcję szumów, a przez to czystszy, mocniejszy bas.

Terminale głośnikowe BI-AMP

Najwyższej jakości aluminiowy panel wejściowy mieści duże, wysokiej jakości przewody głośnikowe. Mocne i wszechstronne wysokiej jakości terminale głośnikowe umożliwiają bi-wiring lub bi-amping. Wyjątkową jakość zapewnia także wewnętrzne okablowanie Audioquest Type 4 z geometrią Star-Quad z izolacją węglową, wtryskiwanym azotem PE i miedzianymi przewodami zapewniającymi najczystszy transfer sygnału wejściowego do zwrotnicy i do przetworników.

 

 

Wysoka skuteczność

Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki rozmiar, nic nie brzmi tak doniośle, czy wydajnie, jak Heresy. Model ten oferuje największą elastyczność pod względem umiejscowienia z serii Heritage. Pochylona podstawa kolumny może zostać odłączona przy jej ustawianiu.

Spójne drewniane wykończenie

Klipsch w serii Heritage stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Utrzymywane są one w kolejności, delikatnie cięte z tego samego kawałka drewna i precyzyjnie układane tak, aby w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane - jak strony książki. Nadaje to każdemu z głośników estetyczny i spójny wygląd, a ten jest cenniejszy niż jakiekolwiek inne wykończenie.

Dopasowane pary

Wykończenie każdej pary głośników z serii Heritage jest do siebie dopasowane, dzięki użyciu forniru z tego samego kawałka drewna. Obudowy są starannie dopasowywane tak, aby głośniki z pary były praktycznie identyczne. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu twoje Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

Solidna konstrukcja

Klipsch od samego początku rozumiał wyjątkową i istotną rolę obudowy głośnika w procesie reprodukcji dźwięku. Od rzemieślników z Hope w Arkansas, po inżynierów z Indianapolis, Klipsch zawsze kładł szczególny nacisk na projekt obudowy. Obudowa Heresy montowana jest przy użyciu wyłącznie najwyższej jakości klejów i elementów łączących. Podstawę kolumny można zdemontować np. do korzystania z opcjonalnymi stojakami.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 

Głośnik niskotonowyK-28-E 12” (30.48 cm) stożek z włókna kompozytowego
Głośnik średniotonowyK-702 1.75” (4.45 cm) przetwornik kompresyjny z poliamidową membraną
Głośnik wysokotonowyK-107-TI 1” (2.54 cm) przetwornik kompresyjny z tytanową membraną
Impedancja8 Ω
Konstrukcja3-drożna, otwarta TRACTRIX
Moc krótkotrwała/długotrwała400W / 100W
Pasmo przenoszenia48 Hz – 20 kHz +/- 4dB
Skuteczność99 dB @ 2.83V / 1m
Waga20.41 kg/szt
KolorOrzech (naturalny fornir)
Wymiary63.01 x 39.37 x 33.66 cm

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Klipsch Audio to amerykańska firma zajmująca się produkcją głośników i specjalistycznego sprzętu audio. Firma ma siedzibęw Indianapolis w stanie Indiana.

Została ona założona w Hope w stanie Arkansas w 1946 roku jako „Klipsch and Associates” Paula W. Klipscha.

Firma od tamtego czasu produkuje doskonałe głośniki i obudowy, a także z biegiem czasu rozwinęła produkcję wielu zaawansowanych technicznie, profesjonalnych urządzeń do wysokiej jakości systemów dźwiękowych.

Od momentu powstania Klipsch promuje stosowanie specjalnych głośników tubowych jako najbardziej doskonałego rozwiązania w dziedzinie sprzętu audio.

Mają one wysoką wydajność ( bardziej fachowo nazywaną „czułością”), co oznacza, że ​​napędzane nawet przez wzmacniacze o stosunkowo niewielkiej mocy,

potrafią oddać pełnię brzmienia muzyki i vokali.

Rozwiązania tubowe charakteryzują się niskimi zniekształceniami modulacji, co zdaniem założyciela Paula Klipscha jest bardzo ważne dla przyjemnego odbioru nagrań muzycznych.

Posiadają one szeroki zakres dynamiczny, co ma na celu, dokładne odtworzenie zarówno cichych, jak i głośnych dźwięków.

Ponadto wykazują kontrolowaną kierunkowość, co oznacza, że ​​wzór promieniowania jest kierunkowy, a nie dowolnie rozproszony i chaotyczny.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO