Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Kolumny BL30 MK3

Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Kolumny BL30 MK3
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
  • Stan: Dostępne
  • Model: BL30MK3
Wyświetleń: 1757
997,50zł
Netto: 810,98zł

BL30 MK3 - Back in Black - Kolumna podłogowa

Melodika BL30 MK3 - mała kolumna z dużym dźwiękiem 

Melodika BL30 MK3 to mniejsza wersja jednego z największych bestsellerów polskiego rynku audio - BL40 (teraz w wersji MK3).

Nowa odsłona kolumn zawiera szereg modyfikacji technologicznych tak, by odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby polskiego rynku. 

Kolumny w kompaktowym rozmiarze skierowane są do osób, które poszukują pełnopasmowego dźwięku, a przy tym nie są w stanie wygospodarować dużej przestrzeni na sprzęt grający. 

Co nowego? Modyfikacje trzeciej generacji BL30MK3
Technologiczne zmiany w nowym modelu to przede wszystkim przeniesienie portu bas refleks na przód obudowy kolumny.

Tym samym BL30MK3 to kolumna, którą można ustawić bardzo blisko ściany bez jakichkolwiek strat na jakości dźwięku, a w szczególności niskich tonów. Co więcej, przestrojenie kolumny związane z przeniesieniem bas refleksu sprawiło, że kolumna generuje więcej niskich tonów. 

Wraz ze zmianami w strojeniu zwrotnicy zdecydowano się na użycie do jej budowy komponentów wyższej klasy. W końcu, poprawiono także jakość gniazd głośnikowych.


Obudowa - dwa razy lepsza od konkurencji
Obudowa została wykonana z płyt MDF o podwyższonej jakości. Wnętrze wyposażono w maty bitumiczne oraz fizelinę, których funkcją jest wygłuszenie i dociążenie kolumny, tak aby grała bez zbędnych zniekształceń na bardzo wysokich poziomach głośności. To kolejne unikalne rozwiązanie, którego nie sposób spotkać u jakiegokolwiek innego producenta w tym segmencie. 

Dodatkowo dodano poprzeczne wieńce wzmacniające w kilkunastu, kluczowych dla sztywności obudowy miejscach! Wszystko to w celu wyeliminowania drgań obudowy, które są najpoważniejszym źródłem zniekształceń dźwięku w każdym systemie audio.

Kolumny postawiono na demontowalnych cokołach lakierowanych na wysoki połysk. Wyposażono je w anodowane ciężkie kolce z regulacją i nakrętkami kontrującymi. To rozwiązanie znane z co najmniej dwukrotnie droższych kolumn zapewnia najwyższą stabilność oraz możliwość pochylenia kolumny, co poprawia zgranie fazowe przetworników.

Gniazda głośnikowe powlekane warstwą złota w celu zabezpieczenia przed korozją.

Super wąska - tylko 18cm szerokości (opcjonalnie)

Jeśli zdecydujemy się na demontaż cokołu i ustawienie obudowy na gumowych podkładkach (brak w zestawie) Melodika BL30 MK3 zajmuje przestrzeń na polu prostokąta o rozmiarach 18x25cm, co sprawia, że można ją zmieści w praktycznie każde pomieszczenie, nawet ledwo przekraczające 10 metrów kwadratowych. 

Przetwornik wysokotonowy - szczegółowy i łagodny dla ucha
Miękką kopułkę wykonano z nasączanego w celu usztywnienia jedwabiu. Membranę otoczono kołnierzem ze skróconą tubą połączonym z metalowym rozpraszaczem akustycznym w celu zapewnienia optymalnego pola odsłuchu.

Jest to idealny kompromis między liniowym, dokładnym przenoszeniem wysokich tonów a aksamitnym brzmieniem, bogatym w rozmaite barwy z lekką naleciałością analogu - tak, aby dźwięk nie męczył nadmiernie przy dłuższych sesjach odsłuchowych.

Melodika BL30 MK3

Głośnik wyposażono w napęd oparty o magnes neodymowy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i przepaleniem. Wszystko w celu przeprowadzania bezproblemowego odsłuchu na najwyższych poziomach głośności.

Przetwornik średniotonowy - membrana z unikalną plecionką
Membrany głośników wykonano z gęsto zaplatanej plecionki włókna szklanego łączonego z żywicą o zmniejszonej gradacji w celu precyzyjniejszej pracy membrany. Głośnik średniotonowy wyposażono w nieruchomy aluminiowy stożek korygujący fazę i pracę membrany oraz cewki.

Zawieszenie to klasyczna fałda pozwalająca na głęboki wychył membrany w celu uzyskania wysokiego ciśnienia akustycznego. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.

Melodika BL30 MK3
Przetwornik niskotonowy - przygotowany do głębokich wychyłów
Membrana niskotonowa to zmodyfikowana wersja średniotonowej, wyposażona w usztywniającą i dociążającą nakładkę przeciwpyłową.

Poprawia ona pracę membrany przy głębokim wychyleniu głośnika wydatnie zmniejszając zniekształcenia.

Zapobiega także wygięciu i łamaniu membrany, co jest powszechnym zjawiskiem w przypadku tanich kolumn pozbawionych tego rozwiązania. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.Zwrotnica i brzmienie - nowe modyfikacje, lepiej dopracowany dźwięk


Przestrojona zwrotnica została wyposażona w wyższej klasy podzespoły, co pozytywnie odbiło się na jakości czystości i barwności wysokich tonów jak i wydatnej redukcji zniekształceń w całym paśmie. BL30 MK3 z przednim bas refleksem i zmienioną zwrotnicą to kolumna grająca w sposób zdecydowanie bardziej liniowy od poprzednich modeli.

Przy czym zachowała swoje najważniejsze cechy w postaci rozrywkowego charakteru brzmienia. Objawia się on wysokim poziomem dynamiki, znakomitymi efektami przestrzennymi oraz szybkim i mocnym basem.

Jeśli szukasz kolumn grających żywym detalicznym dźwiękiem - bez przynudzania - to BL30MK3 jest idealnym wyborem.Maskownice są na wyposażeniu standardowym kolumn - bez konieczności dopłaty.

Pakowanie kolumn - bądź pewny, że otrzymasz zamówiony produkt w nienaruszonym stanie
Melodika BL30 MK3 to najlepiej zabezpieczone do transportu kolumny w swojej cenie i jedne z najlepiej na rynku audio. Masywne kartony wyposażone w pianki zabezpieczające pozwalają na bezpieczny wielokrotny transport. Kupując BL30 MK3 przez Internet masz pewność, że otrzymasz w pełni sprawne kolumny bez jakichkolwiek śladów ingerencji firmy logistycznej.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.


Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

- impedancji kolumn i wzmacniacza

- mocy kolumn i wzmacniacza

- barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

- preferencjach muzycznych klienta.


Aby jak najlepiej dobrać kolumny do wzmacniacza skontaktuj się z naszą obsługą.

Specyfikacja techniczna

BUDOWA:------
Konstrukcja:2.5-drożna
Budowa:Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe:1x1cal (1x25mm) kopułka jedwabna otoczona skróconą tubą (rozpraszaczem) wysokich tonów
Głośniki średnioniskotonowe:5.25cala (1x133mm) gęsto zaplatane włókno szklane o zmniejszonej gradacji z korektorem fazy
Głośniki niskotonowe:5.25cala (1x133mm) gęsto zaplatane włókno szklane o zmniejszonej gradacji z nakładką przeciwpyłową
Obudowa:MDF wygłuszony matami bitumicznymi (technologia DALtech)
OBUDOWA:------
Bas-refleks:Przód
Membrana pasywna:NIE
Podłączenie:Bi Wire (podwójna para kabli - opcjonalnie)
PARAMETRY:------
Impedancja:8 Ohm
Skuteczność:90db
Moc ciągła (RMS):150W
Uchwyty w zestawie:NIE
Pasmo przenoszenia:44 - 20.000Hz
INNE:------
::W zestawie kolce
::Cokół zintegrowany z obudową z możliwością wymiany
Wysokość:87cm
Szerokość:z podstawą: 24cm
bez podstawy: 18.1cm
Głębokość:25cm
Waga:12kg / szt
Rozpraszanie:Klasyczne
Gwarancja:5 lat

Opinie i testy

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Melodika BL30 MK3 pokazały klasę, oferując brzmienie niesłychanie szczegółowe, czyste, prawdziwie imponujące w zakresie tonów średnich i wysokich. Zadziwiające jest również to jak dobrze kontrolowany jest dźwięk w całym zakresie." zobacz więcej...
"BL30 MK3 oferują żywy i dynamiczny dźwięk, wsparty dosyć nisko schodzącym basem, a przynajmniej znacznie niżej niż w większości podstawkowych kolumn. Z racji efektywności na przyzwoitym poziomie oraz czteroomowej impedancji są top przyjazne, dla większości współczesnych wzmacniaczy, zespoły głośnikowe. " zobacz więcej...
"BL30 MKIII to budżetówka, ale tym razem niska cena nie zepsuła mi frajdy z odsłuchu. Jakość dźwięku, jaki oferują te zestawy to zupełnie inna liga. Nie dość, że wszystko się tutaj zgadza, to jeszcze konstruktorom udało się wydobyć z nich coś ciekawego. Głęboki bas, szybką średnicę i przejrzystą górę pasma." zobacz więcej...

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Melodika to polska firma, która powstała z pasji do dobrego dźwięku i z chęci pokazania, że w Polsce mogą powstawać wysokiej jakości produkty, doceniane przez klientów oraz ekspertów, także za granicą.

Od samego początku Melodika reprezentowała zdroworozsądkowe podejście, w którym priorytetem są jakość i brzmienie, a cel jeden – dać melomanom jak najwięcej dobrego dźwięku za jak najmniejsze pieniądze. Zespół polskich fachowców rozmiłowanych w muzyce i zajmujących się sprzedażą sprzętu hi-fi oraz profesjonalnych instalacji audiowizualnych postanowił postawić na jakość i wiedzę techniczną, bez zbędnych udziwnień. W ten sposób, na bazie swoich doświadczeń i spostrzeżeń, skonstruowano pierwszy autorski produkt – kable serii Purple Rain. Na początku asortyment marki Melodika obejmował przede wszystkim kable głośnikowe, jednak z czasem zaczął się rozrastać i rozrasta się do dziś dnia.

Obecnie marka Melodika jest największym polskim producentem kabli hi-fi, a w jej ofercie znajdują się następujące kategorie produktów:

• Kable połączeniowe audio-video różnego typu, zarówno te już z zarobionymi końcówkami jak i na metry na szpulach, o niemal dowolnej długości, do zastosowania w domowym audio hi-fi, w instalacjach TV oraz NET. Serie: Purple Rain, Brown Sugar i Purple Rain Gunmetal Edition.
• Kolumny głośnikowe Back in Black
• Głośniki instalacyjne Back in Black Invisible
• Gniazda instalacyjne Black & White
• Akcesoria audio-video.

W ramach procesu projektowania oraz sprawdzania specyfikacji kabli Melodika współpracuje z laboratorium badawczym Politechniki Białostockiej. Natomiast produkcja zlecana jest do jednej z polskich fabryk, która wytwarza również m.in. kable na platformy wiertnicze, dla wojska (np. na potrzebny transportera Rosomak) oraz wiązki kablowe do samochodów hybrydowych. W środku znajdziecie polską miedź z rodzimej spółki KGHM Polska Miedź S.A.

W połowie maja 2015, Melodika, zadebiutowała na jednych z najbardziej prestiżowych targach sprzętu audio w Europie – Hi-End show w Monachium.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO