Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

LYNGDORF BW-2

LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
LYNGDORF BW-2
Ten produkt zostanie wysłany za darmo!
Wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie których suma wynosi więcej niż 500 zł, zostaną wysłane za darmo.
 • Stan: Dostępne
 • Model: BW-2
Wyświetleń: 1753
7.000,00zł
Netto: 5.691,06zł

Dostępne opcje

Oblicz ratę

LYNGDORF BW-2 - SUBWOOFER

BEZKOMPROMISOWE BRZMIENIE I DOSKONAŁY DESIGN

Aktywny Lyngdorf BW-2 został zaprojektowany jako wysoce wydajny subwoofer przeznaczony do odtwarzania muzyki i ścieżek dźwiękowych z pełną dynamiką i niebywałą precyzją. Minimalistyczna (forma podąża za funkcjonalnością) konstrukcja daje pewność przyszłemu użytkownikowi, że cały wkład intelektualny zawarty w tym projekcie został skoncentrowane na jednym celu - najlepszej reprodukcji dźwięku. Nowością w świecie subwooferów jest fakt że, zakres pracy BW-2 sięga (w trybie "baypass") aż do 800Hz! Dla porównania, produkty konkurencji są w większości ograniczone do 120Hz. Głośnik zastosowany w BW-2 reaguje nawet na najdrobniejsze impulsy z niespotykaną dotąd precyzją. Bez najmniejszych kompleksów może odtwarzać muzykę, nie tylko huk i wybuchy filmów akcji.ŁATWA INTEGRACJA Z POMIESZCZENIEM

BW-2 został zaprojektowany z naciskiem na elegancję oraz dyskrecję. Dostępny w czarnym lub białym kolorze, lakierowany na wysoki połysk lub matowa obudowa, pozwala na bezproblemową integrację z każdym wnętrzem. Z uwagi na kompaktowe wymiary można ustawić subwoofer w dowolnym miejscu pomieszczenia lub (jeśli zachodzi taka potrzeba) dosunąć bezpośrednio do ściany w celu idealnego dopasowania do dostępnej przestrzeni. Wszystkie wymienione cechy predysponują BW-2 do pracy w dowolnym systemie stereo lub kina domowego.WYRAFINOWANA KLASA D

Wnętrze subwoofera BW-2 skrywa wzmacniacz w klasie D, własnego projektu w oparciu o ponad 15-letnie doświadczenie Lyngdorfa w projektowaniu audiofilskich wzmacniaczy. Oszołamiająca moc, przeszło 400 watów dostarczana do głośnika w sposób ciągły, zapewnia jego idealną kontrolę nawet przy ekstremalnych poziomach głośności.DUŻY SKOK

Wykonany na specjalne zamówienie Lyngdorfa 254 mm głośnik niskotonowy przystosowany został do pracy z dużym wychyleniem membrany. Głośnik posiada ogromny magnes i cewkę, które pozwoliły bardzo dobrze kontrolować odpowiedź częstotliwościową w tak kompaktowej obudowie. Zastosowana konstrukcja powoduje bardzo szybką reakcję głośnika na impulsy oraz jego wysoką wydajność. Aby zapewnić płynny ruch, membrana wykonana została z głęboko anodowanego aluminium. Otwarta konstrukcja głośnika umożliwia jego płynną wentylację. Otwory wentylacyjne nabiegunnika zapobiegają nadciśnieniu oraz podciśnieniu, co w efekcie mogłoby powodować straty mechaniczne, w czasie gdy membrana jest ruchu. Sam głośnik celowo został umieszczony na dole „skrzynki”, a więc znajduje się jak najbliżej podłogi. Zwarta konstrukcja bardzo wydatnie redukuje również rezonans własny obudowy oraz pozwala na pełną dowolność ustawienia BW-2 w pomieszczeniu docelowym. LYNGDORF BW-2 - WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁY SUBWOOFER

BW-2 posiada dwa wejścia liniowe. Jeśli wybierzemy ustawienie "Line In", możemy używać BW-2 w systemach stereo lub kina domowego ze wzmacniaczami z wyjściem LFE, SUB lub PREOUT, procesorami czy amplitunerami AV w zakresie częstotliwości od 25 do 200 Hz. Podobnie jak w przypadku klasycznych subwooferów, na tylnym panelu mamy bezpośredni dostęp do regulacji głośności, zakresu częstotliwości oraz odwrócenia fazy.

Jeśli używamy BW-2 w systemie ze wzmacniaczem Lyngdorf Audio na przykład TDAI-2170 lub TDAI-3400 możemy ominąć wszystkie filtry wewnętrzne, korzystając z funkcji cyfrowej zwrotnicy, jaką daje użytkownikowi wzmacniacz TDAI-2170/TDAI-3400. W przypadku takiego połączenia (ustawienie bypass) subwoofer pracuje w zakresie od 25Hz do 800Hz. Tak szerokie pasmo przenoszenia daje możliwość wykorzystania BW-2 jako aktywny głośnik sub-niskotonowy. Zabieg ten w niespotykany sposób podniesie możliwości sytemu w zakresie przetwarzania basu oraz jego kontroli, przenosząc system na zupełnie inny poziom. Łącząc subwoofer Lyngdorf BW-2 z kompaktowymi kolumnami Lyngdorf MH-2 lub FR-1 w systemie ze wzmacniaczem Lyngdorfa TDAI-2170 lub TDAI-3400, z wbudowanym systemem korekcji akustyki pomieszczenia RoomPerfect™ oraz systemem cyfrowej zwrotnicy, otrzymujemy pełnowartościowy zestaw, którego możliwości pozostają daleko poza zasięgiem konkurencji, bez względu na rozpatrywany przedział cenowy. Wszystkie czynności które musimy wykonać są niezwykle proste. Wystarczy połączyć parę MH-2/FR-1 z jednym lub dwoma BW-2 do wzmacniacza TDAI-2170/TDAI-3400. Następnie przełączyć subwoofer BW-2 na wejście "bypass", wybrać i wstępnie skonfigurować ustawienia głośników w menu TDAI. Całą procedurę kalibracji kończymy uruchamiając RoomPerfect™. Teraz pozostaje nam już tylko odprężyć się, zrelaksować i cieszyć doskonałym dźwiękiem. DANE TECHNICZNE

 • Rodzaj subwoofera: aktywny
 • Moc ciągła: 400 W
 • Rodzaj wzmacniacza: wzmacniacz mocy w klasie D
 • Głośnik niskotonowy:
  • 254 mm przystosowany do pracy z bardzo dużym wychyleniem membrany (+/- 15 mm ), wykonany z anodowanego aluminium
  • potężna, 50 mm cewka oraz 2,4 kilogramowy wentylowany magnes
 • Pasmo przenoszenia dla wejścia LINE IN: 25Hz – 200Hz
 • Pasmo przenoszenia dla wejścia BYPASS: 25Hz - 800Hz
 • Skuteczność: 91dB (1.83V/1m)
 • Dostępne regulacje:
  • przełącznik funkcji BYPASS
  • regulacja fazy głośnika w zakresie 0-180 º
  • regulacja głośności
  • regulacja częstotliwości odcięcia w zakresie 60Hz - 200Hz
  • funkcja automatycznego włączenia
  • funkcja „zawsze włączony”
 • Rodzaj wejść sygnałowych: analogowe RCA
 • Wymiary: 44 x 32,5 x 17,2 (WxSxG) cm
 • Dostępne wykończenia: kolor czarny lub biały, na wysoki połysk lub matowy

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Kochamy dźwięk.

Firma Lyngdorf Audio powstała w celu umożliwienia odtwarzania najczystszego dźwięku. Wszystkie produkty Lyngdorf Audio mają na celu reprodukcję nagrania tak, jak stworzył go muzyk i zrealizował inżynier dźwięku, bez dodania lub odebrania czegokolwiek przez proces nagrywania i odtwarzania.

To zadanie jest niezwykle trudne, ale tylko Lyngdorf Audio potrafił to zrealizować. Dalej dowiesz się dlaczego. 

Rozwijanie śmiałych pomysłów, które burzą konwenanse. To takie proste.

Nasz dział R&D stoi i zawsze stać będzie na czele postępu w branży dźwiękowej. Jako alternatywę dla czystych produktów analogowych, zaproponowaliśmy korektę akustyki pomieszczenia odsłuchowego oraz 100% cyfrowy wzmacniacz, na długo zanim jeszcze było to powszechnie znane. Rozwinęliśmy technologie, które wykraczają poza uznane w świecie audiofilskim. Udowodniliśmy, że te najśmielsze konstrukcje mogą pracować, a my potrafimy je wdrożyć. To takie proste.

Ale proste nie znaczy łatwe. Osiągnięcie takiego poziomu doskonałości w dziedzinie inżynierii dźwięku było trudne i wymagało niezwykłej dyscypliny w dojściu do celu. Od samego początku skupiamy się na badaniach niezbędnych dla stworzenia podwalin pod technologie, które zapewnią wymierne polepszenie odtwarzania dźwięku. Każda nowa technologia jest starannie testowana, wielokrotnie sprawdzana, a o słuszności obranej drogi świadczą twarde fakty.

Zastosowanie cyfrowej amplifikacji i korekta akustyczna pomieszczenia zmieniły oblicze świata audio. Lyngdorf Audio opracował te technologie jako pierwszy i Lyngdorf Audio opracował je najlepiej.

Tworzymy technologie, które wyznaczają nowy standard w dziedzinie inżynierii dźwięku.

Dziś, komponenty Lyngdorf Audio są na całym świecie uznawane za jedne z najlepszych produktów odtwarzających wysokiej jakości dźwięk cyfrowy. Chcesz czystego dźwięku? Opracowaliśmy w pełni cyfrowy tor sygnału, który eliminuje wszystkie zakłócenia i niedoskonałości zestawów analogowych. Pragniesz dźwięku, który zabrzmi doskonale w każdym środowisku? Stworzyliśmy RoomPerfect™, który „widzi" pomieszczenie odsłuchowe i poprawia dźwięk tak, aby do tego pomieszczenia pasował.

Chcesz słuchać nagrania, które pozostaje nietknięte na każdym poziomie? Opracowaliśmy Intersample Clipping Correction dla przywrócenia obciętych sygnałów do ich pierwotnego kształtu w całym paśmie odtwarzanego dźwięku i zapewnienia niespotykanej dynamiki sygnału.

Jesteśmy dumni, że zaoferowane przez nas technologie są przełomem w branży audio.

Jesteśmy dumni z licencyjnego partnerstwa z wybranymi producentami OEM (Original Equipment Manufacturer) w branży audio. Nasze technologie cieszą się najwyższym popytem. Pracujemy z producentami oryginalnego sprzętu, pomagając im wdrażać nasze pomysły i projekty do ich własnych produktów. Wśród producentów sprzętu, udało nam się znaleźć unikalnych partnerów, którzy podzielają naszą pasję do muzyki i cudownego sensorycznego efektu oraz doskonałego dźwięku.

Sontaktuj się z Lyngdorf Audio, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach licencyjnych.

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO