Menu
Your Cart

100 zł rabatu na pierwszy zakup Zarejestruj się.

Morel SUB-8X

Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
Morel SUB-8X
2.699,00zł
Netto: 2.194,31zł
  • Stan: Dostępne
  • Model: SUB-8X
Wyświetleń: 52

Dostępne opcje

Oblicz ratę

Morel SUB-8X - Subwoofer aktywny 

 

Sub-8X to aktywny subwoofer stanowiący uzupełnienie serii SoundSpot™. 

 

Wyposażony w 8-calowy moduł basowy napędzany wzmacniaczem o mocy 80 W RMS. Jest to subwoofer typu „down down” z przetwornikiem skierowanym w dół, co oznacza, że ​​nie ma kratki z boku, zapewnia czysty, nowoczesny wygląd z wykończeniem Piano. Subwoofer Morel Sub-8x ma świetną dynamikę i głęboka, mocna reakcję basową. 

 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Budowa: Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki: Dynamiczne
Głośniki niskotonowe:1x 8 cala
Bas-refleks: 
  • Tył
  • TAK
Membrana pasywna: NIE
Moc ciągła (RMS): 150W
Pasmo przenoszenia: 30 - 160Hz
Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu: NIE
Bluetooth: NIE
Wejścia 2xRCA liniowe: 1
Cyfrowy wyświetlacz:NIE
Łączność subwoofera:Przewodowy
Regulacja głośności:TAK
::Line-level RCA phono jack
Automatyczna aktualizacja oprogramowania przez internet:NIE
Pilot:NIE
Wysokość:410mm
Szerokość:350mm
Głębokość:230mm
Gwarancja:24 miesiące

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
Zły Dobry

Subwoofer to głośnik odpowiedzialny za przetwarzanie basów oraz wspierający główne głośniki w produkcji dźwięku. Jest to częsty element zestawów głośnikowych, we wszystkich systemach dźwiękowych - stereo lub kina domowego. Jego pasmo przenoszenia zazwyczaj mieści się w zakresie od 20 do 250 Hz. Subwoofery poprawiają jakość dźwięku w niskim zakresie częstotliwości, który jest słyszalny lub odczuwalny jedynie w trakcie odtwarzania.

Rodzaje subwooferów:

Subwoofery aktywne

Subwoofery pasywne

Subwoofery aktywne

Subwoofery aktywne są obecnie niezbędne w niemal każdym kinie domowym - są to zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje subwooferów. Mają one wbudowane w siebie wzmacniacze, które dopasowane są pod względem mocy oraz impedancji do przetwornika, znajdującego się w tej samej obudowie co subwoofer. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dobór tych parametrów. Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza lub amplitunera jest także bardzo łatwe.

Subwoofery pasywne

Subwoofery pasywne wymagają zewnętrznego wzmacniacza lub korzystają z tego, który zasila pozostałe kolumny w zestawie audio, więc nie posiadają wbudowanego. Ze względu na duże obciążenie dla wzmacniacza przez przetworniki niskotonowe, subwoofery takie rzadko są spotykane w sprzęcie audio do użytku domowego.

Typ obudów subwoofera

Subwoofery z bas refleksem

Subwoofery z obudową zamkniętą

Subwoofery z membraną bierną

Bas refleks

Subwoofery z obudową bas-refleks mają zwykle wyższą skuteczność niż modele zamknięte, co przekłada się na bardziej rozległy i głęboki dźwięk basowy. Właściwości te są szczególnie pożądane w systemach kina domowego, co tłumaczy popularność takich subwooferów w zestawach audio-wideo tego typu.

Przykłady takich subwooferów to: SVS PB-1000 PRO, KLIPSCH NEW REFERENCE R-101SW

Obudowa zamknięta

Subofery zamknięte w obudowie nie wprowadzają zniekształceń do dźwięku nawet przy konfiguracji stereo. Dzięki temu zapewniają one dokładne i mocne basy. Takie modele mają odpowiednie charakterystyki impulsowe, co jest bardzo cenione przez klientów i konstruktorów. Dodatkowo, przeważnie są one niewielkich rozmiarów.

Przykłady takich subwooferów to: SVS SB-1000 Pro

Membrana bierna

Modele z membraną bierną to głośniki niskotonowe cenione zarówno w systemach stereo, jak i w kinie domowym. Zapewniają dobrze kontrolowany, mocny bas. Należy jednak wspomnieć, że zaprojektowanie i wyprodukowanie dobrze brzmiącego subwoofera z membraną bierną wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od producenta. Znaczna część tych konstrukcji nie będzie zatem należała do budżetowej półki cenowej. Osoby świadomie wybierające taki sprzęt wiedzą jednak, że w zamian otrzymają dobrze brzmiący sprzęt, który sprawdzi się także w wysokiej klasy systemach.

Zaznaczając przycisk „Akceptuję” wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług sklepu internetowego, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i mogą ją Państwo w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego w stopce strony. Polityka prywatności zgodnie z RODO